BezpiecznaCiaza112023

Prywatne ubezpieczenie w Niemczech a poród

13 lata 1 miesiąc temu #102040 przez amaltea
Witam
Mam bardzo złożone pytanie. Ostatni rok pracowałam w w holandii zaraz przy granicy niemieckiej. Od pewnego czasu z mężem mieliśmy zamiar zamieszkać w niemczech ponieważ mamy tutaj rodzine i do tej pory mieszkalismy w hotelu dla pracowników. Tak więc wziełam urlop i zaczelam szukac mieszkania, dodam tutaj że praca w holandii to praca przez posrednika bez żadnej konkretnej umowy. Zwykła praca zlecenie. Podczas szukania mieszkania okazało sie że jestem w ciąży. Z pracy musiałam natychmiast zrezygnować bo praca ciężka i balam się że strace kolejny raz ciąże. Moje pztanie jest takie czy jak teraz zamelduje się w niemczech i wykupię prywatne ubezpieczenie to ono pokryje mój poród i związane z ciążą wizyty u lekarza? Mzślałam o ubezpieczeniu w AOK. Oczywiście mój mąż będzie nadal pracował w holandii on posiada tam jakies ubezpieczenie ale tzlko erstehilfe i raczej nic więcej. Co robić? Pomocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102063 przez kasiunia89
Tak napewno ci pokryje :) Ja mieszkam w niemczech i jestem ubespieczona w AOK...!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102065 przez kasiunia89
Tylko ze bedziesz niezle musiala placic za te ubespieczenie jezeli chcesz sie prywatnie ubespieczyc!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102114 przez Edyta
jezeli maz pracowal by w niemczech to ubezpieczenie miala bys automatycznie od niego ty w AOK. prywatnie z tego co ja pytalam nie ubezpieczaja chyba ze wczesniej pracowalas w niemczech a porod kosztuje okolo piec tysiecy euro wiem bo sama mieszkam w luxeburgu niedaleko niemiec i sie dowiadywalam wizyty co nawyzej prywatne a pozniej placisz za porod jesli maz nie pracuje w niemczech ani ty nie pracowalas.tyle wiem na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102251 przez amaltea
właśnie wiem że to bedzie kosztowało nawet 200 euro miesięcznie ale narazie nie mam innego wyjścia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102252 przez amaltea
Ze ubezpieczają prywatnie to wiem napewno bo byłam się dowiedzieć, ale nie mówiłam że jestem w ciąży

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102673 przez kasiunia89
Nie mam pojecia jak to wlasnie jest z toba...! Bo ja pracowalam i teraz mam ubezpieczenie z Mutterschutz a predzej z Agenutr fur arbeit... natomiast po porodzie bede miala po mezu! ;o

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102816 przez Edyta
Kasiunia no wlasnie ty masz po mezu ubezpieczenie normalnie to mozna cala ciaze przechodzic prywatnie w niemczech i placic za kazda wizyte po ok 200euro czasem 150euro a i zadarza sie ze 30 euro ale do porodu trzeba miec ubezpieczenie albo portwel wypchany euro inne niz ubezpieczenie po mezu nie istnieje a jak juz to mi nic na ten temat nie wiadomo wiem ze moj lekarz mowil ze moge miec tylko po mezu a ale moj maz paracuje w luxemburgu i w niemczech moge rodzic z jego ubezpieczenia wiec moze jak twojj maz pracuje w holandi to ubezpieczenie przechodzi i na ciebie napewno amaltea powodzenia w zalatwianiu formalnosci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #102820 przez Edyta
ja pytalam o ubezpieczenie prywatne w AOK jak jestem w ciazy to powiedzieli ze nie ubezpieczaja prywatnie normalnie tak ale jak juz jestes w ciazy to nie bo oni sa cwani i za porod placic nie beda tyle kasy i nie ubezpieczaja.jedyne wyjscie to ubezpieczenie meza albo powrot do kraju...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #993262 przez lukassen
Mam dobre nowiny!

Nic Pani nie będzie musiała płacić. Wystarczy zarejestrować się w niemieckim Arbeitsamt, jako bezrobotna, a ubezpieczenie otrzyma pani z automatu. Jako, że pracowała Pani w Holandii, dostanie Pani jeszcze od nich zasiłek. Będzie Pani musiała pokazać faktury od pracodawcy i już na ich podstawie urzędnik niemiecki obliczy Pani wysokość zasiłku w wysokości ok. 70% wartości miesięcznej wypłaty. Trzeba mieć przepracowane co najmniej 8 miesięcy. Potrzebny również będzie dokument z holenderskiego urzędu podatkowego, do zamówienia, którego otrzyma pani instrukcje.

Co do ubezpieczalni, pracując w Holandii musiała Pani byc ubezpieczona. Dlatego należny iść do niemieckiej AOK lub IKK, i wnieść o przeniesienia ubezpieczenia z Holandii. Również potrzebne dokumenty typu formularz e106 i potwierdzenie zameldowania w Niemczech. Dlatego można zrobić to przed wnioskiem o zasiłek w Niemczech.

Nawet w przypadku, gdy nie miała Pani ubezpieczenia w Holandii, wystarczy zarejestrować się w ubezpieczalni jako Czlonek/Mitglied i poinformować, ze to dla Arbeitsamtu. Nic Pani nie będzie musiała płacić.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl