BezpiecznaCiaza112023

Mamusie 2010

9 lata 11 miesiąc temu #880542 przez wola82
Alutka Lena 6,5kg wazy :) Chlopcy sa leniwi, ja tez widze roznice miedzy Lukasem jak byl taki jak Lenka, nawet jedzenie mu dluzej shodzilo i czesto przysypial przy cycu, a Lena 10-15 min i najedzona a w nocy znowu Lena spi a Lukas co 2-3 godz sie budzil.
Monia u nas na obiad tradycyjnie byl rosol a na drugie golabki z sosem grzybowym, drugie cieple danie to byly parowki po wegiersku z szyszkami :) . Salatek 2 rodzaje z ciast tort, snikers i babeczki mniam... robione przez moja siostre. Goscie chyba zadowoleni byli nikt sie nie skarzyl :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880555 przez MoNiaaa
a mniej wiecej wiesz ile cie wszystko wynioslo? nie liczac ubranka?
u nas raczej bedzie po poludniu wiec obiad odpadnie i chce zrobic jedno cieple danie.golabki z sosem fajny pomysl kazdy ubi moze moja mame bym zwerbowala do zrobienia bo robi pyszne :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #880592 przez alutka1011
Monia my mieliśmy chrzciny o 11 więc obiad i później frytki z sałatką i nóżką nadziewaną bo mi się nic więcej nie chciało robić :P No i oczywiście tort 3 rodzaje placka po połówce i słoneczka do tego 2 sałatki no i śledzie.Dla dzieci oczywiście chipsy owoce itp.
Monia moja też jest bardziej płaczliwa ale ja sobie to tłumacze że to taki wiek..bunt czterolatka ;) A czy wasze dzieci też się tak boją pająków,mrówek,much itd. bo moja na sam widok pisk i dostaje drgawek :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880617 przez wola82
U nas tez chrzest byl o 11 a obiad okolo 12:30. Jeszcze mielismy przygotowana na wszelki wypadek kielbase na grilla ale nikt juz nie mial ochoty.
Mi duzo rzeczy przywiezli z Polski jak miesko takze za to nie placilam bo bylo ze swojego swiniaka :)
A ile to nas wynioslo to szczerze mowiac nie mam pojecia jakies 500 zl przeliczajac na Polskie, nie podliczalam nawet dokladnie.
A ubranko moja siostra pozyczyla od znajomej, takze za sukieneczke i plaszczyk nic nie placilam dokupilam tylko body, rajtuzki i buciki. Maz garnitur mial, ja tez sukienke mialam, tylko dla Lukasa kupowalam bo nawet nic nie mial takiego eleganckiego na takie okazje :)

Lukas na pewno boi sie tych owadow co lataja bo zawsze ucieka w parku przed muchami, a mrowki jak widzi to zadeptuje, a pajakow raczej nie zauwaza.
Ale Alutka ja jak bylam mala i w sumie do tej pory na widok wezy i jaszczurek tak reaguje, a w mojej rodzinnej miejscowosci tego niestety nie brakuje (tzn zaskronce) mimo iz nie sa grozne to mam jakas fobie i zawsze jak szlam do lasu na grzyby czy jagody to zawsze napotkalam na taka "bestie", ale to chyba myslami przyciagalam :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880633 przez alutka1011
Siostrzeniec też miał właśnie taki etap w swoim życiu że się bał wszystkich owadów mam nadzieję że jej szybko przejdzie :dry:
U nas chrzciny napewno wyniosły ponad 1000 same placki ok 200 zł a do tego część mięsa zamawiała więc kolejne 200 :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881061 przez MoNiaaa
wlasnie tez nastawiam sie na ok 1000 zl
ja licze ze chrzciny beda po poludniu ok 14 ;)
Julka tez nie lubo owadow ale raczej nie chisteryzuje zalezy tez co spotka kiedys muche usilnie probowala przegonic:" no idz sobie sio" zamiast reka ruszyc :side:
ja wezy sie potwornie boje!!!!!!kiedys pojechaam z mezem na grzyby i zamiast grzybow szukac to szukalam wezy no i oczywiscie napotkalam gada...darlam sie jak glupia :blush:

a wasze starszaki tez tkie nieusluchane? jak trzeba sprzatac to zawsze ja rece bola albo sie jej nie chce tak duzo...prosba ani grozba nie dziala

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881130 przez wola82
Monia dokladnie grzybow w lesie nie bylo ale wezy mnostwo :laugh:
No niestety Lukas probuje stawiac na swoim i tez czesto cos mu dolega jak cos ma zrobic, a zwlaszcza przy jedzeniu ma jakies dolegliwosci, a jak trzeba isc spac to albo glodny albo siku albo kupa i zawsze cos, a 2 razy nam sie zdarzylo ze nie poszedl do przedszkola bo go noga strasznie bolala :silly: za dlugie paznokcie mial, ale jak trzeba obciac to we dwoje nam go ciezko utrzymac a rzask niesamowity.
A teraz caly tydzien siedzi w domu bo mial oskrzela zajete na szczescie nie zapalenie i wykaszluje to wszystko, ale mysle ze juz w poniedzialek pojdzie bo nudzi mu sie strasznie. teraz oglada bajke, ale idziemy budowac cos z klockow zaraz dopoki Lena spi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881136 przez MoNiaaa
HEHEH znam te dolegliwosci :P jak jest pora na spanie to zawsze ma tyle rzeczy do zalatwienia juz nie raz lezy w lozku ale jeszcze cos musi powiedziec albo dac buziaka i wychodzi z pokoju i po 10 razy trzeba ja przykrywac :P
z jedzeniem nawet ok chyba ze u tesciowej jemy to masakra bo tam je z doskoku,,,
do przedszkola na szczescie lubi chodzic :)
i mamy problem z obgryzaniem paznokci:( ma okropne i ciagle obgryza zwlaszcza jak sie zamysli ;/
bajki ma ograniczone praktycznie tylko w weekend rano oglada bo po tych bajkach niegrzeczna strasznie byla ogladala mini mini ale teraz jest spokoj i nawet nie domaga sie bardzo chyba ze dluzej w domu siedzimy i sie jej nudzi.
ale u nas okropna pogoda :( leje i zimno brrr
a jutro mam isc na fitness z dzieciakami nie wiemjaks ie wybiore na taka pogode :unsure:

macie jakies pomysly na wakacje?
my raczejw domu bedziemy kupilismy dzialke rekreacyjna wiwec pewnie tam bedziemy spedzac czas M wybudowal Julce domek i piaskownice kupimy jakis basen
moze ewentualnie jakas wycieczka krotka al enie wiem gdzie zeby nie daleko bardzo

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #881262 przez alutka1011
Też to znam pić mi się chce,sikać mi się chce itd.
Maja to jak jej zawieje rak posłuszna jak aniołek a raz to istny diabełek ;)
Pogoda do d... i Maja dziś już taka dożarta że wychodzę z siebie a do tego ząbkujący Dawid :( żyć nie umierać :( ale już jedną jedynkę mamy i czekamy na drugą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881296 przez wola82
Pogoda naprawde straszna i tak do soboty jeszcze :dry:
Ja Lukasowi jak juz caly tydzien siedzi w domu to pozwalam bo zwariowalabym z tym jego szalenstwem, skakaniem po lozku i te inne szylone pomysly, a przy bajce przynajmniej chwila spokoju, ale jak mu nie pozwole to nie robi z tego tragedii.

Na wakacje jade z dziecmi do Polski do rodzicow, na caly sierpien, i ostatni tydzien sierpnia na podlasie do dziadkow mojego meza, a w ostatnia sobote sierpnia do Stargardu Szczecinskiego na wesele, chyba ze sie rozmysle, bo z dziecmi tak jezdzic to mi sie nie usmiecha. I z tamtad do Wiednia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881542 przez MoNiaaa
wola to wakacje w rozjazdach was czekaja oby maluchy dobrze zniosly:)
alutka gratu;uje zabka Zuzka sie juz 2 miechy meczy slini i wszystko do buzi pakuje a zabkw ani widu

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881648 przez alutka1011
Monia nam wychodzil ząbek ponad 3 msc a dopiero pierwszy wyszedł w środe a drugi wczoraj :)
My raczej nigdzie nie pojedziemy bo mój mąż ma problem żeby dostać urlop :angry: Jego szef woli mu zapłacić niż Go wysłać na urlop :angry:
Pogoda się zrobiła i mam nadzieję że z dnia na dzień będzie coraz lepiej bo przez ostatnie dni to miałam ochote wyrzucić Maje przez okno
:angry: ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881659 przez MoNiaaa
hehe alutka mialam to samo z Julka jeszcze zrobilam jej wolny caly tydzien i plulam sobie w brode bo taka niegrzeczna momentami byla:P Zuzka strasznie nerwowa przez te zabki jest :(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881991 przez alutka1011
Monia oby Zuzi szybko wyszły ząbki i się nie męczyła bardzo :kiss:
Ciekawe co u reszty mamusiek ?!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882225 przez MoNiaaa
no wlasnie sie wykruszylo towarzystwo :( ja na fb z paulinka mam jeszcze kontakt a kiedys taki ruch byl na forum :)
czasem jak na Zuzke [atrze to sobie przypominam jak Julka taka malutka byla a teraz taka panna duza, jutro maja przdstawienie w przedszkolu a w czerwcu dzien rodzicow(zamiast dnia mamy) jada tez na wycieczke na dzien dziecka pierwszy raz sama autokarem pojedzie :) strasznie rosna te dzieci ani sie ogladniemy i szkola!!! az strach pomyslec co sie bedzie dzialo :ohmy:

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl