BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

12 lata 3 miesiąc temu #285890 przez Kaś_O
Cześć Dziewczyny :)

Wczoraj miała kolejne ktg i trochę problemów z nim.. Niestety robili mi ogromną łaskę że przyjechałam na ktg o później porze (mój mąż pracuje do 22 i niestety nie mogłam wcześniej jechać. Tak naprawdę w domyśle położna poinformowała nas że nie zrobią ktg o tej porze, kazała nam czekać na nie godzinę dwie bo lekarze mają teraz operację. Więc pojechaliśmy do innego i tam była całkiem inna sytuacja. Lekarz powiedział że szyjka ma ok 2 cm i w sumie za 2/3 dni powinnam sama urodzić. Trochę mnie zmartwili bo jeśli zmienię szpital to tutaj czekają do 10 doby po terminie. Ale mam nadzieję że samo się zacznie :D

Miłej soboty :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #285930 przez ann-sunshine
Kaś zacznie się samo, zobaczysz :)

niestety z każdą izbą przyjęć po godzinie 22 jest tak samo - każdego pacjenta traktują jak intruza. Nie dosyć, że człowiek jest zdenerwowany (bo z jakiegoś konkretnego powodu na ip przyjeżdża), to jeszcze przyjęcie ma wiele do życzenia i dodatkowy stres gotowy.

Ale już niedługo nasze maluszki będą z nami :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #286046 przez Marti
Kaś, też Ci życzę, żeby się samo zaczęło, bo to zawsze jakoś naturalniej i chyba zdrowiej dla dziecka.

Mi wczoraj moja ginka powiedziała, że główka jest bardzo nisko i nawet jakby się uprzeć to może palec by się zmieścił w moje rozwarcie, ale nie chce mnie maltretować. Dała mi Medargin - podobno poprawia przepływy przez łożysko i dziecku się lepiej oddycha w tych ostatnich tygodniach kiedy łożysko jest już nie tak wydolne. Piła któraś z Was to?Straaaaaszne paskudztwo w smaku!!!

A dzisiaj byłam dwa razy na spacerze, żeby maluszka zmobilizować do opuszczenia brzuszka mamusi, zobaczymy, może coś pomoże...

Miłego sobotniego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #286619 przez Patrycja_Z
16.01.2012 o godzinie 18:25 siłami natury urodziłam Julkę :wub:
Ważyła 4190g obwód główki 34, 10pkt
Poród zaczęto wywoływać o 5:55 ale pomimo podania oxytocyny skurcze były mało bolesne i nie prowadziły do porodu. Po całej oxytocynie przebito mi pęcherz i wtedy się zaczęło :) O 11 zaczęły odchodzić mi wody, skurcze się nasilały i trwały dłużej i częściej. Szybko z 3 cm zrobiło się 4, później 6. Przy czterech cm poprosiłam o znieczulenie. Myślałam, że już bardziej boleć nie będzie ale się myliłam :P Przy 6 cm weszłam do wanny i to był strzał w 10.
Dalej pamiętam tylko jak zasypiałam ze zmęczenia i budziłam się z bólu. I tak na zmianę.
Później pamiętam tylko jak moja Córeczka ze mnie wyszła i była taka śliczna :)
Jeden dzień była ze mną na sali a później wynaleźli u Niej zakażenie organizmu (crp) i trafila na noworodki. Mnnie wypisano w 2 dobie po porodzie a Ona została w szpitalu. Już na trzeci dzień po porodzie musiałam pokonywać kilometry żeby do Niej dojechać ale byłam twarda :)
Dzisiaj wyszła ze szpitala i właśnie śpi w swoim łóżeczku. W szpitalu była płaczliwa, przesypiała max 2 godziny a tu spała trzy, obudziła się na przewijanie i jedzenie i znowu śpi :)
Kończę bo też chcę zregenerować siły na noc bo nie wiadomo jak to będzie ;)
Jeżeli ominęły mnie jakieś narodziny to serdecznie gratuluję :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #287006 przez ann-sunshine
Patrycja wielkie gratulacje :) super, że już jesteście razem w domku. Regeneruj się i odpoczywaj ile mała Ci pozwoli.

Nikt więcej nie urodził, oto aktualna lista:

Rozpakowane Styczniówki 2012:

Madziorskie - córeczka Izunia, 29.12.2011 o godzinie 4:00, 2250 gram i 52 cm, poród przez cc
Delfinek - córeczka Laurka, 31.12.2011 o godzinie 19:50, poród siłami natury
Adlenne - córeczka Paulinka, 03.01.2012 o godzinie 6:05, 2650 gram i 49 cm, poród siłami natury
Ineza - synek Wiktorek, 10.01.2012 o godzinie 01:50, 3450 gram i 53 cm, poród siłami natury
Patrycja - córeczka Julka, 16.01.2012 o godzinie 18:25, 4190 gram, poród siłami natury

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #287255 przez skoreczka
Witam ponownie mamusie:)

Gratuluję wszystkim stycznióweczka maleństw:) A brzuszkom zycze szybkich rozwiazań:)

My juz jesteśmy po stronie rozpakowanych:) mój synek Błażejek pojawił się 10 stycznia o godz. 18, ważył 3200g, mierzył 58cm. Urodziłam siłami natury, a poród był spontaniczny. Teraz jesteśmy w domku, duzo jemy i duzo śpimy tzn. maluszek :laugh:
Póki co synus jest grzeczniutki, lubi sie przytulic do mamusi i spać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #287648 przez ann-sunshine
Gratuluję kolejnej styczniowej mamusi :) i witamy drugiego forumowego chłopca na świecie

Rozpakowane Styczniówki 2012:
Madziorskie - córeczka Izunia, 29.12.2011 o godzinie 4:00, 2250 gram i 52 cm, poród przez cc
Delfinek - córeczka Laurka, 31.12.2011 o godzinie 19:50, poród siłami natury
Adlenne - córeczka Paulinka, 03.01.2012 o godzinie 6:05, 2650 gram i 49 cm, poród siłami natury
Ineza - synek Wiktorek, 10.01.2012 o godzinie 01:50, 3450 gram i 53 cm, poród siłami natury
Skoreczka - synek Błażejek, 10.01.2012 o godzinie 18:00, 3200 gram i 58 cm, poród siłami natury
Patrycja - córeczka Julka, 16.01.2012 o godzinie 18:25, 4190 gram, poród siłami natury

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #287940 przez Marti
Serdeczne gratulacje Dziewczyny!!!!!! Ale Wam fajnie, że już jesteście po :) Odpoczywajcie i cieszcie się teraz Waszymi Maluszkami. Ja się już zaczęłam psychicznie nastawiać na luty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288109 przez Kaś_O
Mozeci mnie dopisać do listy rozpakowanych, dzis 24.01 siłami natury (bez znieczulenia) o godzinie 13:07 urodziłam Czarka.. Powiem wam ze bylo ciezko ale na szczescie o porodzie sie szybko zapomina.. W szpitalu troche spędziliśmy bo od wczoraj od 9 rano, niestety na kontrolnym ktg wyszło odwoływanie wód, 6h na izbie przyjęć i jeszcze od 18 do 22 czekaliśmy na miejsc juz ze skurczami a pozniej jak sie o 4 zaczęło to niestety myslalam ze zwariuje.. Obyło sie bez znieczulenia chociaz 100 razy mówiłam ze nie dam rady.. Musieli mnie naciac i to niestety mocno.. Czarek urodził sie duzy, 4080 i 56 cm.. Ale dokładne wymiary podam z książeczki bo niestety troche umeczona jestem.. Odezwe sie w międzyczasie

Powodzenia dla przyszłych rodzących :)


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288773 przez ann-sunshine
Kaś wielkie gratulacje, dzielna byłaś a teraz to już odpoczywajcie z Synkiem :)

lepiej, że nacięli niż gdybyś miała popękać, szybko się zagoi

Rozpakowane Styczniówki 2012:
Madziorskie - córeczka Izunia, 29.12.2011 o godzinie 4:00, 2250 gram i 52 cm, poród przez cc
Delfinek - córeczka Laurka, 31.12.2011 o godzinie 19:50, poród siłami natury
Adlenne - córeczka Paulinka, 03.01.2012 o godzinie 6:05, 2650 gram i 49 cm, poród siłami natury
Ineza - synek Wiktorek, 10.01.2012 o godzinie 01:50, 3450 gram i 53 cm, poród siłami natury
Skoreczka - synek Błażejek, 10.01.2012 o godzinie 18:00, 3200 gram i 58 cm, poród siłami natury
Patrycja - córeczka Julka, 16.01.2012 o godzinie 18:25, 4190 gram, poród siłami natury
Kaś_O - synek Czarek, 24.01.2012 o godzinie 13:07, 4080 gram i 56 cm, poród siłami natury

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288852 przez Marti
Kaś, gratulacje serdeczne !!!!!!

Ja też już chceeeeeeeeeeeeee :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #288961 przez Patrycja_Z
Jak się mają wszystkie Maleństwa i ich mamusie? :)
Ja wczoraj miałam pierwszą wizytę położnej. Bardzo miła kobieta. Wyciągnęła mi wszystkie szwy i jest o niebo lepiej :)
Julka właśnie zasnęła. Pierwsza nocka była cudowna, budziła się na przewijanie i karmienie co 3 godziny i po jedzonku zasypiała. Druga była cięższa, bo budziła się co godzinę, nie mogła zasnąć i byłam trochę niewyspana. Dzisiejszej nocy obudziła się tylko trzy razy :D Nie chcę zapeszać ale byłabym mega szczęśliwa gdyby tak przesypiała noce :)
Dzisiaj teściowa przychodzi zająć się Julką a my jedziemy pozałatwiać kilka spraw.
Terminarz odwiedzin mam wypełniony po brzegi :P
Mam pytanie. Śpicie ze swoimi Maleństwami? Julia wczoraj nie mogła zasnąć inaczej niż na moim brzuchu. Spała tak dwie godziny po czym w końcu dała się odłożyć do łóżeczka i wtedy było już idealnie. Nie chciałabym spać z nią w łóżku bo za bardzo mnie to stresuje, nie wiem jak sobie z tym poradzić...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289082 przez mysia-sia
ulala 174 posty od mojej ostatniej wizyty! wstydźcie się:P

przybywam, żeby zakomunikować, że 19.01.2012 zostałam ponownie mamą ślicznej Amelki:) poród był ekspresowy - od odejścia wód niecałe 2 godzinki i córcia była już ze mną:)

pozdrowienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289222 przez madziorskie
Witajcie dziewczyny!
nie było mnie kilka dni z braku czasu tak jakoś...

Na początek gratuluję nowo rozpakowanym!

ann-sunshine małe sprostowanie ja urodziłam 28.12 o godz. 5:05

Izunia ostatnio w nocy śpi po 4 godziny, natomiast w dzień jest gorzej,... najgorzej jest od rana bo od 7-8 do 13 wcale nie śpi :ohmy: teraz jak już mogę z nią wychodzić na spacery na 20 min to zasypia jak tylko włoże ją do wózka i budzi się zaraz po wejściu do domu... cwaniara, a miałam nadzieję, że jak sie dotleni to troszkę dłużej pośpi....

Patrycjo ja spałam z Izunią w jednym łóżku tylko w szpitalu,a po powrocie do domu układałam ją do łóżeczka (tydzień byłam w szpitalu to stęskniłam się za mężem.. hi hi) i tak już pozostało... jedynie rano jak mąż już wstanie to akurat mała budzi się i biorę ją na karmienie do łóżka i już zostaje ze mną i potrafimy tak do 10 poleżeć;)

Pozdrawiam Was wszystkie i życzę miłego wieczoru

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #289231 przez milenciamroz
Gratuluję dziewczyny Wam wszystkim dzieciaczków i zazdroszczę, że Wy już po wszystkim. Pewnie teraz kolej na mnie:-) termin 26-30 i nadal czekam..jak do końca tyg. nie urodze to musze sama zgłosić się do szpitala na badania..i pewnie mnie już tam zostawią- zobaczymy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl