BezpiecznaCiaza112023

KARMIENIE PIERSIA NIE ODCHUDZA

13 lata 11 miesiąc temu #17811 przez kasiao1981
Witam wszystkich uzytkownikow.Dzis mija pol roku od porodu,nadal karmie mojego synka piersia,ale karmie rowniez butelka.W okresie ciazy przybylo mi duuuuzo kilogramow,ale wszystkie moje kolezanki pocieszaly mnie mowiac,ze zgubie zbedne kilogramy gdy bede karmila piersia,ale na mnie to niestety nie dziala,karmie juz 6miesiecy i waga nie leci w dol.Dodam,ze nie jem slodyczy,oraz smazonych i potraw,staram sie odrzywiac raczej zdrowo,a nie powiem ruchu tez mam duzo.Czy ktoras z was byla lub jest w podobnej sytuacji?Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17813 przez Mirella
Ja tak naprawdę zaczęłam chudnąć jak przestałam karmić :) Bo dopóki karmiłam to się porządnie odżywiałam zdrowo, nie tłusto, ale jednak kilka porządnych posiłków dziennie, a jak przestałam karmić to i moje potrzeby spadły a wraz z nimi kilogramy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17815 przez kasiao1981
Ja mysle juz nawet o odstawieniu synka od piersi,bo tez czytalam,ze waga moze spasc jak sie skonczy karmic piersia.Wiem jednak ze nie bedzie mi latwo odzwyczaic malego od cysia,dodam ze inaczej mi nie usnie jak tylko przy piersi.POZDRAWIAM MIRELLA.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17817 przez Mirella
Co tam nadwaga, dziecko się liczy, też pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17818 przez kasiao1981
Zgadzam sie w 100%,ale to jak wygladam stalo sie moja obsesja.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17820 przez natmur11
wiesz kasia ja tez duzzo przytylam w ciagu 9 msc czesc licze ze strace po porodzie ale tez nie licze na wielki spadek bo wiadomo jak jest.jesli o mnie chodzi to ja nigdy nie jadlam wielkich ilosci slodyczy, tluszczu itp a jednak zawsze mialam kilka kilo wiecej niz chcialabym i stwierdzilam ze teraz po porodzie jak bede miala problem z rzuceniem kilogramow to skorzystam z wiedzy lekarza dietetyka i ewentualnie jakis basen czy cos jesli bede miala czas.
Podziękowania: Niezapominajka-net

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17821 przez Manga
Słyszałam, że się zdarza, że spadek masy ciała pojawia się nie w pierwszych miesiącach karmienia, ale dopiero w okolicy roku. Wszystko więc przed Tobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17823 przez Moniq
ja mam podobnie, od wszystkich słyszałam że karmienie piersią pozbawia kilogramów, a w rzeczywistości, to w czasie karmienia przybyło mi ich kilka, więc nie wiem jak to jest. a zaraz po porodzie ważyłam tyle co przed ciążą. moja córcia ma 7,5 miesiąca; powoli odstawiam ją od piersi, a w sumie to sama się odstawia, więc zobaczymy jak będzie dalej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17830 przez Mirella
Tak sobie przypominam, że moja bratowa schudła jak moja bratanica miała 9 miesięcy, karmiła oczywiście..... To chudnięcie to chyba mit taki, zeby kobiety do karmienia przekonać :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17831 przez Emme
też uważam, że to pewnego rodzaju mit "cudowna rada".
być może wzięło się to stąd, że kobiety traciły na wadze po porodzie, a że akurat karmiły piersią to to połączyły. Wszystko zależy od naszego stylu życia, diety i genów.
Nie można uważać karmienia piersią za "lek" na wszystko- utratę wagi, antykoncepcję..
To ma "pomagać" naszym malcom, a nie nam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17862 przez jedynaczka
u mnie tak samo nie sprawdziło się to że karmię piersią i że w tedy niby chudnę.. ;/
karmiłam małego do 7 miesiąca i waga stała w miejscu.. teraz dopiero mogłam przejść na diete i waga zaczyna powoli spadać... także mam nadzieje że uda mi sie w końcu wrócić do wagi sprzed ciązy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17941 przez basik_twins
Może dlatego że organizm dalej tak jak w ciąży "trzyma" wszystko, bo wie, że musi do mleczka dla dzidzi iść.... i dalej sie chomikuje.
No ale czego się nie zrobi dla takiej kruszynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17947 przez jedynaczka
oj masz racje Basik dla naszych dzieciaków zrobiłybyśmy wszystko :)
najważniejsze jest jak najdłuższe karmienie piersią, bo to najlepsze co możemy dać dzieciakom, a zbędnych kilogramów prędzej czy później jakoś sie pozbędziemy :) (taką mam przynajmniej nadzieje)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17964 przez sloneczko
hej

ja karmie zaledwie 3 tygodnie, wiec doswiadczenia tak nie mam, ale do tej pory zrzucilam 15 kg a te 3 ciagle jak byly tak sa. Apetyt mi wrocil, i jem sporo, i wlasnie boje sie ze waga sie podniesie, ale czego sie nie robi dla dobra dziecka..

w spodnie sprzed ciazy sie mieszcze, jedynie troszke brzuszka zostalo, da sie przezyc, bede sie martwic jak do 3 msc nie zniknie.


p.s a w ciazy tak sobie wmawialam ze tak bede ostro cwiczyc po ciazy ,,, haha chyba kazda tak mowi ;

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #17966 przez Agnieszka
ja podobnie mieszczę się już od dawna w spodnie sprzed ciąży i został mi wiszący brzuszek trochę (raczej już nie zejdzie bo wcale nie ćwiczyłam i nie ćwiczę), a waga identyczna jak wcześneij było, więc mi spadło wszystko nie wiem nawet kiedy... w tej chwili już jem wszystko, no i niestety słodycze także bo nie mogę (taki mój "nałóg" :)) ) a karmię nadal



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl