BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

8 lata 11 miesiąc temu #983070 przez marti1234
aa i Nefri zapomniałam dodać Tymek z tym palcem wskazującym jest identyczny jak mój Smyk ;-P postawa identyczna :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983192 przez mała82
Nefri to u nas posiłki wyglądają bardzo podobnie! Z tymże Filip akurat chciałby głównie sam jeść. Jak ja go chce karmić to się odwraca. Krzesełka wynosimy do piwnicy jak jeszcze tam uporządkujemy :)
Prenalen mam w lodówce i chyba już nam przechodzi :)

marti1234 kurde przecież te Mysłowice nie takie małe są i tylko jeden żłobek tam mają? Trzymam kciuki, żeby się udało! A faktycznie w Twojej sytuacji lepiej jednak nie ściemniać z miejscem zamieszkania, za dużo masz do stracenia!
A tak a propos w październiku może wybierzemy się na wesele do Mysłowic, o ile będę się dobrze czuła i mąż wolne dostanie, bo wtedy akurat mają zaplanowane większe prace. No niestety druga ciąża przebiega u mnie całkiem inaczej! Z Filipem czułam się świetnie całą ciążę a teraz się trochę męczę :( A wolałabym żeby było odwrotnie. Z Filipem mogłam odpoczywać ile wlezie w ciąży, a teraz muszę się nim opiekować nieważne jak się czuję. Ale dajemy radę, mąż dużo mi pomaga. Sok z czarnego bzu spróbuję przy następnym przeziębieniu :) Wolę leczenie naturalne :)

Dzisiaj byłam u pediatry, zbadała go i wg niej to zwykł przeziębienie, które po prostu trochę się przeciągnęło. Zapisała to co mamy czyli euphorbium, nasivin i wit C.
Powiedziałam jej też, że od miesiąca mały obraził się na nabiał i na nic nie chce dać się namówić. Ale mówiła, że tak bywa, że w tym okresie dzieci odrzucają różne rzeczy a najczęściej nabiał i że po roku do niego wracają. Więc chyba spoko. Zmartwiła mnie tylko tą wysypką Filipa, bo mówię jej, że byłam u dermatologa i powiedział, że to hormonalne. Co ją zdziwiło, że u takiego małego dziecka ma być coś hormonalnego. Że u niemowląt malutkich to tak ale nie w Filipa wieku. Jak mu to nie zniknie to chyba poszukam lepszego dermatologa.

A i remontów u nas ciąg dalszy. W sobotę rano mąż skoczył do IKEI po regał na zabawki dla Filipa. Wrócił, rozkłada i okazało się, że brakuje instrukcji i wszystkich śrubek. Zadzwonił i kazali przyjechać po to. Wraca ze śrubkami, zabiera się do składania i okazuje się, że części w paczkach nie są wszystkie te co trzeba. Myśleliśmy, że czeka go trzecia wyprawa do IKEI ale zaproponowali, że wyślą montera, tylko że dopiero w poniedziałek. Dzisiaj wpadł monter, powymieniał złe elementy i poskładał regał!
Narożnik zamówiony w Agata Meble też ma feler i czekamy na wymianę elementów, na szczęście nie przeszkadza w użytkowaniu!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983213 przez Gosica
Hej :)
Mała82 na razie jednak zostanę przy wybijaniu sobie tego pomysłu z głowy,ale kto wie co mnie najdzie za rok czy dwa :P No ciekawe od czego w końcu ta wysypka,weź tu bądź mądra jak każdy lekarz mówi co innego.To mieliście przygody z meblami.My przeważnie kupujemy w Abrze meble i do tej pory nie mieliśmy problemów żadnych z ich meblami.
Marti1234 praworządność praworządnością ale jak sytuacja zmusza to nie ma co się bawić w godne postawy,tylko kombinować ;) Bym się przejmowała jakąś praworządnością,pfff :P
Nefri Tymek uroczy,śliczny z niego chłopiec.Nas też czeka 3 wizyta i fryzjera,bo włosy Szymkowi rosną jak szalone.Widzę że nasze dzieciaki mają takie same body ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu - 8 lata 11 miesiąc temu #983223 przez Nefri
Gosica
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Mała to faktycznie mieliście przygodę z tą Ikeą. Też kupowałam w Ikei kilka mebli, ale nigdy nie miałam zastrzeżen i problemów. Narożnik z Agaty też mamy i mieliśmy z nim od początku problemy, raz musieli nam wymieniać wypełnienie, bo się zapadło jakieś miesiące po użytkowaniu i teraz, po 3 latach użytkowania już jest w nie najlepszym stanie. Myślałam, że będziemy mogli go sobie wziąć do domu do salonu, ale raczej wyląduje w gościnnym. Fajne narożniki są tutaj:
selsey.pl/kategoria/26/narozniki-z-funkcja-spania .
A wysypką się nie przejmuj, kiedyś na pewno minie, dzieci tak mają, że je czasem coś wyspie ;)
Marti trzymam kciuki, żeby się udało ze żłobkiem.

Jak nie macie pomysłu na śniadania dla dzieciaków a lubią te składniki, to polecam taką prostą sałatkę:
serek wiejski, rzodkiewka, szczypiorek, jajko na twardo, łosoś wędzony na zimno. Składniki tylko mieszacie, nie trzeba niczym doprawiać, ewentualnie trochę pieprzu. Tymek uwielbia :)

Natala, Jeta, Agacior co u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983239 przez Agacior
HEJ

WROCILIŚMY :laugh:
Było bardzo, bardzo bardzo zimno, ale mimo wszystko super :cheer: Oczywiście wszyscy chorzy z Iga na czele :( Pogoda tragiczna jak świeci słońce i nie ma wiatru- gorąco, jak tylko wiatr zawieje człowiek trzęsie się z zimna, masakra. U nas 15 stopni to cieplutko a tam było trzeba na cebule się ubierać i kaptura z głowy nie ściągać. Najlepsze w tym, że dzieci wszystkie w taka wichurę bez czapek tam łatają z gołymi nogami, to dopiero hartowanie.
Iga ogólnie bardzo nas zaskoczyła, bo wyjeżdżaliśmy o 1w nocy (zasnęła dopiero o 22) a samolot dopiero mieliśmy 6.20 i wyobrażacie sobie, ze w ogóle nie spała w aucie zasnęła dopiero przed samą Wawą, więc snu 15 min i na lotnisku była pełna energii, normalnie byłam zszokowana. Mąż się śmieje, ze rośnie imprezowiczka na Maksa, jak matka :evil: Dopiero w samolocie jak tylko się przytuliła do mnie to padła, ale tylko miała 1h snu i dalej była pełna energii. Ostry zawodnik.
Ogólnie tereny przepiękne pełno zieleni, kwiatów, jezior i ani jednego bilbordu w mieście !!!! Dla dzieci jest tam raj place zabaw jak wesołe miasteczka sama się bawiłam na nich jak dziecko;) Do tego byliśmy w mega wypasionej przeogromnej sali zabaw dla dzieci, istny raj oczywiście ja znowu szalałam jak dziecko :woohoo:

Myślałam, że będę na bieżąco i dam radę Wam po odpisywać po powrocie, ale aż 5stron naskrobałyście, szalejecie ;) Postaram się w wolnej chwili poczytać, co mnie ominęło, ale chyba nie dam rady odpisać ;/
BUZIAKI :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983294 przez mała82
Wszystkiego najlepszego mamusie z okazji naszego święta :D

Gosica my do tej pory też problemów z meblami nie mieliśmy. A żeby nie było dalej tak łatwo to dzisiaj przychodzi serwisant z whirpoola bo nam pralka w zabudowę zmieścić się nie chce! A meble są zrobione zgodnie z wymiarem podanym na ich stronie. stolarz nam go sponsoruje bo to jego działka, ale ciekawe co będzie jak serwisant nie pomoże to nie wiem. Za kilka godzin się wyjaśni. A serwisant kasę bierze czy zrobi czy nie.
Filip uwielbia do tej pory stolik edukacyjny :) Też dzisiaj planuję coś zamówić małemu na Dzień Dziecka. Niedawno miał imieniny więc zrobimy łączony prezent. Myślałam o takim stoliku wodnym na balkon, ale zobaczymy.
A jak tam z tymi Waszymi ćwiczeniami, Szymek już opanował wszystko?
Ja już od jakiegoś czau mam ten syndrom :D

Nefri na szczęście nasz narożnik za drogi nie był, więc jak coś wymienimy kiedyś, chociaż i tak szkoda by było! A z Ikea pierwszą taką sytuację mieliśmy. Pytałam gościa od montażu, czy zdarzają się takie sytuacje jak u nas często. Mówił, że źle skompletowane paczki bardzo rzadko się zdarzają. Za to plagą podobno jest to, że ludzie kupują coś, popsują przy montażu, składają i zaklejają karton, jadą na zwroty i oddają, a ta paczuszka trafia na sklep do ponownej sprzedaży. Podobno. na zwrotach nie są w stanie tego dobrze skontrolować, jeszcze podobno paczuszki są super zaklejone, jak nowe!
Tylko Filip cały czas jest wysypany, raz mniej raz mocniej ale jednak :(
Za miesiąc idę na kontrolę z okazji 18 miesięcy do naszego prywatnego pediatry więc się go doradzę. Chyba, że się nasili wysypka to wcześniej.
Dawno nie było tu Twoich pomysłów kulinarnych. Zaopatrzymy się w składniki i wypróbujemy. A serek wiejski to ten normalny solony kupujesz czy są jakieś specjalniejsze dla dzieci?

Agacior
super, że wyjazd się udał :) Jak masz to podrzuć jakieś fotki :) Mała faktycznie wytrzymała!

Dzisiaj trochę zachmurzyło się u nas więc zrezygnowaliśmy z Filipem z rannych zakupów i sobie siedzimy w domu :) Ostatnio od rana mieliśmy słoneczko a koło południa zaczynało się chmurzyć i brzydko było już do wieczora :(
Filip jeszcze trochę zakatarzony :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983305 przez Nefri
Agacior super, że wyjazd się udał. Podrzuć koniecznie fotki.
Mała ale ludzie mają tupet, żeby tak robić. Mam nadzieję, że nigdy nie trafię na taką paczkę.
Serek wiejski kupuję normalny, taki dla dorosłych. My za dwa dni jedziemy do Rozewia, a pogoda nie zapowiada się niestety najlepsza. Oczywiście nie nastawialiśmy się na plażowanie, ale jednak fajnie, jakby czasem słońce zaświeciło.
Tymek od kilku miesięcy ma na twarzy rączkach i nóżkach taką jakby gęsią skórkę. Ostatnio coraz mniej, ale jednak ma. My byliśmy z tym u dermatologa i alergologa, ale u nas to nie alergia, tylko rogowacenie okołomieszkowe. Jest to genetyczne, mąż coś takiego też miał w dzieciństwe i teraz trochę na rękach, zresztą na rękach wiele osób to ma. Z twarzy po jakimś czasie znika, ale może mieć nawet kilka lat, jak mu znikinie. Ja się tym nie przejmuję, nawilżam ostatnio olejkiem kokosowym, bo widzę, że fajnie na niego działa a jak jest ciepło i słońce to prawie tego nie widać, najgorzej zimą.
A co to za stolik wodny na balkon? podrzuć jakiegoś linka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983328 przez Gosica
Hej:)
Nefri no to tak miałaś jak ja teraz,też właśnie w takim czasie się to pojawia.My kobiety mamy przerąbane.Znów mi slinka cieknie takie smaki robisz ;)
Agacior super że jesteście zadowoleni :) Faktycznie Iga nie wymięka no ale jak mówisz że Ty też taki twardy zawodnik w imprezowaniu :P
Mała82 nasi znajomi mieli meble do kuchni robione na wymiar,wszystko musiało być na tip top bo kuchnia mała i każdy cm się liczył.A i tak na końcu się meble okazały dłuższe i lodówkę to wpychaliśmy w to miejsce gdzie miała stać i chcąc otworzyć zamrażalnik koleżanka musi kombinować.Niby fachowcy a niketórzy potrafią robotę niesamowicie spaprać.Szymek jak na razie średnio się tym stolikiem interesuje,bawi się ale i tak rządzi w dalszym ciągu kosiarka.Co do ćwiczeń to trochę sobie odpuściliśmy,opanował siadanie tak że się cieszę,wstawać sam dalej nie umie tylko jak się czegoś złapie,no leniwy jest widać że nie ratuje się sam tylko czeka na pomoc.Ale myślę ze z czasem wszystkiego się nauczy

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983389 przez jeta
Wszystkiego naj mamusie! :kiss:

Nefri - fryzura elegancka! Nie pamiętam czy pisałam jak my ostatnio Julka obcinaliśmy w domu, maszynką, na równo wszystko. Zostało mu sporo dłuższych włosków, takich pojedynczych sztuk w wielu miejscach. Ale wygląda całkiem dobrze. I już chyba zostaniemy z obcinaniem w domu.
Sałatka brzmi pysznie, tylko u nas na liście "beee" jest serek, jajko i rzodkiewka. Niby wybredny jest z jedzeniem, ale to co mu pasuje zjada bardzo ładnie. Myślę, że nie mam co narzekać. Zadowolona bym była, gdyby zjadał jajko, bo jest dużo fajnych potraw z niego na śniadanie, ale może kiedyś i na niego przyjdzie pora.

marti1234 - trzymam kciuki za żłobek!!!

mała82 - dobrze, że nie macie daleko do Ikei (tak wnioskuje).
Ale ludzie to zwyczajne świnie! Nie wiem jak mogą takie pomysły przychodzić komuś do głowy, ja bym nigdy tak nie zrobiła. Ciekawe jak tacy ludzie poczuliby się gdyby to oni trafili na taką paczkę!
Daj znać czy się pralka zmieściła. Swoją drogą - dziwna sprawa!
Co do pogody - masakra!!! Niech wreszcie przyjdzie to słońce!

Gosica - z tym syndromem to coś jest na rzeczy. Ostatnio niespodziewanie wpadli znajomi. Pogoda była w miarę więc na szybko rozpaliliśmy grilla. Julek pobiegał dłużej po dworze. Potem poszłam z nim do domu go wykąpać itd. No i nie chciało mi się za bardzo wracać :whistle:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Agacior - wrzuć jakieś fotki! :)

Co u nas.... Julek opanował taniec. Tańczy przy tych piosenkach, przy których uważa. Do tego nie ma jednego układu, tylko za każdym razem inaczej. Łączy ze sobą różne ruchy. Zwykle jak obserwowałam dzieci, to albo się kręciły w kółko, albo machały rączkami. A ten za każdym razem inaczej. Ogółem mamy ubaw po pachy.

Pytanie do Was: Wasze dzieciaki śpią na poduszkach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983394 przez mała82
Nefri no faktycznie pogoda średnia na wypad nad morze, ale pospacerować zawsze można :)
A to takie stoliki: www.ceneo.pl/22444094 ten mi najbardziej wpadł w oko ale rozważamy jeszcze allegro.pl/feber-play-island-piaskownica...342_Plastikowe-86346 albo www.toysrus.pl/toys/simba-st-wodny-piaskownica/TRUP7028510001 chyba że coś jeszcze wyszukam podobnego :)
U nas niby też miało być genetycznie wg dermatologa ale już nic nie wiem. Skoro niekoniecznie to w ogóle hormonalne jest.

Gosica no i właśnie my mamy ten sam problem, malutka kuchnia na wymiar :D Serwisant był skasował 110zł i nic nie zrobił. Jak tylko wszedł to wiedziałam, że nic nie zrobi, bo zaraz mi zaznaczał, że on takich rzeczy nie robi tylko naprawia pralki, albo przyjeżdża wsunąć gotową podłączoną pralkę w zabudowę. Pogrzebał 10 min, wypisał rachunek i powiedział, że stolarz ma se z tym radzić. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, że serwis który przysłał tego pana wiedział jaki jest problem i po co wysyła swojego serwisanta. Stolarz ma zamiar z nimi jeszcze powalczyć, ale ja coś kiepsko to widzę.
Nie no na pewno Szymek opanuje wszystkie czynności :) Za to Filip to w miejscu usiedzieć nie może, tylko patrzy na co się wskrobać co spsocić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983431 przez Gosica
Jeta ostatnim razem byłam z tym u gin. i dała mi jakiś antybiotyk,teraz postanowiłam najpierw powalczyć sama,zakupiłam w aptece medykamenty i stwierdzam że bardziej mi one pomagają niż te od lekarza,bo dziś już czuje ogromną poprawę,a ostatnim razem to nie było tak szybkiego efektu.Chyba że by mi nie przeszło to oczywiście wizyta u gin.obowiązkowa :) Szymek też poczuł klimat, kocie ruchy pokazuje,a my mamy kupę śmiechu.
Mała82 ja mam za to dużą kuchnię,nie robiliśmy na wymiar bo nie mieliśmy kasy wtedy na to,ale chcąc ją zabudować to by trzeba było trochę tego,bo miejsca jest w niej duuużo:) To Wam monter pomógł,trafiliście na "specjalistę" :laugh: Jak mnie tacy denerwują,po ciul się zabierają za coś,o czym nie mają pojęcia.

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983448 przez Agacior
mała82- Pocieszę Cię, Iga już ok. 2 miesięcy ma wysypkę i tak jak mówisz raz lżej raz do tego stopnia, że się drapie do krwi ;/ co prawda jak posmaruje sterydami to znika na drugi dzień ale co z tego, że za kilka dni wraca więc dałamsobie spokój i stosuję gł. Emolienty,
No masakra z tym serwisantem za co on kase wzią,ł trochę przeginają !!!w ogóle cena usług moim zdaniem jest bardzo wygórowana np. u nas biorą 100zl za wstawienie piekarnika do zabudowy gdzie wystarczy go wsunąc i podłączyć do gniazdka. No paranoja!!! Baradzo fajny ten stolik tylko cena też ładna ;/

Nefri- ponoć weekend ma być bardzo łądny także jest szansa, że pogoda dopiszę;) Też słyszałam, że olejek kokosowy bardzo dobrze nawilża a nawet jest polecany alergikom, więc może i ja wypróbuje,

jeta- już wyobrażam sobie jak Julek wymita hehe ;D Iga nauczyła się podskakiwać nie do końca jej to wychodzi ale te starania są słodkie ;) zazwyczaj też do muzyki próbuje kicać a ostatnio nawet z przytupem tańczy ;D

A u nas pogoda w kratkę to deszcz to słońce,a wczoraj Iga zaliczyła już swoją pierwszą kałuże, calutka była mokra ale uciechy miała po pachy alemężowi nie było do śmiechu ;D

A parę fotek wstawię jutro bo właśnie mamy mega burzę, aj uciekam, spokojnej nocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983465 przez Natala

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983483 przez Nefri
Natala na pewno znajdziesz sobie nową pracę. Akurat od września ludzie będą szukać opiekunek do dzieci, bo się skończą wakacje. Trzymam kciuki.
Agacior u nas też podobne ceny za podłączenie sprzętu, a skorzystać z tego trzeba, bo chyba jak sobie sama podłączasz, to potem nie możesz skorzystać z gwarancji. Paranoja. Ja olejku kokosowego będę też używać na słońce zamiast innych blokerów, bo on też ma filtr uv a naczytałam się na temat blokerów niezbyt ciekawych opinii, ogólnie straszna chemia, więc wolę dziecku nie podawać. No i dobry jest też do jedzenia ten olej i pomaga schudnąć. Widzę, że na skórę Tymcia bardzo dobrze reaguje.
Mała faktycznie ten stolik trochę drogi, ja na dzień dziecka takich drogich prezentów nie robię, raczej upominki. Mąż ostatnio jak byliśmy w TK Maxxie wsadził do koszyka taką kolejkę z bajki "Tomek i przyjaciele", bo Tymek kocha pociągi. Kosztowała 200zł, przeceniona z 460zł i mąż stwierdził, że musi mu ją kupić na dzień dziecka, ale mu to wybiłam z głowy, bo jest za droga a on na nią za mały i się chwilę pobawi i będzie rozrzucał te wagoniki po całym mieszkaniu. Bardzo się zasmucił i powiedział "ale ja go tak kocham a on by się tak bardzo ucieszył" :laugh: skończyło się na tym, że wczoraj też w TK Maxxie kupił mu też bardzo fajny pociąg, też oryginalny z tej bajki, ale nie cały zestaw, tylko kilka wagoników i trochę tańszy i do tego jeszcze sandałki. fajne buciki można w tym sklepie dla dzieci dorwać.

Jeta Tymek też juz od dawna tancerz pełną gębą. Oczywiście tańczy tylko przy muzyce męża zespołu. Wstaje rano i od razu chce, żeby mu to włączać i tańczy. Specjalnie dla Ciebie, bo kiedyś prosiłaś, to link do ich funpage'a www.facebook.com/whitecrossesmusic?fref=nf Na razie są trzy numery, za kilka dni wrzucą jeszcze dwa. Jak masz "fejsa" to "lajkuj", im więcej lajków tym lepiej ;) :) oczywiście inne dziewczyny też zachęcam do odwiedzenia :)

Brukselka a co u Ciebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #983583 przez jeta
Natala -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Nefri - dzięki za pamięć! Muzyka bardzo mi się podoba. Lubię takie dźwięki. Który to Twój mąż jeśli można wiedzieć ;) Ty masz fb?

Laski! Ale mnie zlałyście! Pytałam czy wasze dzieci z poduchami śpią i żadna mi nie odpisała :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl