BezpiecznaCiaza112023

Chusty do noszenia dzieci

14 lata 3 tygodni temu #12063 przez ilona
kasiora napisał:

wracajac do chust :) tez jak gabrielek byl malutki myslalam o tym ale... wiadomo ze dziecko przyzwyczaja sie do noszenia (na rekach) wiec jak to wyglada z chusta ?? wlasciwie to samo?? pozniej takie dziecko jest ciezko "odczepic" od siebie :lol: (moze sie myle ? ).


no właśnie... a później nic nie możesz zrobić bo dziecko najchętniej spędzałoby czas "na tobie"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12081 przez Margolec
Ja zamierzam zaopatrzyć się w chustę,ale na pewno nie w nosidło. Mój "GURU" Paweł Zawitkowski bardzo odradza nosidła min. dlatego że są bardzo nie anatomiczne. Jeżeli chodzi o chustę, to widziałam jak moja znajoma nosi szkraba w niej i uważam, że to fantastyczna sprawa. Maluch jest zachwycony, my mamy wolne ręce i wszyscy są szczęśliwi. Choć pewnie nie będę chciała nosić synka cały czas, ale tak raz - dwa razy w tyg po godzince czemu nie. No i oczywiście w pozycji pionowej po 4 msc życia:)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #12096 przez anetkafed
A co na temat chust uważa nasza Pani Położna? Chyba każda z nas chętnie dowie się czegoś na ten temat od "profesjonalistki"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14834 przez mysia-sia
Jak już wcześniej pisałam ja jestem bardzo zainteresowana noszeniem dzidzi w chuście, ale chciałabym to robić po jakimś przynajmniej krótkim instruktarzu. I dziś właśnie dowiedziałam się gdzie w moim mieście mogę na coś takiego się zapisać:) Nie wiem jeszcze jaki byłby ewentualny termin takiego spotkania, ale moim zdaniem jest to bardzo fajna sprawa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14883 przez natmur11
ja jakos nie potrafie sie przekonac do chust, za to nosidelko napewno kupie na "wyjatkowe sytuacje"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14884 przez ilona
natmur11 napisał:

ja jakos nie potrafie sie przekonac do chust, za to nosidelko napewno kupie na "wyjatkowe sytuacje"


ja też nie mam przekonania. i raczej nie kupię tego rodzaju gadżetu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14911 przez Manga
Margolec napisał:

Ja zamierzam zaopatrzyć się w chustę,ale na pewno nie w nosidło. Mój "GURU" Paweł Zawitkowski bardzo odradza nosidła min.

Margolec mamy tego samego guru ;)

W moim przypadku było tak, że w chustę się zaopatrzyłam -i uważam, że jest to rewelacyjna rzecz. Nie odczuwa się tak ciężaru dziecka, jak przy zwykłym noszeniu, ma się wolne ręce, a z drugiej strony dziecko cały czas czuje naszą bliskość. Oczywiście sposób wiązania jest niezwykle ważny (dla maluszków tak, by nie nosić w pionie) oraz to by nie nosić zbyt długo.

Mimo tego wszystkiego, ja swojej chusty za bardzo nie wykorzystałam z dosyć prostego powodu, okres kiedy najbardziej mogła mi się przydać, to gorące lato i było nam (mnie i Żółwikowi)tak blisko siebie za ciepło :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #14912 przez ilona
no to faktycznie... a w zimie to chyba, że w domu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25682 przez monami
Hej wszystkim :)
Co sądzicie o chustach do noszenia dzieci? czekam na opinie :) i pozdrawiam :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25687 przez Kathi
uuuuuu temat rzeka, ja osobiście jestem na "nie" jakoś do mnie nie przemawia bliskość rodzic-dziecko ([psychiczna) o jakiej sie zwolennicy wypowiadają. Dziwna pozycja, nie wiadomo co się z dzieckiem dzieje.... Może dobre na jakis czas dla wcześniaka, ale tutaj to chyba bym siedziała z dzieckiem w chuście i cały czas tam zagladała, a to nie o to chodzi. Jak widzę kobiety w tych chustach to jakos mi sie szkoda tych dzieci robi, nie wiem czemu.
Nie neguje nikogo kto ich używa, takie jest moje podejście i tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25691 przez Joanna-Rona
Jestem przeciwna na dłuższą mete są nie wygodne dla Maleństwa i mogą mieć zgubny wpływ na rozwój stawów biodrowych. I jak już kiedyś pisałyśmy o chustach to któraś z Mam zauwarzyła że były przypadki podduszenia dzieci a nawet śmiertelne :(

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25699 przez monami
ja właśnie zastanawiam się nad kupieniem chusty. Ze względu na stawy biodrowe..boję się używać nosidełka...
Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, autor poradnika 'Co nieco o rozwoju dziecka - poleca noszenie dzieci w chustach.
Załączam link : www.edziecko.pl/wideo_edziecko/10,86809,...zeniu_w_chuscie.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25749 przez sylwus136
paweł zawitkowski jest fajny ale mnie nie przekonuje.
dla mnie chusty to dziwny wynalazek.jestem na nie i to tez dlatego ze wiele dzieci sie w nich podusiło...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25754 przez Moniq
z chustami tak jak ze wszystkim, dobre ale z umiarem
jeśli chodzi o podduszenia, to nawet producenci nie zalecają noszenia w chustach dzieci poniżej 6 tyg życia;
ja mam sling, czyli taką chustę jak na zdjęciu, jestem z niej zadowolona ale nie używam jej często, tylko gdy muszę coś załatwić a z wózkiem nie da się wjechać, np wyprawa do lekarza, urzędu itp. na lato kiepski pomysł, bo dziecku jest w niej gorąco, to tak jakby miało dodatkowy dość gruby sweterek, poza tym moja niunia wytrzymuje w niej ok 20-30 minut, jest bardzo ruchliwa a chusta jej na to nie pozwala. do tego dzieci z problemami z bioderkami nie można nosic przodem do świata ani w takiej pozycji jak na zdjęciu, najlepiej na biodrze, a do tego dziecko musi mieć ok 5 miesięcy. do tego taka chusta jak na zdjęciu dla dziecka ok 8-9 kg to dość ciężkie dla mamy(wiadomo lżej niż na rękach ale i tak ciężko). acha i jeszcze dzieci z zaburzonym napięciem mięśniowym nie powinno się nosić przodem do siebie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25825 przez ula.junge
Ja musiałam długo trenować żeby móc swobodnie i ze spokojem nosic dzidzie. Od tego w sumie trzeba zacząć czyli gruntownego opanowania wiazan, najlepiej z kims kto sie na tym zna. Teraz noszę już córeczke 4 miesiac i bardzo sobie chwalimy. Co do chusty to testowalismy rozne ale najbardziej przypadla nam do gustu ta znam.to/recenzje/12002/Chusta--Be-Close-Womar-Zaffiro
Jest elastyczna i dobrze trzyma wiazanie, swietna na dobry poczatek chustonoszenia, pozniej można poszalec z drozszymi ale my poki co nadal uzywamy tylko tej.
pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl