BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

10 lata 8 miesiąc temu #746328 przez Jussstyś
Niestety nie mam zdjęć z urodzin, bo maz wszystko na kamerę nagrywał.
Ale tu dodaję zdjecie dla tych którzy nie mają fb :-)

Przepraszam ze nie odpisze wszystkim, ale mam dosłownie 5 minut, moze pozniej uda mi się wejść ;-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746386 przez agnesssa
Anulka Pokaż ta bake, bo jestem bardzo ciekawa :)

Ummi
Maks dostaje 3 razy dziennie rano koło 15 i przed snem, ale teraz chce wyeliminować tą butlę o 15, zobaczymy jak mi pójdzie :silly:

Jussstyś Przesłodka Julcia :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746418 przez makrelcia
AGNESSA a ja właśnie chyba wprowadzę butlę ok 15 :) Jakoś mi się wydaje, że mało tego mleka. Rano pije ok 100ml a wieczorem 150. To w zasadzie tylko jedna porcja. W żłobku co któryś dzień jest jogurt ale moim zdaniem to za mało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746440 przez czajusiątko
Ummi Oliwia pije mleczko rano i wieczorem + w południe kaszka na mleku

Jusstys to się zawiodłam bo czekała mna jakąś fotorelację na fb :P

Pogoda dziś okropna. Cały dzień wieje i leje :angry: nawet nie ma jak nosa wychylić z dzieckiem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746482 przez Ummi
Dzieki za odpowiedzi dziewczyny :* zapytalam, bo tez nie wiem czy wystarczajaco mleka daje czy nie... ale chyba ok - rano i w nocy daje piers, wieczorem nie zawsze chce (tzn. pewno by chcial i cos tam wypil, ale jak widze, ze jest najedzony to nie daje), a w dzien raz kaszka na mleku (pasteryzowanym) i raz jogurt :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746610 przez Ania14.09
To mój młody ostatnio je bardzo dużo, w nocy wielokrotnie budzi sie do cyca, rano wypija 210 kaszy manny, później zjada zupę bardzo lubi warzywa z zupy i mięsa dość sporo, cały talerz, wypija kolejne mleko ok.200! dostaje też chrupki kukurydziane,albo inne przekąski,owoce, czasami coś słodkiego, na noc wypija kolejne mleko ok.200 i cyc i tak w kółko. Waży tylko 9 kg i każdą kostkę można mu policzyć,ale wybiega wszystko chyba, bo bardzo żywy się zrobił i może dlatego dostał takiego apetytu. :laugh:
zapomniałam,ze jak jestem w domu to w miedzyczasie jest cyc ;)


PolaL
21 w sobotę na 9 rano jest basen. Mozesz przyjść. Pani na pierwszych zajęciach daje numer konta itd.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746618 przez hanias
Kasia - działka jest naprawdę spora!!! Super!!! Mi też się kiedyś marzył domek z małym ogrodem, z miejscem na grilla (może kiedyś...)

makrelcia- Hania rano i wieczorem wypija po 240 ml mleka!
Zamawiam sobie Jerzyka dla mojej Hani... ;) Jest śliczny!!! :kiss:

Justyśś- Julcia ma prześliczne włosy, takie długie :kiss:

agnessa- dzięki za wsparcie!

I już nie pamiętam co komu miałam napisać...heheh

Trzymajcie kciuki za moją chrześniaczkę, ma jutro zabieg (pod narkozą) wycięcia migdałków. Niby nic takiego, ale się srrrasznie denerwuję (ma 5 lat moja maleńka Julcia :dry: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746653 przez Anulka
Aniu po prostu Filip ma dobra przemianę materii , z tego wynika ;). Julek dostaje rano mleko 180 ml, potem po 4 - 5 godzinach deser z owoców lub jogurt z owocami lub twaróg z pomidorkiem lub kaszkę manną, potem jest obiad też po 4-5 godz. no i potem na noc znowu mleko 180 ml. A waży 10,800 :laugh: . GDy zacznie już biegać pewnie też to wszytsko wybiega :laugh:

Justyśś Julcia przesłodziutka , taka do schrupania :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746768 przez czajusiątko
Co do ilości wypijanego mleczka to różnie to u nas bywa... kiedyś rano wypijała po 300, a wieczorem 230. Ostatnio wypija tylko po 180

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746799 przez kasia7775
Dziękuję :) ja też z domku się cieszę :) działka ma 3700 m2 więc jest gdzie ganiać :silly: możemy forumowy zjazd zrobić :) zapraszam wszystkich :)
W tym roku nie będziemy wielkich remontów robić, bo musimy najpierw go spłacić. Trzeba odświeżyć pokoje (2 są remontowane niedawno, ściany ładnie zrobione i wymienione okna), trzeci pokój będziemy później robić, bo to już grubsza sprawa - trzeba będzie podłogę obniżyć i chcę wymienić okno na balkonowe na całą ścianę, kominek wstawić, a z zewnątrz zrobić taras.
Teraz zrobimy tylko kuchnię, bo podłoga jest przygotowana na ogrzewanie podłogowe, więc je zrobimy, żeby wywalić kaloryfer. Większe okno wstawimy, płytki na podłogę i na ścianę, rury trzeba przenieść... Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca nam się uda. Chcemy przed zimną porą się wprowadzić, bo przecież nie będziemy codziennie jeździć 40 km, żeby w piecu napalić.
No i w planach przyszłych łazienka od nowa, teraz są gołe ściany, ale nie damy rady. Pomaluję, kupię ładną tapetę, wykładzinę PCV i będzie jak nowa :) Jak zrobimy dól, wtedy zabierzemy się za poddasze, jest całe do adaptacji.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Mam nadzieję, ze nie zanudziłam :)

Anulka no ja myślę, że kawkę wypijemy i to już niedługo :) A mleko w kartoniku jest UHT i hermetycznie zamknięte, dlatego taka długa data ważności. Ja kupuje tylko takie, bo nie trzeba go przegotowywać.


Ummi Oliwier wypija rano 200-300 ml mleka, w dzień jakiś serek, jogurt lub kaszkę wielozbożową, obiadek, potem jakąś kanapkę i na wieczór mleko 200-300 ml, ostatnio zaczęłam kaszkę do niego dodawać, bo się budził głodny w nocy. Krowiego mleka nie będę na razie dawać, do tej pory pił Nutramigen ze względu na alergię, ale powoli wprowadzam mu mm NAN 3. I nic niepokojącego nie zauważyłam.

Ania twój szef to palant. I do tego bezczelny.

Makrelcia jerzyka zdjęcie rewelacyjne, a okularki boskie :)

Hanias trzymam kciuki :kiss:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746831 przez PolaL
Kasiu jak tylko termin spotkanie mi przypasuje to już pakuję walizki :)

Aniu jak się wyrobię (niestety w co wątpię) to przyjdę na basen. Tak akurat się składa że robimy małej roczek :blink: i nie wiem czy z rana zdążę na basen a potem czy wyrobię sie z przygotowaniami ...


No a my po pierwszym dniu w żłobku. Tragedii chyba nie było, wiadomo trochę popłakała ale też potrafiła zabawić się zabawkami. Jak ja ją odstawiałam to nie płakała musiała później popłakać. Dziś też poszła bez łez.
No ale niestety w poniedziałek byłam na kontroli zwynikami krwi i pani kazała nam dawać przez miesiąc żelazo :( Skrajna anemia u mojej biegającej torpedy ... Sprawdziłam na necie normy dla dzieci zelaza i niby się mieści w dolnych granicach, no ale ...


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746849 przez makrelcia
hanias oj będzie ciężko z tym zaklepywaniem :) Jurek ma w żłobku koleżankę Igę, codziennie rano razem przychodzą do żłobka i radocha jest jak się zobaczą. Nie obejrzę się a będzie buzi na dzień dobry :D Także śpiesz się do nas żebyśmy ich zapoznały to może Jurek zmieni zdanie :)

Kasia zanudzasz? Mnie nigdy takimi sprawami. Mi to mogłabyś pisać, że tu postawisz stolik, tu kominek, a na ścianach takie kwiatki... :) Ogólnie fajne ktoś kolory dał. Wszystkie takie żywe :) Tam taki błękit czy turkusik się przebija w pokoju obok. Właśnie planuje Młodemu pokój w takich kolorach zrobić :)

Ania mój też właśnie mało waży. Miał już prawie 10 kg a teraz 9,300. Owszem bardziej ruchliwy teraz jest no ale... Chociaż Panie w żłobku mówią, że bardzo dużo je i chętnie. Mam wrażenie, że troszkę przybrał ale nie ważyłam ostatnio. Jutro mamy iść na szczepienie to sprawdzę (chociaż tak w nocy kaszlał, że nie wiem czy tego nie przełożymy)

Mamy dzieci żłobkowych ! Potwierdzam, że dzieciom przysługuje darmowe szczepienie na ospę. Tylko sama nie wiem czy szczepić :/ Ospa jest aż tak groźna ? Ja sama przechodziłam i tragedii nie było. Sama już nie wiem.
A co z tymi dziąsełkami ? Sprawdzała może któraś jak u waszych dzieci to więzadełko idzie? Czy włazi między ząbki ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #746888 przez Ania14.09
makrelcia jeśli chodzi o ten dzyndzel między jedynkami, to mój to ma i furta mu sie szykuje :laugh: a o co z tym chodzi, bo nie wiem?
nie mam czasu odpisać

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #746999 przez Anulka
Kasia zgadzam się z Makrelcią, pisz jak najwięcej o urządzaniu domku , BO MY TO LUBIMY :laugh: .
Ja też jestem za spotkaniem. Oj na takim wielkim terenie to urządzimy dobie wyścigi -"konne" :lol: :lol:

PolaL ja Julkowie dość często w obiadkach daję szpinak, bo zawiera dużo żelaza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #747019 przez makrelcia
a na morfologię to wam lekarz dał skierowanie tak sam z siebie ? Czy prosiłyście ? U nas nikt tego nawet nie proponował :/ A może warto byłoby zrobić ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl