BezpiecznaCiaza112023

CZY TO EGZEMA?

13 lata 11 miesiąc temu #18273 przez kasiao1981
Moj synek ma 6 miesiecy jest karmiony piersia i mlekiem modyfikowanym,wprowadzilam rowniez pokarmy stale.Od kilku miesiecy wystepuja na jego skorze zaczerwienienia glownie pod kolankami,na kostkach,lokciach i szyjce.Mieszkamy w Anglii doktorka stwierdzila,ze to egzema,przepisala krem Oilatum i emulsje do kapieli.Zmiany na skorze zanikaja i na nowo powracaja.Czy jest mozliwe wykonanie testow alergicznych w Polsce 6miesiecznemu dziecku?Ja juz jestem bezsilna,a chcialabym stwierdzic na co jest tak naprawde uczulony.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18283 przez Scholastyka21
mój synek ma prawie roczek, od kilku dni zauważyłam narastające czerwone plamy takie jak by liszaje, na pleckach, w zgięciach i okazało się, że go za grubo ubierałam ponieważ po 3 dniach chodzenia w cieńszych ciuchach wszystko ustąpiło i ulga jak nie wiem co :)
byłam u lekarki już dawno i również zapisała mi oilatum i eulatum do smarowania(na sterydach!), ale to nic nie pomogło.
Jednak nic mi nie powiedziała że to egzema, jak już to że to atopowe zapalenie skóry.
Mam nadzieję, ze u ciebie również to nic poważnego i wszystko będzie dobrze :) Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18293 przez iwonan12
kasiao1981 u nas testy alergiczne wykonuje się jak dziecko skoczy 3 lata dowiadywałam się bo niestety mój synek jest alergikiem i niestety ciężka walka nas czeka przez te 2,5 roku na razie wprowadziłam nowy płyn do kąpieli Balneum Hermal plus bardzo fajny i łagodzi swędzenie i mały już się tak nie drapie,ale niestety muszę uważać na jedzonko jakie mu podaję



[url=http://w

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18297 przez Manga
kasiao1981, u maluszków alergie pokarmowe widoczne są na skórze. Ale jedyne testy, jakie można w tym wieku robić, to te na zasadzie prób i błędów żywieniowych.

Egzema to chyba stara nazwa na atopowe zapalenie skóry, czyli pod wpływem czegoś co uczula następuje reakcja obronna objawiająca się stanem zapalnym skóry. Niestety jest to bardzo popularne w dzisiejszych czasach u dzieciaczków. Mój Żółwik też niestety się przed tym nie uchronił. Najgorzej było właśnie gdy miał pół roku. Teraz jest tylko jedna szorstka plamka, z którą walczę od tygodni.

Oilatum powinno pomóc, a na pewno załagodzić. Są też inne emolianty, poszukaj w aptekach tego, co najbardziej będzie odpowiadało skórze Twojego synka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #18354 przez kasiao1981
iwonan12 ,a czy Belneum hermal plus mozna kupic w Polsce bez recepty?Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl