BezpiecznaCiaza112023

Karmienie piersią za i przeciw

13 lata 10 miesiąc temu #23128 przez basik_twins
Nie mam zielonego pojecia ale postaram sie zapamietac to i jesli bedzie mi dane karmic to napisze czy u mnie cos takiego wysytapilo

mi kolezanka powiedziala ze ona swojego oklamala ze ma malo pokarmu i doniczego zeby na butle przejsc szybko zeby schudnac.... :dry:
Ja tam wole chodzic chyba troszke gruba choc sie nie upieram bo nie wiem jak top bedzie jak bede wygladac tragicznie
ale poczatki musze wykarmic bo wczesniaki
no i z dwojka z cycem a butlami to wydaje mi sie ze o niebo lepiej z cycami ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23146 przez sloneczko
basik co to za laska, ktora patrzy na swoja figure a nie na to zeby dziecko bylo dobrze nakarmione czy rozwijalo sie dobrze. Najgorsza glupota.

Wiadomo gdy nie masz pokarmu to musisz dac flaszke, ale jak masz, to to cenny skarb.

Tobie napewno bedzie ciezko z flachami chodzic a zwlaszcza jak dzieci na poczatku pija czasem co 5 min.ale gdy bedzie taka potrzeba to i podasz butelke.

a waga sie nie przejmuj, mnie pozostalo ciagle te nieszczesne 3 kg. ale figurka wrocila praktycznie do norny, zobaczysz 2 tyg po porodzie bedzie smigac jak 16tka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23151 przez basik_twins
Nie no słonko wiesz... te jeszcze pare kilo co moze mi dojsc do czasu porodu i bede miała 30 na +

Do 20 zejdzie bo ciąża a to 10 moze zostac wlasnie
Nie wiem jak sie bede czula psychicznie, fizycznie jak sobie poradze z tym, ale mówie że sie nie zapieram właśnie dlatego np chociaz takie zaciencie mam na karmienie piersia puki co ze hej

ale jesli to i tak z 3 miechy wykarmie jak nic
moje musza miec cyca to jedynie ratuje moje wczesniaczki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23154 przez sloneczko
no wlasnie basik i tak trzymaj, niema jak matczyne mleko.

ej 30 na plusie i to za dwojke dzieci to mysle ze nie duzo.

p.s ty to dopiero bedziesz miec cyce do pasa, ja po laurze mam jak u slonia a Ty po dwoch pannach loooo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23159 przez basik_twins
słonko weś mi nawet nie mów
ja przed ciążą byłam jak to wszyscy mówili "cycata"
a miałam niepełną stówe w piersiach
teraz ostatnio miałam 118 :(
do tego ogromny brzuchol wygladam jak wieloryb
ale przynajmniej cycki sie nie rzucaja w oczy ze takie ogromne

no i jestem ciekawa jak nadmiar skóry bedzie sie schodził tez go troszke jest :( dlatego tak zalezy mi na naturalnym porodzie

a wszystkim babeczkom jak czytałam 20kg normalnie schodzi tzn z 16 np po porodzie(wiadomo ze pierwsze kg to roznie) a pozniej do 8 tyg po porodzie schodziło tak ze łącznie z 20kg było mniej
czyli tak jak podaja ze z blizniakami ciaza to 20kg
fakt ze puchne tragicznie to moze i uda mi sie pare kg do tego dorzucic ale wole sie nie ludzic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23697 przez sylwcia
ja bardzo chciałabym karmic i mam nadzieję że będę tylko będę musiała nauczyc małego także na butelkę ponieważ od października zaczynam kolejny semestr i weekendy do karmienia odpadają więc mąż będzie musiał butelką nadrabiac.

Czy to prawda że picie bawarki (herbata z mlekiem) zwiększa pokarm w piersiach?? coś nie bardzo w to wierzę jednak starsze pokolenie juz mnie namawia zebym od teraz piła a mi na samą myśl robi się nie dobrze bo ja wogóle mleka nie lubię. A pozatym co tak napradę ta bawarka ma wspólnego z laktacją???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #23727 przez _aga86_
Mi tez wszyscy mowili, ze to wspomaga laktacje- nawet polozna...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu - 13 lata 10 miesiąc temu #23775 przez Moniq
basik, teraz podobno mówi się, że karmiąca może jeść wszystko, co jej nie szkodzi, czyli jesli coś u Ciebie powoduje rewolucje lub wzdęcia maluszkom też będzie szkodziło; trzeba najbardziej uważać przez pierwsze trzy miesiące, kiedy układ pokarmowy maluchów jest bardzo słabiutki;
napiszę Ci co mojej Niuni szkodziło (przez pierwsze trzy miesiące, potem jadłam wszystko i nie było problemów):
mleko, twaróg, serek wiejski, tylko ser żółty był ok
surowa marchewka- powoduje wzdęcia
kawa, zielona herbata- mała była niespokojna
zbyt dużo cukru, słodkości- miała wzdęcia
czekolada i wszystko z kakaem- uczulenie i ból brzuszka
do tego moja Niunia miała uczulenie na herbatkę laktacyjną i koperek :/
cebula i czosnek- mała nie chciała jeść z piersi- podobno mleko jest bardziej gorzkie
a i woda gazowana- też były wzdęcia

przyprawiać można, byle nie przesadzać i najlepiej ziołami (bazylia, oregano, majeranek itp) i ograniczyć sól
nie szaleć z nowymi potrawami, co kilka dni

sylwcia napisał:


Czy to prawda że picie bawarki (herbata z mlekiem) zwiększa pokarm w piersiach?? coś nie bardzo w to wierzę jednak starsze pokolenie juz mnie namawia zebym od teraz piła a mi na samą myśl robi się nie dobrze bo ja wogóle mleka nie lubię. A pozatym co tak napradę ta bawarka ma wspólnego z laktacją???


podobno to mit, w szkole rodzenia położna mówiła nam że mleko może hamować laktację, poza tym maluszki przez pierwsze 2-3 miesiące często nie tolerują mleka, tak było z moją małą
ja polecam karmi i po prostu jeść co 3-4 godziny, przynajmniej jeden ciepły posiłek w ciągu dnia i duuużo pić wody niegazowanej nim 2-3 litry

jadłam groch, fasolę, i inne strączkowe i było dobrze

a na laktację u mnie najlepiej sprawdziło się karmi :lol: :lol:
jak coś sobie przypomnę to dopiszę :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29437 przez basik_twins
laski a ja mam pytanie bo mam tyle jedzenia tznmleka ze 3 dni zbieram na jedno karmnienie dla jednej to juz dawno wiec ni ma srnsu ni sily tym bardziej ze nie mam kasy na laktator a ten z wypozyczalni co mam musze rzecz jasna oddac przed zjazdem wiec sciagam teraz wcale wczesniej raz dziennie co 2 dni jak czulam w ktoryms cycku cos nie teges w jakims miejscu wiec robie to co wiem czyli z czasow mojej mamy cyce wywalkowac spirytusem i ciasny stanik wypchany sciasniony pilucha i czuje miekkie ale wczesniej chcialam sprawdzic i sciaglam z dyche z jednego z drugiego 5 i mam pytanko czy jak nie sciagam cyce miekkie nic ,mi sie nie grutkuje to moge to tak zostawic???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29441 przez Madzia89862
hmm.mi lekarka powiedziala ze jak odstawie malego od cycca bede musiala brac tabl na zanik pokarmu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29447 przez jedynaczka
a u mnie mały sam sie odstawił od piersi i melko samo odeszło, obeszło się bez spirytusu oraz tabletek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29453 przez Madzia89862
spirytus?na odstawienie ma sie rozumiec :)ciekawe czy to dobry sposob:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29463 przez _aga86_
Ja tak jak Ty basik prawie nie miala pokarmu i jak odstawilam mala od piersi to nawet grudki mi sie nie robily. Pokarm sam zanikl- nic nie robilam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29534 przez Moniq
basik, jeśli nie czujesz że piersi są pełne i nie ma żadnych grudek, nie robią się twarde to nie musisz ściągać pokarmu-sam zaniknie, a jak przybierze i będziesz czuła że przybrały to ściągnij do uczucia ulgi- nie wszystko i powinno być dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29541 przez ilona
Basik ja miałam dużo pokarmu jak odstawiłam Wiktora bo musiał przejść na Nutramigen ściągałam dwa razy dziennie rano i wieczorem po 2 tygodniach pokarm sam zanikł. Nic nie stosowałam żadnych zastojów nie było. Myślę że możesz tak zostawić. Nie karmię małego około miesiąca i nie leci nawet kropelka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl