BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

11 lata 2 miesiąc temu #575636 przez klauduska89
my łóżeczko dostaniemy od siostry męże, tylko narazie musi jeszcze u niej stać bo u nas z miejscem trochę narazie lipa...wogóle niedługo zaczynamy nadbudowę domu i aż się boję co to będzie, budowa zacznie się jakoś kwiecień-maj...wszędzie będzie bałagan, maleństwo na świat przyjdzie na początku sierpnia a ja jak najszybciej chciała bym się wynieść do siebie na górę. ahhh zobaczymy jak to będzie i ile nam się z tą budową zejdzie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #575638 przez Niesia
jaa licytowałam 15 częściowy komplet to kup teraz było za 3 stówki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575640 przez asiulek_dolls
ja doszłam do wniosku że im wcześniej wszystko kupie tym lepiej bo wątpie że w czerwcu i lipcu podczas upałów z dużym brzuchem zakupy będą przyjemne, na tem okres zostawie sobie raczej zakup kosmetyków itp. oczywiście ze względu na daty ważności

Oliga chodze do dr Ewy Kwiatkowskiej-Panek na Olszańską, a co do szpitala to stawiam na MSWiA na Galla, moja pani doktor tam właśnie pracuje, a poza tym w grudniu tam przez chwile leżałam i było ok, opinie o tym szpitalu też są dosyć dobre

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #575655 przez EwelinaB87
DLa mnie ta komora pod lozeczkiem jest egzystencjalnie wazna, mam tylko jedna komode i dwudrzwiowa szafe i szafe na duperele w "przedpokoju" ledwo sie miesimy z mezem, az sie boje pomyslec co bedzie z rzeczami dziecka =.=

Ja nie kupuje jeszcze nic bo to dopiero 17tc i nie chce nic zapeszyc, swoja droga i tak nie mam gdzie tego trzymac

Co do kompletów 20-czesciowych to jestem sceptyczna, by wszystko bylo Ci niezbedne, to fajne gdy masz samodzielny pokoik dziecka, mebelki zaslonki itd, ale uwazam ze 12czesciowy w zupelnosci wystarczy, sama zastanawiam sie nad uszyciem takiego calego kompleciku, bo uwazam ze z jakoscia to wszystko nie poraza, poza tym poscielki najlepiej miec kilka na zmiane. Tak tylko rozmyslam bo sie jeszcze nie konsultowalam jak to wyglada w praktyce

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575659 przez Kinia1712
Ja tez jestem z Krakowa i chodze do pani Anny Wójtowicz na Krowoderska do jej gabinetu a przyjmuje tez na Kopernika ale ja sie zastanawiam nad Ujastkiem bo jesli chodzi o Kopernika to rozne opinie slyszalam a Wy dziewczyny z Krakowa co myslicie o kopernika ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #575670 przez asiulek_dolls
Kinia1712 na kopernika podobno jest dramat, nie słyszałam żadnej dobrej opini o tym szpitalu - same złe i to od kilku lat podobno się nie zmienia, podobno nie pomaga nawet to że lekarz prowadzący tam pracuje, no ale to tylko opinie ja bym nie ryzykowała

Gro-szek jesteś pewna że chcesz pościel kupić przez internet? cena jak na taką ilość elementów nie sugeruje zbyt dobrej jakości a przecież bobas dużo czasu spędza w łóżeczku
wydaje mi się że warto pościel "pomacać" zanim się ją kupi, oglądałam kilka pościeli które na zdjęciach wyglądały ślicznie ale w rzeczywistości nie były przyjemne w dotyku
takie pościele dobrej jakości (2częściowe) kosztują ok 80-100 zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575673 przez Kinia1712
No własnie tez mi Kopernik raczej nie odpowiada, ale z drugiej strony chcialabym miec swoja lekarke przy sobie no nie wiem jak to bedzie zobaczymy. Bardzo dobre opinie o Ujastku slyszalam wiec chyba na ten szpital sie zdecyduje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575683 przez agataxii
Co do łóżeczek podpowiem jedną rzecz.
Warto, by były wyciągane szczebelki tak jak to widziałam w propozycji u Eweliny.
Gdy dziecko jest większe, samo sobie wchodzi i wychodzi z łóżeczka, a takie szczebelki na sprężynach można w każdej chwili założyć bez rozkręcania i innych cudów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #575692 przez asiulek_dolls
kinia1712 wiesz to jest tak że ile rodzących - tyle opinii
ja kieruje się tym żeby opieka zarówno dla dziecka i matki była dobra i żeby było czysto to jest najważniejsze
do sierpnia zostało nam sporo czasu, pogoda coraz ładniejsza warto więc wybrać się na wycieczke po szpitalach i samemu ocenić
co do Ujastka to przeważają dobre opinie, wiadomo, że zawsze znajdzie się ktoś kto skrytykuje ten czy inny szpital ale raczej większość młodych mam opuszcza ujastek zadowolona

agataxii rzeczywiście wyjmowane szczebelki są praktyczne ja wybrałam jednak inną opcje: opuszczany bok, kiedy posatwie łóżeczko bezpośrednio przy miom łóżku to z pozycji siedzącej szybko i sprawnie będe mogła wziąść dziecko na ręce, a kiedy dzidzia podrośnie opuszczany bok moge całkowicie ściągnąć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575736 przez ziii
Oliga, chyba mamy zbliżone terminy, więc kto wie, może się spotkamy :D
Jeśli chodzi o Kopernika, to zależy, na jakim oddziale się leży - ja byłam tam na zabiegu po poronieniu i opieka jest naprawdę super. A to, że szpital stary i sale straszne, to inna sprawa... Nie chciałabym tam rodzić także dlatego, że to szpital uniwersytecki (a więc = studenci). Z drugiej strony, mają świetny oddział neonatologiczny i specjalistów w tym zakresie, więc dziewczyny, które mają ciążę z problemami, często wybierają ten szpital.

Co do własnego lekarza w szpitalu - nie ma się co łudzić: jeśli nie trafimy na jego dyżur, to go przy naszym porodzie nie będzie :dry:

Niesiu, ja też nic nie mam. Częściowo dlatego, że większość wyprawki mam dostać od przyjaciółki po jej dzieciach... a poza tym - wolę poczekać. Pewnie w maju będę biegałą po sklepach jak szalona :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #575756 przez Niesia
Na razie jest brzydko i nie mam energii na latanie po sklepach. ziii, masz rację - maj będzie odpowiedni :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575763 przez oliga
Ja kupiłam dwa bodziaki tylko, jedne w kropeczki a drugie w paseczki, ale zawsze jak jestem gdzieś w galerii to zaglądam do smyka, 5-10-15 itd żeby pooglądać :) nie robię na razie żadnych dużych zakupów, bo najpierw chciałabym wiedzieć czy mój brzuszek zamieszkuje Zuzia czy Filip ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575784 przez MamaBąbelka
Witam nową mamę :).

My mieszkamy u dziadków męża, w osobnym mieszkaniu jego cioci (wyjechali na kilkuletni kontrakt za granicę) i po nich odziedziczyliśmy kotkę. Na szczęście sporo koleżanek, które już mają dzieci ma koty i nie było nigdy z nimi problemów, więc się tym nie martwię.

Mami_nka śliczne ubranka :).
My mamy już trochę ubranek, wózek i meble do pokoju dziecka upatrzone wstępnie. Sporo rzeczy dostaniemy od szwagrów po ich małym, więc za dużo zakupów nie będziemy robić. Ale na pewno, jak okaże się, że będziemy mieli córkę to jeszcze trochę ubranek kupimy, żeby było widać, że to dziewczynka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575862 przez Gro-szek
asiulek_dolls masz racje, wolałabym kupując po dotykać, pomacać, sprawdzić jaki materiał. Ale orientując się w czymś, zawsze zaglądam na popularny portal aukcyjny :P
Na pewno będę szukać w moim mieście a jak nie znajdę to najwyżej na allegro, zawsze mogę zwrócić :)
My niestety na początku nie mamy osobnego pokoju dla malca... musimy się pomieścić w naszej sypialni :) fakt, ze 20 częściowym komplet może być za duży.. w sumie po co mi myjka do kompletu?
My ciuszki tez dostaniemy, więc na razie tym się nie martwię.
Ostatnio podkusiło mnie i kupiłam 3 pary body (takie uni sex) zarówno dla dziewczynki jak i chłopczyka... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #575871 przez cukierecek27
Witaaaam po długiej przerwie dawno mnie tu nie było, a do nadrobienia sporooo :)
Jakoś nie miałam weny do siedzenia przy kompie nastrój był okropny, ale już się zmienił. Tyle tematów poruszyłyście że nie wiadomo od czego zacząć :lol:

No najważniejsze że już (jak narazie) wybór imion mamy za sobą! Nasze typy... właściwie moje zaakceptowane przez moje pół: Nikola lub Oliwier. Chyba że jeszcze coś się zmieni... Pora posłać aktualizacje na meila.

pozdrawiam serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl