BezpiecznaCiaza112023

Waga w ciąży...

12 lata 3 miesiąc temu #292588 przez beadka7
Cześć mamusie :)

Czytam te Wasze posty i niestety zaczynam wpadać w doła.. jestem w 23 tc i już mam 10 kg na plusie. Staram się jak mogę, ale to silniejsze ode mnie... biała czekolada aż mnie woła :(
Jak wy to robicie ??:(



http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33160

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #295670 przez kotek23
Jestem w 34 tygodniu ciąży i przytyłam 5,5kg.
W pierwszej ciąży przytyłam 9kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #301225 przez misia88
kotek23 napisał:

Jestem w 34 tygodniu ciąży i przytyłam 5,5kg.
W pierwszej ciąży przytyłam 9kg.

To niewiele. Ja na razie jestem w 27tc i przytyłam ok. 6 kg, ale nadal mieszczę się w spodnie sprzed ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #301459 przez emma
beadka7 napisał:

Cześć mamusie :)

Czytam te Wasze posty i niestety zaczynam wpadać w doła.. jestem w 23 tc i już mam 10 kg na plusie. Staram się jak mogę, ale to silniejsze ode mnie... biała czekolada aż mnie woła :(
Jak wy to robicie ??:(



http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=33160


waga w ciazy to kwestia bardzo indywidualna, ja informacje w tym temacie forum traktuje raczej jak ciekawostki niz wskazowki, bo wiadomo, ze kazda z nas jest inna. duzo zalezy od wagi sprzed ciazy i wzrostu, apetytu, mdlosci i wymiotow, sklonnosci do tycia i zatrzymywania wody w organizmie. jesli martwi cie twoja waga, sprobuj ograniczyc sol i cukier (pierwsze zatrzymuje wode, drugie w zbyt duzych ilosciach czesto odklada nam sie tu i owdzie ;)).
w 33. tygodniu mialam 10 kg na plusie, ale spodnie sprzed ciazy juz dawno sa na mnie za ciasne i wiadomo, ze mnie to nie cieszy, ale bylam na to przygotowana :). mam kolezanki, ktore w ciazy przytyly 20-30 kg, a teraz wygladaja super! po okresie pologu trzeba po prostu wrocic do dawnych nawykow zywieniowych i aktywnosci i wszystko powinno byc ok! :) a na razie ciesz sie, ze maluszek zdrowo sie rozwija, bo niska waga w ciazy moze byc przyczyna przedwczesnego porodu i roznych niedoborow witaminowych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #301684 przez martela89
Ja w 38 tyg miałam prawie 30kg na plusie :)
Dodam,że jakieś 2-3 mies po porodzie ważyłam już tyle co przed ciążą :)

[url=http://vanessa-.aguagu.pl][img]http://vanessa-.aguagu.pl/suwaczek/suwak2/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #301685 przez Kasiulka
Z tą wagą to różnie jest. Byłam przekonana ,że czasy, w których kobiety tyły po 20,a nawet 40 kg minęły ,ale nic bardziej błędnego! Moja koleżanka przytyła 36 kg w ciąży. A z natury budowę ma raczej drobną, bardzo podobną do mojej. Dla kontrastu dodam, że ja na początku ciąży schudłam ok 4 kg, teraz osiągnęłam wagę z przed ciąży + 1kg (jestem w 22 tygodniu ciąży). Dla mnie taki słaby przyrost był niesamowitym zmartwieniem, ale wyniki badań mam bardzo dobre więc się uspokoiłam.
Nie ma chyba na to reguły. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #335027 przez misia88
ja w polowie lutego mialam juz 8kg na plusie. pozniej odstawilan slodkie jedzenie i waga stanela, a od dwoch tygodni jestem na diecie cukrzycowej i spadlo mi 2,5 kg... czyli teraz mam tylko 5kg na plus...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #339118 przez PolaL
Ja w pierwszej ciąży przytyłam ok.10kg i w sumie zeszło mi podczas pierwszych dni po porodzie. Wiadomo większa waga schodzi trochę dłuzej ale jak siękarmi piersią to nie stanowi zadnego problemu. Moja sioistra przy 2-ch ciązach przytyła za każdym razem 30 kg i spokojnie doszła do siebie. To ile przytyjemy to jest indywidualna sprawa i nie widzę powodu żebym miała sie głodzić zebym nie przytyła. Przeciaż i tak na pewno trochę będę na plusie ale grunt zdrowo się odżywiać a waga i tak spadnie po ciąży.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 tygodni temu #339219 przez misia88
PolaL napisał:

Przeciaż i tak na pewno trochę będę na plusie ale grunt zdrowo się odżywiać a waga i tak spadnie po ciąży.

Zgadzam się w 100%.
Koleżanka moja się dziwiła, że przytyła 30kg, ale ona potrafiła litr lodów na raz zeżreć! No i po ciąży jej wszystko zostało...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 tygodni temu #339224 przez KAMI
oj lody :):):) ja też zjadam ale sobie wydzielam, litr mam na 4 porcje. U mnie i tak spokojnie bo w 34 tc +8 kg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 tygodni temu #339309 przez misia88
KAMI To chyba jest książkowo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #344324 przez Kasiulka
Ja mam już 10kg na plusie-ale w sumie się nie martwię, bo przed ciążą wyglądałam jak kij :D Z resztą chyba nie warto się tym przejmować, bo nic na to nie możemy poradzić. Przecież nie bedziemy się głodzić ;) po ciąży ładnie wszystko zgubimy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345097 przez madziaska
W ciazy przytylam 13 kg :) Przez pierwsze 8 miesiecy bylo na plusie 8kg, reszta czyli 5 kg przybylo w 9 miesiacu ;) Do wagi sprzed ciazy wrocilam tydzien po porodzie ;) Nawet gdybym przybrala 40 kg, to i tak warto byloby :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345315 przez misia88
Ja mam jeszcze zamiar schudnąć po ciąży do niższej wagi niż sprzed ciąży :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345357 przez emma
a ja jestem 6 tyg. po cc (zero cwiczen, lekarz zabronil) i mam jeszcze 2,5 kg do wagi sprzed ciazy i kompletnie mi to nie przeszkadza :). schudne, bedzie dobrze, nie shcudne, kupie nowe ciuchy :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl