Czy powinnaś się zaszczepić przeciw krztuściowi? [...]

czytaj dalej

Planowanie Ciąży

Planowanie ciąży jest ważnym etapem przygotowania organizmu kobiety do poczęcia. W tym dziale zapoznasz się z zalecanymi: badaniami przed ciążą, szczepieniami jakie należy wykonać przed planowaną ciążą oraz jakie przed ciążą należy przyjmować witaminy oraz kwas foliowy.

Dla przyszych mam proponujemy darmowy kurs o ciąży, porodzie i po urodzeniu dziecka. Formularz zapisu na kurs dotyczący ciąży i porodu jest poniżej.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Dział planowanie ciąży:

Badania przed planowaną ciążą

Badania przed planowaną ciążąCiąża to wyjątkowy okres, ale warto się do niego przygotować. Planując ciążę powinnaś wykonać badania m.in. krwi, zaszczepić się. Podpowiadamy jakie badania warto zrobić planując dziecko. Pamiętaj bardzo ważne są pierwsze tygodnie ciąży dlatego rozpocznij przyjmowanie kwasu foliowego. Przeczytaj artykuł, bo ciąża to wyjątkowy czas, do którego warto się przygotować i już dziś zadbać o własne zdrowie.

Więcej: Badania przed planowaną ciążą

Przygotowanie do ciąży

przygotowanie-do-ciazyWedle statystyk ponad połowa par spodziewających się dziecka nie planowała go właśnie w tej chwili. Jednak lepiej abyś decyzję o potomstwie podjęła z partnerem świadomie. Powinnaś wiedzieć, że dziecko będzie miało o wiele lepsze warunki rozwoju. Na przykład dzięki przyjmowaniu kwasu foliowego przed ciążą. Warto żebyś przygotowała się do bycia mama i zajścia w ciążę.

Więcej: Przygotowanie do ciąży

Szczepienia przed planowaną ciążą

Szczepienia przed ciążąWażne czy w dzieciństwie przechodziłaś choroby zakaźne takie jak różyczka lub odra. Jeśli nie, to planując ciążę koniecznie powinnaś się zaszczepić przeciwko różyczce. Ważne jest również szczepienie na WZW typu B przed ciążą.

Więcej: Szczepienia przed planowaną ciążą

Witaminy - kwas foliowy - folik - przed ciążą

Witaminy, kwas foliowyKwas foliowy należy przyjmowąć już w momencie planowania ciąży. Od momentu poczęcia dziecka chroni jego rozwoju przed wytworzeniem się wad wrodzonych cewy nerwowej i układu nerwowego. Dlatego przed planowaną ciążą kup w aptece kwas foliowy. Ponieważ wyżej wymienione wady powstają głównie w okresie, kiedy kobieta nie wie, że jest w ciąży!

Więcej: Witaminy - kwas foliowy - folik - przed ciążą

Planowanie ciąży po 35 roku życia

Planowanie dziecka po 35 roku życiaMasz powyżej 35 lat i planujesz pierwszą lub kolejną ciążę. Przed ciążą powinnaś wykonać zalecone badania, lekarz w trakcie ciąży może polecić Ci wykonanie dodatkowych badań. Medycyna w dzisiejszych czasach wiele może pomóc, ale nie warto odkładać decyzji o dziecku na ostatni moment.

Więcej: Planowanie ciąży po 35 roku życia

Niepłodność

NiepłodnośćStaracie się już dłuższy czas o dziecko. Tylko w ciążę niestety nie zachodzisz. Jeżeli trwa to ok. rok czasu można pomyśleć o wykonaniu badań. Brak ciąży może być również wynikiem stresu, złego trybu życia. Dlatego warto spróbować poznać swój cykl miesiączkowy. Kiedy nie zostaje poczęte dziecko czy warto myśleć o najgorszym? Przeczytaj artykuł.

Więcej: Niepłodność

Bioself - Urządzenie dla planujących ciąże

Bioself - planowanie ciążyBioself - nowoczesne urządzenie dla kobiet planujących zajść w ciążę bądź stosujących naturalne metody antykoncepcji. Pozwala rozpoznać czy jest właśnie dzień płodny czy nie płodny. Urządzenie to ułatwia planowanie ciąży.

Więcej: Bioself - Urządzenie dla planujących ciąże

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza