BezpiecznaCiaza112023

Lipiec 2011 nalezy do Nas

12 lata 3 miesiąc temu #284510 przez luz_de_luna
owoców też nie chce... dziwne to dziecko mam, ale jednak, próbowałam dać jabłko, jabłko z innymi owocami, gruszkę... trzęsie się jak poczuje co ma w buzi, jakbym mu cytryne dała. Tak samo nie pije soczków owocowych, tylko jeśli już, to herbatkę z kopru włoskiego, ale tak jak posałam, raczej pije przypadkiem, a nie celowo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284511 przez Oposek
Luz de Luna nie wiem, jak próbowałaś dawać, czasem warto jedną rzecz dawać po małej łyżeczce codziennie przez kilka dni i dopiero wtedy spróbować więcej, żeby się przyzwyczaiło do smaku. Są jeszcze jogurciki dla dzieci od 6 miesiaca...
Ale wiesz co? ja bym się zastanowiła, czy to dobry pediatra. Bo jeśli Maciek ma dobre wyniki i centyle są w porządku to może to zwyczajnie za wcześnie dla Niego na rozszerzanie diety i jeden posiłek dziennie inny Mu wystarcza... W sumie dzieci na cycu do skończenia 6 miesiaca mogą nic innego nie jeść, Twój ma 6,5 to jak zje obiad powinno być ok.
Może są jakieś inne przyczyny tego, że słabo przybiera? a tak z ciekawości- jaki rozmiar ubranek nosi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284512 przez luz_de_luna
ja to zaczęłam się zastanawiać nad jakimś niemowlęcym psychologiem w ogóle... Pójdę do innego pediatry, ale wiesz jak to jest z lekarzami, żeby znaleść dobrego i zaufanego to chyba iglę w stogu siana łatwiej. A co do ubrań, to właśnie wyrasta z 68. Juz jest dla niego tak na bardzo akurat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284513 przez ewitkun
Luz de Luna mój synek też nie chce butli, na kaszę pluje z daleka ale za to obiadkowe rzeczy są na obiad i kolację, to jemu pasuje. stwierdziłam, że nie będę na siłę dawała kaszy skoro nie lubi, może za jakiś czas będzie chciał. a owoców też nie lubi, trzymam jemu kawałęk jabłuszka i skrobie sobie ząbkami to lubi, śliwki polubił, dziś daliśmy kolejne jabłuszko i zjadł 3 łyżeczki więc po 2 tygodniach przerwy zmiana smaku, może u Was też to zadziała. też mieliśmy etap nerwów na krzesełku do karmienia ale leżaczek fisher price z pałąkiem jest lepszy mały się bawi sam a ja karmię i nie muszę robić z siebie cyrkowca śpiewając, trzęsąc głową, zmień może coś bo krzesełko źle się jemu kojarzy a za jakiś czas może nie będzie tego pamiętał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284514 przez Rika
Luz-de_Luna ja dopiero zaczęłam małej wprowadzać nowe posiłki. Waży 6,700 i jej głównym posiłkiem jest nadal cyc.

Ja myślę, że może jak nie chce jeść w krzesełku to spróbuj w leżaczku jak masz lub w foteliku. Ja Olę karmię w foteliku o krzesełko mamy drewniane a ona nie siedzi jeszcze sama. Możesz też próbować karmić go na kolanach. Może to tylko chodzi o to krzesełko? Może w krzesełku coś mu się stało? Np stuknął się w główkę i teraz nie chce siedzieć tam? A jak już sam siedzi to nawet na kanapie możesz go posadzić i zabawić a podczas zabawy dawać jeść?
Warto spróbować. Moja Zuzia np nigdy nie jadła kaszek bo miała odruch wymiotny a od kiedy skończyła rok w ogóle nie pije mleka. Ja podobno też nie piłam mleka i nie jadłam kaszek bo wymiotowałam. Może nie podpasowały mu kaszki a jak dawałaś kaszkę jabłkową to teraz nie chce jeść jabłka bo zapach kojarzy mu się z kaszką? Nie wie, ale myślę że warto spróbować dać mu jeść przy stole na kolanach lub na kanapie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284519 przez Rika
A słoiczki zjada czy sama gotujesz? Moje dziewczyny w ogóle nie chciały jeść słoiczków i codziennie gotuję świeże obiadki. Może spróbuj sama ugotować np zupę brokułową z ziemniaczkami lub marchewkę czy coś tam co może już jeść. Moja Zuzia w wieku 7 miesięcy jadła już całą miskę zupy brokułowej i tosty z serem i ketchupem... Oli się do tego nie spieszy :) może taki rocznik :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284560 przez różyczka
No człowiek wyjdzie na miacho, z kumpelami sie spotka a potem tyle nadrabiania :S
no ja nie moge isć do roboty bo przeciez ja w zyciu nie doczytam Was jak tak bedziecie skrobać :laugh:
ale zauwazyłam jedną rzecz - że jak sie nie odzywam to dawno nie widziane kolezanki sie odzywają - wniosek jest prosty-jestem gadułą i nie daje innym szansy-musze więc odpuscić troche, mniej gadac/pisac to wtedy koleżanki beda cześciej wpadac :)

Luz_de_luna i Martus - kupe lat! :)

Iwanku buziaki dla Hani :kiss: - ja myśle, ze przed nia kariera modelki jest jak ona taki szczuplaczek, ja miałam całe zycie niedowage a teraz sie wyrównało z nadmiarem nawet bym powiedziała :laugh:

Oposku jak uraziłaś? czym niby? no co Ty? :cheer:
to mi sie głupio zrobiło bo ja palnęłam tak z tą chustą wtedy jak debilka w goracej wodzie kąpana,ze to nie kółkowa, ja dopiero potem zobaczyłam,ze Ty napisałas,ze to właśnie jest kółkowa i tak głupio wyszło - bo mi chodziło o to, ze nie taka jak my tu na forum wychwalamy...

Rika tosty z serem i keczupem??? przeciez to chleb-gluten, ser...keczup ło matko :S
ale lizała czy jak? czy mieliłas jej te tosty blenderem? :)

Oposku ja tez wiem,ze makaron to nie bardzo - za dużo glutenu, a i rosół też nie bardzo bo wywar z miesa jest zbyt ciezki tłusty), wszędzie piszą, ze mieso osobno gotowac i warzywa osobno, ale podobno jest tak,ze jak zakończy sie tą ekspozycje n agluten to mozna go dawac już potem w odwolnej ilosci - czyli niedługo spagettii bedzie już mozna :)

Aska
no spłakałam sie z tego linka :lol: :lol: :lol:
zarąbiste to :laugh:
Pokażcie sie w chuscie plissssssss :side:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284586 przez masuska
Oposku to ten pchacz, lepszej fotki nie znalazłam.

Znalazłam:)


Luz_de_luna wieki całe, wiesz też bym spróbowała gdzie indziej nakarmić, bo może faktycznie krzesełko Maćkowi nie pasuje. Druga sprawa, to Piotrek nie zje mi obiadku jak nie będzie w nim marchewki, nie ma zmiłuj musi być. Z kaszką to ja nie wiem, bo mi wcina każdą jaką dam ino bezmleczną:P

Pisałam do Ciebie na PW kiedyś. Powiesz mi teraz jakie wymiary miał Maciek przy urodzeniu, waga i długość. Dzięki.

Różyczko a Ty gdzie się włóczysz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284590 przez masuska
No to zamiast 79 zł zapłaciłam 20:P

Mamy żyrafkę, a to zielone w tle też fajne:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284607 przez Rika
Ha ha ha a ja dopiero wróciłam z zakupów a wszystko przez Masuskę :)
Pojechałam do biedronki i kupiłam stolik interaktywny, wesołe zwierzątka do kąpieli i projektor z melodyjkami i odgłosami natury, projektor mam w niani ale się zacina więc mam nowy :D ale jestem zadowolona :D

Różyczko Zuzia te tosty "gryzła" dziąsłami :) A to zdjęcie:


Ma dokładnie tyle co Ola teraz :)
Miała tu ok 6,5 miesiąca :)

Sałątkę owocową jadła jak miałą 7,5 msc-a


Buła z masłem jak miała 7,5


Wafel "toffinek" i makaron 8 miesięcy


Cytrynka 6,5 :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284618 przez masuska
A u nas nie było wesołych zwierzątek:(

Rika ciesze się że przeze mnie:)

A cytrynka wymiata:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284651 przez Rika
Masuska tu jeszcze pełno tego jest, jak chcesz to Ci kupię :) my mamy żabkę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284652 przez masuska
Rika o wdzięczna bym była, ale wiesz przejadę się jeszcze po pozostałych Biedrach, to może jeszcze dostanę. A tych projektorów to też u nas trochę było, ale kolory dziewczyńskie:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #284659 przez różyczka
No bedziecie grzeczne czy nie?? :P :laugh:
przestańcie tyle pisac no!

Masusko ale żes zapodała tych linków, no ledwo daje rade ogladac :S :)

Rika wymiekłam :) świetne fotki :)

ja też chce taka żyrafke ale u nas znając życie nie bedzie :angry:

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #284662 przez aska27
Jestem!

Rika fajne zdjęcia :) a to z cytrynką super! :blink:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl