BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 10 miesiąc temu #905700 przez monique1983
Patio - badanie to może być refundowane jak lekarz wypisze skierowanie, a z tego co wiem to niechętnie wypisują o ile nie skończyłaś 35 roku życia i nie masz ku niemu konkretnych wskazań. Ja dostałam taką kartkę rozpiskę z badaniami prenatalnymi i tam jest napisane, że "badania prenatalne USG powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy posiadających certyfikat FMF (Fetal Medicine Foundation) - lista polskich lekarzy uprawnionych do tych badań oraz więcej informacji na stronie www.fetalmedicine.com " Może i można to zrobić podczas normalnego USG tylko pytanie na ile to będzie dokładny pomiar skoro będzie to robił lekarz, który nie posiada odpowiednich uprawnień, a tutaj każdy mm ma znaczenie. Ja też chodzę prywatnie i myślę, ze jak by moja lekarka mogła zrobić to USG to by zrobiła i zgarnęła kasę dla siebie, a nie odsyłała mnie do specjalisty w tym temacie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #905702 przez patio
Dobra - nie ważne. Każda zrobi jak uważa. Pamiętajcie że macie prawo do przynajmniej 3 USG na NFZ w ciąży i warto je odpowiednio wykorzystać.
A po 35 r.ż. to na prenatalne wysyłają - być może niechętnie. A USG genetyczne to trochę co innego.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905868 przez monique1983
Dlaczego USG genetyczne to co innego? Jest jednym z badań prenatalnych. Zresztą najważniejsze, że dziewczyny przeczytały sobie informacje z różnych źródeł, a nie tylko jednego i wyciągną sobie jakieś wnioski, albo da im to podstawę do zadania odpowiednich pytań lekarzowi. Na pewno niepodważalnym faktem, jest to, że warto te badania zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905895 przez Jana
Trochę chyba nie w temacie w tym momencie.ale chciałam się przywitać :cheer: wyznaczony termin porodu mam na 8.02.2015 r mam 30 lat i jestem pierwszy raz w ciąży trochę się boje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905907 przez patio
Jana - w temacie, w temacie :) Witamy serdecznie :) Mamy zbliżone terminy, ja na 6.02 :) Swoją drogą to robisz genetyczne? Rozszerzasz o test PAPPA? Ja mam w najbliższy wtorek.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905935 przez Jana
Wiem,że to może dziwne ale nie robie badań prenatalnych tak postanowiłam.Też mam w przyszłym tygodniu kolejną wizytę,więc jeżeli lekarz mnie przekona to się zastanowię.
Jak się czujesz? ja teraz od kilku dni pierwszy raz obserwuje pogorszenie -jak do tej pory było ok a teraz straciłam apetyt . Martwię bo 1 sierpnia mam lecieć samolotem i niewiem czy to dobry pomysł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905938 przez daria8913
Witamy Cie Jana napisz cos o sobie . Jak Ci mija pierwszy trymestr. Ja mam termin na 13.02 takze bardzo blisko siebie mamy;) jak sie czujesz ? Bylas juz u lekarza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905944 przez Marti
Witaj Jana, fajnie, że robi się nas tak dużo :) I oczywiście co nowa osoba, to nowa opinia :) A jeżeli chodzi o samolot, to jeżeli tylko nic niepokojącego się nie dzieje i lekarz nie zakaże, to w pierwszym i drugim trymestrze można latać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905946 przez patio
Jana - ja w sumie od początku mam mniejszy apetyt. Najlepiej wchodzi mi pieczywo z żółtym serem albo almette i obowiązkowo pomidor malinowy :P
Hmm - poczytaj naszą dyskusję o USG genetycznym, i przemyśl to sobie. Uważam, że to bardzo ważne badanie. Nie mówię tu o rozszerzaniu o test PAPPA bo to już zależne od wyniku tego USG lub od innych czynników, ale przemyśl zrobienie USG genetycznego.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905954 przez wer26
Cześć dziewczyny :*
Ja mam termin usg prenatalnego na 31.07. Już nie mogę się doczekać i mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze. Swoją drogą myślę, że wszystko co miało być juz powiedziane na ten temat zostało powiedziane i nie potrzebnie Patio aż tak angażujesz się w przekonanie kogoś do swoich racji. Trochę jak to czytałam odbierałam to już jak swojego rodzaju atak na te, które na to badanie się nie wybierają. Nie zrozum mnie źle, bo uważam, że masz 100% racji ale nic na siłę.
Jana witaj :) jak miło, że jest nas juz tak dużo :)
Patio mam jeszcze jedno pytanie... Napisałaś, że okazało sIę, że Twoje dziecko Jest chore... Jak ta historia się skończyła? Jeśli mogę zapytać oczywiście?
Dziewczyny czy was też Tak czasem ukłuje coś w dole brzucha albo po bokach? Jak idę na wizytę i widzę, że wszystko jest dobrze to jakiś czas jestem spokojna a później znów się martwię i czekam na kolejną wizytę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905964 przez monique1983
Jana - witam, ja też mam 30 lat (a nawet w grudniu 31) i też to będzie moje pierwsze dziecko :)

wer26 - też mnie boli czasami po bokach, szczególnie jak leże i się zapomnę i jakoś szybciej się obrócę, raz mi wszedł taki ból, że aż się wystraszyłam, ale po chwili mija. Mnie lekarka powiedział, że takie bóle to normalne. Właściwie to nie wiem jakie są nienormalne i na jakie powinno się zwrócić uwagę. Może dziewczyny jak wiecie to podzielicie się informacjami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905966 przez daria8913
Mnie czesto kluja tak jakby jajniki jak szybko wstaje z lozka czy fotela. A dzisiaj rano to poczulam tak jakby szczypanie po lewej stronie na dole. Hehe to glupie i wiem ze to nie mozliwe bo to dopiero 11t3d wiec za wczesnie na czucie dzidzi ale jak polozylam reke na podbrzusze to przestalo szczypac. Wiem moja wyobraznia nie zna granic hehheh :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905967 przez patio
wer26 - angażuję się, bo wiem, że nawet bardzo dbając o siebie i nie mając obciążeń w rodzinie może się okazać że dziecko jest chore. Dziś cały ranek przepłakałam po przeczytaniu wywiadu z ojcem dzieciątka, u którego dr Chazan nie zezwolił na aborcję. Nikomu nie życzę tego co przeszłam ja, a tym bardziej ta kobieta. U mnie historia potoczyła się bardzo szybko. Po wykonaniu ponownego USG (dzień po) lekarz potwierdził, że dziecko ma poważne wady. Wykonano test PAPPA. Na całe szczęście lekarz wszystko nam wytłumaczył i dał prawo wyboru. Zdecydowaliśmy zakończyć wcześniej ciążę. Skierowano mnie do Łodzi do ICZMP, wykonano jeszcze amniopunkcję, ale nie czekaliśmy na te wyniki. Sam obraz USG dawał jasny odczyt. Dwa tygodnie później było już po wszystkim. Podano mi tabletkę poronną i Antoś się urodził. Moje 12cm szczęścia. Później wynik PAPPA oraz amniopunkcji oraz badanie płodu potwierdziły wszystkie wady. Gdybym nie podjęła takiej decyzji, to Antoś wyglądałby i cierpiał tak jak to dzieciątko.
Do tej pory nie znam przyczyny. Robiłam z mężem badania genetyczne, ale nic nie wykazało. Okazało się, że po prostu mieliśmy pecha.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905972 przez daria8913
Patio to jest straszne jak sie slyszy o takich rzeczach przypadkach itd... jestem zabardzo emocjonalna osoba dlategotez wogole od czasu kiedy dowiedzialan sie o ciazy noe czytam takich przykrych opowiesci , w tv tez nie ogladam.... za bardzo duzo rzeczy biore do siebie wiec sie poprostu wycofalam ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #905976 przez patio
daria8913 - to nie chodzi o to by brać to wszystko do siebie. Raczej uświadamiajmy sobie jak ważna jest prawidłowa diagnoza, czyli nie odpuszczajmy tak ważnych badań. To wszystko ma na celu zwiększyć naszą świadomość. Każdej z nas i wszystkim innym życzę aby miały zdrowe dzieci, ale z doświadczenia wiem, że jest to temat, który dotyczy wszystkich. Bez względu na wiek, zdrowie, status społeczny.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl