BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1012199 przez Nefri
Dziewczyny, jeszcze raz sie pytam, bo naprawde nie kumam - po co wam ta polozna srodowiskowa?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012203 przez Mastynka
U mnie jest tak,że po powrocie z dzieckiem do domu położna środowiskowa ma przyjść i sprawdzić jak dziecko i mama,doradzić,pomóz itp

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012206 przez MagdaM
Położna środowiskowa sprawuje opiekę nad matka i dzieckiem w ciąży i po urodzeniu. Dużo rad wcześniej. Po porodzie pomogła mi pozbyć się silnej zoltaczki Em z którą nas wypuścili i dojść do siebie po cięciu, wycena szwy w które wdawalo się zapalenie itp. Zgłasza dziecko do przychodni.

Tylko moja mama jest pielęgniarka i ja mam dlatego znajoma położna więc nie sądzę, że inne robią aż tyle. Z tego co słyszę od znajomych to często mają to gdzieś...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012211 przez Nefri
Ja jakoś nie mam potrzeby korzystania z pomocy takiej położnej, więc nie zamierzam jej szukać. Z doświadczenia np. sąsiadki wiem, że taka położna przyszła do niej, powiedziała, że musi dziecko dokarmiać mm, bo traci na wadze i że widocznie jej mleko jest mało wartościowe... dziewczyna się zdołowała i przestała karmić piersią w ogóle. A miała baaaaardzo dużo pokarmu i każda normalna, światła położna wie, że nie ma niewartościowego mleka matki, co najwyżej dziecko ma duże potrzeby i trzeba je po prostu często przystawiać do piersi, na pewno częściej niż do butelki. Ja nie ufam takim babom, ale to moja subiektywna opinia oczywiście.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012216 przez MagdaM
Tak jak pisałam ja mam szczęście, że moja mama ma taki a nie inny zawód. Bo jak zdarzy mi się iść gdzieś nie z polecenia, to można osiwiec i zwatpic w sens służby zdrowia :P

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012230 przez paalinkaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012245 przez MagdaM
Paalinkaa chyba o niej nikt mi nie mówił.
Ważne żeby się dobrze czuć przy położnej ;) ja to trochę przerażona jestem ale staram się nie myśleć o tym haha ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012250 przez paalinkaa
Mi ja polecaly mamy moich malych pacjentow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012264 przez Mastynka
Mam do Was pytanie jak u Was z ruchami?Mój mały ma dzień,że jest mało aktywny a od wczoraj szaleje ,noc była spokojna a teraz znów od rana wojuje ;) nie wiem czy to normalne czy coś nie tak skoro jest aż tak ruchliwy ...



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012278 przez MagdaM
Roznie. Generalnie rusza się mało jeśli porównać do jej siostry. Ale czuję kilka razy dziennie i nocą. No i weekend czy zmiana pogody powoduje, że jest mniej ruchliwa. Ja też jestem przy kości, więc mogę nie czuć dobrze każdego ruchu.

Dziewczyny powodzenia na wizytach :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012284 przez mała82
Nefri mi ta położna tylko do ściągania szwów się przydała, nie musiałam nigdzie latać. Trochę mnie nacięli podczas porodu :( Więc dlatego pomyślałam, żeby jakiejś sobie poszukać na teraz też, a poza tym to faktycznie do niczego jej nie potrzebowałam. Tzn do tego co ją potrzebowałam to nie potrafiła!

Mastynka
mój synek też czasem lubi nieźle powariować w brzuchu :) Myślę, że to normalne :)

Odebrałam wyniki i glukoze mam na czczo 99, po 1h 197 i po 2h 132. Nie wiem czy ten drugi wynik nie za wysoki :( Okaże się wieczorem na wizycie. Poza tym wyniki chyba dobre.
A myślałam, że waga mi po weekendzie ostro w górę skoczy a tu niespodzianka i chyba jest kg mniej nawet. Wg mojej wagi przytyłam 11 kg. Jeszcze trochę ponad miesiąc do terminu mi został :ohmy: ale leci ten czas, szok!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012297 przez MagdaM
Mała wg moich norm po godz 120-140 na czczo 90. Ale zobaczysz co Ci powie. Nawet jeśli cukrzyca to już końcówka przecież :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012300 przez mała82
MgdaM wg norma na wynikach to do 180 po 1h jest ok, więc wychodzi na to, że ja mam za wysoko. No ciekawa jestem co mi lekarka powie wieczorem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012303 przez MagdaM
Na razie luz :) normy to o tyłek rozbić. Europa i część Polski ma do 140 a ja 120 już źle. Głupota...
Daj znać co słychać po lekarzu ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012364 przez paalinkaa
U nas po wizycie wszystko ok:) mlody ma okolo 1900 gram, szyjka tez wytrzymuje no ale normalne ze bedzie sie teraz skracala bo nigdy nie urodze jak sie to nie bedzie dzialo, takze duphaston odstawiony:) nastepna wizyta za 3 tyg a kolejna za 2 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl