BezpiecznaCiaza112023

Witajcie Dziewczynki :)

10 lata 6 miesiąc temu #772832 przez nike84
srenka to Twój mały śpi od 23-8 cały czas? Bez przerwy? Jak ja bym tak chciała. Mimo że nie mam może tak najgorzej, bo tylko dwie pobudki w nocy na karmienie. Ale marzy mi się przespać z 8 godzin bez przerwy :cheer:

nuśka takie bujaczki do 18kg są właśnie najlepsze. My nasz bujaczek dostaliśmy, więc nie będe wybrzydzać, ale na razie musiałam go schować na rzecz hustawki. Ale jestem mega zadowolona - cudowne urządzenie. Małemu dupcie buja a w dodatku od dwóch dni bardzo go różne melodyjki interesują. Wiec wkładam go do huśtawki i włączam melodyjki, a on siedzi i nasłuchuje :cheer: No a ja mam chwile czasu zeby np zrobić pranie czy cos posprzątać :)

Ja brzuch smaruję balsamem Palmers którego używałam w ciąży. Raczej wątpię że coś pomaga, ale zawsze przynajmniej trochę nawilżę skórę. Czekam jak tylko miną te 3 miesiące i od razu się biorę za tego flaka, bo czasami mi się płakać chce jak na niego patrzę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #772988 przez KarolciaZumba
Kochane jak ja bym musiała w nocy tylko 2 razy wstać to byłabym w 7 niebie :D
Kurde tyle tych gadżetów dla bobasów że szok ! U nas ostatnio sprawdza się nosidełko wkładam małą i mam dwie wolne ręce więc zawsze mogę coś zrobić a ona jest szczęśliwa że jest blisko mamusi :)

Nike współczuję Ci,że tyle musisz czekać żeby zacząć ćwiczyć ale dobrze,że idzie zima to się ubierze gruby sweter i nie będzie nic widać, ja to nie próżnuje i biegam codziennie nawet jak pada, ja to może brzucha dużego nie mam już ale za to w boczki poszło mi w ciąży że szok :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #773913 przez KarolciaZumba
No tak powiedz Mai,że śpimy godzinę dłużej :P :D


Czy zauważyłyście taką zasadę,że jak tatuś jest w domu to wasze dziecko jest od razu spokojniejsze?

Bo ja to stwierdziłam,że mój Ł. chyba powinien być w domu z Mają bo ona wtedy jak aniołek :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #774638 przez nike84
Karolcia u nas jest na odwrót - jak mąż wraca do domu to mały akurat ma mega kolkę albo zły humor. W ten weekend przeżyliśmy istny horror, bo niestety espumisan chyba przestał na niego działać. Ból brzuszka, przy każdym bączku wielki pisk i płacz. Żadne masaże, ciepłe pieluszki na brzuszek, nic nie pomagało. Mąż jak widzi, że on tak niesamowicie płacze to boi się go brac na ręce. I tym sposobem całe dwa dni spędziłam z Kacperkiem na rękach :( próbując go uspokoić. W końcu nie wytrzymałam i dziś po 4 nad ranem leciałam szybko do apteki całodobowej po jakieś kropelki na kolkę. Teraz mały śpi i trzymajcie kciuki żeby pomogło!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #775181 przez KarolciaZumba
No to Nike współczuje Ci nocki ....
A u nas znów zaczęło się wymuszanie żeby nosić na rękach więc horror ! :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #775963 przez nike84
Karolcia wiem coś o tym bo u nas też zaczęło się wymuszanie. Kładę go w huśtawce - ryk, biore na ręce - spokój. Najgorsze, że jak go zostawiam żeby sobie popłakł i się uspokoił, to zawsze ktos przyjdzie i go od razu bierze na ręce. Nie pomagają tłumaczenia, ze za chwilę będzie ważył z 8-10kg i kto go będzie wtedy nosił :dry:

U nas kropelki trochę pomogły ale i tak nie jest idealnie. Lekarka przepisała nam kropelki, więc jak te do końca tygodnia nie pomogą to kupię te drugie. Rany boskie za niedługo będę miała pół apteki w domu :huh: :dry:

srenka a co tam u Ciebie? Dawno się nie odzywałaś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #776811 przez KarolciaZumba
Dziś w nocy Maja przespała 6 h !!!!!!!!!!!!!!! :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: Aż się przestraszyłam jak wstałam i popatrzałam na zegarek !

My dziś byliśmy u lekarza, Maja waży 4700 więc przybiera książkowo, przez miesiąc 1,2 kg przytyła więc jest dobrze :)

My walczymy z kupką, bo robi średnio jedną na 2 dni ale podobno to normalne przy karmieniu piersią. Jednak wolałam jak kupka była częściej :laugh:

Zastanawiam się nad zakupem maty edukacyjnej bo już nie wiem co mam robić z Mają jak nie śpi w ciągu dnia.

Też tak macie,że mogłybyście leżeć godzinami i patrzeć w Wasze dzieciaczki?
Jestem taka szczęśliwa,że mam Maję !!!! :) :) :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #776812 przez srenka_918
U nas ząbkowanie... Takiego krzyku i płaczu i ślinotoku nie da się ogarnąć... Jestem wykończona...
Najgorsze jest to że gryzaki się nie sprawdzają, bo mały nie wie że służą do gryzienia, nawet jak mu trzymam to ucieka buzią... Najlepiej lubi jak daję mu swój palec...
Aha... I te gorączki... Czopki nie pomagają, a zawiesiny wypluwa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #776825 przez KarolciaZumba
No to Srenka nie dziwię Ci się... Ja też tak mam,jak Maja dużo płaczę,że od tych krzyków jestem mega zmęczona :dry:

Powiedzcie mi czy to normalne,że Maja ostatnio tyle śpi, lekarka mi dziś powiedziała,że mam zluzować ale dla mnie to jest takie dziwne... To,że śpi tyle w nocy to jedno, w dzień też dużo śpi, gorączki nie ma, je cyca więc apetyt ma. Może serio dramatyzuje ale wcześniej tak nie było...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #776876 przez nike84
no u nas Kacperek tez ostatnio potrafi przespać jednym ciągiem 5h :) Ale jaki głodny się wtedy budzi! Muszę lecieć na złamanie karku, bo inaczej cały blok słyszy że się panicz obudził ;)
U nas dzis z kolei problem kupkowy, a konkretnie z jego nadmiarem. Co przewijanie to kupsztal! A najgorsze że znowu się krew pojawiła :angry: Myślę że to przez ta nieszczęsną herbatkę rumiankową, bo wyczytałam ze w nadmiarze u wrażliwych dzieciaczków, moze powodować biegunki. Jak do jutro mu sie nie polepszy to pójdę z nim do lekarza :dry:
A co do spania w dzień, mój mały też nie raz non stop śpi i budzi się tylko na jedzenie i przewijanie. Pani doktor powiedziała że w tym wieku maluszem moze nawet 16h na dobe przesypiać. A jak nie ma gorączki i je ładnie to nie ma się co martwić. Wiec oczywiscie kilka razy w ciagu dnia mierzę mu temp. żeby sprawdzic czy wszystko jest dobrze. Dzis mi pół dnia przespał, tak że mogłam zrobić pranie i poprasować ciuchy :)

Srenka współczuję ząbkowania :( Z tego co słyszałam to niezły hardcore to jest. Moja kolezanka stosowala jakiś żel podczas ząbkowania i ponoć nawet im pomógł. A tak to nie wiem, bo to dopieroprzed nami, ale znając moje szczęście to skończą się kolki i zacznie ząbkowanie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777613 przez srenka_918
u nas żadne żele nie pomagają... Jedynie mój palec, ale ile ja mogę siedzieć z palcem w jego buzi? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778281 przez KarolciaZumba
Nike czytałam Twój post na wrześnióweczkach ,że jesteście w szpitalu z Kacperkiem.
Trzymam kciuki żeby wszystko skończyło się ok :) :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778768 przez srenka_918
Nike zdrówka dla Kacperka :*

Karolcia a co tam u Was? Ja dzięki wszystkim świętym mogłam ciutę odpocząć od małego... Goście przyjechali to go nosili i bawili się z nim a ja im jeść donosiłam i to było o wiele lżejsze ;) Nawet zmywanie ;) a Teraz tatuś męczy się z Pawełkiem, ale nie wiem jak długo to ząbkowanie może trwać... Zębów jeszcze nie widać, ale dziąsła coraz bardziej czerwone

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778829 przez KarolciaZumba
U nas raz lepiej raz gorzej. Parę dni temu przeszła zawał serca jak Mają przez pół h robiła plastelinowa kupke!!!! Już myślałam że to jakieś zatwardzenie ale nie płakała przy tym. Nie wierzę że to mogło być przez dżem morelowy!
:dry: Niechce nawet wiedzieć jaka Maja będzie marudna podczas zabkowania.

U nas postęp w nocy bo Mają już ładnie zasypia i śpi długo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #778887 przez srenka_918
Ze spaniem to jak mamy dobry dzień to od 20.30 do 2 (karmienie) i do 5.30 (karmienie) i o 8 pobudka. A dziś to było od 20.30, potem karmienia o 22, 3, 5, 7, a o 7.30 pobudka na stałe.
Trochę zrelaksowałam się jak mi mama pomagała ;) ale stanowczo za mało...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl