Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Planowanie ciąży po 35 roku życia

Masz powyżej 35 lat i planujesz pierwszą lub kolejną ciążę. Pamiętaj, na bycie Mamą nigdy nie jest za późno. Powinnaś wykonać dodatkowe badania, niektóre przed, a inne w trakcie ciąży. Świat medycyny i twoja odpowiedzialność za zdrowie przyszłego dzidziusia niezwykle w tym pomogą.

A więc jakie dodatkowe badania oprócz standardowych opisanych w dziale „badania”?

Przede wszystkim badania genetyczne. Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że im jesteś starsza, tym niestety większe statystyczne prawdopodobieństwo nie donoszenia ciąży lub ujawnienia się u dziecka wad w budowie fizycznej. Wiek mamy może wpłynąć na wystąpienie u maleństwa różnych chorób uwarunkowanych genetycznie. Jeśli skończyłaś już 35 lat i jest to Twoja pierwsza ciąża, pojawia się niestety zwiększone statystycznie ryzyko urodzenia dziecka np. z zespołem Downa. Pamiętaj to nie jest regułą.

W tej sytuacji powinniście zbadać dokładnie historię zdrowotną przodków swojej rodziny. Mądrzy genetycy uważają, że wystarczą Wam informacje o chorobach u członków rodziny do czterech pokoleń wstecz.

Dlatego warto, żebyś zgłosiła się do poradni genetycznej.

W dziale ciąża znajdziesz listę badań, które możesz wykonać jak będziesz w ciąży.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(25 głosów, średnia ocena 2.32 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza