BezpiecznaCiaza112023

Becikowe, datek za urodzenie dziecka itp.

14 lata 3 miesiąc temu #1592 przez kasiora
olusia10003 napisał:

A właśnie co do tego zaświadczenia. Ta ustawa weszła jak dobrze pamiętam od listopada tylko teraz zastanawiam się czy obowiązuje ona przyszłe mamusie które zaszły w ciąże po dokładnej dacie wejścia tej ustawy czy też te które zaszły w ciąże przed zatwierdzeniem tej ustawy???

ja urodzilam przed wejsciem tej ustawy. kompletujac dokumenty do mops dzwonilam z zapytaniem czy potrzebuje to zaswiadczenie pani powiedzial ze tak, pojechalam do mojego gina i je zalatwilam. bedac w mops i skladajac dokumenty pani powiedziala zebym tego nie dawala bo ja nie musze bo rodzilam przed ustawa. i badz tu madry! :unsure:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1603 przez Agnieszka
a ja jestem pewna że zabiorą



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1604 przez Agnieszka
na tym polega polityka w Polsce: dać temu kto już ma i tak dużo, a zabrać biednym
niestety ale taka jest prawda



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1615 przez Agnieszka
kasiora napisał:

sylwus136 napisał:

olusia10003 ja zrobię tak samo jak Ty :) też będę się strała o wszystkie pieniążki a to nie dlatego ze jestem zachłanna czy coś tylko po prostu tak jak Ty chce dać dziecku wszystko a ze jestem osobą uczącą się a nie pracującą to kazdy grosz się przyda :) pozdrawiam :)

swietnie. w 100% popieram. :)



no pewnie!
przecież to się wam należy
trzeba walczyć o swoje



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1724 przez Scholastyka21
Agnieszka napisał:

na tym polega polityka w Polsce: dać temu kto już ma i tak dużo, a zabrać biednym
niestety ale taka jest prawda


dokładnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1779 przez Agnieszka
Scholastyka21 napisał:

Agnieszka napisał:

na tym polega polityka w Polsce: dać temu kto już ma i tak dużo, a zabrać biednym
niestety ale taka jest prawda


dokładnie :(



fajnie wiedzieć, że nie tylko ja tak uważam, ale sądzę że i wiele innych osób jeszcze to by potwierdziło:)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1794 przez olusia10003
To mnie też pewnie będzie już obowiązywać ten dokument ponieważ rodzę już po wejściu ustawy ale słyszałam od niektórych kobietek że ustawa ta nie obowiązuje kobiety w ciąży które zaszły w ciąże wcześniej niż przed wejściem ustawy. Masło maślane z tym wszystkim :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1801 przez Agnieszka
bo o to chodzi żeby zamieszać ludziom w głowach



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1827 przez olusia10003
Dokładnie, żeby nie wiedzieli o co chodzi i wtedy rezygnują i nie otrzymują tego co się im należy :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1930 przez Agnieszka
bo głupim narodem rządzi się lepiej



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1941 przez kasiora
olusia10003 napisał:

To mnie też pewnie będzie już obowiązywać ten dokument ponieważ rodzę już po wejściu ustawy ale słyszałam od niektórych kobietek że ustawa ta nie obowiązuje kobiety w ciąży które zaszły w ciąże wcześniej niż przed wejściem ustawy. Masło maślane z tym wszystkim :dry:

olusia najlepiej zadzwion do swojego MOPS-u i sie dowiedz. bedzie to wiadomosc z pierwszej reki a nie zaslyszana :huh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #1952 przez olusia10003
Dziś rozmawiałam z sekretarką ode mnie ze szkoły na temat tego ubezpieczenia. Powiedziała mi że w ubezpieczeniu takim jakim są ubezpieczeni uczniowie czyli szkolnym grupowym nie obowiązuje wypłata jakieś kwoty pieniędzy ze składek za urodzenie dziecka ponieważ takie ubezpieczenie obejmuje zazwyczaj wypadki np.: złamania, wypadek samochodowy itp. Szkoda :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #2408 przez Agnieszka
bo w szkole się ubezpiecza jedynie od nieszczęśliwych wypadków



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #2430 przez agast
Co do ustawy komu się należy becikowe a komu nie to tak należy się każdej kobiecie bez zaświadczenia która zaszła w ciąże przed 1 list tak jest w ustawie reszta musi przedstawić zaświadczenie że chodziła do gina od co najmniej 10 tyg ciąży i była 3 x na usg pierwsze do 14 tyg ciąży drugie w 20 tyg i 3 w 30 tyg ciąży inaczej nie dostanie becikowego :/ trochę ma się to nijak do rzeczywistości naszej kolejki jakie są do gina to jest przesada a jak kogoś stać na prywatne wizyty to w nosie ma 1000 od państwa.

Co do wysokości to jest śmieszna od 5lat mamy becikowe i ta sama kwota w przecież w tym czasu min krajowa wzrastała to kurka czemu becikowe nie rośnie???

Ja też słyszałam o wycofaniu becikowego, ale za to ma być przedszkole i żłobek gratis i przedszkola i żłobki przyzakładowe fajnie by było jak by tak było, ale jakoś nie wierzę w to moja starsza córa jak miała iść do przedszkola nie dostała się do dwóch dopiero od paźdz dostała sie do trzeciego i już wówczas mówiono że poprawi się w najbliższych latach sytuacja jak na razie nie widzę poprawy :huh:


18 tc Dominika ur 17.02.2010 zm 17.02.2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #2452 przez Agnieszka
nie nalezę do osób które byłoby na wszystko stać, ale niestety ja całą ciążę chodziłam prywatnie, bo niestety do przychodni nie było szans się dostać! raz się zarejestrowałam w sierpniu, to zapisali na grudzień na pierwszy wolny termin.... paranoja! więc akurat moja ostatnia wizyt przed porodem wypadła jako ta bezpłatna
więc ta "wysoka" kwota becikowego będzie dla mnie zwrotem tego co wydane było na lekarza



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl