BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2015

9 lata 8 miesiąc temu #916837 przez Dżasta86
Patio pieknie napisalas wszystko ! wlasnie takie argumenty przedstawilam, chyba die rozumiemy bez slow Patio.
Stanelo na musisz jeszcze troche poczekac, mysle ze bylo szczere ... oby. Jak dobrze ze dziecko zmienia faceta na plus.
Linka nie namawiam ale dla mnie to waxne aspekty jak widac wazace nawet o przyszlosci zwiazku.
Troche mnie to uspokoilo tzn jego slowa i wasze rady ;)
A na polsacie film 9 miesiecy leci.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916841 przez Dżasta86
Gdzie moj post zaginal ? nie widze dodalam 4 min temu :side:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916842 przez Dżasta86
Gdzie moj post zaginal ? nie widze dodalam 4 min temu :side:

O juz jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916852 przez patio
Dżasta86 - obyście doszli do porozumienia, bo teraz zupełnie niepotrzebne są takie stresy z tym związane. Jeśli tylko małżeństwo sprawi, że będziesz czuła się bezpieczniej, to wracaj do tego tematu - niech wie, że Ci zależy :) Życzę powodzenia w tej sprawie :)

K1C1A - wiem, że będę starała się być dobrą mamą i taka będę, ale jednak te hormony robią swoje :P Już mi trochę lepiej, ale tak czy inaczej obawy są.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916862 przez Dżasta86
Dokladnie tak robie co miesiac.
A Patio skad jestes ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916875 przez patio
Warszawa i Łódź, a właściwie Pabianice.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916912 przez Dżasta86
Ja mieszkam Patio w Wawie.



Kolejna noc nieprzespana , nabawilam sie chyba RLS w ciazy. Musze isc juz do lekarza chyba neurolog? Nie daje rady musze sie
kiedys wyspac :( mam nadziehe ze jest na to lek :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916940 przez magda113
Marti w szpitalu leżałam tydzień bo leżenie w domu mi nie pomagało

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917023 przez Marti
Patio, takie chwile zwątpienia będą Cię jeszcze nachodzić, to niestety wpisane w naszą rolę jako mamuś, bo to ogromna odpowiedzialność i jedna z naszych najpoważniejszych życiowych ról. Ale to tylko znaczy, że Ci bardzo zależy, a to znaczy, że będziesz doskonałą mamą. Pamiętaj też, że nie jesteś sama, bo masz rodzinę, kochającego partnera i NAAAAAAAAAAAAS :)

Dżasta, w sprawie informacji o partnerze w szpitalu i tego typu innych spraw można zrobić notarialne upoważnienie partnerów dla siebie nawzajem. Tak się robi czasem w związkach jednopłciowych, które oczywiście nie mogą być "normalnie" zalegalizowane. Oczywiście nie jest to prawdziwe małżeństwo, tylko taki półśrodek albo rozwiązanie tymczasowe... Ale jak Tobie zależy na prawdziwym małżeństwie, to uważam tak jak Patio, że Twój partner powinien to uszanować. Dla niego pewnie świstek wszystko psuje, bo takie ma doświadczenia z poprzedniego związku, ale przecież skoro z Tobą zdecydował się na dziecko, to musi wierzyć, że to jest dobry, stabilny związek, a takiego dobrego związku żaden świstek nie zepsuje, może tylko pomóc, bo usuwa niepewność i niepokój, który Ty obecnie przeżywasz. Mam nadzieję, że uzgodnicie jakiś dobry plan działania :) A co do nóg, próbowałaś chłodzić? Zimnym ręcznikiem albo takim opatrunkiem żelowym z lodówki? Mnie pomagało zasnąć w poprzedniej ciąży, a jak już zasnęłam to w nocy było dobrze.

Nie zdawałam sobie nawet sprawy, że są takie problemy w powtórnych związkach :( Ale jak obserwuję znajome kobitki, których dzieci (z różnych względów) noszą inne nazwisko niż mama, to faktycznie jest z tym spory problem - w szkole, u lekarza, z wyjazdami zagranicznymi, z załatwieniem jakiegokolwiek dokumentu urzędowego. Jak masz to samo nazwisko, co Twoje dziecko, to jakoś wszyscy wierzą, że jesteś jego mamą, a jak nie, to na każdym kroku musisz to udowadniać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917102 przez Asiulkap3
Czesc dziewczyny troche mnie tu nie bylo :p ale musze sie pochwalic co u mnie . Bylam na pierwszym usg wzeszly poniedzialek i slyszalam bicie serduszka mojej kruszynki to bylo takie przeslodkie . Wszytkie moje badania wyszly bardzo dobrze oprocz moczu ;( wykryto ze mam jakas bakterie e.coli i musze brac antybiotyk ale dziwi mnie to ze nie mialam zadnych symptomow odnosie pecherza :( mam nadzieje ze ten antybiotyk zadziala i nie bede musiala brac zadnych innych . Ogolnie moj lekarz prowadzacy chce zeby wziela zastrzyk na geypy czy cos w tym rodzaju ale ja nie jestem do tego przekonana . Co myslicie o tej szczepiace nie zaszkodzi ona dziecku ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917128 przez Dżasta86
Dzięki Marti widzisz podobnie jak z Pati rozumiemy się bez słów. Identycznych argumentów użyłam do tego żeby się chłopak odblokował. U mnie niestety nie ma pół środków, system zero jedynkowy wiec tylko małżeństwo wchodzi w grę. Po wczorajszej rozmowie stanęło na tym, że mnie kocha, wszystko w swoim czasie i przyznał racje z problemami które będą mnie spotykać. Intuicja mówi mi że jest na dobrej drodze, jednak mogę sie mylić. Cóż jak się nie doczekam w najbliższym czasie to nie zamierzam uczestniczyć w obiadkach i imprezach u teściów.
Co do nóg byłam dzisiaj u neurologa, oczywiście nic nie przepisała mam spacerować wieczorami, masaże, spanie z poduszką miedzy kolanami i dużo potasu żelaza i magnezu. Nie próbowałam jeszcze zimnego ręcznika. Na czym to polega , mocze go w zimnej wodzie i okładam nogi? bbrrrr jak ja zimna nie lubię ale jak mus to mus.

Aniulka przeczytaj sklad tej szczepionki, ja mam złe doświadczenie ze szczepionkami i póki jestem zdrowa i nic mnie nie boli itp. to trzymam sie z daleka od takich rozwiązań. Zawsze możesz iśc do drugiego lekarza z wynikami i zobaczyć co powie ;]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917156 przez Pinezka
Hej hej,
Przepraszam, ze rzadko sie udzielam, zapracowana jestem i wieczorami malo energii mam :S

Brzuszek rosnie, apetyt wrocil, czuje sie juz znacznie lepiej :)
Wczoraj mialam usg genetyczne, szybciutko poszlo, bo dziec wspolpracowal i dal sie obejrzec. Mialam na wszelki wypadek czekoladki jakby trzeba bylo go rozruszac, ale obylo sie bez ;) Lekarka nam pokazala raczki, nozki, glowke z uszkami i potem warstwowo rozne narzady. Sprawdzila przeplywy i tetno, wszystko ok. Przeziernosc karkowa 1,34, wiec prawidlowa. Wedlug lekarki jest bardzo prawdopodobne, ze to chlopiec :) Ciaza jest prawie o tydzien starsza niz z ostatniego usg (13 t 3d zamiast 12 t 4 d) tak wiec prosze o zaktualizowanie przypuszczalnego terminu porodu na 24 lutego :) Dziec ma juz prawie 8 cm dlugosci :)
Wyniki testu z krwi na test potrojny bede miala za ok tydzien, ale raczej nie powinno byc nieprzyjemnych niespodzianek.

Dzasta, mi na nogi pomagaja takie kremy-zele chlodzace, wstawione wczesniej do lodowki ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #917161 przez patio
Asiulka ja pierwsze wyniki moczu miałam z licznymi bakteriami. Lekarz przepisał urosept. Nim zdecydujesz się na radykalne leczenie zrób badanie moczu jeszcze raz, bo czasem wynik może być fałszywy ze względu na nieprawidłowe podmycie się przed pobraniem próbki.



Antoś 05.04.2014

Link - tabela Luty 2015 docs.google.com/spreadsheets/d/1ggTDIhF6...ldX8v_MCU/edit#gid=0
Link - przydatne rzeczy docs.google.com/spreadsheets/d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917163 przez kocham_cie
hej dziewczynki :)
Chłopaki poszli spać więc ja mogę zasiąść przed kompem z kawką i was nadrobić :)
Kurcze już za tydzień mam wizytę od poprzedniej minęło już 5 tygodni a ja nawet nie wiem kiedy! Zdecydowanie ta ciąża leci mi szybciej niż poprzednia, lada moment będzie połowa a potem ani się nie obejrzymy i będzie Boże Narodzenie a na koniec stycznia pewnie zaczniemy się sypać jedna za drugą :) uffff emocje będą emocje ! na samą myśl mam ciary na plecach :silly:

Dziewczyny mam jeszcze pytanko do was czy która używała może przy poprzednim dzieciaczku komody kąpielowej dla maluszka, bo ja ze względu na brak miejsca miałam tylko wanienkę i stawiałam ją na ławie, ale przez takie kąpiele małego strasznie bolał mnie kręgosłup, plus noszenie tej wanienki z wodą- masakra. Teraz mam dużą łazienkę i spokojnie stanie mi komoda kąpielowa z opcją przewijaka i usilnie szukam opinii na ten temat :)

No i kolejna sprawa kusi mnie żeby kupić kołyskę drewnianą, łóżeczko mam po antku więc nie muszę kupować :) tylko zastanawiam się ile w takiej kołysce maluszek pośpi myślicie że tak z 5-6 miesięcy da radę? ona ma 90 cm długości więc chyba powinna na pierwsze pół roku starczyć co?



AAAAAAAAA i od paru dni czuję ruchy fasola:) a bynajmniej tak mi się wydaje :woohoo:

magda113 ojej magda to dobrze że już wszystko pod kontrolą i jesteście w domku, obyś więcej nie musiał aż do porodu wracać do szpitala.

Na owoce podobno trzeba uważać i to nie tylko w ciąży i jeść je do południa bo mają dużo fruktozy a za duża ilość fruktozy nie dosyć że powoduje otyłość to mocno podwyższa ciśnienie, ale ja wychodzę z założenia że lepiej zjeść owoc niż pochłaniać np tonę ciastek czy fast fooDA ;)
Szczena wam dopiero opadnie jak zaczniecie czytać o odżywianiu kobiety karmiącej :) ja jak się naczytałam w poprzedniej ciąży to przez pierwszy miesiąc prawie nic nie jadłam aż pewnego dnia mój D. jak była położna jej o tym powiedział a ta mnie opierdzieliła i powiedziała że mam jeść wszystko tylko obserwować maluszka :)

patio spokojnie to normalne każda z nas ma wątpliwości jak to będzie... a już dziś mogę ci powiedzieć że będzie dobrze :) ja sie strasznie bała że nie będę umiała przewinąć dziecka, wykąpać czy właśnie nakarmić... a to wszystko przyszło instynktownie, więc głowa do góry i dalej myśl o komodzie łożeczku i przestawianiu pokoju :)

MagdaK wracaj do zdrówka :)

Co do związków... ani ja ani mój mąż nie byliśmy wcześniej w związku małżeńskim ale uważam że papierek nie ma nic wspólnego z tym czy związek się uda czy nie! jak się ma popsuć to się popsuje i tyle!

Magda M


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #917169 przez meli1990
narazie nie czytam co napisałyście. za chwilę nadrobię. a teraz przedstawiam wam Jasia :) czyli Dominik po obcięciu. ale się ciesze że dał się obciąć fryzjerce. tylko cena mnie zszokowała bo 20 zł zapłaciłam a mój brat płacił za siebie 15 zł w tym samym. w nagrodę dostał tablice tą co się zmywa jak się przesuwa suwakiem. miała być koparka ale nie było


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



kocham_cie ja też raczej będę kupować kołyskę już nawet się rozglądam i dzisiaj widziałam za 150 zł używaną ale szeroka była to taka starsza była.a na allegro mam upatrzoną nową w komplecie ale ok 300 zł by to kosztowało. komody nie mam bo nie mam miejsca ale jakbym miła na nią miejsce to na pewno bym kupiła

ed. Pinezka fajne zdjęcia dzidzi na testach owu mi to wygląda na chłopaka a jak już duży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl