BezpiecznaCiaza112023

Chusty

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #473330 przez Satis
Mam pytanie dot. chust.
Czy któraś z Was używa, planuje zakup, lub zna historię kogoś kto już ma dziecko? Jaki typ chust jest najlepszy? Te długie 5-metrowe, a może krótsze?
Czy też ktoś miał złe doświadczenia?
Jeśli wiecie która firma na rynku jest najlepsza, lub produktów której firmy się wystrzegać?
Czekam na informacje
Pozdrawiam ciepło

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #480800 przez ann-sunshine
Witam,

mam chustę elastyczną. Zdecydowaliśmy się na taką dlatego że ponoć jest prostsza w wiązaniu niż tkana. Wg mnie tak jest, ale ja już nie jestem obiektywna, ponieważ osoby które nosiły elastyczną mają problem z przestawieniem się na tkaną.

Moje dziecko nie chciało w niej "chodzić" kiedy jeszcze nie trzymało główki samo. Wszystko zmieniło się kiedy główka była już w miarę sztywno i mogła wyglądać z chusty na świat. Przydatna była u nas jakieś 3-4 miesiące, ale bardzo się cieszę że ją mam. Przydawała się gdy mała nie chciała zasnąć w wózku i krzyczała - w chuście się uspokajała i zasypiała po ok 15 minutach spaceru. Pomocna też była gdy musiałam wyskoczyć do sklepu po przysłowiowy chleb (bez wózka, bez noszenia po schodach). Pomocna też była przy odstawianiu od piersi - kiedy mała miała dni, że z dala ode mnie w wózku nie mogła się uspokoić i potrzebowała bliskości. I tata ceni sobie wielce spacery w chuście i bliskość z dzieckiem.

Minusy - w upalne letnie dni, dłuższe noszenie w chuście nie wchodziło w grę, za gorąco robiło się i dziecku i rodzicowi. Zimą też chyba bym się nie zdecydowała na dłuższe wypady (chyba że chowając dziecko w chuście pod moją kurtką).

Plusy - wymienione wyżej, i mam zamiar jeszcze zrobić z niej użytek kiedy pojawi się drugi maluszek i starsze będzie wózkowe i mały berbeć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #481461 przez Satis
Dzięki za opinię, wynika z tego, że jeśli chodzi o chustę elastyczną, to lepiej kupić na wiosnę, wtedy moja córa będzie już trzymała główkę, no i faktycznie - na krótkie zakupy lepsze to niż cała wyprawa z wózkiem :)

Czy znajdzie się jeszcze opinia, co do chusty tkanej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl