BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 5 miesiąc temu #791294 przez Olga60
Dzień dobry :)

Kasia dokładnie! Dla mojego syna wózek stał się bleee jak już porządnie zaczął chodzić (ok 1, 5)spacerów w niej cudował, próbował wstawać, wykręcał się i gdyby nie szelki :cheer: . Druga sprawa, to od samego początku jego kariery w chodzeniu, starałam się jednak ograniczać jazdę w wózku i np jak szliśmy blisko do sklepu nie brałam wózka, tylko za rączkę. Fakt, pół godziny nie nasze :laugh: . Trochę śmieszą mnie takie starsze dzieci jak widzę je w wózkach. Leniuchy od małego :silly: . Bardziej przydawała się spacerówka na wyjazdach. Więc trzeba przemyśleć czy tak duży wydatek jest naprawdę uzasadniony ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791297 przez Domiś91
Witajcie :) Nocka jak zwykle, co 2-3 godziny pobudki na cycka. Później się grzecznie bawił więc udał mi się posprzątać. :) Teraz śpi.
Dziewczyny na ile mniej więcej starcza puszka mleka? Jestem zielona w tym temacie!!

Aha i jeszcze jedno, Tymek ma jednego ząbka już do połowy wyszedł :) mam mu szczotkować go i dziąsełka?? Jaką szczoteczką?? Z pastą jakąś czy tylko wodą?? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791314 przez pauluska
No my będziemy mieli kilka wypadow na wakacje wiec spacerowka bedzie nam potrzebna na pewno i sie przyda pozniej odsprzedam jak Iga juz calkiem zrezygnuje to chodliwy model wiec problemu nie bedzie. W sumie nie rozgladalam sie za bardzo za innymi bo od poczatku wiedzialam ze chce ten i raczej nie bede ogladala bo metlik jak ze wszystkim bedzie hehe ;) teraz to jestem na etapie wyboru fotelika.

A puszka mleka wystarcza w zaleznosci od tego ile dziecko je u nas np 3-4 razy na dobe po 150 ml teraz duzo mniej mleka idzie wczesniej to tak na 3 dni nie cale szla nam puszka jak tylko mleko Iga pila

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791320 przez anusias22
Ola z misiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791334 przez vika
witam
JULECZKO kochana mnóstwo buziaków :kiss: :kiss: :kiss: jakoś wczoraj cioci z głowy wyleciało :angry: :angry:
My dziś z rana byliśmy w przychodni zrobiliśmy badania jutro wyniki zobaczymy co będzie....ale doktórka mnie wk.... powiedziałam,że z jedzeniem są opory i mocz znowu wyczuwam z 2 metrów tak cuchnie więc przepisała antybiotyk by już od dziś podawać a jutro zobaczymy wyniki i jeśli nie będzie bakterii to antybiotyk odstawimy :cheer: :cheer: :cheer: :ohmy: :huh: :angry: :angry: no w szoku jestem co za....... oczywiście,że nie podam bo ja się pytam PO CO :unsure: :unsure: :unsure: no i mleko mamy zmienić na HA....od kilku msc łuszczy jej się skura na brzuszku,pod paszkami i na pleckach...no ale czy aby to od mleka :huh: :unsure: kurcze Ci lekarze sami nie wiedzą co i jak :ohmy: jedynie co kupiłam to DICOFLOR może kupki zacznie robić normalne...bo nie dość,że zatwardzenie to jak już ją puści i zrobi za jakimś trzecim razem w ciągu dnia taką dużą to na końcu jest taka śluzowata jak półścięte żółtko :unsure: :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791341 przez moniaaak
Vika faktycznie dziwna ta lekarka. Nie ma wyników, a ona daje antybiotyk? A jak Tobie się wydaje, że cuchnie, a w rzeczywistości jest inaczej? Mam wrażenie, że lekarzom to najlatwiej- dać antybiotyk, albo jak u nas- maść sterydową- byle przepchnąć pacjenta :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791352 przez pauluska
No z tymi lekarzami paranoja dzisiaj dam antybiotyk ale jak będzie ok to jednak odstawimy ? Boże widzisz i nie grzmisz. U nas nagminne jest stosowanie antybiotyków. Vika a patrzyłaś na cipkę ? Bo też chyba dziwne żeby cały czas coś nie tak z moczem było. A sucha skóra to może najpierw balsam a nie mleko zmieniać od razu chociaż pisałaś chyba że starsza córa miała alergie na mleko krowie a to u rodzeństwa często się powtarza.

Moje dziecię za cel wzięło rozebranie maty :cheer: a no i nie śpi od 6.30 rządzi w najlepsze mam nadzieję że jak pójdzie na drzemę po 13 to pośpi ze 2 godz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791355 przez moniaaak
z tym spaniem w dzień to ciężko. Mój teraz śpi, potem złapie pół godziny drzemki na spacerze i to będzie wszystko.
Masakrę macie z tym moczem. U nas ostanio był kontrolowany w 3 tygodniu życia. Tak myślę, że może warto by było na własną rękę to sprawdzić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791359 przez Daarikaa
u nas mleko 800 g starczalo na poltora tygodni a teraz troche dluzej moze z 2 tyg szczerze nigdy nie liczylam, ale jakos tak

vika nosz kurcze! szlag moze trafic, idziesz do lekarza i masz nadzieje ze on bedzie madrzejeszy w dziedzinie medycyny a widze ze wiekszosc zachowuje sie tak, byle tylko odbebnic dniowke ( i to jeszcze na takich maluszkach ) przykre to jest :( ja bym nie podawala antybiotyku puki nie byloby do tego konkretnych przesłanek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791362 przez pauluska
Ale to chyba u dziewczynek częściej problem z moczem chociaż to koszt paru zł jak coś nie pokoi zawsze można sprawdzić ale ja się tak zbierałam i zbierałam aż w końcu dostałam skierowanie a u nas też czasami ten mocz "nieładnie pachnie" no nic czekamy na wyniki jeszcze wymaz z gardła i nosa ale to za 4 dni dopiero mamy odebrać. A ze spaniem a raczej niespaniem masakra cały czas muszę dotrzymywać towarzystwa oczywiście ,bo inaczej marudzenie jak spoglądam na dom jakby armagedon przeszedł a mam takiego lenia że sama bym poszła spać jak Iga w końcu uśnie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791364 przez vika
paluska zawsze dokładnie rozchyla i wargi i pupcie i sprawdza czy nic tam nie widać....ale z tym antybiotykiem to oniemiałam...a opinie ma świetną...sama nie wiem czego ona tak się boi żeby od razu antybiotyk.... no właśnie kremu żadnego nie przepisała za pierwszym razem oilatum potem zgoniła na suche powietrze a u nas kaloryfery są zakręcone a okno otwarte jakieś 18 godz na dobę a na dworze raczej wilgotne powietrze.....tak starsza miała choć u niej to było bardziej jak takie przesilenie białkowe....w normalnych dawkach mogła przyjmować a jak było już za dużo czyli...czekolada..kakao serki jogurty itd itp to zaraz ją łapało potem trzeba była całkiem wyeliminować i stopniowo od nowa....tylko,że starsza miała przy tym na drzewa,trawy,śierść niby kurz choć to wszystko działało w momencie największego przesilenia....u Tośki dodatkowo czerwienią się policzki ale było tak mocno gdy wprowadziłam kaszkę potem jak wprowadziłam mm..... nie wiem może i w tym przypadku organizm toleruje tylko jakąś ilość białka :unsure: :unsure: :unsure: nawet pani doktor nie umiała odpowiedzieć na to pytanie ale nie zaprzeczyła.....no nic zobaczymy...bardziej martwię się o ten mocz śmierdzący i ten śluz w kupkach :angry: :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791368 przez paninka87
Domiś u nas pobudki nocne podobnie i tez myślę o przejściu tylko na mm, ale na razie mi tak wygodnie, nie muszę wstawać i latać do kuchni :laugh: :P no i jestem zżyta bardzo z Maludą, zwłaszcza teraz jak jej nie widzę 9 godz. Blanka oswaja się pomału z butlą i mm. Wypija różnie 60,80 ml. Ale widocznie jest starcza. Jak mnie nie ma je jeszcze obiad i deserek. Z czasem i tak będzie więcej stałych posiłków :) mleko tylko dodatkiem.

Co do wózków chyba macie rację. Później i tak przechodzi się na rowerek albo małą parasolkę.
Miałam dla Amelii zwykła parasolkę. Kupiłam jak jechaliśmy nad morze, miała 2 latka wtedy, ale ją pożyczyłam/dałam znajomej i już nie odzyskam.

Więc nadal mam dylemat...
albo kupię baby design albo espiro??? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791374 przez tysiiiak
My po szczepieniu :) Kuba zajęty grzechotką jedynie kwęknął :) Waży 7750 klocuś :) a z moją pediatra to też szok :ohmy: :ohmy: :ohmy: Chyba muszę się rozejrzeć za jakąś inna !
Mówie jej o tych przewrotach że nie robi i wogóle a ona że tak rzeczywiście powiniem już się przekręcać ale zaraz zaraz sięgnęła po książeczkę z bebilonu i czytała co dziecko w wieku 6 msc powinno potrafić i wyszło jej że wszystko wporządku :ohmy: Ja pierdziele też mam internet i też mogę sobie poczytać no WOW poprostu WOW :cheer: :cheer: :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791390 przez Olga60
tysiiiak jakiej firmy była ta szczepionka?????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791392 przez pauluska
A to Pyza która rządziła dzisiaj od 6.30 właśnie padła przy butli :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl