BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

13 lata 2 miesiąc temu #67746 przez Emme
Witam,
aby ubiegać się o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka
należy do wniosku dołączyć skrócony akt urodzenia dziecka, ksero dowodu
osobistego, zaświadczenie lekarskie lub zaświadczenie wystawione przez
położną potwierdzające co najmniej jedno badanie w okresie ciąży( nie może
być karta ciąży). Do jednorazowej zapomogi ze środków gminnych należy do
wniosku dołączyć ponadto zaświadczenia o uzyskanych dochodach za rok
2009r. z Urzędu Skarbowego wszystkich pełnoletnich członków rodziny, gdyż
ta zapomoga uzależniona jest od dochodów. Dochód na osobę w rodzinie nie
może przekroczyć 504 zł.


takiego też dostałam maila. zastanawiam się jak to jest z tymi wszystkimi członkami rodziny? kogo mam rozumieć za członka rodziny? rodziców, gdy się z nimi mieszkało, mimo że nie było się na ich utrzymaniu? bo jeśli tak to bez sensu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #67774 przez Martynka__89
Postaram się czegoś dowiedzieć, może Ewa (bratowa męża) będzie wiedziała ja zawsze się jej radzę. Ale jak będę wiedzieć to dopiero w sobotę.



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #67795 przez sylwus136
Jeśli nie jesteście małżenstwem to wszyscy członkowie którzy są w domu i sa pełnoletni brani są pod uwagę.Jeśli jestescie małżeństwem brany jest tylko mąż i ty.A wiem to bo jak nie byłam po ślubie a starałam się o jakąś pomoc z opieki to brali pod uwagę moich rodziców a że przekraczali to nic nie dostałam.Teraz jestem po ślubie i brany pod uwagę jest tylko mój mąż bo to jest prawnie tylko moja rodzina.Wiem że to chamskie ale taka jest prawda.Wiec jeśli mieszkasz z meżem i rodzicami i z kimś jeszcze to musisz podać wszystkich w innym razie jak dowiedzą się ze cos jest nie podane bedzie nie ciekawie a jesli mieszkasz tylko z chłopakiem choc nie jestesie małżenstwem to podajesz jego i Twoje dochody.( pokręcone wiem)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #151936 przez justyna84
Mirella napisał:

Moja córeczka ma 8 miesięcy i szczerze mówiąc to nie uważam zeby kosztowała jakieś straszne pieniądze, myślę że wszystkie wydatki zamykają się w kwocie 400zł miesięcznie, może nawet mniej. Wydatki mogą się pojawić na przykład gdy dziecko zachoruje, wtedy na pewno koszty rosną, ale przy zdrowym dziecku nie jest to dramat. Wiem, że kilkaset złotych to nie jest mało, ale nie oszukujmy się, nie są to góry złota. Najtrudniejszy jest początek, bo rzeczy typu łóżeczko czy wózek, to są większe wydatki, później już tylko to co na bieżąco, na przykład płyn do kąpieli wystarczył nam na pół roku :)

tak ale im dziecko wiekrze tym wiecej kosztuje bo idzie do przedszkola ktore trzeba oplacic do szkoly itd. itp.mnie teraz moj maly nic nie kosztuje bo ubieraja go babcie ja mu odd czasu do czasu cos kupie jedynie jak zachoruje a mleko ma w moim cycu ale potem to bede musiala pracowac bo dziecko kosztuje i to nie malo !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #176620 przez eash
no wlasnie z tym kosztuje-nie kosztuje to nie taka prosta sprawa. bo bedac w ciazy nigdy nie wiesz, czy:
-urodzi ci sie zdrowe dziecko, ktoremu przez pierwsze kilka albo i kilkanaście miesiecy wystarcza najtansze pieluchy bo sie nigdy nie odparzy i mleko z twoich przepelnionych piersi
czy moze:
-urodzi ci sie maly alergik, potrzebujacy specjalnego mleka na recepte w oszolamiajacej cenie, najdrozszych pieluch - bo odparzenia - i specjalnych kosmetykow z apteki - bo wysypka, a do tego jeszcze wizyty u lekarzy specjalistow czy rehabilitantow...
także wiecie... sprawa dyskusyjna. poza tym moze sie zdarzyc, ze dziecko ubierac beda babcie, ciocie i sąsiadki, a jedynie od czasu do czasu cos tam kupi sie w lumpekcie za grosze, wozek, lozeczko, fotelik i zabawki dostanie sie w spadku po kims i tak dalej... a co, jesli nie ma sie hojnych babc, cioc i sasiadek, nie dostanie sie niczego w spadku i wszystko trzeba kupic nowe, bo lumpeksow w poblizu nie ma?

starajac sie o dziecko trzeba myslec o wszystkim i rozwazyc kazda z opcji, heh... i warto zawczasu zastanowic sie nad mozliwoscia pozyskania wszelkich pieniedzy, ktore na mocy obowiazujacych przepisow "sie naleza".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #176628 przez natmur11
eash masz racje. to nie taka prosta sprawa, ja karmilam do roku a potem mleko musialam kupowac a to juz dodatkowo 100-120zl to nie sa male pieniadze, do tego pampersy. ostatnio nieplanowanie samo leczenie uciazliwego kaszalu kosztowalo mnie prawie 300zl a to jeszcze nie koniec. do tego pampersy herbatki chusteczki. nie mowie o rzeczach ktore codzinnie kosztuja kilka zlotych typu soczki chrupki herbatniki czy czekolada albo lody. No i sezonowo ubrania trzeba zmieniac bo dziecko rosnie. buty nowe musze kupowac co jakies 6 tyg. Ubran nie mam skad dostac wiec znow wydatek rzedu przynajmniej 300-400zl. Moim zdaniem na dziecku nie da sie oszczędzić bo mimo ze cos raz kupimy taniej zaraz wyskoczy inny wydatek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221918 przez aniolek2265
Czytam was ale nie jestem pewna czy dobrze rozumiem. Jeżeli mamy niskie dochody możemy dostać 2 becikowe? Jedno to co wszyscy dostają z tytułu urodzenia dziecka, a drugie z mopsu?

Mam jeszcze pytanie jak jest z rodzinnym? bo mąż wszystko załatwia a on nie za bardzo się do tego nadaje i sam nie umie mi przekazać urzędowych informacji które mu powiedzą ;/ I co to jest zapomoga? bo o to się starał mąż i wiem że mówili że muszą być małe dochody. już to załatwione ale nie wiem czy to czasem nie jest to rodzinne (te ok 60?zł mies). Jestem zielona z tego i nikt nie umie mi wytłumaczyć, bo nikt tu nie wie. a do urzędu nie mam jak się wybrać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #221931 przez natmur11
jesli spelniasz normy finansowe dostaniesz na dziecko rodzinne ok 60zl jesli dochody przekrocza minimum niestety juz nie dostaniesz.
a zapomoga to cos przyznawanego okresowo np zima na opal czy jesienia na podreczniki dla dzieci i ubrania szkolne, z tego co sie orientuje mozesz tez pisac o zapomoge np na leczenie ale to juz nie wiem dokladnie. zadzwon do urzedu i zapytaj. sadze ze jest tak ze o zapomoge mozna sie starac raz czy 2 razy do roku nie czesciej.
no i becikowe dostaniesz napewno jedno a czy to z mopsu dostaniesz zalezy od gminy - nie kazde maja fundusze na tego typu cele

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #222001 przez różyczka
W zależności od wysokości dochodu w twojej rodzinie oraz tego, gdzie mieszkasz możesz otrzymać becikowe:
• RZĄDOWE – w wysokości 1 000 zł wypłacane bez względu na wysokość dochodu w rodzinie;
• DODATEK do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka – w wysokości 1 000 zł wypłacany jeśli dochód na jedna osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł;
• GMINNE/samorządowe – w niektórych gminach ustanowiono dodatkowe becikowe, jego wysokość oraz warunki przyznawania reguluje uchwała miasta lub gminy.

Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #224487 przez aniolek2265
Dzięki dziewczyny
Z tego co się zdążyłam zorientować to ta zapomoga to jest jakaś dodatkowa kasa, będziemy mieć do tego becikowe i rodzinne. A jak w wniosku o rodzinne zaznaczyło się opcję o dodatkową kasę z tytułu urodzenia się dziecka to oznacza to że możemy dostać dodatkowy tysiąc?

Moja kuzynka teraz składała wniosek o rodzinne i becikowe i dostała 2tysiące ( drugi tysiak chyba z tego rodzinnego, ale ona sama nie wie)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #231383 przez taakamama
aniolek2265 napisał:

Dzięki dziewczyny
Z tego co się zdążyłam zorientować to ta zapomoga to jest jakaś dodatkowa kasa, będziemy mieć do tego becikowe i rodzinne. A jak w wniosku o rodzinne zaznaczyło się opcję o dodatkową kasę z tytułu urodzenia się dziecka to oznacza to że możemy dostać dodatkowy tysiąc?

Moja kuzynka teraz składała wniosek o rodzinne i becikowe i dostała 2tysiące ( drugi tysiak chyba z tego rodzinnego, ale ona sama nie wie)


Tak. Jezeli kwalifikujesz sie do otrzymania zasilku rodzinnego to mozesz sie ubiegac o dodatkowy tysiac, tz. zaznaczasz jeden kwadracik wiecej ;) wiec dostaniesz w sumie 2 tys zl.
Dodatkowo jezeli jestes na urlopie macierzynskim i pojdziesz na wychowawczy(bezplatny) mozesz dodatkowo ubiegac sie o dodatek z tytulu zajmowania sie dzieckiem w czasie korzystania z urlopu wychowawczego w wysokosci 400zl miesiecznie wyplacany przez 24miesiace. Aby go otrzymac skladasz wniosek jak o rodzinne i zaznaczasz odpowiednia opcje ;)

Mozesz sie rownierz ubiegac o zasilki celowe (potocznie zwane zapomoga) nawet co miesiac jezeli masz niskie dochody. i tu procedura jest troszke inna. Zglaszasz sie do pracownika socjalnego obslugujacego twoj rejon i umawiasz sie na wywiad srodowiskowy. Pracownik MOPS zjawia sie u ciebie w domu i spisuje wywiad w ktorym zglaszasz swoje potrzeby. I tak np.na zakup zywnosci kwota stala 75zl miesiecznie na osobe, oraz na srodki czystosci tz. wszystko inne pieluchy dla dziecka, proszek do prania, odziez, opal na zime itp.
Zapomoga jest wyplacana raz w miesiacu. Do kazdej zapomogi potrzebujesz zaswiadczenie o dochodach.

Jezeli kozystasz z tej formy pomocy z MOPS to w razie gdy dziecko zachoruje i jest potrzeba wykupienia recept na leki a stan portfela na to nie pozwala idziesz do apteki prosisz o wycene i zglaszasz sie do pracownika socjalnego otrzymujesz poswiadczenie platnosci i wykupujesz recepte bezgotowkowo!!

Ale nadrukowalam :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #234810 przez ann-sunshine
Ponawiam temat becikowego ale w 2012 roku. Z tego co czytam to będą zmiany, tylko jakoś nie mogę zrozumieć, czy skoro zaszłam w ciążę w 2011 roku, a urodzę w lutym 2012 roku, to mam składać wniosek o becikowe na starych zasadach - bez formalnego druku i z podpisem od lekarza, że choć jedną wizytę w trymestrze miałam, czy jednak już na nowych zasadach - na formalnym druku wypełnianym przez lekarza i z koniecznością bycia pod jego opieką od 10 tygodnia ciąży?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #235257 przez taakamama
Jezeli urodzisz w w 2012r to obowiazuja cie nowe zasady :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #236166 przez ann-sunshine
Taakamama, tak też mnie się zdawało, całe szczęście, że kartę ciąży mam od 8 tygodnia, dzięki za potwierdzenie mojej tezy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #267521 przez Olga
Witam.Jestm w trzeciej ciaży,rodzę w lipu 2012 r.Jestem osobą bezrobotną,na dwoje poprzednich dzieci dostaję zaliczkę alimentacyjną w kwocie 850zł,rodzinne oraz zasiłki pielęgnacyjne,które w kwietniu mi sie skończą.Teraz wszystkiego mam 1420zł,ale w dniu porodu będę miała coś ok.połowy tego co teraz,dodam że moje wszystkie dochody są nieopodatkowane.Ojciec dziecka które nam sie urodzi jest obecnie na stażowym i dostaje 782zł.możliwe że po stażowym będzie zatrudniony z najniższą krajową.Nigdy na dzieci nic nie dostałam po urodzeniu,więc jestem zielona w tych sprawach.Czy moze mi ktos pomóc w tej sprawie,czy mi sie coś należy?

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32601http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=32603

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl