Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

W pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi [...]

czytaj dalej

Trymestr II - Ciąża tydzień po tygodniu

Tutaj znajdziesz przewodnik: ciąża tydzień po tygodniu ilustracjami Twojego brzuszka i rozwoju dziecka.Poznasz rady na każdy tydzień dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cie pytania.W dziele: Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

22. tydzień ciąży

Trymestr II Tydzień 22

Ciąża tydzień po tygodniu

Trymestr ciąży drugi, tydzień ciąży 22 - Ciąża tydzień po tygodniu

Dwudziesty drugi tydzień ciąży | Piąty miesiąc ciąży

Mama:

Mogą pojawić się na skórze przebarwienia, a nasilać się mogą pod wpływem słońca. Dlatego gdy wychodzisz na dwór i jest słońce pamiętaj o stosowaniu kremu z filtrem ochronnym obejmującymi promieniowanie UVA i UVB z faktorem ochronnym nie mniej niż 15. Staraj się unikać słońca, szczególnie długiego przebywania na nim. Nadmierne przebarwienia mogą być wynikiem niedoboru kwasu foliowego. Dlatego warto, żebyś sprawdziła czy preparat witaminowy, który przyjmujesz czy zawiera kwas foliowy. Postaraj się jeść produkty bogate w kwas foliowy.

Dziecko:

Między czwartym a piątym miesiącu dziecko zaczyna reagować na głośne dźwięki. Na początku na wibracje.
Maluch reaguje również na zmiany temperatur i oświetlenia. U chłopców zaczynają schodzić jądra, które przemieszczają się z jamy brzusznej do worka mosznowego. (Jeśli jądra w dniu narodzin chłopca nie będą w worku mosznowym mówimy o niezstąpieniu jąder inaczej wnętrostwo.)

Rady dla mamy:

Widoczny brzuch może zacząć przykuwać ludzi, działać jak magnez dla osób, które chcą go dotknąć. Możesz w tym momencie czuć dyskomfort. Powiedź, że prosisz o nie dotykanie brzucha.

Drukuj
Oceń ten artykuł
(48 głosów, średnia ocena 4.13 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza