BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #789856 przez anuskka
Javi :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: Sto Lat przystojniaku

Milenka znow przytargala cos ze zlobka. Caly tulow,raczki i nozki w krosteczkach. czy ona nie moze zostawic troche dla innych dzieci ;) :angry: :huh: Noc do doopy bo ja swedzialo i nie dawalo spac

EDIT> nO i Milenka ma wisrusa bostonskiego/dlugo nie trzeba bylo czekac :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #790064 przez kasiah
O kurcze a co to za cholerstwo :unsure:
Faktycznie Milenka lapie co sie da.
Biedna ona i biedna ty

Moje dziecie ma dzisiaj melodie na spanie. Z rana spala prowie 3 godziny a teraz zalica kolejna dzemke i spi juz ponad godzine. Hmmm... Ciekawe o ktorej pojdzie dzisiaj spac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #790430 przez anuskka
I jak noc Kasiah?
jak chcesz info na temat tego wirusa to sie nazywa mano pie boca-ale w internecie pisze ze daje wysypke tylko wlasnie w buzi na dloniach i stopkach,a Milu jest wysypana prawie calutka :angry:Podobno dorosli przechodza go jako zwykle przeziebienie-ale lekarka zwrocila uwage zeby lepiej kobiety ciezarne nie stykaly sie z Milenka przez te pare dni....

Kamila to moze i Carolinka ostatnio to miala?

Lenita jak tort i kolderka? Pokazesz?

A my czekamy na dzidziusia-tzn glownie czeka moj brat ze swoja dziewczyna :silly: . Maja termin na 6 grudnia-ale wg.poloznej moze zaczac sie w kazdej chwili. Wiec jeszcze troszke i bede ciocia malej dziewczynki:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #790517 przez jassimaria
czesc dziewczyny!!!
niedawno sie dowiedzialam,ze jestemw ciazy :) to moja pierwsza dzidzia :) mam 31 lat i mieszkam kolo Torrevieja, nad samym morze,60 km w dol od alicante.
Jestem w 7 tc.
Wiem,ze forum jest juz ogromne....ale chyba nie bede w stanie przeczytac 317 stron :) licze na wasz pomoc i wskazowki,bo chodz mam pare kolezanek polek zadna nie rodzila w hiszpanii..a z hiszpanskich znajomych nikt nie ma dzieci...albo maja juz takie nastoletnie....wiec naprawde mi ciezko...
nie mam prywatnego ubezpieczenia,bo slyszalam,ze opieka lekarska nad ciezarna jest dosc dobra :) wiem,ze rodzic bede w szpitalu w Torrevieja i ze warunki sa dobre,osobny pokoj z lozkiem dla meza :) wszystko fajnie....ale o samym porodzie to pozniej...wiem,ze co comunidad to tez obowiazuja inne zasady,ale co do poloznych to chyba wszedzie jest tak samo...ja mam juz 1 wizyte u rodzinnej za soba,tak samo z polozna...bylo fajnie,bardzo mila dziewczyna,na oko w moim wieku...jedyne co mnie martwi,ze skierowanie na pierwsze badania krwi przypadaja jak bede juz 9 tygodniu ciazy....czyli do tej pory jestem w ciazy,bo test sikany tak powiedzial...zadnej krwi nic....a 1 usg....dospiero za 5 tygodni...gdy bede w 12 tygodniu....troche mi z tym ciezko szczerze mowiac....bo caly czas mysle,czy aby na pewno wszystko ok....czy ciaza sie rozwija?? w polsce lecisz do ginekologa za raz po pozytywnym tescie ciazowym....a tu trzeba czekac........jak wy sobie z tym radzilyscie??
pozdrawiam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #790872 przez Edka
Anuskka kurna wykrakalam bostonczyka :/ Jak MIlenka sie czuje? Je i pije? Wazne zeby duzo pila. A jaka masc Ci dala na wysypke? Jest tez jakas ktora smaruje sie ta wysypke w buzi, ale nie wiem jaka w Spain daja. Trzymajcie sie cieplo, to podobno 2-3 dni trwa i powinno byc juz lepiej.

Gumis Zdrowka dla Ryanka! O oslonowych nic nie wiem, ale w PL daja. Moze w aptece Ci cos podpowiedza? Dobrze tez jogurty dawac bo to te kultury bakterii...

Kasiah Graty:) Widzisz, czasami Ci faceci maja racje...fuksnie im sie;) Ale Wam zazdroszcze (pozytywnie) tej wyprawy:) My mielismy miesiac miodowy w Wenecji i Rzymie...z tesciowa, szwagrem i szwagierka, no i jeszcze Dani na gape sie zalapal, wozil sie w brzuchu :lol:

Agathe Sierpien tez fajny. Jej nie umiem Ci doradzic bo to zalezy od kazdego, co kto woli. W sobote na weselu lalo jak z cebra, ale wesela mega i udane. Wybawilismy sie po wsze czasy m(latynoskie rytmy krolowaly :laugh: A hotel to IMperial Tarraco zaraz kolo plazy w centrum Tarragony. Cudny widok z okien na morze, miejsce fajne. BYly przystawki a pozniej obiad. minus za brak przewijaka i stolika dla dziecka:/

JassiMaria Witaj i gratulacje:) Opieka z SS rzeczywiscie jest bardzo dobra, USG tylko 3 razy jesli nie ma zadnych wskazan do wiekszych kontroli, co miesiac bedziesz miala kontrole i posluchasz jak bije serduszko:) Tych eco rzeczywiscie malo, szczegolnie jesli jest sie mama po raz pierwszy. Ja zrobilam jeszcze dodatkowo 3 ale to juz prywatnie.

Dobra zmykam bo Babel wola am am am mamaaaaaaaaaa. Glodny jest jak zwykle! :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791086 przez kasiah
Ja po goracy prysznicu i w lozku. Zaraz lulu ide.

Anuskka nocka fatalna. Mala obudzila sie o 2 i nie mogla zasnac. Nic nie pomagalo. Meczylysmy sie chyba z 1.5 h i w koncu spala z nami. Nie wiem czy to dlatego ze tak duzo spala w dzien czy ot tak.
Jak tam dzisiaj Milenusia?

Agathe ja bym wolala sierpien. My bralismy w ostatni dzien sierpnia i w dzien bylo goraco ale wieczorem zerwal sie silny wiatr ( ah ta zaragoza) i w nocy bylo naprawde zimno. Mysle ze eRek w garniturze sie nie zapoci, moj eNek mial gruby frak, kamizelke, koszule u bylo ok. A o ktorej godz chcecie slub brac? Bo jak o 12 w poludnie to moze i goraco bedzie ale pod wieczor jest juz przyjemnie.

Jassimaria witaj. Spokojnej ciazy zycze.
Ja wlasnie dlatego chodzilam prywatnie. Co miesiac mialam usg i moglam podpatrywac moja pszczolke.

Odebralam dzisiaj paszport z wiza :) I prosze... dali az na 10 lat. Najpierw dac nie chcieli a jak juz dali to na 10 lat. Ech ci jankesi...

No to sie chwale. Moje dziecie dzisiaj samo wstalo i utrzymala sie chyba z 5 sek a pozniej sobie ladnie usiadla. A to wszystko odbylo sie w lazience jak ja na kibelku sikalam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791264 przez jassimaria
no wlasnie, 1 dodatkowe usg zrobie w Polsce....ale to bedzie dopiero w styczniu...najgorsze jest to 1 usg tak pozno...zastanwiam sie czy aby sie nie wybrac w przyszlym tygodniu prywatnie gdzies...to bedzie moj 8 tc
co do slubow....to ja bralam 18 wrzesnia w hiszpanii....i bylo bardzo cieplo...osobiscie nie wyobrazam sobie sierpnia,pot scieka po czole i rozmazuje makijaz..ale to juz indywidualna decyzja....pogoda w koncu nie jest jedynym wyznacznikiem daty slubu:)powodzenia!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791434 przez anuskka
Hej

Jassimaria witaj . To fakt z tymi badaniami w ciazy w Hiszpanii ze chcialoby sie wiecej podgladnac dzidziusia:)W kazdym razie wsluchuj sie w siebie i jak cos Cie niepokoi to wal do lekarza . A my trzymamy kciuki ,zeby wszystko bylo ok:)
A tak w ogole to jest fajny blog( Dzieciowo sie chyba nazywa )dziewczyna swietnie opisala tydzien po tygodniu rozwoj malucha w ciazy-tak z poczucuem humoru-i bardzo lubilam czytac to w ciazy

Edka no wykrakalas,wykrakalas-ale wybaczam ci,bo zanim przeczytalam Twojego posta to juz kartka w zlobku wisiala. Oj narobil ten wirus w zlobku. wczoraj jak tam dzwonilam to dyrektorka mowila ze w grupie Milenki z 11 dzieci przyszlo tylko troje :ohmy: masci zadnej Milence lekarka nie dala :angry: Jedynie zalecila podawanie ibuprofenu 2-3 dni bo mowila ze krosteczki w buzi sa dosc bolesne :huh:


Kasiah oj mam nadzieje ,ze ta wasza nocka rzeczywiscie przez dluzsza sjeste.
Milu juz wydaje sie zdrowsza juz nawet cos wiecej zjadla ,ale nozki i raczki wciaz w krosteczkach-nie widac zeby znikaly....
O prosze! Wiza na 10 lat to teraz podroz poslubna i 10 rocznic w Stanach :silly:
Dzielna Pszczolka i ona zaraz zacznie biegac :lol: . Pokaz nam ja pliiiisssss

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791496 przez anneem6
Hej

Milenko wirusy Cię atakują ? nie daj się!! przegon wirusy zdrówka WAm

Kasia no to widzisz co rok do stanów mozesz latać bezstresowo ;)) Jak Majeczka j ? nadal u Was blw ?

Jassimarija ooo Ty z moich stron widze, ja mialam rodzic w Torrevieja ale na pasnstwowy szpital sie zdecydowalam, b i tak jak coś to i tak daja do pnstwowego.
No w Es lipa z tymi usg ja 3 prywtane robilam a i tak sie czas wlókł mmiedzy nimi,
napisz nam co Cię przygnało do ES ?dlugo juz ? i oczywicie trzymam kciuki za okruszka lub kub krszynkę ;)
A co u nas 2 tyg siedzę juz w PL nie jest źle przylecialam sama mąz pracuje i nw grudniu doleci, i ps wetach wracamy dos iebie. A wózek super dolecial bez pokrowca fajnie nie musialam dziwgac za duzo malego.
Nie jest źle dziś samego go zostawilam z babciami nadłuzej i poszlam w teren ;))
Jak narazie fajnie, za tydzien ruszam na podbój Warszawy z Andresem, odwiedzić
noworodka przyjaciólka urodzila synka wterminie wyszedł , wszystko ok u nich, i jade do niej, teraz obie dzieciate czas leci.

Andres juz mi staje sam, jak sie zapomni, w łozeczku maszeruje, odstawiam go od cycka i dzien dnia nowe minki, babcie zakochane, i czekamy na Mikolaja ;)


Pozdrawiam zdrówka i buziaki dla najmlodszych ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791504 przez anneem6
Aj Javier wszystkiego naj, naj, naj już rok masz a ciotka się zgapiła, Lenita pokażnam jakies nowe minki Javiego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791568 przez kasiah
Jassimaria ja mialam robione usg bodaj w 7 czy 8 tyg i prawie nic nie bylo widac. Mi sie wydaje ze na poczatku nie ma po co isc prywatnie na usg. Wydac tyle kasy zeby zobaczyc pecherzyk. Pozniej to juz fajnie widac. Ale to jest indywidalna sprawa. Jesli cie to uspokoi to zrob.

Anusska ten blog to dzieciowo mi. Jest super.
A te krosteczki co ma na ciele to jej nie swedza?

Annenem nadal blwujemy. To jest super. Jedna z najlepszych decyzji jaka podjelam, tzn zostalam do niej zmuszona niejako przez moje dziecie ale jestem bardzo zadowolona. Nie je duzych ilosci ale to co je to zajada ze smakiem i praktycznie wszystko jej smakuje. Wciaga lepiej niz odkurzacz, co popadnie. Smiejemy sie z enkiem ze nawet jak by gdzies na trawniku dorwala psia kupe to i ja zjadla by ze smakiem.
Andres to szybcior, juz sam staje wow.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu - 10 lata 5 miesiąc temu #791846 przez Agathe888
hej hej
nic nie pisze bo zla jestem bo dziadki sa i cierpie..
nic nie powiem tylko dam wskazowke.

Zosia - papapapapapapap
Tesciowa - eRku Zosia CIE WZYWA

dzwonie do dziadkow.
Tesciowa - Zosiu tatus dzwoni

Tesciowa z Zosia na rekach - buziaczek! jak Ci tatus daje buziaczki??

Tesciowa do eRka po spacerze -
Caly czas mowila PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA< PA PA<

Teciowa do swojej siostry przez telefon - Zosia jest cudna i mowi pa pa.

Zosia - bababababa
Tesciowa - o jak ladnie powiedziala papapapa

k#$%#@%#@%wa jego mac! NIE MOGE!!!

Poprostu nie moge i juz. Plakac mi sie chce. poprostu mam ochote wyjsc z siebie i stanac obok. ja moglabym zupelnie nie istniec i wtedy jej marzenia by sie spelnily :( :( a eRek spryciarz dzisiaj o 5rano na 2 dni wyjechal. a w domu zimna wojna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791864 przez gumis24
Agathe ah ta Twoja tesciowa ja pitole!!! :ohmy:
Anusska ah coz to za wirus??!?nigdy nie slyszalam o czyms takim..i tylko ibuprofem??
Ryan w zeszlym tyg byl przeziebiony dawalam mu ibufrofem w srode bylo juz ok wiec w czwartek wyslalam go do zlobka i w piatek popoludniu do lekarza po antybiotyk (znowu) bo mu sie pogorszylo..takze stwierdzilam ze bede go trzymac az do poniedz w domku az wyzdrowieje na 100% bo inaczej jak idzietaki nie doleczony to znow cos lapie...a ja mam w poniedz szczepienie na gryoe..;)
U nas makabryczna pogoda od niedzieli padalo non stop do dzis rana ... :(
Buziaki i dobrej nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791888 przez gatita
Xavi spóźnione ale szczere wszystkiego NAJ NAJ NAJ kochany Bąbelku :kiss: :kiss: :kiss:
Rośnij nam zdrowo i bądź pociechą dla rodziców
:kiss:


Cześć dziewczyny ! Przepraszam, że ostatnio tak rzadko wpadam na forum, ale ciągle jestem w biegu! w dodatku już pomału robię pierwsze przygotowania do powrotu do Espanii, dziś wysłałam pocztą Jamalka kojec :)

Oj, co za okropne choróbstwa się przyplątały do naszych maluszków :( mam nadzieję, że wszystkie szybciutko wyzdrowieją ! Jamal jeszcze nie miał tej szczepionki na roczek, bo tu się ją robi na 13 miesiecy dopiero, wiec stwierdzilam, ze juz lepiej zaszczepie go po powrocie do Hiszpanii... zresztą tyle tu w Polsce było głośno o jakiś wadliwych szczepionkach sprowadzanych z Korei, po których dzieci dostawały epilepsji... że nie chcę ryzykować... a że w sumie młody nie ma jakiegoś częstego kontaktu z innymi dziećmi, to poczekamy jeszcze te 3 tygodnie.

Jassimaria - witaj na forum :) Gratuluje i zycze spokojnej ciąży :) no niestety tylko 3 usg panstwowo, te pierwsze w 12tygodniu jest tak ustawione, bo mozna wtedy zmierzyc dokladnie przeziernosc karku maluszka i inne markery wad genetycznych, wczesniej tak jak Kasia mówi i tak niewiele widać, ale jak sie martwisz to moze idz do gina swojego - z tego co pamietam jeszcze przed pierwszym USG mialam badanie (nie pamietam w ktorym tyg) i moja ginka przystawia mi cos na zasadzie KTG, ze bylo slychac bicie serduszka, ale bez obrazu :)

Annaem - to długie wakacje sobie w Polsce robicie :) bawcie się dobrze ! No i Andres rzeczywiście spryciarz mały już wstaje :)

Anuskka - biedulka Milenka! dużo zdrówka dla niej!!! no i gratulacje dla Twojego brata :) będzie nowa dzidzia w rodzinie :lol:

Kasiah - super apartament i w ogóle WIELKIE ZAZDRO :) też bym wybrała się do Nowego Jorku :) no i te musicale na Broadwayu ! Ah ! wrzuc nam potem zdjecia to poogladamy z zazdroscia :) hihi
fajnie, ze Pszczolka tak ladnie wcina sama :) Jamal nie chce sobie sam nawet trzymac butelki z mlekiem :dry: tylko "mamamama"... no ale kiedys sie chyba nauczy ;)

Agathe - Boze bidulku :) musisz byc SILNA z T. Trzymam za Ciebie kciuki! Licz w myslach do 10, rób wdechy i wydechy.. a jak już nic nie podziała, to powiedz T. że Zosia mówi po polsku, a po polsku PAPA to znaczy ADIOS :) czyli pewnie chcialaby zeby babcia juz sobie pojechala :woohoo:

Lenita- i jak tort się udał??

a tak w ogole przypomnialo mi sie - DZIEWCZYNY HELP !!! Jakie mam kupic Jamalowi pierwsze buty do chodzenia??? Ma kilka par, ale na razie buty były przez nas noszone tylko "dla ozdoby" a teraz młody już zapitala jak dziki przy wszystkim na co tylko uda się wspiąć, pcha swój samochodzik i ucieka, więc myślę, że lada dzień będzie już sam chodził :) więc przyda się coś więcej niż skarpety antypoślizgowe :P POMÓŻCIE :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 5 miesiąc temu #791893 przez Agathe888
ehh gumis poprostu zwariuje. poza tym ja zawsze taka bidna wydaje mi sie ze mnie nikt nie kocha i ze Zosia bedzie ich bardziej niz mnie i ze w ogole po polsku nie bedzie chciala mowic. same czarne scenariusze.

Jassimarija gratuluje ciazy@ ja w PL zrobilam pierwsze usg 7tc mialo byc serce, nie bylo serca jeszcze, myslalam ze umre z niepokoju. w hiszpanii mi lekarz powiedzial ze mam przyjsc w 8tc nie pozniej (prywatnie rodzilam) bo w 12tc robia juz jakis badania chyba. ale nie pamietam jak to bylo dokladnie. generalnie tak jak kasia pisze na poczatku to tam prawie nic nie widac i pamietam ze tez myslalam sobie kiedys ze te pierwsze badania to niepotrzebne. no ale wiadomo ze chcialabys zobaczyc jak sie ciaza rozwija.

JAVI NASZ KOCHANY BUZIACZKI Z BCN!! Pamietam jak mamusia z porodowki pisala a ja przez kompem caly dzien jakbym jakis film ogladala czekalam na Twoje narodziny :kiss: :kiss:

Anuskka zakladamy klub? ja tez znow chora. ja mysle ze naszym logo powinna byc Milenka lezaca na Jezusa na znak naszego cierpienia :silly: :silly:

Edka fajnie ze sie wesele udalo. rzeczywiscie lalo jak z cebra w ten wkend.
my jeszcze nic nie zarezerwowalismy. odechcialo mi sie obecnie wesela...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl