BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 2 tygodni temu #353246 przez ewelinda83
Kari , Misia gratulacje :)
Odwiedzajcie nas czesciej :)

Nelka my tez nie chcemy Kingi przyzwyczaic do naszych rak :) mam nadzieje ze nam sie to uda bo chcemy miec tez chwile dla siebie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353247 przez ewelinda83
Kari , Misia gratulacje :)
Odwiedzajcie nas czesciej :)

Nelka my tez nie chcemy Kingi przyzwyczaic do naszych rak :) mam nadzieje ze nam sie to uda bo chcemy miec tez chwile dla siebie :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353320 przez kala321
Witajcie my od wczoraj wieczorem w domu;)
mały grzeczny chyba za tatą je i spi :-)

brzuch mnie jeszcze ciągnie,, w pon mam zdjęcie szwów.Czujemy się o niebo lepiej, pokarm powoli się pojawia,wczoraj ściągałam i okładałam kapustą,bo bolące miałam te piersi. Teraz usze powoli nauczyć małego piersi,a odzwyczajać od butelki.;D
jak się cieszę że jestem już w domu, dziękuje za życzenia ,modlitwę i wsparcie.Cieszę się ,że jesteście.

Miałam doła 3-ciego dnia w szpitalu, jak mały dostawał antybiotyki pod pompą,leżał pod lampami (jesli można to leżeć leżeniem,bo zachowywał się jakby leżał na mrowisku),mały powyrywał kroplówki,ja nie miałam pokarmu,a babki robiły problemy,aby dawać mleko w butelkach. rana na brzuchu ciągnęła, 3 noc bez snu-byłam wykończona,ale teraz jest już super;D

Elwerka jedna dziewczyna miałą w szpitalu te moczany(a nie szczawiany wapnia-czasem?wydaje mi się że szczawiany-to podobno normalne-zmiany hormonalne wychodzą i nie jest to nic niepokojącego)


Kari gratulacje:D super,musze poczytać później co u Was i nadrobić:)

ja pisałam w szpitalu do KAroli bo tylko jej nr miałąm w końcu,napisąła mi,że napisałą mi że jej mała marudna i nie ma czasu isć pod prysznic,a co dopiero na forum

pisałą mi ,że u Madzi z dzieciątkiem ok,ale z Madzią nie za dobrze"ma problemy ze zdrowiem, wylądowałą w szpiatalu i jak jej stan się nie poprawi to będzie musiałą mieć operację kręgosłupa po źle zrobionym znieczuleniu.Wypływa jej jakiś płyn z kręgosłupa."-tyle napisałą o Madzi
o sobie jeszcze dodała ,ze już jest 12 kg lżejsza i nie ma czasu i apetytu aby jeść.Pokarmu ma przez to mało i dokarmia małą sztucznym.
jak znajdę chwilkę to ponadrabiam i zobaczę co u Was.Mały jak na razie za ttusiem jest aniołkiem spi i je
ja obrobiłam fora i sklep,zamówienia
jeszcze pocztę i fb i trochę w domu ogarnąć
wtedy poczytam pewnie co tam na forach ino i nogi musze mieć u góry,bo mam jak balony opuchlizna mi nie zeszłą,więc nie chcę siedzieć za długo przy kompie,aby dojść do siebie
pozdrawiam-miłęgo dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353321 przez kala321
gdzie ta tabelka?,miałabym podgląd szybki co się zmieniło,może któraś wstawić?dziękuję u nas słonko i prawdziwie letnia pogoda
no nic 12 idę małego głodomorka nakarmić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353360 przez nelka
Kala dobrze że wracasz do formy, a dlaczego twój maluszek dostawał antybiotyki i jak leżał pod lampami to pewnie żółtaczke dostał? mam nadzieję że wszystko już w porządku?

biedna Madzia :dry: buźiaczki i duuuuuuużo zdrówka ci ślemy :kiss: oby wszystko dobrze się skończyło.

Ewelinda a co robicie jak mała ma gazy? tą moją kruszynkę dręczą szczególnie wieczorem i nie możemy jej uśpić ;) dzisiaj znowu poddaliśmy się i zasneła u taty na klacie a potem odłożyłam ją do łóżeczka i tylko raz w nocy karmiłam :lol:

kurde jakiś młody doktorem mnie zszywał i się nie popisał ;) kiepsko mi szwy zrobił i gdyby nie to już by było ok :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353362 przez nelka
Iwcia - 3 . 04 - Oliwia !!! Rozpakowana 11.04.2012 r.
Ewelinda83 - 4 . 04- Kinga !!! Rozpakowana 28.03.2012 r.
Karola1990 - 5 . 04 - Ola !!! Rozpakowana 17.04.2012 r.
migotka - 6 . 04 - Wiktoria
Moniq - 7 . 04 - Ewa !!! Rozpakowana 09.04.2012 r.
Wiki81 -10 . 04 - Alicja !!! Rozpakowana 27.03.2012 r.
kala321 - 14 . 04 - Patryk !!! Rozpakowana 23.04.2012 r.
szolrak1 - 16 . 04 - Bruno !!! Rozpakowana 20.04.2012 r.
Nelka - 17 . 04 - Zosia !!! Rozpakowana 21.04.2012 r.
zora85 - 19 . 04 - Alan
Karii - 19 . 04 - Adaś !!! Rozpakowana 21.04.2012 r.
Elwerka00 - 27 . 04 - Aleksander !!! Rozpakowana 23.04.2012r .
Agata250885- 30 . 04- Leoś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353397 przez Karola1990
hejka mamusie.. podziwiam że macie czas pisać ja mam tylko chwile żeby sie umyć i ograrnąć w domu. o obiedzie nie ma mowy. komputer tez raz na pare dni włącze.
Na Olusie poświecam cały czas.
Karmie ja niestety z butli w połowie swoim sciągniętym pokarmem i dokarmiam kupnym bo moim się nie najada. Daje jej jak najwięcej swojego ale to i tak za mało. ściągam 80ml a zjada prawie 110ml.
właśnie zasnełą to ja się kładę odpocząć bo wykończona jestem.
w nocy budzi sie tak 2-3 razy. zależy od dnia w dzień spi tak ok 12 i póżniej do 19 marudzi o 20 ją kąpiemy
dziś pierwszy raz była na dworzu na tarasie w wózeczku.
Jutro pierwszy spacerek z tatusiem. :)

Nie umiem jeszcze ogarnąc tego wszystkiego ale jakoś powowli się to ułoży

Wielkie gratulacje dla wszystkich mamusiek. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353399 przez Elwerka00
ojejj biedna Madziulka ;( oby wszystko sie dobrze skonczylo ;( .

Olek moj na poczatku spal prawie caly czas,nie chcial jesc.. A ja mialam malo pokarmu,teraz jak go karmie to az tryska a z drugiego wycieka..wiec najada sie do syta ;D ale nie powiem,bo do tej pory sutki bolaly az plakalam,dzis zakupilam te nakladki na sutki co polecalyscie,a mi bol przeszedl ;) jedynie troche ciezkie i twarde sa piersi ale masuje je i przechodzi.. Powoli z malym uczymy sie siebie,ale przeraza mnie jak sie wyciaga kopie nozkami steka chrumka i krzywi,nie wiem co mu wtedy jest ... Zaczyna poplakiwac.. A ja nie mam pojecia,tylko sie domyslam,ze albo ma gazy albo odbic mu sie nie chce... ;(

A powiedzcie jak z macierzynskim? Ile czasu jest by dostarczyyc zaswiadczenie i zanosimy je do pracy?cos jeszcze dam zaniesc trzeba'bo ja nie mam pojecia..

Aleksander < 3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353417 przez ewelinda83
Nelka ja ne te gazy daje Infacol albo Espumisan i po chwili malej przechodzi :)
ale wczoraj miala straszny dzien i ciagle plakala i nie wiemy dlaczego. Brzuszek miekki, dupka sucha i czysciutka, Kinia nakarmiona a darla sie jak by ja obdzierali ze skory wiec ja uspalam na cycach i tak spala z nami do rana bo nie mialam serca jej odlozyc.W nocy jadla ladnie, i dala nam pospac bo najpierw sie obudzila po 5 godz a pozniej co 3 . Dzisiaj cale szczescie juz jest spokojna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353431 przez ewelinda83
Biedna Madziulka oby wszystko poszlo dobrze :)

Karoal a ty piersia juz wogole nie karmisz ? czy poprostu butla dokarmiasz ?

Kala super ze do nas wrocilas :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353452 przez kala321
jestem jestem
nasz na razie spi;)jest jak aniołek oby nie zapeszyć i oby tak było
ja karmię butelką,ale dostawiam do piersi,aby wyprodukował mi ten pokarm,bo dopiero wczoraj pierwszą kroplę dostałam w cyckach,ale dziś już więcej i mały ciągnie,ale muszę go nauczyć z piersi,bo on zna tylko butlę
więc trochę go męczę przy cycku,a potem daję butelkę,ale juz coraz lepiej idzie
mam nadzieję,że oboje się nauczymy i będzie można całkowicie odstawić sztuczny pokarm

ja właśnie nie wiem ile czasu to macierzyńskie na dostarczenie,muszę zadzwonić do księgowego i zapytac
ale to w pon,w pon zdjęcie szwów
wtedy też pójdziemy chyba po akt urodzenia,becikowe i
właśnie ile dni na pesel jest?

ja karmię 3,6,9,12,15,18,21,24(czyli co 3 godziny),ale już się przyzwyczaiłam mały zaczyna się ruszać,czasem pokwili 15 minut wcześniej,bo jest straszny głodomor),wstawiłam fotkę małego na fb jak chcecie zobaczyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353515 przez iwcia
Ja też staram się karmić co 3 godziny butelką, ale różnie z tym wychodzi, mała czasami jest baaardzo głodna i pół godziny wcześniej już muszę jej dać. U mnie pokarm się skończył i została już tylko butla.

Wczoraj to widocznie był jakiś taki dzień, bo Oliwia też wieczorem strasznie płakała chyba z 3 godziny, ciężko ją było uśpić, dopiero jak zrobiła kupkę i ja wykąmpaliśmy to zaspała o 23 i obudziła się dopiero o o 4 tak się namęczyła.

Dzisiaj byliśmy na dłuższym spacerze, pogoda taka że aż grzech nie wyjść ;)
kala wiem że od porodu masz 14 dni na rejestrację dziecka w USC.
Ja do pracy już dałam zaświadczenie od lekarza o urlopie macierzyńskim, i złożyłam też podanie o przyznanie urlopu od .. do.

Madzi strasznie współczuje, ja też miałam cesarkę i dostałam to znieczulenie w kręgosłup, 3 razy mi się wkłuwał :/ ale naszczęście wszystko jest ok. Biedna trochę pocierpi, ale Madzia zdrówka życzę!

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353578 przez ewelinda83
KINGA MA MIESIAC :))))

dzisiaj na wieczor znowu byla strasznie placzliwa :(
teraz dostala cyca i spi :)

Iwcia a ty juz calkowicie stracilas pokarm ? ja tez mialam taki moment ze myslalam ze juz trace pokarm ale u mnie to byl falszywy alarm, przy tym pomagalam sobie herbatka na laktacje i czestym przystawianiem do piersi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353591 przez nelka
Elwerka u mnie też tak było że mała przez pierwszą dobe wogle nie jadła, potem się tak przyssała że produkcja mleczka ruszyła ale moje sutki zostały stratowane i teraz bez nakładek ją nie nakarmie, wogle to mam uraz :dry: na początku tak bolało że ryczałam i chyba nie odstawie tych nakładek.... moja położna poleca masaż piersi przed karmieniem żeby nie były takie napięte i jest o wiele lżej bo maluszkowi łatwiej się przyssać :lol:

a macierzyński chyba tak jak l4 trzeba powiadomić w ciągu 2dni pracodawcę a zaśwaidczenie ze szpitala dostarczyć w ciągu 7dni i już nic pisać dodatkowo nie trzeba.
pesel po rejestracji w us jest do odbioru w urzędzie miasta po ok2-6t

my już mamy wszystko załatwione akt ur., becikowe i ubezp i czekamy tylko na przelewy :lol: wkącu dorobimy się narożnika w salonie :blink: hihi

Ewelinda Kinia jest śliczna :lol: gratulację i buziaczki z okazji 1miesiąca :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #353639 przez kala321
Witam
J poszedł do kościólka a my odpoczywamy,rana mnie rwie,ale już lepiej,myslimy,aby w przyszłym tyg na spacerek pójść w trójkę już
tylko nie wiem jak ja bedę się poruszać
kiedy wychodziłyście pierwszy raz z dzieciaczkami?po ilu dniach?

Nelka dziękuję za odpowiedź,czyli najpierw do USC po akt urodzenia,a potem,można w Urzędzie Miasta odebrać pesel, becikowe w mopsie,
a co potrzeba do ubezpieczalni tylko akt urodzenia,czy u nich zostaje odpis,czy ksero?czy wystarczy pokazać? bo zastanawiam się ile ich potrzebuję
oryginał zostaje nam
odpis do becikowego i do ubezpieczalni?
Nelka poratuj ty już wiesz co i jak?
Nelko mój dostawał antybiotyk przez mojego paciorkowca,ale to ja wiedziałam od początku że na 90 % dostanie,bo miałam aktywnego na ++++,więc małe prawdopodobieństwo , aby nie dostał

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl