BezpiecznaCiaza112023

Waga w ciąży...

12 lata 2 tygodni temu #345430 przez misia88
emma A dużo przytyłaś w ciąży i czy karmisz piersią?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345507 przez emma
przytylam 14 kg i karmie piersia - mialam rozmiar A, teraz DD ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345537 przez KAMI
emma napisał:

a ja jestem 6 tyg. po cc (zero cwiczen, lekarz zabronil) i mam jeszcze 2,5 kg do wagi sprzed ciazy i kompletnie mi to nie przeszkadza :). schudne, bedzie dobrze, nie shcudne, kupie nowe ciuchy :).


bardzo fajne i mądre podejście emma :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345648 przez emma
dzieki, KAMI, polecam. :) i oczywiscie nie jest tak, ze specjalnie nie chudne, zeby wymienic garderobe ;) :laugh:.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345748 przez Kamyczka
Ja odkąd kontroluję poziom cukru we krwi,schudłam półtora kg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #345779 przez KAMI
emma napisał:

dzieki, KAMI, polecam. :) i oczywiscie nie jest tak, ze specjalnie nie chudne, zeby wymienic garderobe ;) :laugh:.


ha ha ale swoją drogą sposób wart rozważenia :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 tygodni temu #346047 przez misia88
Kamyczka napisał:

Ja odkąd kontroluję poziom cukru we krwi,schudłam półtora kg.

Ja też tak miałam, ale moja diabetolog powiedziała, że nie może tak być, bo nie mam nadwagi, dlatego dietetyk troszkę zmodyfikował mi dietę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #346193 przez nati87
myślę że jeść można i to dużo ale należy uważać co się je-żeby było zdrowo a nie puste kalorie.Ja tam się nie przejmowałam wagą,przytyłam 16 kg.A teraz najlepsze-karmię piersią,czyli powinnam dość szybki pozbyć się zbędnych kilogramów,tymczasem apetyt mam większy niż w ciąży (bardzo dużo energii idzie na produkcję mleka) i przytyłam ok.2kg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #346196 przez tygrysica
heh...ja najpierw zeszłam do wagi z przed +ok 3 kg, ale potem (koło 3mscy po porodzie) przytyłam jeszcze 3- bo jak tak szybko chudłam to miałam wrażenie, że moge wszystko jeść i pic i nie przytyje :dry: , a że nie karmie od 2,5 msc po ciąży to i piwko i serki plesniowe i winko... teraz fitness 2-3 x w tygodniu, ale stawy slabe po ciąży i juz raz skręciłam kostkę (miałam ją kiedyś w gipsie) więc ostrożnie, bo na gips sobie pozwolic nie można przy maluszku... Przeszłam teraz na dietę MŻ (mniej żryj) i piję częściej białe wino zamiast piwa- zawsze "bardziej dietetycznie"- na razie mam 5 do zrzucenia do wagi z przed, ale chcę zejssć 10kg... trzymajcie kciuki...A biust- porażka mimo krotkiego karmienia- zawsze byłam dumna z biustu (miałam D) a teraz taki lekko klapniety- taki "smutny" :S się zrobił... i W ogole wszystko sie jakoś poprzemieszczalo- nie miałam za bardzo takii przed ciążą, a teraz- niespodzianka- mam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #346333 przez nati87
dieta MŻ-DOBRE:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971558 przez jooasia22
A ja jestem lekko przybita... przed ciążą uwielbiałam ćwiczyć i moje ciało zaczęło być coraz bardziej jędrne i umieśnione. Teraz jestem w 27 tygodniu ciąży i przytyłam od początku 14 kilo ! Przy czym 6 kg w jeden miesiąc :( Spodziewam się synka, on również rośnie jak na drożdźach ponad swój tydzień.
Mimo tego , że dużo spaceruje, wykonuję lekkie ćwiczenia, nie jem słodyczy, nie mam cukrzycy , jem ciemne pieczywo i zajadam się warzywami ciągle rosnę i rosnę.. a raczje puchnę bo bardzo zbiera mi się woda w organiźmie z czym miałam problem już przed ciążą. Najważniejsze jest dla mnie zdrowie synka ale sama nie wiem czy jest jeszcze coś co mogę zrobić żeby ta waga tak nie szalała bo boję się że dojdę do setki !! ( narazie jest 80 :(

Dodaję zdjecie z przed ciąży i z 26 tyg.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971642 przez AgusiaKRK
Jooasia22: Jak przed ciążą byłaś wysportowana i w dobrej formie, a teraz stosujesz racjonalną, zdrową dietę, to jestem przekonana że nadwyżkę zrzucisz po porodzie przy spacerach i karmieniu. A może warto ograniczyć sól w diecie? Podobno zatrzymuje właśnie wodę w organizmie. Ważne, że Twoje dzieciątko zdrowo rośnie! Widzisz, a u mnie 25 tydz. i +5kg, ale mam zmartwienie, bo mi dzidziuś za wolno rośnie, jest o 2 tyg. za malutki :( A jem sporo i staram się zdrowo, absolutnie się nie głodzę, nie miałam żadnych wymiotów w 1 trymestrze, a tu coś takiego. Musiałam przez to iść na zwolnienie z zaleceniem odpoczynku i leżenia 45 min. po każdym posiłku. A powiedz mi jeszcze, czy TSH badałaś i czy masz w normie? Przybieranie na wadze może być z tym związane, a szczególnie ważne żeby kontrolować jego poziom w ciąży. Ze zdjęć widzę, że przed ciążą miałaś super sportowy brzuch, a teraz wyglądasz na uroczą i zdrową przyszła mamusię, więc nie zamartwiaj się i tylko dalej jedz rozsądnie i zdrowo tak jak jesz. Powodzenia! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971694 przez karolina888
Mi w 27 tyg ciąży też stwierdzili, że dziecko jest za małe, było podejrzenie hipotrofii, lezałam kilka dni na badaniach w szpitalu, ale po powrocie do domu bardzo mocno skupiłam sie na dziecie z dużą ilością białka i dziecko w bardzo szybkim tempie zaczeło przybierać na wadze, obecnie jestem w 31 tyg ciąży i jestem już większa o 13 kg

Tanie domeny w gnum.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971737 przez AgusiaKRK
Karolina, a co konkretnie jadlas ze Twoje dziecko szybko przybrało na wadze? Sery, mięso, ryby, warzywa strączkowe? Coś jeszcze? Chciałabym szybko nadrobić wagę żeby nie musieć iść do szpitala :( A jakie tam miałaś badania? Pozdrawiam ciepło!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl