BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #589619 przez joasia10015
Anabelle i ja tak włąsnie licze-według twoich opisów.Dzis skonczyl mi sie 29 tydzien.a od jutra zaczyna sie 30 ;) No i już jestem w 3 trymestrze :)
Ja również dziekuje za listę kosmetyków -bo jestem z tym głęboko w lesie ;)
Ojjjj i co dzis zrobic na obiadek...mam ochote na cos slodkiego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589627 przez lania
Obiecałam sobie, że dziś zamówię pościel do łóżeczka - bo przecież od czegoś trzeba zacząć ;) :silly: i co :unsure: :unsure: :unsure: , nasz laptop odmówił posłuszeństwa (system się rozchorował :X )...teraz jestem u mamy, bo musiałam maila do pracy wysłać, ale niestety już nie mogę wysiedzieć :ohmy: :pinch: (a jestem w pozycji siedzącej od 7 minut :side: :blush: :dry: :huh: :angry: )

...więc do zobaczenia (do przeczytania :blink: ) jak mi lapcio wyzdrowieje :evil: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589632 przez Sevilla
Ja również dziękuje za listę, u nas wczoraj położna na zajęciach mówiła, że na popękane bolące sutki i brodawki rewelacyjny jest krem Purelan (nie jestem pewna, czy tak się pisze). W porównaniu do Bepantena jest o wiele lepszy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589680 przez moniaaak
Sevilla napisał:

Ja również dziękuje za listę, u nas wczoraj położna na zajęciach mówiła, że na popękane bolące sutki i brodawki rewelacyjny jest krem Purelan (nie jestem pewna, czy tak się pisze). W porównaniu do Bepantena jest o wiele lepszy :)


Nam położna polecała Bepanten z tego względu, że nie trzeba go później zmywać przed karmieniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589690 przez moniaaak
moniaaak napisał:

Sevilla napisał:

Ja również dziękuje za listę, u nas wczoraj położna na zajęciach mówiła, że na popękane bolące sutki i brodawki rewelacyjny jest krem Purelan (nie jestem pewna, czy tak się pisze). W porównaniu do Bepantena jest o wiele lepszy :)


Nam położna polecała Bepanten z tego względu, że nie trzeba go później zmywać przed karmieniem.


Sevilla
czytam właśnie opinie o tym kremie Purelan i ma całkiem niezle. Z tego co piszą to też się go nie zmywa i podobno jest skuteczniejszy.
Na szczęście jeszcze nie kupiłam to sie zastanowie jeszcze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589716 przez pauluska
Widzę że co położna to też inna opinia. U nas odradzała sudocrem bo zawiera cynk który wysusza polecała do pielęgnacji codziennej Bepanthen maść , do brodowek Maltan , do kąpieli Oilatum i odradzała kremu z filtrem, dla dzieci do pół roku nie powinno się używać bo mają za delikatną skóre a czytałam nawet ostatnio o tym w gazecie że nie powinno się używać filtrów dla noworodków ale powinno się nawilżać buźkę kremem nawilżającym i znalazłam taki Mustela a co i jak to wyjdzie w praktyce :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589725 przez moniaaak
To jaki ten krem do buzi?
U nas położna nie mówiła nic o kremie do buzi, ale obawiam się tego, że przed nami wakacje z dzidzią. A pogoda jest u nas różna. No i jakiś krem do buzi by się przydał.
Ma któraś jakieś patenty?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589732 przez pauluska
Ja kupię krem Mustela Hydra Bebe a z tymi filtrami dopytam się jeszcze położnych w szpitalu po porodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589865 przez Anabelle
KaRoLiNaaaaa napisał:

Miałabym do was prośbę jakby któraś znalazła chwilę czasu i chciałoby jej się napisać jakie kosmetyki kupuje dla maluszka byłabym wdzięczna.
Wiem, że pisałyście wcześniej ale raczej tak pojedynczo, a ja nie chce nakupować czegoś co może mi się w ogóle nie przydać.
Nie pisałam dawno, ale starałam się czytać na bieżąco

Mam troche tego ;)
Wkleję Ci moją listę wyprawkową, tylko nie wpisałam tu wszystkiego niestety - opierniczam się ;D

L.p. Nazwa artykułu Ilość Cena brutto
1 PENATEN wkładki laktacyjne 50 szt. 2 13,19 zł
2 MUSTELA balsam do brodawek 30ml 1 21,99 zł
3 HORIZON majtki siateczkowe 2 szt. 1 5,99 zł
4 OCTENISEPT Płyn 50ml 2 19,79 zł
5 MUSTELA Sun krem mineralny SPF50 50ml 1 45,99 zł
6 BEPANTHEN 5 % maść 0,05 g/1g 100g 2 26,99 zł
7 OILATUM BABY emulsja do kąpieli 500ml 1 45,99 zł
8 OILLAN emulsja do kąpieli 500 ml 1 23,40 zł
9 Maska chirurgiczna niejałowa zielona 1 szt. 10 0,50 zł
10 Podkład higieniczny BELLA MAMA 10 szt. 1 4,25 zł
11 Podkład higieniczny SENI SOFT 5szt 1 6,50 zł
12 Patyczki higieniczne BABY DELFI 56 szt. 3 3,99 zł
13 Lactacyd Femina chusteczki 20szt. 1 8,99 zł
14 Kompresy gazowe wyjałowione 5x5cm 3 szt 5 0,60 zł
15 Rękawiczki niemowlęce niedrapki 2 2,00 zł
16 Prześcieradło frotte na przewijak 2 9,99 zł
17 Okrycie kąpielowe 100% bawełna 100x100 2 39,90 zł
18 Laktator PHILIPS Avent Natural + butelka 1 84,99 zł
19 Usztywniany przewijak na komodę 70x50cm 1 43,90 zł
20 SENI majtki siateczkowe 2 szt. 1 5,99 zł
21 Komoda brązowa 160 cm 6 szuflad + dywan 1 250,00 zł
22 BOBAS koc bawełniany 85x110 niebieski 1 33,50 zł
23 BABYONO termometr pływający żabka 1 6,69 zł
24 Koszula do karmienia szpital 1 18,00 zł
25 Szlafrok zawiązywany szpital 1 25,00 zł
26 CANPOL szczotka z naturalnego włosia 1 8,99 zł
27 Koszula do karmienia Italian Fashion M 1 48,99 zł
28 Pieluchy flanelowe 70x80 atest 5 3,89 zł
29 Koszula do karmienia Dobranocka M 1 49,99 zł
30 Pieluchy tetrowe 70x80 atest 10 szt. 1 19,99 zł
31 BABYONO podkłady poporodowe 10 szt. 1 6,50 zł
32 PAKLANKI woreczki na pieluszki 50 szt. 2 5,10 zł

mam oczywiście malutkie opakowanie sudocremu na odparzenia, smoczki, chusteczki nawilżane pampers zielone i pampers premium care, pieluszki tej samej firmy 1 i 2, płatki kosmetyczne (wata zostawia włókna)

moniaak - mnie w szkole rodzenia uczyli, że nie stosuje się zasypki, ale dzisiaj mam ostatnie zajęcia w drugiej szkole rodzenia na nfz i ma być pielęgnacja noworodka więc jeszcze zobaczę co tam powiedzą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589873 przez Anabelle
KaRoLiNaaaaa napisał:

Bardzo dziękuje za pomoc jest taki wybór, że sama nie widziałam na co się zdecydować...
a oliwki będziecie używały czy wystarczy, że będzie kąpany w oilatumie...

pewnie się powtarzam, ale jestem przeciwna stosowaniu oliwki u noworodków - chyba, że do masowania stópek, natomiast jest to w moim przekonaniu zbyt ciężki kosmetyk, aby stosować go na całe ciało. Oczywiście są dzieci które wychowały się na oliwce, ale jak dla mnie to przeżytek - są preparaty lepsze dla skóry dziecka.
Na dodatek po emolientach nie kremuje się dziecka (tylko pupę)

Zgadzam się z moniaak - bephantenu nie trzeba zmywać przed karmieniem - to bardzo ważne. Tak samo musteli. Ja będę stosować bephanten do pupki a mustelę do sutków, ale bephanten można też do sutków więc podwójna korzyść.

Pauluska - położne w szkole rodzenia i środowiskowa też mi mówiły że bephanten do pupki, a sudocrem w ostateczności tylko jak są odparzenia. Nie wolno go stosować codziennie, u dziewczynek były przypadki, że sklejał wargi sromowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589934 przez demoniqe
tweety super brzusie,
Anabelle połowy z tych rzeczy kurcze nie mam, zapomniałam o kremie na brodawki

wczoraj byłam u innego doktora, powiedział, że z szyjką wcale nie jest tak źle i że na pewno donoszę :)

jutro do wawki sprawdzimy serducho

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589969 przez lania
Dzięki za rady w sprawie diety, uspokoiłyście mnie trochę, bo mi gin kazał dzień wcześniej nie jeść słodkiego i tłustego, ostatni posiłek o 17 godz. i woda n niegazowana do północy, a potem nic...chyba bym padła :P :P :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589977 przez pauluska
A Dziewczyny kupujecie jakieś kombinezony na wyjście ze szpitala czy jak ? Oczywiście chodzi mi o takie polarowe bo zapomniałam o tym zupełnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589985 przez JoannaL
Witajcie moje drogie. Ja byłam dziś na wizycie. Szyjka w porządku, stan zapalny chyba powstrzymany, ale okaże się jak przyjdą wyniki posiewu, poza tym dostałam skierowanie na TSH i mam ponownie zrobić morfologię przed następną wizytą, pani doktor kazała mi brać żelazo 2razy dziennie bo wyniki wcale się nie poprawiają. Mam się zjawić za tydzień, wtedy zobaczymy czy pozbyłam się tego cholerstwa i będę miała robioną cytologię. Maluszek dziś bardzo ruchliwy, pływa w brzusiu, serdusio biło pięknie 148/min :) Od ostatniej wizyty przytyłam 2kg, w sumie +9kg.

Co do wagi to mój skarbek w 28tyg ważył ok 1300g

Co do zasypki używam cały czas, sudocremu tylko jak Marcyś ma odparzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #589995 przez Anabelle
pauluska napisał:

A Dziewczyny kupujecie jakieś kombinezony na wyjście ze szpitala czy jak ? Oczywiście chodzi mi o takie polarowe bo zapomniałam o tym zupełnie.

ja nie kupuję. kupiłam milutki kocyk bawełniany, po prostu owinę maluszka. Szkoda mi kupować mini kombinezon za 60-100 zł, który założę dziecku tylko na 30 minut na przewiezienie ze szpitala

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl