BezpiecznaCiaza112023

Ciąża co zmienić - mniej i bardziej zaskakujące...

14 lata 1 miesiąc temu #12171 przez mariosponge
Dziewczyny, któraś z Was pisała że herbatę zieloną należy ograniczyć. A ja jestem od niej uzależniona i nic innego nie piję. Myślicie że sobie lub dziecku szkodzę?

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12193 przez Moniq
tak, trzeba ograniczyć zieloną herbatę w ciąży podobnie jak czerwoną, ja byłam uzależniona od jednej i drugiej ale się udało. zielona herbata ma dużo teiny i wolnych rodników, które podobno nie są najlepsze dla maluszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12194 przez basik_twins
I pamiętajmy o jednym za najwazniejszych zakazów - dziwi mnie że nie wszyscy o tym wiedzą

Zakaz jedzenia OWOCÓW MORZA

Wygotowanie ich nawet w 100 stopniach nie zabija pierwotniaków, które normalnie nie szkodzą ale jeśli się w nas rozwija płód to może poważnie zaszkodzić.
Jak z surowym miesem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12196 przez Madzia89862
a ja tam nigdy nie jadlam krewetki czy malzy...:)jakos odrzuca mnie to:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12384 przez Kathi
basik_twins Ty sie nie przemęczaj i nie rób wszystkiego sama, ja rozumiem, że męża nie chcesz gonić bo dużo pracuje, ale Ty pomyśl o sobie, bo ja przepraszam, że to napiszę bo nie lubię "straszyć" (zwłaszcza, że sama napisałam po co straszysz) ale w ciąży bliźniaczej wszystko bardziej się opuszcza i macica obniża i koncówkę ciąży to kobiety leżą plackiem, nie życzę Ci tego, ale nie rób za dużo. Ja bym Ci proponowala skomplentować całą wyprawkę dla dziewczynek, jeżeli jeszcze tego nie zrobiłaś oczywiście.
Ps. ja rodziłam 21.08 :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12417 przez basik_twins
Qlczak wiem kochana zakupilismy mopa co nie musze sie za kazdym płukaniem schylac bo inaczej on zmywa bo mam problem z prostowaniem przez ta lordoze. Czasem mam dzien ze dłuzszy spacer i juz mnie napierdziela czasem pol dnia pochoze i dopiero.
Od krzyża dretwieją mi miesnie na boki w dolnej parti takie prądy od srodka do zewnątrz i raz mi na brzuch zeszło - powiedziałam lekarce zaczeła się plątać żebym uważała i tak sie pojąkała chwile po czym westchneła i powiedziała. "Generalnie jak Ci się tak robi to nie możesz się schylać. Masz uważać"
Pewnie chodziło jej o to ze wie ze chce w miare normalnie dom prowadzic no ale sama sie juz zaczynam bać. sikam z 5 razy w nocy bo 3 to minimum staram sie nie naginac do jedzenia do kompa tylko laptop czy talerz na kolana zeby Oliwka sie w pecherz nie wduszała bo normalnie do wyjscia gotowa juz jest tak nisko .
Tam gdzie sie włoski na pipce zaczynaja tam ma głowe durna boje sie bo to rozwarcie itd
puki co spie albo leze w ciegu dnia z 2 godz zeby tam wszystko odpoczywało. Zaczna sie upały i wtedy bedzie najgorzej musze wiatrak do domu kupic, zacieniac bo lepiej zeby posiedzialy do 8 w brzuchu a z przegrzania ponoć moga tez wyskoczyc przedwczesnie.
Generalnie Kurczaku :silly: hehe to obiad robie codziennie a z obowiazkow jak odkurze to zmywam na drugi dzien albo odkurzam w pierwszej polowie dnia a zmywam w drugiej i nic innego juz nie robie. I dobrze ze mam zmywarke i nie myusze stac nad garami chociaz na wczesniejszym mieszkaniu jak nie bylo to musze przyznać jedyne z prac nie należących do obowiązków Szymona które on robi najchetniej i czesto sam z siebie to było zmywanie garów :lol:

A jakbyś kurczaczku gdzies cos madrego wyczytala czy slyszala o blizniakach to strasz mnie nie przejmuj sie moze o czyms nie wiem albo nie zdaje sobie sprawy z powagi danego tematu - uno problemo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12641 przez mysia-sia
basik ależ esej:P

a ja coraz bardziej czuję się ociężała:( od 3 dni plecy mnie bolą niemiłosiernie i nic nie przechodzi, nad ranem tylko jest trochę lepiej, ale koło 11 znów się zaczyna i tak w kółko macieju:(

ja generalnie nie rozumiem o co chodzi z tymi słodyczami, dlaczego kobietom w ciąży broni się jeść słodkie? Mi lekarz powiedział, że jeśli chcę się starać o dziecko to słodycze muszę wykluczyć i przez całą ciążę traktować jak truciznę. A ja jem, nie codziennie oczywiście, ale czasem tak mnie najdzie, że chociaż jedno ciasteczko to muszę i nic się nie dzieje. Ani nie tyję za bardzo, ani małemu nic nie dolega. Więc nie wiem o co chodzi :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #12709 przez Gosia
A ja bez słodkiego to nie umiem żyć i tak samo jak przed ciążą tak i teraz nie odmawiam sobie :) Lekarz nic mi o tym nie wspominał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386758 przez patka1603
mysia-sia napisał:

to czego mi wszyscy dookoła zabraniają to podnoszenia rąk do góry, więc wszelkie mycia okien, wieszanie firanek itp odpada, podobno może wywołać skurcze


ja słyszałam że może to powodować omdlenie z powodu niedotlenienia, a to z pewnością jest niebezpieczne!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386769 przez Mirella
heh, ja słyszałam że jak się ręce do góry podnosi to się dziecko pępowiną owinie, ale jakoś w to nie wierzę. Zapytajcie gina przy okazji jak to jest ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #386793 przez patka1603
ile osób tyle wersji hehe... jak nie zapomnę to zapytam. tak czy inaczej ja nie mam zamiaru się forsować i myć okien czy wieszać firanek.
...a przypomniała mi się jeszcze jedna wersja że może się odkleić łożysko ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #390247 przez patka1603
Margolec napisał:

Masz racje, a zresztą należy nam się błogie lenistwo! Moja Pani Doktor wzięła na rozmowę męża i go uświadomiła, że w domu mamy prace ciężkie i lżejsze. Do ciężkich ona zaliczyła mycie okien, odkurzanie, mycie podłóg, toalety łazienki itd. Do lekkich przygotowanie obiadu i ładne wyglądanie. Ciężkie w ciąży wykonuje mąż, lekkie ciężarna małżonka:)





to mi się podoba :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #390321 przez anuskka
Mirella napisał:

heh, ja słyszałam że jak się ręce do góry podnosi to się dziecko pępowiną owinie, ale jakoś w to nie wierzę. Zapytajcie gina przy okazji jak to jest ;)


ja slyszalam to z pepowina ale wersji jesli wkladasz korale lancuszki itp na szyje-ale tez nie wierze
patka1603 napisał:

Margolec napisał:

Masz racje, a zresztą należy nam się błogie lenistwo! Moja Pani Doktor wzięła na rozmowę męża i go uświadomiła, że w domu mamy prace ciężkie i lżejsze. Do ciężkich ona zaliczyła mycie okien, odkurzanie, mycie podłóg, toalety łazienki itd. Do lekkich przygotowanie obiadu i ładne wyglądanie. Ciężkie w ciąży wykonuje mąż, lekkie ciężarna małżonka:)


to mi się podoba :P

hehe mnie tez :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #390403 przez emma
ja nosze lancuszek z Jezuskiem od wielu lat, w ciazy nie zdejmowalam, a Zosi nic nie jest :silly:, przez "judasza" tez patrzylam, zeza nie ma :blink:.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 10 miesiąc temu #390478 przez Mirella
Ja nawet sery pleśniowe jadłam bo nie wiedziałam że nie wolno ;)

z przesądów ciążowych tylko jeden sobie do serca wzięłam, nie wolno odmówić niczego ciężarnej bo to grozi plagą myszy, wykorzystywałam w ciązy ile wlezie :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl