BezpiecznaCiaza112023

Niemcy-jak i gdzie załatwić ubezpieczenie?

13 lata 3 miesiąc temu #59932 przez caramel
A wiecie czy mogą mnie zwolnić z pracy jak dowiedzą się, że jestem w ciąży?? Pracuję tylko na minijob.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #63001 przez caramel
Możecie napisać mi podstawowe słownictwo niemieckie związane z ciążą potrzebne mi u lekarza??
Lub podać jakiś link.
Mój niemiecki nie jest jeszcze bardzo dobry, a z wizytami u niemieckich lekarzy nie miałam jeszcze do czynienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #139532 przez annaioliwka
ja rodzilam 5 miesiecy temu w Hamburgu (gdzie tez mieszkam) jezeli nadal potrzebujesz jakichs slowek to napisz co dokladnie to Ci przetlumacze. I jesli jeszcze nie rodzilas, to polecam na takim krzesle. Naprawde duza wygoda. Ta pilka jest tylko na poczatku i sluzy jako podpora pod nogi, potem ja odstawiaja :)


"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #232920 przez mariola2041
chcialam się dowiedzieć czy może któraś z was chodziła ty do polskiego ginekologa jesli tak to prosiła bym o adres

[url=http://

[url=http://

[url=

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #233626 przez annaioliwka
w jakim miescie? ja chodzilam do niemieckiego ginekologa, ale moglabym poszukac jakiegos ktory mowi po polsku.

"..Bo w zyciu chodzi o to, by miec przy sobie tych, co sa cenniejsi niz zloto.."

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #234160 przez mariola2041
Piszę w sprawie takiej że jestem w ciąży i ogólnie nie pracuje

[url=http://

[url=http://

[url=

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #234170 przez bombel779
Mariola poczytaj te 2 wątki (ja tego nie przeglądałam dokładnie więc nie wiem czy jest tam odp. na Twoje pytanie) ale Ty sobie zobacz!
www.zapytajpolozna.pl/forum/mamy-za-gran...rod-w-niemczech.html

www.zapytajpolozna.pl/forum/mamy-za-gran...emczech-a-porod.html

A jak mi dziewczyny poodpisują na PM to dam Ci znać,no chyba że same tutaj trafią ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #235240 przez kasiunia89
Kochana no mi pisalas na gg!! Wiec tak jak mowilam raczej sobie tak nie zalatwisz jesli nie pracujesz,a jesli twoj chlopak pracuje to itak to nic nie da nie bedziesz moglabyc na niego ubespieczieczona bo jest twoim CHLOPAKIEM! Maz nie ma sprawy-bo ja jestem teraz z synkiem na meza bo on pracuje a ja jestem na maciezynskim! Ewentualnie sprobuj prywatnie ale to troche kosztuje miesiecznie ok 300 euro! :/
Ty juz daleko w ciazy jestes i nie mam pojecia jak to jest,bo ty wogole tu nie pracowalas i chyba nic ci sie nie nalezy... ja tu jestem dluzej i przed ciaza pracowalam 2 lata takze mi wszystkie pieniazki np co teraz dostaje na synka wyliczyli z zarobkow no a moj maz ma obywatelstwo niemieckie a wy tak se o znikad przyjechaliscie-oni tak moga powiedziec, bo jakby bylo tutaj tak latwo nie jest! no a tak bez ubespieczenia wizyta kosztuje 120 euro a porod ok 5 tysiecypowiem ci tutaj jest ciezko tak jak np dla was! ale dokladnie ci nie powiem bo ja tez wszystkiego nie znam tutaj te ich przepisy i wogole! ale ja po slubie tutaj mam papiery po moim a tez musialam sporo zalatwiac papierkow z polski,oni chca miec wszystko czarne na bialym... :):)
Musisz popytac...!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu - 12 lata 5 miesiąc temu #235248 przez Edyta
kasiunia89 po czesci masz racje :) w niemczech nie jest tak latwo ale chce troche z prostowac Twoja wypowiec a wiec jak nie pracowala to dostanie tutaj ubezpieczenie tyle ze chlopak musi byc mezem pracowac na papierch i byc tu zameldowany w danej gminie gdzie mieszkacie wtedy sklada tam gdzie pracuje stosowne papiery i ona tez jest automatycznie ubezpieczona , strasznie drogi ten lekarz 120euro ja znam super lekarza mowi tez po Polsku i bierze 50 euro czasem wiecej zalerzy od badania :) prywatne ubezpieczenie to nie jestem pewna ale slyszalam jakies 100euro miesiecznie ale co i jak nie wiem .ja miala slub w niemczech mam meza Polaka jest duzo papierkowej roboty ale jesli sie tylko chce :) jesli masz jeszcze jakies pytania a moge ci pomuc to pisz na priv :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 18 godzin temu #645248 przez Hania84

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl