BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 11 miesiąc temu #671921 przez Agathe888
anuskka napisał:


Milenka zalapala trick z wymiotowaniem do kibla ;)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ja wlasnie wydumalam ze Zosia ma ta wysypke od ostatniego szczepienia na rotawirusy!! moze byc?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #671936 przez anuskka
nie wiem. .ale powiedz lekarzowi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672197 przez Agathe888
Juz wiem:( atopowe zapalenie skory :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672421 przez kasiah
Dziendoberek,

Agathe to lekarz ci powiedzial ze to azs? To nie koniec swiata ale i tak szkoda Zosinka. bedziesz musiala kupowac odpowiednie kosmetyki a z tego co sie orientuje to za tanie nie sa. Kurcze teraz to wiekszosc dzieci ma azs, ja nie wiem czy kiedys tego nie bylo, czy kiedys lekarze nie wiedzieli a moze co pokolenie to coraz slabsze.

Anusska gratulacje dla Milenki za zalapala z tym kibelkiem i rzygankiem.
Zdrowka dla naszej malej artystki.

Kamila super ze Carolinka juz lepiej.

Ja po poludniu lece zarezerwowac date slubu. Chyba uda sie nam tak jak chcielismy, tydzien po weselu, jak beda jeszcze moi rodzice u nas. Ale bedziemy musieli jednak zaplacic bo za slub przez ajuntamiento trzeba placic. Przez registro civil jest gratis ale najblizszy termin to listopad a dla mnie to naj brzydszy z miesiecy i nie chce.

Hehe teraz sie zastanawiam jak bedziemy obchodzic rocznice slubu to bedziemy ja obchodzic kiedy bylo wesele czy kiedy papierki podpisywalismy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #672524 przez larita
tak szybko ostatnio mi doba mija, ze hej !! :)

agathe moja tez ma azs, ale to nic takiego, tzn na wiosne i na jesien jest nasilenie, wiec wtedy moze miec suche plamki,ale tak to nic szczegolnego, ja kupuje zel do kapieli i krem z Avene do atopowej, plus Oilatum dolewam do wody co drugi dzien :) skore ma jak ta lala poki co :) krem przeciwsloneczny mam ten co w tamtym roku Ladival, tez jest do atopowej i dobry tez jest Protexkrem, sa to dwa naj kremy na rynku tutaj. fajnie,ze zadowoleni po koncercie, a Zosia z kim zostala? mi tak znajomi mowia,zebym wziela nianie i wszyla kiedys,ale jakos sobie nie wyobrazam zostawic malej z kims na cala noc :) nam od poczatku babki na ulicy czy tez w sklepie mowily,ze Lara wyglada na starsza, wiec jak miala 3mce to mowilam ze ma 6,na odwal sie hehe

anuskka Kochane wracajcie do pelni zdrowia, wydawac sie moglo,ze na wiosne wszytskie sie pochorowalysmy,a tu juz lato i co..
ale wazne,ze jak mowisz idzie ku lepszemu :) buziaki dla Was!! :kiss: :kiss: :kiss: no i ladnie urosla Milenka

kamila ciesze sie,ze zalatwiliscie co trzeba w madrycie i ze Carolcia juz lepiej, czekamy na zdjecia :kiss: :kiss: :kiss:

kasiah mowia,ze azs z zanieczyszczen srodowiska sie bierze niestety.. a ja mam pomysl na obchodzenie rocznicy :D Mozecie swietowac przez caly tydzien!!! :side: od daty weselicha po slub :lol: :lol:

u nas everything ok :) myslalam,ze mala ma grzybice na paznokciach u nog, po basenie czy cos,ale okazalo sie,ze to od nadmiaru marchewki ufffff plus zabkowanie w trakcie, goraczki juz po 3 dniach nie miala,ale kupy dalej rzadkie i czekamy az cos wyjdzie :)
jak zaczela chodzic tak nie przestaje! tzn traci rownowage i upada,ale dobrze jej juz idzie.
a co jeszcze mialam pisac.. tylko jeszcze nie jestem pewna pewna,ale nic, napisze.. na bilansie pani dokotr stwierdzila,ze mala ma asymetrie stawu biodrowego, boze co ja sie oplakalam, pozniej tydzien czekac na przeswietlenie, tydzien na wyniki.. okazalo sie,ze jest ok, ze ma troche asymetrii,ale ze kazdy troche ma i ze nie ma sie co martwic, pokazywala mi na kompie jak to sie odczytuje itd, ale taka jestem nie do konca.. wiec chyba wybierzemy sie gdzies prywatnie,zeby miec druga opinie. wiecie to powinno sie wykryc zanim dziecko zaznie chodzic, (w polsce badanie bioderek na 6mcy o ktore kiedys pytala agathe)wtedy mozna odpowiednio skorygowac, a jak maluch juz biega, to wtedy trzeba abo w gipsie lub szynach przez pol roku albo operacyjne nastawienie i od nowa nauka chodzenia itd, . ja bylam zalamana,ale mam nadzieje,ze naprawde nie ma co sie martwic, ale kurcze, im dziecko starsze tym wiecej zmartwien :) zwykly katar to juz horror, a co mowic cos powazniejszego, takze mamusie, jestesmy skazane na to przez cale zycie i ja nie wiem jak moja mama wytrzymala z 4 dzieci ;)
takze teraz chyba zastanowie sie powaznie nad tym,zeby lare zapisac do sanitas do mojego ubezpieczenia i miec wiekszy wybor profesjonalistow.. bo jednak dopoki jest dobrze to jest dobrze, a pozniej cos sie stanie i wtedy i trzeba szukac,albo czekac..
idziemy zaraz do parku, lara ma juz nowego kolege, starszego o 3mce i swietnie sie dogaduja razem hehe bierzemy nasze wiaderko, lopatki itd i na randke :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672634 przez Agathe888
larita ja w koncu nie zrobilam tego przeswietlenia bioderek a chyba powinnam:/ moze tez prywatnie pojde. dobrze ze u Lary nic powaznego nie wyszlo.

no u nas to azs to raczej nie taki pikus bo Zosia wyglada strasznie, w miejscach ma taka skore jakby ktos jej cos zrobil ;( a te kropki czerwone miala dzisiaj wszedzie. jej dziadek ma egzeme a to azs to podobno genetycznie aby sie z tym nie meczyla przez cale zycie. bo jesli jej skora ma kiedykolwiek wygladac tak jak dzisiaj to ja dziekuje:(
Larita dzieki ze napisalam o kremach na slonce bo przeciez na wakacje musimy miec ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #672861 przez larita
A no to jeśli ktoś ma w rodzinie to rzeczywiście w geny poszło.. Dacie radę :) na pewno lekarz Ci wytłumaczył co macie robić,. Skóra zawsze będzie bardziej wrażliwa a problemy mogą zaniknac do 4 roku życia wiec jest nadzieja :) kup dobry krem i nie myj w ciepłej wodzie tylko w bardziej chłodnej i dolewaj Oilatum to natluszcza, wszystkie kosmetyki hipoalergiczne, ubranka z dobrej bawełny i będzie dobrze :)) na słońce tez będzie zawsze bardziej wrażliwa wiec uważajcie. W Polsce pierwsze prześwietlenie bioderek robią w 6 tygd życia i do roku jest ich aż 3 i pózniej jak dziecko zaczyna chodzić także w Pl bardziej sie przekładają.. Tak samo z badaniem stopek w Pl badają czy ma dziecko platfusa np a tu nie!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672924 przez Agathe888
larita a jak sie tutaj nazywa usg bioderek i co ma wykryc? to ja to zalatwie. kurde moglam w PL zrobic :angry:
a to oilalium jest dostepne w hiszpanii bo wiem ze dziewczyny w pl uzywaja. no i tak z ta woda musze uwazac.
Zosia dostala masc ze sterydami i juz lepiej troche, moze po tyg zejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #672938 przez larita
Radiología , diagnóstico de imagen de cadera. Ja mam w papierach w skierowaniu ze asimetría de pliegues, czyli asymetria tych faldek przy udach. Na pewno eRek będzie wiedział czego szukać.
A tak sterydy podaje sie jak juz skóra podrazniona, minie szybko i pózniej juz rutyna :) nie martw sie będzie dobrze a Zosia nie poczuje różnicy :)
Oilatum w aptekach, koło 10€ w Pl mniej wiecej ta sama cena

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672944 przez kamila7-26
Hejka Agathe przykro mi ze Zosia ma atopowe zapalenie skory :( ale bedzie dobrze trzymam kciuki zeby sterydy pomogly i szybko zeszlo to cholerstwo!!
Larita no to ale Cie nastraszyli z tymi bioderkami teraz to i ja zaluje ze nie zrobilam mojej carolci!!
Rayanku i Andresito spoznione ale szczere buziaczki dla Was na kolejny miesiac!! Gumis jeszcze miesiac i roczek :):) a co tam u Was jak maluszek chodzi juz?? nasza Carolcia za paluszki `pomyka jak stara ale nie chce sie puscic moja mama mi mowila ze ja zaczelam jak mialam 13 miesiecy wiec poszla w moje slady!! a w niedziele przylatuje do mnie siostra z mezem i dziecmi :):L) juz sie nie moge doczekac :):)
Kasiah no to super z ta data slubu a rocznice mozecie obchodzic dwie :):;)
nic zmykam spac bo o 6 wstawanko do pracy milej nocy dziewczyny i maluszki :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672970 przez gumis24
Czesc kochane my nadal w UK ..urlop koszmar...Ryan od kilku dni jest chory niewiem wirus,grypa zoladkowa...od kilku dobrych dni ma okropna biegunke a od dwoch dni wymioty wczoraj bylo juz z nim tak zle ze lekarz kazal nam jak najszybciej jechac z nim do szpitala..na temat tutejszej sluzby zdrowia nie bede sie wypowiadac..w szpitalu bylismy o 17.30 a pediatra w koncu go obejrzal o 23!! :angry: maly w poczekalni pelnej ludzi placzac z bolu wymiotowal srednio co 15-20 minut..nie przyjmowal kompletnie nic..ale procedura jest procedura i tak wedrowalismy od lekarza do lekarza az przed 22 dali mu calpol ktory oczywiscie zaraz zwrocil i wyslali nas na oddzial...ja sie juz w tej poczekalni poryczalam bo bylo mi go tak zal i bylam tak zla ze on w takim stanie a dla nich to poprostu kolejny dzien w pracy...a ze byl jakis maluszek byl bardziej chory czekalismy,czekalismy i czekalismy...na szczescie dzis rano bylo juz na tyle lepiej ze nas wypuscili ze szpitalaale i tak to byl dluuugi dzien... Ryanek tak schudl i jest do mnie wrecz przyklejony...takie mLenstwa nie powinny chorowac :( Poza plynami nic nie przyjmuje i nadal ma biegunke... Oby szybko wyzdrowial bo ja chce do domu!!!
To tyle u nas..:( obiecuje ze jak tylko wrocimy to Was doczytam bo bardzo jestem ciekawa co u Was i dzieciaczkow buziaki kochane :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672979 przez anuskka
hejo z wieczora. SUKCESSSSSS! Milenka sama z wlasnej woli poszla spac do lozeczka. Przytulila lale i zasnela. Jestem genialna :silly: :blink:


Agathe przykro mi z powodu tego azs-ale dobrze ze lekarz postawil diagnoze,przynajmniej mozna jakos lagodzic objawy.

Kasiah super z tym slubem. Bedziesz obchodzic tak jak pisze Larita caly tydzien-a swoja droga-ze ja na to nie wpadlam-miedzy moim koscielnym,a cywilnym bylo ponad 10 dni roznicy-noooo to juz w tym roku swietuemy od 26.XII do 6.I :silly: :silly: :silly:

Larita no patrz to sobie wspomnialaz tymi bioderkami. Ja na poprzedniej wizycie zwrocilam uwage ,ze Milenka chodzac wykrzywia stopki-to mi powiedziala ze do trzech lat moze tak byc-obserwowac i tyle


Kamila ale super ze odwiedzi cie siostra.
A Carolinka woli bezpiecznie z mama za raczke-co bedzie ryzykowac :)


ocho! Geniusz spadl z piedestalu- Milenka naspala sie sama

:kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #672984 przez anuskka
jeeezu. Gumis zdrowka dla Ryanka. wyobrazam sobie co przeszliscie-ale naprawde chyba nie zrozumiem tego z lekarzami-ok sa chorzy i bardziej chorzy-ale to nieludzkie. ucaluj naszego przystojniaka mocno a ty trzymaj sie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #673086 przez olencja
Gumis, duzo buziaczkow i zdrowka dla Ryanka. I dla Was tez, bo pewnie padacie na nosy, a tu duzo sily potrzeba. W UK panuje jakies swinstwo teraz i w ostatnim czasie ( jakies 3 tygodnie) chyba wszyscy, ktorych znam juz chorowali na to samo. Jak bylam z Maya u lekarza, to powiedzieli mi, ze to wszystko jest dobre, bo wirus sam musi zostac wydalony :( Musicie dawac mu po lyzeczce wody i czekac. Podobno mleko nie jest wskazane. I dieta BRAT'a (banana, rice, apple and toast).Dziala rewelacyjnie. Aaaa i mnie polecili jogurty do picia z bakteriami L Casei, czy jak to sie tam pisze. Ciekawe czy Wam powiedzieli to samo...?
Ale nawet na ostrym dyzurze sa bardziej naglace przypadki i takie, ktore moga zaczekac. I nikt sie tym nie przejmuje :angry:

Agathe, nie przejmuj sie bardzo tym AZS. Maya podobno tez miala, ale wszystko juz jej przeszlo. Zmienilam kosmetyki i po sprawie. Moze to nie bylo to, w kazdym razie to nie koniec swiata. Wybuziakuj ja od nas :kiss:
Lece do pracy.
Milego dnia wszystkim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #673133 przez Agathe888
Jejku gumis ale nieszczescie i to jeszcze w tej glupiej Anglii gdzie lekarze sa jacy sa :( Mam nadzieje ze dzisiaj czujecie sie juz lepiej i moze rady Olencji pomoga? masz racje male dzieci nie powinny chorowac:(

anusska gratulacje! kurde a ja czytalam ze odzwyczajanie od smoczka mozna przeprowadzac w 6mc a potem dopiero 1,5-2lata. tak wiec niedlugo zegnamy sie ze smoczkiem. w ciagu dnia go nie uzywam ale przed spaniem Zosia nie zasnie bez niego..chyba musze eRka oddelegowac zeby po karmieniu ja usypial.
dzisiaj przenosimy lozeczko do naszej sypialni (w ktorym spala raz tylko w ciagu dnia :dry: ) bo z kolyski wyrosla.

juz cialko lepiej dzisiaj nadal ma wszystko to co miala ale juz zbladlo i nie jest ogniscie czerwone. jestesmy dobrej mysli :)

a teraz ide bo sa ostateczne wyniki ze zlobka!

aha Kasiah GRATULACJE!! a nie mozecie wziac slubu w dzien wesela?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl