BezpiecznaCiaza112023

MAMY LISTOPADOWE :-)

11 lata 5 miesiąc temu #485078 przez Sander
Jak to jest z tą wizytą u lekarza?? Idziecie same na kontrole czy jak?? Kiedy nalezy iść??
Co do wagi to ja nie wiem ile Moja waży...położna z wagą nie przychodziła :(

Zuzu co na papierze, to na papierze... lepiej nie ryzykować... jak się wszystko poukłada to super ale zawsze będziecie zabezpieczeni!!! To jutro cieżki dzień, ale pamiętaj że Twój Skarbek jest wart każdych nerwów!! To wszystko dla jego dobra!!! Fajnie że spacer udany... my narzie nie mamy widoków na wyjście z domu bo od wtorku cały czas pada... jest szaro i ponuro...

Ad karmienie... dziś się przemogłam i dałam pierś bo mam coraz mniej pokarmu. Za pierwszym razem ok z obu piersi, ale za drugim już nie... Brodawka wygląda tak samo jak wtedy... jest już zmasakrowana i tak jakby pocięta... boli, piecze i szczypie... a tak chciałam ją jeszcze spróbować karmić... Przykładam Małą dobrze, bo ledwo nosek widać i tak musze jej go odsłaniać żeby oddychała i nie wiem skąd sie bierą te pokaleczenia....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485601 przez kaska
Malinka poprawione, przepraszam :blush: :)
Jeszcze jakieś błędy?

Zuzu i jak? wszystko załatwione?
Co do tej położnej to myślałam,że to jej zasr***** obowiązek... widocznie różnie bywa. Za to ja mam swojej po dziurki w nosie. Twoja nie przychodzi a moja będzie już 3 raz. Wypełni jakieś papierki, zważy i idzie. Ciekawe ile będzie jeszcze tych wizyt. Troszkę głupio mi się o to zapytać hehe :dry: :blush:

Basiunia super zdjęcie!! :kiss: napatrzeć się nie można! Kacper opiekuje się małą?

Sander a często ściągasz laktatorem?? czytałam,że to też pobudza. Zresztą jak przejdziesz na mm to przecież nic się nie stanie. No plusem karmienia piersią jest też oszczędność hehe :lol: :blink: mleko pewnie drogie co? No ale nic na siłę :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #485631 przez MaLiNaUK
Dziekuje Kasiu:) Dzis urodziny mojego starszego Syna i to juz 5..ale to zlecialo . Ja po malu przechodze na mm mojego mleka pomimo pobudzania laktatorem jak na lekarstwo:( ale moj chirurg plastyk' uprzedzil mnie ze takie moga byc konsekwencje po wszczepieniu implantow ale nie zaluje ze probowalam mam nadzieje ze te 3 tygodnie na piersi cos dobrego Antosiowi dalo:) ps. Zuzu trzymam kciuki ! Milego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486010 przez Baasiuniaa
Zuzu powodzenia, nie daj sie! :)

Kaska- no Kapiś ciągle pyta czy smoczek już dać, jak ona tylko mruknie hehe, i mówi ze jej w brzuchu burczy chyba głodna mamusiu jest, damy jej parówke :P wiec musze uważać, żeby jej z dobrego serca parówką albo mlekołakiem nie poczęstował hehe

ja z karmieniem średnio..
mała pieknie łapie cycek, ale co z tego jak tam leci jak krew z nosa, laktatorem z 2 piersi ściagam 20 ml, a malutka na raz z butli pije 60...poza tym po butli spi bosko 3 lub więcej nawet, w nocy dzisiaj o 1- 5.40!!! wiec bosko, a po cycku to na koniec jest tak zła że przestało jej tam lecieć, że zaczyna krzyczeć..wieć odciagam laktatorem daje jej te 20 i za chwile dorabiam buteleczke mm, bo wiemże głodna by była kruszynka:)

super się czuje naprawde po tej cesarce...dzisiaj 6 dzień dopeiro po, a ja śmigam jak z kapim po miesiącu..nawet mu w pokoiku dzisiaj już odkurzyłam heheh

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486160 przez Sander
Karmienie raczej bez zmian... głownie mmm, tylko troszke naturalnego, bo mam bardzo mało...
Kasiu ja szczerze mówiąc rzadko ściągam laktatorem, tzn im częściej tym mam wrażenie że mniej tego mleka... a mm mam z hipp - puszka 350 g - 19,99. Jest też duża 800g za 42,00, ale akurat nie było. A tak wogóle to mm jest wygodniejsze i czuje się człowiek uwiązany :)

Zuzu jak Ci mija dzień??? Mam nadzieje że synek Ci wszystko ładnie dziś wynagradza :)

Basiu ja tez się czuje rewelacyjnie po cc!!!!!! I w sumie wogóle nie czuje że miałam operacje :) No ale wczoraj po kapieli zauwazyłam niestety krople ropy na ranie - na jej końcach... Mysle że to dlatego ze musiałam obciąć sznurki od szwów rozpuszczalnych i chyba po 1 milimetrze tam zostało, bo nie dało się bardzej obciąć i to pewnie to... No i od chyba tygodnia nosze majtki uciskowe i pas poprodowy to i powietrze tam nie dochodzi... ale ubrałam spowrotem majtki siatkowe i popsikałam octeniseptem i juz wyglada ok :)

Dziewuszki w rosmanie jest promocja na pieluchy pampers 2 mini 3-6kg - 108 szt za 42 - 43zł.

Polecam stronke z promocjami na pieluchy itp :
promobaby.pl/kategoria-pieluchy.html

No i byłysmy na spacerku dziś chyba ze 45minut :lol: Nie wiem jak wy ale ja chodzę dumna jak paw z wózkiem :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486485 przez Pati
Witam mamuśki listopadowe:)Gratuluję przesłodkich dizeciaczków. Jejuś jak ja wam zazdoszcze że macie juz wszystko za sobą..:) Ja mam termin na połowę grudnia i postanowiłam zapytać was o radę. Powiedzcie mi jakich kosmetyków używacie dla swoich maluszków?Jest ich taka masa, różne opinie i już zgłupiałam kompletnie w co mam sie zaopatrzyć:( Może któraś mi coś poleci?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486557 przez Sander
Ja na odparzenia stosuje LINOMAG, do kapieli jako płyn Oilatium a do mycia ciałka Żel z firmy Hipp. Polecam też octenisept na pępek i rany ale spirytus też musi być!
Do kąpieli do mycia i płyn stosowali tez emolium, też wydaje mi się że bardzo dobre i jak mi się to skończy to je właśnie kupie.

Pozdrawiam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486661 przez kaska
Cześć Pati :) i tutaj pewnie każdy Ci powie co innego :silly: W szpitalu i później położna doradzały mi to www.emolium.pl/produkty jak kąpiesz w tym Maluszka to nie musisz go później niczym smarować. Wygodnie :) Dobre są też dla dzieci z chorobami skóry, no ale cena też fajna... Ja zakupiłam wcześniej Nivea i jestem zadowolona i to bardzo. Na odparzenia też polecam linomag. Mój Kacper miał w sumie jedno małe, ale zeszło po jednym posmarowaniu :lol: Spirytusu nie używam. Pępek psikałam octeniseptem- odpadł równo w 2 tyg :) No i co do pieluszek ( może to nie kosmetyki :P ) to odradzam belly happy!! miałam w szpitalu bo jest fajne wycięcie na pępek i nigdy więcej bym tego nie kupiła!! Używam pamersów i jak dla mnie są rewelacyjne :) Jak masz jeszcze jakieś pytania to śmiało :) No i powodzenia :ohmy: :)
Ps najlepiej kupuj kosmetyki z tej samej firmy- tak w razie uczulenia

Malinka to masz dwójkę dzieciaczków z listopada?? :laugh:

Sander na ile Ci wystarcza tego mleka??
No to zaszalałaś ze spacerkiem :lol: ja wczoraj nie byłam bo u mnie padało :( niedługo idziemy pozwiedzać okolice :laugh:

Co u Was???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #486678 przez Baasiuniaa
Klara kończy dzisiaj tydzień :) byliśmy właśnie na ogródku, miał być spacer ale się okazało że kurcze nie mam adapterów od wózka zostały u moich rodziców muszę je przywieźć :)
Kapiś na rowerku, a mała z racji braku wózka to w nosidełku sie powentylowała z 20 min:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486767 przez kivi
Hej dziewczyny!

moja pielęgniarka już była przedwczoraj...
Maja waży 4kg, urodziła się z wagą 3555, spadła do 3260 i przybrała aż tyle.... :-)
także mleczko jest git :-)

ja byłam na spacerku już kilka razy, najdłuższy wczoraj myślę że z 1,5h byłyśmy :-)
pogoda ŚLICZNA ZIMOWA -1 BYŁO I PADAŁ ŚNIEG....
BIAŁO MIŁO ŚLICZNIE :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486804 przez Sander
Kasiu mleka mm to mi starcza tak na 5 dni.. tzn tak mi się wydaje, musze znaleść gdzieś tą większą puszke.
Co do pieluszek to też polecam papers!! Są troche droższe ale bardzo mięciutki i delikatne przynajmniej jak na początek :) Miałam też dady - nie są złe ale dużo sztywniejsze, narazie jeszcze będe używać pampersa ale z czasem planuje i tak na nie przejśc.

Babcia chciała wyjść dziś z nią na spacer ale zrobiło się mocno zimno no i zaczął padać śnieg.. no szkoda, poczekamy na lepszą pogode :) aaa i Malutka miała dziś rano jedną dziurke w nosku zapchaną... czyżbym była wczoraj za długo z nią na spacerze???

Basiu jakie Ty masz słodkie te dzieciaczki!!!! Klara ma świetną czapeczke i kocyk!! No a Kacper widać że żywiołowy chłopak :)

Kivi ty karmisz swoim czy mm???

No a co do wagi Maluchów to Izka ma prawie 3 tygodnie, wychodziła z wagą 3060, a teraz wg mojego ważenia na zwykłej wadze 3700... czy to nie za mało???

I jak Wam mija sobota?? Ja byłam na uczelni ale tylko na pare godzin, jutro mam wykłady i nie ide :silly:

Pozdrawiamy!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #486815 przez gorla
sander dobrze przybiera ;) szkr4aby powinny przybierac ok. 600-700 g na miesiąc, srednio bo moga więcej :)
koncze mała płacze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu #487086 przez Zuzu19
Hej dziewczyny :laugh:

No rozprawa okazała się porażką. a w sumie nie wiem czy taką w pełni.
Sędzinie nie zgadzała się " sygnatura rozprawy" ponieważ dotyczyła zabezpieczenia finansowego dziecka nienarodzonego i pozew wpłynął jak dziecko było jeszcze w brzuchu więc sprawa jest "przedawniona" bo dziecko się urodziło. Mogę teraz zakładać nową sprawę o alimenty na dziecko narodzone. I znów przechodzić ten stres i płacić adwokatowi. :dry:
Świetne jest polskie prawo :dry: Ale mój adwokat zaproponował sporządzenie umowy na ugodę. I taką z ojcem dziecka spisaliśmy. o 500 zł miesięcznie. P. jest szczęśliwy,że nie ma nakazu sądowego a ja mam nadzieję,że z umowy się bd wywiązywał i już nie bd musiała łazić po sądach :blush:

Co do pieluch ja używam tych biedronkowych DADA. Szczerze je polecam, odpowiadają Nam. Nie przemakają, rzepy dobre. No i cenowo są idealne :woohoo:

Sander jakiego mm używasz? Ja Maciejka czasem muszę dokarmić i używam Bebilon 1. Drogi trochę jak na częste stosowanie bo duża puszka ok 60 zł ale na dokarmianie nie schodzi go dużo, dlatego zaoszczędzam na pampersach i kupuje biedronkowe :silly:

Weekend w szkole, jestem wykończona, jednak te dojazdy, siedzenie tam, przyjazdy są bardziej męczące jak człowiek ma oczy na zapałkach ;)

Całuje :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 5 miesiąc temu - 11 lata 5 miesiąc temu #487106 przez Sander
Zuzu nie wiem czy się cieszyć czy nie z tą rozprawą... to adwokat o tym nie pomyslał że jak Mały się urodzi to to juz nieważne będzie?? No ale dobrze że chociaz umowa jest :) Mam nadzieje że tata będzie sie jej trzymał skrupulatnie!!! no a jak nie to do sądu mozna iść zawsze :)

Mleko używam HIPP BIO COMBIOTIK 1 , puszka 350 gram 20,00 i jest tez puszka 800 gram za 42,00 ale cięzko ją dostac. No i się sprawdza, nawet położna która została babcią 2 tygodnie nim moja małą się urodziła też poleca bo jej wnusia przetestowałą chyba z 5 mm i to jej odpowiada, więc ja od razu wybrałam to bo nie chce na Izce eksperymentować jak nie musze :) Poszukaj w necie jeszcze, ja znalazłam stronke z opiniami i są ok :)

Mam nadzieje że do szkoły już dziś nie idziesz :unsure:

Buziaki!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #487169 przez Baasiuniaa
a ja używam tez Bebilon 1, w TESCO extra puszka duża 800g kosztuje 39 zł !!!! a z pieluszek pampersy, bo w przeliczeniu dada na ilość sztuk wychodzi prawie tak samo... sprawdźcie, ja z Kapim juz to przerobiłam..
a z tym karmieniem, to taka dobra mama ze mnie...że wczoraj głupia zjadłam 2 kawałki pizyy ;/;/;/ i malutka biedna miała wzdęty brzuszek przez kilka godzin...głupia ja....no ale mi totalnie z głowy wyleciało i zjadłam odruchowo...;/;/;/
Poza tym to mała jest grzeczniusia (odpukać w niemalowane), chyba wynagradza mi ten cięzki poród+połóg po Kapisiu.
Miłej niedzieli !!!! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl