BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wegetarianki,weganki !!!!

11 lata 2 miesiąc temu #563951 przez Mirella
a ja zrobiłam to migdałowe, trochę mało słodkie ale dobre, oczywiście moja niejadka nie dała się namówić ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563983 przez nefeli
Hej dziewczyny ja robie podobnie migdalowe ale moj synek zjada je tylko z chrupkami,czasami kupuje gotowe ekologiczne dosladzane sokiem z agawy,to rowniez zjada ale musi miec slodkie chrupki w nim.Mirella najbardziej to chcialabym jak najdluzej moc karmic malenstwo,ale jesli trzeba byloby inaczej to nie jestem zwolenniczka mm,bo to chemia jakby nie patrzec,nic naturalnego i dlatego szukam co innego moglabym dawac maluszkowi,ale takie robienie co 2godziny mleka migdalowego chyba by mnie calkiem z nog powalilo,wiec zobaczymy:)
Narazie jestem na etapie silnych mdlosci i zaparc,zadne kiwi,ogorki,imbiry i inne cuda nie dzialaja:( moze znacie jakis super sposob.
A wogole marzy mi sie coreczka,podobno mdlosci ma sie na coreczke ,hmmm - ja z synkiem mialam do 4miesiaca i juz z koncem trzeciego wiedzialam ze to chlopiec,wiec chyba malo sie to sprawdza:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #563994 przez Mirella
Rozczaruję Cię, ja w ogóle nie miałam mdłości i mam córeczkę ;) a mleka migdałowego nie musisz robić co dwie godziny, takie coś znalazłam na ten temat: Mleko przechowujemy w zakręconym słoiku/ zamykanym pojemniku w lodówce, powinno być zużyte w ciągu 48 godzin. Mleko z czasem rozwarstwia się na grubą i chudą część, jeśli potrzebujecie namiastki "śmietanki"- zbieracie tłustą warstwę z wierzchu, jeśli mleka- przed użyciem należy je wstrząsnąć. Mleko nie nadaje się do kawy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564140 przez anyanka
Niestety wszystkie roślinne mleka się rozwarstwiają :dry: no może oprócz ryżowego kupnego ale ono jest od razu z olejem.
Mirella to następnym razem zmiksuj z daktylami albo rodzynkami to będzie lepsze :)
Nefeli a próbowałam na mdłości odgazowaną colę albo migdały? Nie którym pomagają, chociaż mi nie pomagały :dry: A mleko migdałowe jak juz wcześniej pisałam nie nadaje sie dla noworodka, wiec albo pierś albo mm (ryżowe/sojowe). Chociaż sprawdzę jeszcze czy oby na pewno tak było. A na zaparcia próbuj na czczo pić wodę albo wodę z miodem lub suszone śliwki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564153 przez anyanka
Nefeli moje znajome dają swoim dzieciom takie mleko naturo.pl/pl/p/Mleko-ryzowe-z-migdalami-...ITARIZ-1L-Alinor/522

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564179 przez Mirella
Z rodzynkami mówisz? hmmmm, narobiłaś mi smaka :lol: namoczę jutro tę resztkę migdałow co mam, i we wtorek zrobię z rodzynkami. A dużo tych rodzynek? zakładając że migdałów niepełna szklanka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564282 przez anyanka
Mirella to też zależy jak słodkie są rodzynki ale myślę że tak zgarsc tylko najpierw je zalej wrzątkiem na 20 min i potem same rodzynki wrzuć i zblenderuj z migdałami a wodę po rodzynkach można wypić. Mój Bartuś tak pije :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564635 przez nefeli
Anyanka niestety ale migdaly,orzechy ktore normalnie jem garsciami teraz mnie totalnie odrzuca,od razu wymiotuje:(
na czczo pije wode przegotowana z cytryna,na wieczor sliwki moczone ale niestety nie wiele mi to daje,wczoraj kupilam czopki glicerynowe:(
Dziewczyny chyba zarazilam sie od mojego synia cos mnie gardlo pobolewa a to dopiero poczatki ciazy i sie straszliwie martwie.Popijam przecier z malin ale nie wolno za duzo i wcinam grejpfruty,nic innego mi nie przychodzi do glowy ni i nie chce zaszkodzic fasolce.
Dzieki wszystkim za dobre rady i przepisy na mleczka,jestescie kochane!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564829 przez anyanka
Nefeli a próbowałaś len mielony? MOżna juz taki kupić i dokładać do wszystkiego, ma dużo błonnika albo siemię lniane do picia, ono jest bez zapachu.
A czemu nie wolno przecieru z malin w ciąży? Słyszałam że nie wolno z liści malin... A na przeziębienie mleko z miodem i czosnkiem albo syrop z cebuli lub 2 ząbki czosnku (pokrojone albo starte) do tego olej żeby zakrył czosnek i postawić w ciemnym i ciepłym miejscu na kilka godzin a potem gazik zmoczony w oleju na stopy - skarpetki na nogi i spać :) Podobno działa :) My też dzis próbujemy bo Bartek zaraził sie od siostrzenicy. Dużo zdrówka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #564971 przez nefeli
dzieki Anyanka i ja Wam zycze duzo zdrowka!!! Ja dzis gdzies sprobuje czosnek przemycic,moze na grzance? no ja tez mysle ze maliny nie zaszkodza,a uwielbiam je i tylko czekam do lata zeby podjesc mimo iz wszyscy mowia ze nie wolno w ciazy,ja wiem ze napar jest niebezpieczny ale tez podobno jak sie przesadzi,wiec chyba po prostu wszystko ale z umiarem.
Fety tez zabraniaja,a ja cala ciaze jadlam fete i teraz jem rowniez,jest prawie zawsze na moim stole,raczej sery plesniowe sa niebezpieczne albo feta wykonywana domowymi sposobami,taka sklepowa jest mysle 100%bezpieczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #568341 przez Mirella
Z malinami w ciązy to chodzi o to że rozgrzewają organizm, znaczy herbatka malinowa ma działanie rozgrzewające a to niewskazane w ciąży, dlatego trzeba ostrożnie. Z kolei napar z liści może powodować skurcze, więc też trzeba uważać żeby nie urodzić za wcześnie :)

Co do fety to nie miałam pojęcia, ponoć pleśniowych nie wolno, ale ja jadłam bo lubię, a jeszcze wtedy forum nie było i nikt mi nie powiedział, że nie wolno ;) Nie zaszkodziły mi, więc chyba bez przesady :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #568488 przez nefeli
zgadzam sie,ze po prostu nie mozna przesadzic,wszystko z umieram dozowlone.Ja cala ciaze owoce morza wsuwałam,moglam codziennie jesc kalamary a niby tez szkodza dziecku.
Kurcze jedzenie jedzeniem,a ja na diecie totalnej juz drugi dzien,wczoraj caly dzien wymioty,a dzis kawaleczek kiwi i troche kalafiora,tyle sie udalo,najgorzej z piciem,chce mi sie strasznie ale nic nie moge przelknac:(
Moj bol gardla mnie martwi bo nic nie jest lepiej i martwie sie o fasolke zeby cos sie jej nie stalo od mojej choroby:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #571282 przez anyanka
Hej! Co tam u Was? Jak weekend? Bo u mnie taki sobie :( Wiosny chcę!!!
Nefeli poszperałam w notatkach i znalazłam przepisy na mleka dla noworodków :)
Przed 1 rokiem życia polecamy mleka ryżowe, jaglane, kukurydziane.
Robimy je BEZ SOLI i MIODU.


Mleko Ryżowe

4 szklanki wrzątku (woda musi być gorąca!)
1 szklanka ugotowanego gorącego ryżu brązowego
1 łyżeczka wanilii prawdziwej
1 łyżeczka miodu*
1/2 łyżeczki soli

Wykonanie:
Wszystko zmieszać i zmiksować blenderem na krem. Pozostawić mleko na minimum 30 minut, następnie przecedzić mleko przez gęste sito lub gazę.

Mleko Jaglane
- 2/3 szkl. ugotowanej, ciepłej kaszy jaglanej
- 1/4 szkl. migdałów zmielonych na puder
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżka miodu
- 1 szkl. wody
Wykonanie:
Wszystkie składniki zmiksować i w trakcie miksowania dodać jeszcze 2 szklanki wody. Można przecedzić przez gęste sito lub gazę.

Mleko Kukurydziane
- 1/4 szkl. migdałów zmielonych na puder
- 4 szkl. wody
- 1 szkl. ugotowanej mąki kukurydzianej (1/2 szkl. mąki na 1 szkl. wody – gotować przez 10 minut)
- 2 łyżeczki miodu
- 1/2 łyżeczki soli
Wykonanie:
Wszystkie składniki zmiksować i przecedzić przez gazę lub gęste sito.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572509 przez nefeli
Anyanka dzieki Kochana na pewno z ktoregos przepisu skorzystam :) teraz walcze z mdlosciami z jednej strony i z glodowka z drugiej,caly dzien i noc to samo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #572517 przez Mirella
Ha, nefeli doczekałam się, to Twoje dziecko w avatarze???

Mnie na mdłości to zawsze keczup pomagał, jak mi sie nasilała choroba lokomocyjna to potrafilam w autobusie z butelki pociągać. Ale to nie bylo w ciązy, ja nie wiem co to mdłości ciążowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl