BezpiecznaCiaza112023

Dziwne sposoby na zajęcie uwagi dziecka

13 lata 1 miesiąc temu #91481 przez Gosiaczek31
bardzo fajny wątek. Jak Kuba był mały to go oszukiwałam że idziemy na spacer, ubierałam, pakowałam do wózka i wystawiałam na balkon. I miałam chwilę dla siebie a raczej na ogarnięcie mieszkania i obiad. Ale to były słodkie czasy kiedy spał na dworze. Teraz się nie da oszukać. A jak naprawdę mam dość to oczywiście daję mu zakazane przedmioty typu pilot, telefon, szczotkę do włosów itp. Ale to działa tylko na chwilkę i muszę uważać bo wszystko ląduje w buźce :silly:

Dziewczyny dawajcie jakies sprawdzone pomysły :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91504 przez Marysia27
U mnie jeszcze skutecznie działa zawołanie psa i nakazanie mu siedzenia przy małym - Bartoszek uwielbia patrzeć na tego olbrzyma, i wyciąga rączki do ....hmmm... nazwijmy to "głaskania" ;) i jeszcze zawieszam na pałąku od maty edukacyjnej klucze od domu na smyczy bo ostatnio one bardzo zainteresowałay małego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu - 13 lata 1 miesiąc temu #91581 przez Manga
U nas sprawdza się telewizor a w nim świnka Peppa :)

I pomyśleć, że kiedyś byłam przeciwniczką oglądania telewizji przez dzieci ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #91582 przez jedynaczka
ooo Manga świnka Peppa ulubiona bajka mojego małego, mam nagrane dwa odcinki na komórke i w tedy jest taki spokój.... ;)
eM ma nawet bluze ze świnką Peppą -a dokładnie Gorgem :D i jest to jego ulubiony ubiór:D

a tak poza tym zakazanym a sprawdzającym się sposobem jest danie eM portfela z drobniakami i kartami :) normalnie nie ma dziecka co najmniej na pół godziny :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #92650 przez Marysia27
Przy Bartku portfel z drobniakami jest zbyt niebezpieczny, gdyby go otworzył, pewnie zjadłby monety... taka to mała pazerota :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #93393 przez jedynaczka
Marysia, no to jest akurat normalne, tyle że mój eM dorósł do tego że w końcu zrozumiał, że piniązki nie wkłada się do buzi tylko wrzuca do kubeczka - skarbonki :)
na Twoje maleństwo też przyjdzie ten czas ;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #93595 przez Marysia27
Ale zanim wrzuci do skarbonki, sięgnie do mojego portfela :woohoo: i tak będzie sięgał, i sięgał i sięgał aż do 18stki....
Zastanawiałyście się czasem, ile bakterii jest na takich :sprzętach"? np. pieniądze, klucze, komórka itp...? bo ja tylko czasem, ale szybko wypieram tą myśl, bo jednak chwila spokoju jest bardziej nęcąca niż myślenie nad liczbą bakterii czających się na Bartka :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #93627 przez jedynaczka
a na czym nie ma bakterii??
wszystko do okoła jest otoczone bakteriami i roztoczami i taki tam podobnymi...
od tego nie da sie uchronić :)
więc mycie rączek dziecka, czy nawet wycieranie wilgotną szmatką to podstawa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #93875 przez Marysia27
Zgadzam się, ale ta myśl dokucza mi bardziej, bo jestem maniaczką czystych rąk i ogólnie mam kilka takich "rytuałów" czy tez czynności których muszę się trzymać, inaczej coś mi nie pasuje. Niestety jestem pedantką :( i tak chyba na małego najwięcej "brudu" przenosi pies, bo ja już dobrze wiem, gdzie ten swój pysk na spacerach wpycha.
A przede wszystkim to już koniec dzikich pomysłów na zajęcie dziecku czasu? jakoś tak mało kreatywnie u nas :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #93966 przez Gosiaczek31
Najwięcej bakterii rozwija się w wilgotnych miejscach. Na suchych nie przetrwają i dlatego jest ich niewiele. Wycieranie rączek maluchom jak najbardziej bo praktycznie cały czas są one wilgotne. Tak naprawdę to groźniejsze dla dziecka są środki czystości niż sam brud.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118367 przez raczek10
NO FAKT ,ŻE NASZE DZIECI SIĘ TRZĘSĄ ZA PILOTAMI I TELEFONAMI A JAK IM DA SIĘ NIE PRAWDZIWE TO OD RAZU WIEDZĄ ,ŻE COŚ NIE TAK . u nas pralka jeszcze nie poszła w ruch ,żeby zajac dzieci :blink:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118446 przez Marysia27
Bartek ostatnio trzęsie się na widok smyczy psa, która jest ciężka bo z metalu, i niestety wkłada ją do buzi jeśli złapie ja w rączki, a jak mu ją zabieram to wtedy jest histeria i nie weźmie niczego innego do zabawy B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118449 przez raczek10
nasz JASIEK TO JESZCZE LUBI KABELKI CIĄGAĆ ,A Zuzia JAK BYŁA MAŁA TO WSZYSTKO NA SZYI WIESZAŁA I CAŁKIEM MOŻLIWE ,ŻE BYŁA OWINIĘTA PĘPOWINĄ W OKÓŁ SZYI JAK BYŁA W BRZUSZKU ,BO JAK COŚ NA SZYI MIAŁA TO OD RAZU SIĘ USPOKAJAŁA ALE TRZEBA BYŁO JEJ BARDZO PILNOWAĆ ,ŻEBY SOBIE KRZYWDY NIE ZROBIŁA :S

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118453 przez Marysia27
A ciekawią Jasia kontakty? bo moje dziecię coś ma dziwne ciągoty, bo jak siedzi w leżaku to wyciąga ręce i próbuje paluszkiem zahaczać o kontakt :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #118477 przez raczek10
tak tak Marysiu kontakty też można zaliczyć do tych ciekawych miejsc dla naszego JASIA . Musze kupić zaślepki ,bo gdzieś pogubiłam ,bo ten łobuz to będzie niedługo tam język wsadzał w celach badawczych :ohmy:

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl