BezpiecznaCiaza112023

Karmienie piersią

13 lata 1 miesiąc temu #87137 przez Martynka__89
Gosiaczek a od kiedy dawałaś chrupki ?



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87141 przez Gosiaczek31
martela89 napisał:

Wyczytałam to w gazecie "Twoje dziecko"

I dla dziecka,i dla mamy
"O tym,że karmienie piersią przynosi wiele korzyści dziecku,wiadomo od dawna.Teraz wiemy też,że natura zadbała również o karmiące mamy.Badania Eleanor Schwarz wykazały,że kobiety, które karmiły piersią przynajmniej przez miesiąc,po menopauzie rzadziej chorują na cukrzycę i choroby krążenia. Badania wykazały też,że in dłużej trwa okres karmienia,tym przynosi większe korzyści. U kobiet,które karmiły ponad rok,np.ryzyko zawału serca,udaru oraz chorób układu krążenia było mniejsze aż o 10 proc.w porównaniu z ich niekarmiącymi rówieśniczkami."


Ja jeszcze karmię cycem ale czuję, że mam coraz mniej pokarmu. Może dlatego, że Kubuś je również mleko modyfikowane (do kaszek). Martela a jak robisz Vanesce kaszki to na swoim mleku czy te mleczne?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87176 przez martela89
Moja nie je tych kaszek mleczno ryżowych tylko dostaje na noc po cycu butle mleka z kaszką 5 zbóż z lipą. Bo ona po tych ryżowych miała problem z kupkami,ale ostatnio widzę,że już po marchewce,czekoladzie i bananie nie ma więc muszę spróbować dać jej kaszkę.
Mi też się wydaje,że mam mało mleka po piersi mam flakowate i wkładek laktacyjnych już nie potrzebuję,ale wiem,że mam mleko bo jak Vanessa je to słyszę jak jej leci i nawet czasami się krztusi bo tyle się nałyka.
No i się najada bo cały dzień na cycu tylko raz dziennie dostaje obiad albo deserek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87180 przez Martynka__89
Dziewczyny jak wygląda 'posiłkowy' dzień waszej pociechy. Ile razy w ciągu dnia karmicie piersią, a ile podajecie i jakie stałe pokarmy. Mam problem bo dla mojego dziecka mój pokarm to za mało,czuje ze mam coraz mniej pokarmu i Mateusz po każdym karmieniu płacze ponieważ jest mu mało.Dlatego częściej upomina się o jedzenie.Czy starczy jak będzie otrzymywał pierś rano i wieczorem,a w ciągu dnia mleko modyfikowane.A co do mleka to jakie podajecie .



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87186 przez martela89
No ja tak jak pisałam wyżej moja dostaje rano cyca,potem cyca,cyca,cyca...i na obiadek coś ewentualnie przed obiadem tak ok 11-12 jakiś deserek albo jogurcik. Potem do wieczora też cały czas cyc i na noc cyc plus flaszka z mlekiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87187 przez natmur11
wiesz mysle ze jak zrezygnujesz z karmienia dziennego to po pewnym czasie moze mu nie wystarczac rano i wieczorem piers bo organizm bedzie mniej produkowal pokarmu. klaudia na sniadanie je kasze owsianke, manne albo mleczno ryzowa albo kanapke na obiad jakas zupke albo miasko na kolacje kasza mleczno-ryzowo-kukurydziana najczesciej w miedzy czasie owoc i chrupki. ale klaudia juz wieksza jest. cyca ma w ciagu dnia jakos dodatek i cycka kilka razy dziennie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #87220 przez Gosiaczek31
Martynka__89 napisał:

Gosiaczek a od kiedy dawałaś chrupki ?


Martynka ja dałam mu chrupka około 6 miesiąca. Jakoś do głowy mi nie przyszło że mogę wcześniej. U Nas to wygląda tak: rano cyc, potem cyc,cyc, zupka lub obiadek około 12.30-13, potem deserek, cyc i kolacja- kaszka ale taka rzadsza, no i w nocy cyc, cyc,cyc. Kaszkę robię na moim mleku+ mleko modyfikowane a właściwie to bebilon pepti bo Kuba ma skazę białkową. Kuba je często ale małe porcje, max 150ml. Tylko zupki może więcej :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #115921 przez martela89
mam doła bo nasza przygodna z karmieniem powoli się kończy :(
Vanesska nie chce już cycusia w ciągu dnia,je tylko rano,a tak to wystarcza jej "dorosłe" jedzonko.
Trochę mi przykro bo chciałam karmić do 1,5 roku,ale jak je jeszcze rano to mam nadzieję,że jak najdłużej,a przynajmniej do roku
Może tak będzie lepiej bo sama odrzuciła,a nie musiałam jej męczyć i oduczać,pocieszam się ale i tak mi przykro :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #120862 przez Hafija
Od dziś na moim blogu akcja blogowa dot. propagowania karmienia piersią, a na jej koniec upominek dla jednej z uczestniczek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #122942 przez Katarzyna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #131289 przez asucha
Również uważam, że nie ma nic lepszego dla maluszka niż mleko mamy, sama karmiłam 15 miesięcy, ale odkąd mała postawiła pierwszy kroczek, zapomniała o cycku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #133247 przez asdfgm
a ja nie przepadam za karmieniem piersią, ale wiem, ze to bardzo wazne dla dziecka i karmie. moj maluszek ma juz 6 miesiecy i je glownie cysia. probowalismy z zupka, sokami i nic, przyjmuje czasem wode i kaszke. juz nie moge sie doczekac kiedy przestanie ssac piers:P dodam, ze wazy 9kg, a jak sie rodzil wazyl 3680:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #270956 przez sylka
Wiele przyszłych mam nie wyobraża sobie nie karmić dziecka piersią. Czasami pojawienie sie dzieciątka na świecie rewiduje pogląd na karmienie. Czasem kraina mlekiem płynąca sprawia kłopoty. O problemach mamy i małego ssaka możecie przeczytac w moim tekście na naszym blogu. (...) kłopoty ssaka . Zapraszam do dyskusji :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl