BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

12 lata 3 miesiąc temu #295889 przez gorla
chłopekjak by sie udało to fakt na początek listopada by wypadło, ale złudzeń ni mam :( miło że wierzycie za mnie ;)

aganio tak jak mówisz swoja działalność, miesiac musisz pracować przynajmniej, potem na zwolnienie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #295893 przez chłopek
aganio mnie tata zatrudnił i przez 3 miesiace mu oddawałam kase za składki zus. no i bedziesz miec macierzynski i wychowawczy, mnie na czas nieokreslony zatrudnił, ja płaciłam tak ok 400zl ale wiem ze moja szwagierka płaciła mniej, musze sie jeszcze dokładnie zorientowac

aganio jak byś swoją firme miała to tylko macierzyński bedziesz mieć, a jak ktoś na czas okreslony by cie zatrudnił to do momentu urodzenia dziecka masz umowę no i chorobowe, no i macierzynski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #295894 przez aganio87
Gorla ja nie mam swoje mi chodzi o działalność gospodarczą przyjaciela męża,by fikcyjnie mnie zatrudnił i bym płaciła mu składki by odprowadzał za mnie,i fikcyjnie mi płacił tak tylko by papierki były... czy tak można???
Chłopek byłabym wdzięczna jak byś sie zorientowała to już coś bym miała i to później zus mi wypłaca pieniądze tak ??




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #295896 przez majsterka
Moja głowa... buuuu :(
Ciągle boli, leżenie nie pomogło...

Aganio zatrudnienie u kogoś da Ci ubezpieczenie zdrowotne, a co za tym idzie, da Ci prawo do zasiłku chorobowego (pierwsze 33dni płaci pracodawca, a potem płaci ZUS) i potem do macierzyńskiego, który płaci ZUS.
Najniższa składka od najniższej krajowej wynosi ponad 600zł, od stawki na którą jesteś zarejestrowana naliczany jest zasiłek chorobowy. Także opłaca się zapłacić troszkę więcej, a potem mieć wiecej kasiorki od ZUSu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #295899 przez chłopek
aganio dogadujesz sie tylko z tą osobą np przyjaciółką ze ona cie zatrudnia, i jej płacisz za 3 miesiace albo 4 no i później idziesz na chorobowe,tylko najlepiej z kims znajomym sie dogadać,
aganio majsterka ci wszyztko wytłumaczy ona ma firmę:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295903 przez gorla
aganio pewnie , że sie da, mam kumpele z zusie i jeszcze mi doradzała co i jak załatwic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295906 przez chłopek
mi sie udało ze tata mnie zatrudnił, bo jak zaszłam w ciąze tez szukałam pracy a nikt mnie nie chciał zatrudnić, chociaz masz wszystkie świadczenia,no i chorbowe pełnopłatne,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295910 przez aganio87
Super już coś wiecej wiem jesteście kochane.... ale 600 zł mnie przeraża dużo kasy wyjdzie 2400zł... a ile można mniej więcej wyciągnąć wiecie może??? a jak wychowawczy też z zusu można wyciągnąć czy nie...
Sorki że takie głupie pytania ale jakoś wcześniej sie nie interesowałam tym...

I to nic nie robi że jestem w 2 miesiący ciąży??? czy bym musiała mieć umowe sprzed ciąży??




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #295913 przez chłopek
wychowawczy opieka społeczna płaci 400zl

ja miałam umowę tak spisaną ze miesiac wczesniej zanim sie dowiedziałam ze w ciazy jestem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295914 przez aganio87
Dzięki za informacje Jesteście Bezcenne :)




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295915 przez majsterka
z tego co ja wiem, to nie ważne, kiedy podjełaś zatrudnienie.
Składka jest spora, bo minimalna wzrosła od stycznia do 1500zł i składka rentowa zwiększyła się o 2%. Ponad 600zł to wychodzi całkowity koszt, ze strony pracownika będzie gdzieś 350, a pracodawcy 250... ale nie wiem dokładnie bo 15 lutego dopiero będe nad tym siedziała i dokładnie liczyła... nie wiem, czy ciężarna ma prawo do 100% zasiłku chorobowego, jeśli tak, to jest to kwota brutto na którą jestes zatrudniona pomniejszona o składki społeczne, normalnemu pracownikowi zasiłek chorobowy liczy sie 80% tej wartości.
Nie wiem, czy rozumnie to napisałam, ale głowa mi pęka i ledwo myślę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295919 przez chłopek
majsterka mi sie wydaje ze 100% chorobowe tak chyba dostawałam z ksawciem teraz jeszcze nie dostałam, pogmatwaliśmy trochę sprawe,bo nie wzielam d razu choroboewgo tylko w nowym roku no i dopiero teraz dostane z zusu kase

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295921 przez majsterka
Chłopek byc może :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295927 przez aganio87
O to super jutro mąż zagad z kumplem by mnie "zatrudnił" :) Majsterka zrób sobie okład i na główkę przyłóż pomoże :)




[*] 6.11.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #295929 przez chłopek
aganio napewno kumpel sie zgodzi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl