BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

12 lata 4 miesiąc temu #282406 przez Martita
Beadka i Aga rzeczywiście nie ma ciąży idealnej,zawsze coś..no ale takie są tego uroki..zawsze myślałam, że ciężarne mają tak fajnie w oczekiwaniu na dzieciątko ale teraz będąc sama w ciąży wolałabym żeby trwała 5-6 miesięcy a nie 9 :)..

Ewel taka chyba aura..ja po przyjściu do domu od 16 spałam do 18.30 :) i mój mąż też a w ciąży nie jest więc coś w tym jest :) ale to Ty pijesz żywca wodę czystą czy "chmielową"? :)hihi

KAMI tylko Ci pozazdrościć tak miłej obsługi w państwowej przychodni, u mnie to tak jak mówi brzuszek..jak za karę!no ale ze względu na skierowania i nieodpłatne badania krwi czy moczu muszę się tego trzymać..:)

Akciak mi nawet ten lekarz nie wytłumaczył co i jak,wsadził w rękę receptę (odpłatność 100% co by nie było :)) i do widzenia..tak jak czytam to coś jest dopochwowo i chyba coś doustnie..jakieś Amoksycilini, pod spodem Nystatyni i jeszcze parę pozycji pod spodem i nie wiem sama..w aptece się doinformuję..

KAMI jeszcze wrócę do Twojej wady serca..tak to jest z tymi lekarzami, jeden tak drugi inaczej,i kogo tu słuchać?Ja bym w Twoim przypadku decydowała się na cięcie,operacja to fakt ale przy porodzie naturalnym nie wiadomo jak twój organizm zareaguje, czy da radę czy sama wiesz..ale to tylko moja rada, musicie pomyśleć z mężusiem..będzie dobrze :)

Paula jakie cudne te ubranka :) aż miło popatrzeć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282597 przez ewel7
oj Martita :silly: od chmielowej to z daleka teraz :) choć szczerze mówiąc nigdy nie przepadałam za piwem, zawsze wolałam jakieś winko ;)

jak mija dzionek? my byliśmy rano na badaniach hormonów tarczycy bo w czwartek mamy wizytę u endokrynologa i oddać mocz na badanie ogólne i posiew. Teraz chyba troszkę poczytamy.
Powiedzcie mi czy wykonujecie jakieś ćwiczenia? ja dostałam ostatnio od siostry fajną płytkę z ćwiczeniami dla ciężarnej, dostała taką w ramach internetowej szkoły rodzenia gdzie była zapisana na kurs. Ćwiczonka bardzo fajne, nie obciążają zbyt mocno i dobrze się po nich czuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282637 przez martynka790
A ja bylam dzisiaj na pazurkach, żeby się wypięknić ;) i odstresować przed dzisiejszą wizytą ;)
Myslałam, że z czasem strach zniknie...jak bardzo się myliłam...

A co tam u Was dziewczynki???
Macie może problemy z wzdęciami?? Bo mnie nieraz tak męczą, że szok- najczęściej w nocy- na szczęście espumisan pomaga...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282657 przez akciak84
Martita

dostałaś coś doustnie? to ja nie wiem... i współczuję ci tego lekarza. A musisz do niego chodzić?
Ja tylko ci powiem, że też się zastanawiałam parę tygodni temu czy stosować Nytamycynę. Lekarza mam dalece w porzo, ale tak jestem nauczona, że dzielę to co mówią na 4 :) Przeczytałam w ulotce, że lek działa miejscowo i nie wchłania się do krwi. I stwierdziłam, że jak już na ulotce tak piszą tzn. że jest super bezpieczny. Ponieważ z doświadczenia wynika, że producenci leków zabezpieczają się na wszelkie możliwe sposoby i że można od nich liczyć na stwierdzenie "skontaktuj się z lekarzem- w razie ciąży, karmienia". A tu nie :)
Ale z tymi ustnymi też bym uważała. Spytaj się w aptece. Przeczytaj ulotki tych leków, bo ten lekarz jakiś dziwny :( nie dziwię się, że nie ufasz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282659 przez beadka7
ewel ja chodzę na zajęcia aerobiku dla ciężarnych, bardzo polecam, tak jak mówisz, ćwiczenia nie są obciążające, a od razu lepiej się po nich czuję. Jeśli macie okazję to w fitness klubach sieci Gymnasjon takie właśnie się odbywają :) polecam ;)

Martynka masz rację, trzeba troszke o siebie zadbać, żeby się lepiej poczuć, ja też ostatnio sobie dogodziłam i byłam u fryzjera :D
Co do wzdęć to na szczęście mnie to już nie dotyczy.. gorzej mnie męczyły w I trymestrze.

Co do moich bólów w plecach- dzisiejsza noc była zaskakująco dobra, oprócz wyjść do wc nie obudziłam się z bólu ani razu :D Zobaczymy jak to będzie w kolejnych dniach i nocach :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33159

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33160

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282663 przez akciak84
ewel

ostatnio mam problem z usiąściem w rozkroku. Mąż mnie skwitował "kobieto ty będziesz rodzić". Ogólnie z moją kondycją i gipkością jest krucho, bo od 5 mies. nie ćwiczę. Wcześniej tańczyłam taniec arabski (brzucha) I NA ZAJĘCIACH 30 MIN. 2 razy w tygodniu był wycisk z rozciągania (a zajęcia trwały 1,5 h) . Muszę trochę poćwiczyć, ale nie wiem co mogę robić w ciąży. W poniedziałek idziemy na szkołę rodzenia. Zajęcia rozpoczynają się gimnastyką...mam nadzieję, że dowiem się czegoś w tym względzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282672 przez aga2+1
Hej Dziewczyny:)
Zakupiłam dla maluszka fajny kocyk z kapturkiem
allegro.pl/kocyk-okrycie-z-kapturkiem-wi...mis-i2042722104.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282690 przez beadka7
Aga kocyk super :) Ja niestety czekam do wypłaty z jakimikolwiek zakupami :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33159

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33160

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282692 przez marzenieeee
fajny kocyk


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282736 przez aga2+1
fajny i tani:) Kupiłam też rzeczy potrzebne do szpitala tylko jak na to patrzę to trzeba będzie spakować się w walizę a nie w torbę hihi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282762 przez Martita
Ewel chętnie bym poćwiczyła w ciąży, ale podobnie jak Akciak,nie wiem co można robić..dość długo nie ćwiczę,na siłownię chodziłam w zeszłym roku, teraz chętnie zapisałabym się na basen,lekarz bardzo poleca ale mąż się krzywi, że zaraz jakiegoś syfa zarwę :) Ja tylko dużo spaceruję, ale jakieś ćwiczenia by się przydały..

Martynka ja mam to samo, na każdą wizytę tak się cieszę, a jednocześnie się boję :)

Akciak trzymam się tego lekarza tylko dlatego, że daje mi skierowania na badania i nie muszę za nie płacić, bo jak bym robiła wszystko prywatnie to drogo by mnie wyniosła taka ciąża..ale tak jak mówisz, nie ufam mu..lekarz warszawski powiedział, że w ciąży upławy są większe i takie będą..a ten tu u mnie każe to leczyć..narazie się wstrzymam,w czwartek dopytam drugiego..

Beadka moje dziecko chyba umiejscowiło się na kręgosłupie i dlatego mnie też tak strasznie plecy bolą..:(

Aga kocyk cudny,to taki chyba też po kąpieli, co? Ja mam po kąpieli dwa, chyba wystarczy?I rzeczywiście..do tego szpitala to będzie waliza a nie torba :) hihi a to podkłady a to szlafrok i kupę rzeczy dla dzidzi..szok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282763 przez ewel7
martynka bardzo dobrze, że zrobiłaś coś dla siebie, ja też chyba się wybiorę na pazurki w tym tygodniu :)
beadka dobrze, że czujesz się lepiej... miejmy nadzieję, że to był fałszywy alarm (jeśli chodzi o kamienie)
akciak tak jak mówisz na pewno na szkole rodzenia wszystkiego się dowiesz:)
aga fajniusi ten kocyk :laugh:

ja właśnie zjadłam kaszkę owocową (ostatnio kupiłam bo miałam ochotę na coś dla bobasów :silly: ) i Mały daje znać, że mu smakowała. Wierci się mocno ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282773 przez aga2+1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282774 przez marzenieeee
o rożki też fajne


mama 3 aniołków 08.09 5tc, 03.10 9tc, 15.05.11 Lenka 21tc [*],

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #282818 przez akciak84
aga ale fajne zakupy :laugh: takie słodziuchne.

a co trzeba spakować do walizki do szpitala?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl