BezpiecznaCiaza112023

Ciąża co zmienić - mniej i bardziej zaskakujące...

14 lata 1 miesiąc temu #10807 przez basik_twins
natmur11 ale jakby tak codziennie pic kawe herbate kole i czekolade - kazdego dnia to uwazam za niezdrowe.
Od czasu do czasu jak sie chce ale nie codziennie po troszku - tak myślę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10809 przez Madzia89862
ja tam uwazam ze troche przesadzaja z tymi ograniczeniami.jezeli ciaza rozwija sie prawidlowo to czemu nie wypic kawy czy tez coli.ja jak pisalam juz kawe pilam i pizze tez jadlam czasmai:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10841 przez mysia-sia
Oj tam małe grzeszki każdemu się zawsze zdażają:) ja colę piję tylko przez mojego męża... kiedyś wogle nie mogłam na nią patrzeć ale on mnie przekonał, że wcale nie najgorsza. Ale zdaża mi się góra raz na tydzień-dwa tygodnie, więc chyba nie ejst najgorzej.

Margolec ja też chcę takiego lekarza!!! chociaż w sumie co mi z takeigo lekarza jak mój ze mną do niego nie chodzi:P

A z oknami zobaczymy, pogoda się robi to może chociaż jedno umyję:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10853 przez Mirella
A ja się przyznam że pod koniec ciąży piłam słabą kawę prawie codziennie, nic lepiej nie przeciwdziała zaparciom :P Dopiero jak zaczęłam karmić to unikałam kawy jak ognia, a to wcale nie łatwe bo ja jestem uzależniona od kofeiny :) No i na początku ciąży też nie piłam, już nie pamiętam gdzie to słyszałam czy czytałam, ale na początku ciąży kofeina jest niebezpieczna dla malucha, może doprowadzić do poronienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10856 przez natmur11
ja w 1 trymestrze w ogole malo co jadlam i pilam, staralam sie pic wode mineralna i jakies sucharki przegryzac wiec kawa herbata i slodycze odpadaly zupelnie, kawe zaczelam pic gdzies w polowie 2 trymestru dopiero

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10859 przez angela660
ja cały pierwszy trymestr spędziłam w toalecie, jadłam tyle co nic i to właśnie suchary i woda głównie.

A w ogóle co mnie nie pokoi to teraz też mam jakoś mniejszy apetyt. Macie tak może?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10881 przez Mirella
Miałam tak samo, na początku jadłam jak wściekła, potem mi przeszło. No i im dzidzia większa tym bardziej na żołądek uciska i on jest jakby mniejszy. Ja pod koniec ciąży to jadłam jednorazowo tyle co kot napłakał, a czułam się jakbym słonia zjadła :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10900 przez angela660
też szybko się najadam, no bo jest troszkę mniej miejsca tylko ostatnio też jakby rzadziej i dlatego zaczęłam się zastanawiać czy to nic złego, że mam mniejszy apetyt;)|

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10938 przez basik_twins
Ja juz sie szybko najadam ale jem za to grzecznie po troszku czesto a i tak tyje wiec stwierdzilam wczoraj ze zjem sobie pringelsy bo nie tykam takich rzeczy czy mam ochote czy nie, a i tak tuje masakrycznie wiec w dup.... sobie mysle naszlo mnie i zjadłam. Pozniej okazało się że dzieciom nie smakowało tak jak i kakao z rana a dzisiaj to nie wiem co im było musze isc do lekarza po nowe tabsy bo nie dam rady. Konczy mi sie 20 tydz jutro pierwszy dzien 21, i 6 miesiaca a ja dalej wymiotuje mam dosc :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10944 przez mysia-sia
basik serdecznie współczuję:) mnie ta wątpliwa przyjemność ominęła na szczęście:)

jeśli chodzi o kawę to ja nigdy jej nie piłam... po prostu mi nie smakuje i ani przed ciążą ani w trakcie nie odcuwam potrzeby:) ale za to czasem nachodzi mnie tak jak basik na coś niezdrowego:) ale tylko czasem:)

a co do jedzenia to u mnie w rodzinie się śmieją, że ja jak zacznę jeść rano to kończę wieczorem:P bo jem zdecydowanie mniejsze porcje ale znacznie częściej. W tej chwili zjedzenie jednej bułki graniczy z cudem... oczywiście na raz:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10948 przez basik_twins
Ja kawe piłam przed ciążą nałogowo trzy kubany dziennie :lol:
w ciąży piłam kuban rano jeden lub dwie filiżaneczki no i nie sikiery tylko takie normalne
ale później żołądek przestał mi tolerować mleka (do konca 4 miesiąca) a bez mleka zapach kawy powodował u mnie odruch wymiotny, a później zresztą lezałam w łóżku cały czas (tzn pół dnia i wieczór) z powodu mdłości wiec sie samoistnie tak jakoś oduczylam tak samo jak i palenia. :lol:
Teraz czasem wypije jakąś np vaniliową taka senseo nie jest mocna a skutkuje na zaparcia ;)
Ale generalnie nie pije

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10950 przez mysia-sia
basik bądź silna nie pij:) to dla dobra i twojego i maluchów:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10958 przez basik_twins
ale po 3, 4 łykach jak już ide do toalety to nie dopijam kawy :) bo ona ma tylko jedno zadanie jak je spełni to już sie nie nadaje, nie? :silly: hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #10973 przez mysia-sia
heheheh no ja na wet w takim celu jej nie piję:) przez gardło nie przechodzi:) ale jeśli Ty uważasz, że pomaga to na zdrowie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #11000 przez angela660
basik współczuje wymiotów, ja też dość długo zwracałam ale to tak do 4 miesiąca, a nie chcę Cię straszyć ale czasem kobiety tak mają do samego porodu;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl