BezpiecznaCiaza112023

Konkursy i posty-wszystko co o nich myślicie :-)

12 lata 6 miesiąc temu #228857 przez Emme
zasady ustalają organizatorzy, to są nasze sugestie. a podziały same robicie- braku kultury osobistej ani nie akceptuje regulamin, ani my- użytkownicy- bez względu na to czy ktoś ma 1000postów czy 1.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228859 przez natmur11
dobra moje propozycje
1. szanujmy się zwajemnie
2. staż na forum 50-100 postów w chwili wziecia udziału w konkursie
3. Czytanie regulaminu
4. Moze by dorzucił jeszcze jakiegoś moderatora który zajał by sie kasowaniem postów niezgodnych z regulaminem w watku konkursowym
5. Każda inna uwaga w wątku konkursowym inna niż dodanie zdjecia, wiersza czy czegokolwiek innego co potrzebne jest do wziecia udzialu dyskwalifikuje uzytkownika do wziecia udziału wlasnie w tym konkursie. To robi bałagan. Oczywiście po zakonczeniu mozna sobie pogratulowac:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228876 przez Mirella
temat "tworzymy zasady konkursu" już jest, nie wiem czy jest sens go powielać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228878 przez Gosia_Krupa
Myślę,że data rejestracji to dobry,a nawet bardzo dobry pomysł :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228904 przez boniucha
Och Kobietki! Właśnie dostarczyłyście mi więcej emocji niż przed chwilką obejrzany Harry Potter cz. ostatnia :D - ale o tym w odpowiednim wątku :)

Nie dajmy się zwariować :ohmy:

Ja lubię to forum za to, że nie jest to inne forum :angry: czyt. pełne nienawiści, wyzwisk, wyśmiewania, kpin...

Regulamin konkursowy widzę już się ładnie tworzy :) ale przede wszystkim dla mnie regulamin forum jest święty i na pierwszym miejscu! Szkoda, że niektórzy nie potrafią tego uszanować...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #228932 przez mermide
Witam,

Może i ja się wypowiem...

O forum dowiedziałam się gdy zostałam zaproszona do wzięcia udziału w jakimś konkursie. Żeby móc wziąć w nim udział musiałam się zarejestrować - i tak też zrobiłam - zarejestrowałam się i wzięłam udział w konkursie. Po czym zaczęłam rozglądać się po forum. Przywitałam się z innymi mamami, wypowiedziałam swoje zdanie w jakimś wątku. Następnego dnia wróciłam i dalej się rozglądałam. Znalazłam wątek z kobitkami które urodziły w tym samy miesiącu co ja i postanowiłam do nich napisać. Przywitały mnie bardzo ciepło. Zaczęłam z nimi pisać, pisać i pisać.
Konkursu nie wygrałam i nie jest mi z tego powodu przykro. Czasem jeszcze biore udział w jakiś, ale konkursy to drugorzędna sprawa dla mnie. Tu na forum znalazłam coś więcej niż tylko możliwość wygrania fajnego gadżetu. Znalazłam miejsce gdzie są naprawdę życzliwi ludzie, którzy dzielą się swoim doświadczeniem, albo starają się sobie na wzajem pomóc, doradzić, pocieszyć.
Tu w końcu mogę rozmawiać o moim maleństwie bez skrępowania, że ktoś mi powie "A ta nie ma już o czym mówić tylko nawija o swoim dziecku jakby nie było innych spraw", w życiu realnym, niestety nikt nie ma ochoty słuchać tyle o moim synku. A tu moge pisać, pisać i pisać.

Dochodząc do meritum sprawy jeżeli wtedy kiedy brałam udział w konkursie w regulaminie byłoby napisane "Wymagana liczba postów - 50" to nie wzięłabym udziału, nie nabijałabym bezsensownych postów tylko dlatego że można wygrać jakąś zabawkę dla dziecka, ale zostałabym na forum tak jak to zrobiłam, bo tu mam taką swoją drugą rodzinkę :blush:
I nie dziwię się forumowiczką z "doświadczeniem" że się denerwują jak jakaś mama z jednym postem wbija i zgarnia nagrodę (czy też nie) - to nie jest żadna strona konkursowa, albo że wpada mama na forum do działu konkursowego, bierze udział w konkursie, a że ma być min 10 postów to pisze kilka zdań w wątkach albo gdzie dawno już nikt nie pisał, albo pare bezsensownych zdań typu 3,2,1...
One tu są piszą i tworzą to społeczeństwo, a nikt nie lubi jak ktoś wpda na chwile robi zamieszanie i ucieka. Czy to na forum czy w realu.

I moim postulatem co do zmiany regulaminu jest to:
* min 50 postów w momencie wzięcia udziału w konkursie
* nie pisanie żadnych innych uwag w temacie konkursu (gdy zostanie napisane coś niezgodnego z konkursem taka osoba powinna być zdyskwalifikowana)

I to tyle.
Dziękuję za uwagę i przepraszam jeżeli kogoś uraziłam

KONIEC

ps. Miał być koniec ale jeszcze mi się przypomniało. Teraz nie wiem ale któraś mama napisała, że nie ma czasu żeby pisać na forum, albo że nie każdy lubi opowiadać o swoim życiu - czy coś w tym stylu. Wypowiem się (mam nadzieje) w imieniu większości mam:
większość z nas nie ma czasu (dzieci są tak absorbujące), oprócz tego praca, dom, rodzina i inne sprawy, ale na pewno każdy od czasu do czasu potrafi wysupłać 10 min na napisanie jakiegoś sensownego posta. Bo któraż z nas nie lubi chwalić się swoją pociechą (choćby najmniejszą nową umiejętnością), któraż nie ma od czasu do czasu problemu, z którym nie wie jak sobie poradzić więc prosi o pomoc, któraż nie odkryje że coś można zrobić inaczej, łatwiej niż np. tu zostało doradzone i postanawia się podzielić radą. I w końcu są czasem takie chwile, że mimo iż nie lubimy wylewać smutków, czy opowiadać o naszym życiu, to chcemy usłyszeć dobre słowo więc jednak napiszemy co nam leży na wątrobie. A to wszystko naprawdę nie zajmuje dużo czasu, a dla forumowego społeczeństwa może okazać się czymś pożytecznym, przydatnym. Może poprawi humor, albo dostarczy refleksji.

THE END :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #228985 przez bombel779
natmur11 napisał:

no nie wiem wydaje mi sie ze za duzo nowych osob pojawia sie tylko dla konkursu. moim zdaniem uzytkownik powinien miec chociaz 50 postow w trakcie dodatnia zdjecia czy odpowiedzi konkursowej. osoby aktywne na forum tworza je i mysle ze to sprawiedliwe wsrod takich uzytkowniczek czy uzytkownikow szukac zwyciezcy. niech konkurs bedzie nagroda za starania czy checi a nie wabikiem.


natmur11 napisał:

w ogole zauwazylam ze wiekszosc stalych uzytkowniczek nie bierze udzielu w naszych konkursach i mysle ze to nie jest spowodowane brakiem checi tylko nie kazdy ma ochote wyklucac sie o to czy powinnam wygrac czy nie. !

Zgadzam się z Natmur!
Początkowo chciałam wziąć udział w konkursie ale po tym jak zobaczyłam CO SIĘ DZIEJE w tym wątku po prostu mi się ODECHCIAŁO!!! Jestem wybitnie zniesmaczona zachowaniem pewnych mam!

Asiersa napisał:

Powinny być tez kasowane posty, które nie mają nic wspólnego z konkursem.
Moim zdaniem moderatorzy powinni mieć "dostęp" do tych wątków i nie robić porządków tylko upomnieniami (bo niektóre dziewczyny nic sobie z tego nie robią), ale też powinni na bieżąco pilnować porządku i kasować to co jest nie potrzebne.

ABSOLUTNIE SIĘ Z TYM ZGADZAM! Kasując NA BIEŻĄCO brzydko mówiąc "śmieci" w danym wątku i tym samym w całym forum byłby porządek!!Uważam że ten ostatni konkurs jest totalnie nieprzejrzysty! Bezsensownych "nabijających" postów,pogadanek i nieudolnych prób wklejania zdjęć jest całe mnóstwo!!! Aż współczuję tym osobom które będą musiały przebrnąć przez ten bałagan żeby wyłonić zwycięzców!! :S

Mirella napisał:

... może by tak wreszcie zadziałać radykalnie? Czyli usunąć wszystkie zdjęcia dodane niezgodnie z regulaminem, dać bana osobom które nabijały posty w żałosny sposób?

Z tym również się zgadzam!

Zapewne nikogo to nie obchodzi ale powiem Wam ( bo to kasowanie postów niektóre mamy krytykują) -kiedyś funkcjonowałam na innym forum,o innej tematyce.. tam również był stworzony regulamin forum który trzeba było BEZWZGLĘDNIE przestrzegać jeśli ktoś tego nie robił,nie stosował się to:
-po 1sze bezsensowne wypowiedzi,niezwiązane z tematem były automatycznie KASOWANE,
-po 2gie użytkownik łamiący regulamin dostawał upomnienie,które widniało w jego profilu (pod tymi ikonkami gdzie mamy PM,GG,urodziny...etc) tak żeby każdy inny użytkownik TO widział
-po 3cie jeśli dany użytkownik dalej miał gdzieś administrację oraz innych forumowiczów dostawał BANA i już nigdy więcej "problemów" nikomu nie stwarzał!

Dzięki temu na forum panował ŁAD i SKŁAD i takich problemów jak w tutejszym wątku konkursowym NIE BYŁO!
;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #228988 przez aka
I w całym wątku wypowiedziały się prawie wyłącznie "stare" forumowiczki...
Nowa osoba jest mile przyjęta, dopóki nie weźmie udziału w konkursie, a gorzej jak jeszcze zdobędzie nagrodę...
Z drugiej strony, staram się zrozumieć punkt widzenia osób, które są długo na forum, tylko takim postępowaniem robi się z tego forum zamknięte, towarzystwo wzajemnej adoracji.
A może nowa osoba jest nieśmiała, ma naturę introwertyczną i nie chce wszystkiego pisać publicznie, może chce stopniowo się przekonać, mieć pewność anonimowości i zaufania...

Myślę, że to Organizatorzy konkursu powinni tworzyć regulamin. I często zapominacie, że oni też mają dostęp do forum, a takimi "rozmowami" zraża się ewentualnych sponsorów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #228991 przez bombel779
aka napisał:

I w całym wątku wypowiedziały się prawie wyłącznie "stare" forumowiczki...

No i właśnie to jest dowód na to że nowe-potencjalne forumowiczki wcale nimi nie są,bo niczym innym poza tym wątkiem konkursowym się NIE INTERESUJĄ.
Gdyby się interesowały na pewno by tu zajrzały i się wypowiedziały! ;)

Aka
problemem nie są nowe forumowiczki same w sobie,bo wbrew temu co piszesz -dobrze przyjmujemy tutaj nowe koleżanki. Problemem natomiast jest to że te "nowe" nie czytają (wcale albo ze zrozumieniem) regulaminu (i konkursu i forum) a co za tym idzie ŁAMIĄ go.
Kiedy zwróci im się na to uwagę odpowiadają złośliwością,a nawet powiedziałabym -agresją :dry: Co oczywiście wywołuje istną burzę wśród wszystkich użytkowniczek i powoduje lawinę "zbędnych" postów -mówię zbędnych bo nie związanych z tematem konkursu.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229002 przez ifka
aka napisał:

I w całym wątku wypowiedziały się prawie wyłącznie "stare" forumowiczki...
Nowa osoba jest mile przyjęta, dopóki nie weźmie udziału w konkursie, a gorzej jak jeszcze zdobędzie nagrodę...


Już pisałam,ale się powtórzę....też byałam nowa (jak każda z nas) i nikt mi nie dokuczał, nie był uszczypliwy-nic z tych rzeczy.Mało tego wzięłam udział chyba w 1 lub 2 konkursach i nadal żyję i złego słowa nie usłyszałam.Ja sama też nie mam nic przeciwko nowym forumowiczkom,bo przecież jesteśmy tu po to,żeby służyć poradą, wesprzeć lub choćby pośmiać się razem :) :kiss: .


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229005 przez Asiersa
Przecież każdy był tu kiedyś "nowy" :)
Jest nas tu bardzo dużo, więc chyba o czymś to świadczy, prawda?? :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #229034 przez olka
aka napisał:

A może nowa osoba jest nieśmiała, ma naturę introwertyczną i nie chce wszystkiego pisać publicznie, może chce stopniowo się przekonać, mieć pewność anonimowości i zaufania...


aka, nie wiem jaki to ma związek z osobami biorącymi udział w konkursie :unsure: bo jakoś trudno uwierzyć mi w nieśmiałość, introwertyzm i anonimowość osoby, która w wątku konkursowym upublicznia swoje prywatne zdjęcia :dry:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13548

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #229043 przez Mama Malwinki
tez jestem tu nowa bo niedawno zostałam mama , więc znalazłam te forum na którym moge dowiedzieć czegoś na temat dziecka i wszystkiego z nim związanego, to jest moje pierwsze dziecko , więc napewno będę korzystać z waszych uwag.pozdrawiam mam nadzieje ,że mile tutaj będę spędzać wolne chwile :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #229109 przez ifka
Mama Malwinki napisał:

tez jestem tu nowa bo niedawno zostałam mama , więc znalazłam te forum na którym moge dowiedzieć czegoś na temat dziecka i wszystkiego z nim związanego, to jest moje pierwsze dziecko , więc napewno będę korzystać z waszych uwag.pozdrawiam mam nadzieje ,że mile tutaj będę spędzać wolne chwile :)


i to się nazywa zdrowe podejście do tematu :lol: :lol: :),dużo zdrówka dla niuni,niech duża rośnie :) :kiss:


[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #229213 przez Mirella
Podkusiło mnie żeby wziąć udział, żeby nie było, że krzyczę sobie a muzom nie wiadomo po co, przeczytałam regulamin, dotarłam do punktu rejestracji na stronie sponsora, zdziwiłam się lekko, no ale dobra, zajrzałam, maila podałam, przeszłam dalej i mnie zastopowało. Nie widzę żadnego powodu podawać adresu i NIP-u, oczywiście o imieniu i nazwisku nie wspominając, myślę że do umieszczenia zdjęcia podawanie takich danych nie jest potrzebne, a nawet więcej, do odbioru nagrody nie jest potrzebny NIP. Zniesmaczona się poczułam. Niech sobie sponsor buduje bazę danych beze mnie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl