BezpiecznaCiaza112023

Laktator, butelki, podgrzewacz

12 lata 1 miesiąc temu #327355 przez miriam
Witajcie. Niedługo czas do szpitala a ja nadal nie mam laktatora. Mówiono mi że na początku jest raczej niezbędny bo będzie nadmiar pokarmu. Możecie mi jakiś polecić? Tak żeby pasował do dobrej jakości butelek no i jeszcze potrzebny jest podgrzewacz. Można coś takiego w ogóle w komplecie kupić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327431 przez owall
inaczej
wolisz droższy z pompka tak to powiem w automacie czy tanszy z pompka reczna??
roznica cenowa bedzie okolo 100 zl ale uwazam ze automatyczny to podstawa.
duszenie jednak tej pompki bywa naprawde meczące.
poza tym bardziej pomysl o ubraniach dla dziecka w pierwszych dniach bo w szpitalu zawijają w byle cos jak czegos nie masz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327434 przez emma
ja takich rzeczy w ogole nie kupowalam na poczatek. jesli tuz przed porodem nie leci ci siara, raczej malo prawdopodobne, ze bedziesz miala duzo pokarmu w szpitalu, gdzie zostajesz 2-3 dni ;). dla rozbujania laktacji najlepiej przystawiac malucha do piersi jak najczesciej, zamiast katowac sie laktatorem. ja kupilam ostatecznie 10 dni po urodzeniu, zeby sciagnac nadmiar pokarmu. kupilam najtanszy, "lakta" 30 zl w patece. reczny, zlozony z 2 czesci, latwy w obsludze - odciaga nadmiar w niecale 5 minut - szybko, latwo i bezbolesnie. mysle, ze nie ma co przeplacac i kupowac elektroniki z 2 lub 3 predkosciami sciagania :silly:. naprawde nie warto :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327538 przez martela89
Ja laktatora nie miałam wcale,butelki kupiłam jak dokarmiałam mała ale były potrzebne tylko tydzień,a podgrzewacz kupiłam jak przestałam karmić piersią :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #328240 przez mamcia26
Jeśli chcesz używać laktatora tylko sporadycznie aby odciągnąć nadmiar pokarmu to nie warto przepłacać tylko kupić zwykły ręczny.Jeśli natomiast zamierzasz często i regularnie odciągać pokarm (po to aby sobie go np.mrozić)to lepiej wybrać elektroniczny, zaoszczędzisz trochę czasu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #328686 przez misia88
kiedys kobiety radzily sobie bez podgrzewaczy i sterylizatorow i laktatorow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #329595 przez owall
misia88 napisał:

kiedys kobiety radzily sobie bez podgrzewaczy i sterylizatorow i laktatorow :)


ale kiedys umieralność dzieci byla większa
nie bylo takich az alergii to jest prawda :/ ja ze swoim dzieckiem mam straszne problemy bo ma AZS wiec trzeba na wszystko uwazac
jedyne gdzie moge kupować rzeczy dla dziecka to w Zebrze na ul. Bodycha w warszawie jak ktos tam jest,
w innym sklepie jak kupowaliśmy jakieś zabawki czy przedmioty do codziennego uzytku to mała miala wysyp na twarzy :/
Podziękowania: agge

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #329650 przez mamcia26
No Owall ale pojechałaś/łeś z ta umieralnością. Ale rzeczywiście trzeba bardzo na wszystko uważać gdy dziecko ma alergię. Ja na szczęście nie mam takiego problemu i mogę kupować wszędzie ale i tak wybieram sprawdzone dziecięce sklepy. W markecie chyba mym się nie odważyła na takie zakupy :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #329805 przez taakamama
No sorry ale co ma umieralność dzieci do posiadania laktatora czy podgrzewacza :ohmy:
Czyli co jak sterylizuje butelki w garnku a nie w "specjalnym sterylizatorze" to narażam je na śmierć?
No ludzie kochani ale macie gąbkę z mózgu :ohmy:
A ten sklep to chyba jakieś cuda na kiju ma bo skoro tylko tam możesz kupować.
Mój syn też ma AZS i jakoś nie zauważyłam związku między miejscem zakupu a alergią. Ważny jest materiał z którego jest wykonana dana rzecz a nie miejsce zakupu. No bo niby jaka różnica jest jak kupię tę samom zabawkę w "specjalnym sklepie" a w markecie?
Tylko smrodek reklamy mi został po przeczytaniu twojego posta :X

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #329905 przez misia88
owall napisał:

misia88 napisał:

kiedys kobiety radzily sobie bez podgrzewaczy i sterylizatorow i laktatorow :)


ale kiedys umieralność dzieci byla większa
nie bylo takich az alergii to jest prawda :/

Buaahahaha... :D Tylko tyle napiszę...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #517956 przez SisiBabyCare_pl
. Od siebie mogę polecić niezwykle wygodny i łatwy w obsłudze odciągacz/laktator pokarmu bateryjno-sieciowy SBC604 Sensual. Dzięki małym rozmiarom i nowoczesnemu wyglądowi idealnie nadaje się dla tych którzy szukają małego i podręcznego urządzenia. Posiada pełną regulację siły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #965162 przez xxneedlessxx
Ja ze swojej strony mogę polecić ci butelkę do przepajania dziecka. Butelkę avent natural 125 ml (SCF690/27). Moja córka miała problemy ze ssaniem. I ta butelka przypominająca pierś matki była dla nas ulgą. Polecam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #975915 przez Pradip
Mogę polecić Wam ręczny laktator Avent SFC330/20. Jestem na świeżo po przetestowaniu tego modelu i według mnie jest godny polecenia mamom, które mają sporo pokarmu. Jest mały i lekki więc wszędzie można zabrać go ze sobą. Łatwo się rozkłada i składa po myciu. W mojej opinii świetna jest nakładka masująca a synkowi bardzo spodobał się smoczek wyprofilowany na kształt piersi i sutka. W zestawie zabrakło mi tylko kubeczka lub torebki do mrożenia pokarmu ale to zawsze można dokupić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu - 9 lata 2 tygodni temu #976294 przez klio
Względem macierzyństwa jak i karmienia piersią byłam kompletnie nie przygotowana, gdyż mój poród był przedwczesnym zaskoczeniem dla mnie samej jak i dla otoczenia. Wiedzę dotyczącą karmienia piersią pozyskiwałam w szpitalu i z literatury, z racji tego, że córka przebywała w inkubatorze ja odciągałam mleko laktatorem Philips Comfort (SFC330/20). Zaradził on początkowym zastojom, brakiem mleka w późniejszych dniach jak i relaktacją. Pomimo tego, że laktator jest ręczny nie sprawiało mi to problemu w odciągania mleka i stosowania metody 7-5-3, jest lekki, wykonany z dobrej jakości materiału jak i łatwy w utrzymaniu czystości. Posiada nakładkę, która delikatnie masuje piersi podczas odciągania mleka co jest dużym plusem podczas ściągania jak i w przypadku obolałych piersi. Jest cichy i w bardzo przystępnej cenie. Ja kupiłam w zestawie z kosmetyczką, osłonkami na piersi, wkładkami laktacyjnymi jak i pojemnikiem do przechowywania mleka lub obiadku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 tygodni temu #976343 przez Lusek
Hej dziewczyny...

Ja się trochę pytałam i czytałam że dobre są medela i aventa....i chwalą je niektóre dziewczyny ale sama się zastanawiam czy kupić czy nie ....

Bo jeśli się maleństwo będzie zostawiało no jakiś czas z tatą to może warto zainwestować w jakiś niedrogi, lub jak szybko zamierza się wrócić do pracy to też jak najbardziej. Są też wypożyczalnie laktatorów, może na szkole rodzenia trzeba się dowiedzieć czy naprawdę warto. :)

Dobry laktator to kwota 250zł wzwyż... :) ;) :(

Jeszcze CIĘ nie znam a już CIĘ KOCHAM...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl