BezpiecznaCiaza112023

Mamusia WRZESIEŃ2010

13 lata 8 miesiąc temu #29478 przez Batmanik
oooo wlasnie i na paciorkowca mialam robione..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29485 przez roxana
w szpitalu w którym rodzę po prostu wymagają tych badań i pewnie dlatego mi je zlecił, ale co lekarz to inna teoria i inna praktyka, najważniejsze że dzidzia zdrowa:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29487 przez _aga86_
Wedlug mnie im wiecej badan tym lepiej- nie zaszkodza napewno, gdzyz nie sa to badania inwazyjne, a zawsze jest mozliwosc szybkiej reakcji... No, ale najwazniejsz badania dziewczyny mialyscie robione tylko iwo pamietaj o paciorkowcu- powiedz lekarzowi, ze chcesz i koniec. Ja mieszka w Uk i nie robia badan na paciorkowca, ale ja robilam prywatnie- nie odwazylabym sie zaryzykowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29493 przez dziub12
ja też sporo badań wymuszałam na lekarzu nie wiem czy by mnie posłał a ja tam wolę sobie zrobić i byc spokojniejsza niż potem pluć sobie w brode;) :laugh: a jkaie badania to już nie pamietam ile ale dużo mi się powtarzało z tych co dziewczyny wymieniły
co do ktg to jak pisałam to nie robią raczej wczesniej niz ok 38 tygodnia jak już poród się zbliża,no jedynie tak jak ja robiłam ktg w 37 bo chcialam jakos mialam wrażenie ze mały mniej się rusza sprawdzili na ktg prawidlowe ruchy serce też prawidłowo bije a poprostu on biedny nie ma się juz gdzie ruszać bo mu ciasno;)) ale co tam zrobiłam i spokój jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29496 przez kasia86
ja miałam zleconych bardzo dużo badań...jakoś w 6-8 tyg ciązy już..za wszystkie musiałam płacić bo ciąże prowadzi mi lekarz prywatny.. miałam dużo obowiązkowych a różyczke, toksoplazmoze i hiv nieobowiązkową ale oczywiście też zrobiłam

potem usg praktycznie na każdej wizycie...
od 20 tyg usg szyjki za każdym razem...
morfologie i mocz co 4-7 tyg...

a jutro ide zrobić na tego paciorkowca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29499 przez roxana
A mój lekarz mimo iż prywatnie to wypisywał na nfz, a część badań robiłam w prywatnej klinice w której mam abonament.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29514 przez raczek10
WItam mamusie :) z tymi badaniami to jest rożnie ; ja chodziłam do 2 lekarzy ,bo ten pierwszy za dużo leków mi przypisał to wiec poszłam to skonsultowac do innego ,ten drugi powiedział zeby sie nie faszerowac lekami . to co lekarz to i inne badania ale jak samemu sie nie dopilnuje co trzeba zrobić to oni też nie zleca ' u nas to za badanie ktg. na szpitalu to trzeba płacic 30 zł .

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29519 przez rabarbar8210
Hej dziewczyny.
Dawno mnie nie było, bo i czasu brakowało na wszystko. A widzę, że forum wrzesniowe kwitnie :) My, podobnie jak Katarzynka tez mamy za sobą tygodniową wizytę w szpitalu, bo pod koniec 32 tygodnia dopadły nas strasznie bolesne i regularne skurcze ( co 10 minut) i trochę spanikowałam. Pognaliśmy do szpitala , ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze i jesteśmy dalej we dwie :) Ciśnienie dzięki Bogu w normie. Mam nadzieję, że Katarzynka prędko wróci i że wszystko jest ok.
Z bieganiem do toalety tez mam spory problem bo z zegarkiem w ręku wstaję co godzinkę piętnaście, ale nie ukrywam, że troche sie juz przyzwyczaiłam:) Nasza gwiazdka upodobała sobie buszowanie w nocy a jest juz na tyle duża, że te ruchy i kopniaczki są momentami bolesne ( zwłaszcza pod żeberka :)). Leżenie na plecach wogóle nie wchodzi w grę, tylko na bokach i to na podusi do karmienia, wtedy przynajmniej nie bolą biodra :) Podobnie jak Wy już nie mogę się doczekać kiedy w końcu zobaczę i przytulę tego mojego małego rozbójnika:). Zakupy z Allegro już dotarły wszystkie więc jesteśmy przygotowani i czekamy. Oby dotrwać do końca 38 tygodnia.
Roxano, nawet nie wiesz jak sie cieszę, że synuś zechciał poczekać i że czujesz się lepiej. wszystkiego dobrego dla Was. Juz naprawdę ostatnia prosta. Trzymam kciuki.
Katarzynko, wracaj do nas! :)

"To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"
Paulo Coelho

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29523 przez roxana
cześć Dziewczynki

Dziś mój ginekolog pierwszy raz przyjmuje po urlopie więc się wybieram na 12.
Napiszę relację jak wrócę, od razu odbiorę wyniki badań - wymaz.

Noc u mnie jak zwykle - pięć wizyt w toalecie, ale za to wyspałam się superowo. Padłam o 21 na kolanach męża, oglądaliśmy film, już nawet nie pamiętam jaki. Zaśliniłam mu spodnie:) jak to ja podczas snu:)
Po godzinie wzięłam kąpiel i do łóżka i tak do 8. Może to już dziś ten dzień 0. ??
Gdzieś ostatnio czytałam, że przed porodem organizm robi się strasznie zmęczony i chce się bardzo spać, to podobno otatnia mozliwość wypoczynku i zebrania sił przed porodem.

No i śniło mi się, że rodzę, nie ma mojego męża, jest ze mną moja mama a on jedzie i nie może dojechać do szpitala, poród ma przyjmować mój znajomy. Wchodzę do małej sali a tam 3 inne kobiety w ciąży stoją w kącie i palą papierosy, sala zadymiona, więc wychodzę szukam poołożnej, a one siedzą i jedzą objad i nie chcą mi pomóc, to szukam ordynatora, ale nie mogę wejść na oddział patologii ciąży. Ten lekarz mówi do mnie, że czas rodzić , a ja jak to przecież nie mam skurczy. On na to ze 4 cm rozwarcie. JA mówię, że czekam na męża albo jadę do domu i nie będę rodzić w zadymionym pokoju. Robię awanturę tym dziewczynom. no i się obudziłam:)

A dzisiejszy dzień w ogóle dobrze się zapowiada bo przyszła przesyłka z robotem kuchennym - a niedawno mi się popsuł i zamówiłam sobie inny więc mam dzień na rozkminienie różnych funkcji.

No i zoriętowałam się o co chodzi z tymi szczepionkami - trochę poczytałam.
Dobrze by było gdyby na wzw b zaszczepili dziecko Engerix - em b. To najlepsza szczepionka i nie zawiera tej cholernej rtęci. Ta druga szczepionka podawana zaraz po urodzeniu jest na gruźlicę i też nie zawiera rtęci. a ten związek rtęci nazywa się - thimerosal. więc na ten srodek trzeba uważać.

Pozdrowionka i jeszcze się odezwę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29524 przez roxana
cześć Rabarbar cieszę się bardzo, że znów jesteś z nami. No i cudowna wiadomość, że wszystko jest dobrze i skurcze udało się zatrzymać.:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29529 przez Batmanik
Witam!!!
ja to dzis pospalam az do 9-niepamietam kiedy ostatnio tyle pospalam :) wstawalam tylko raz dzisiejszej nocy...a tak to dalej wszystko ok ty :) lko natchnienia mi brak do zrobienia czegokolwiek :(
rabarbar jak milo ze znow z nami jestes :lol:
a co do szczepionek to musze wybrac sie do dobrego pediatry i wszystko wypytac dokladnie a najlepiej pojde do 2 to wtedy sprawdze czy mowil prawde :)
milego dnia!!!
pozdrawiam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29558 przez roxana
Jestem po wizycie Dziewczynki

Maluszek rośnie, już 3 kg waży, wszystko u niego jest dobrze. Przepływy dobre, wód płodowych odpowiednia ilość.

Szyjka nadal zamknięta, ale poród może nastąpić każdego dnia.

Umówiłam się, ze gdyby sam Tymuś nie chciał wyjść to najpóźniej 12 września będzie już na świecie. Akurat między 5 a 12 mój lekarz ma dyżury w szpitalu więc w razie czego pomoże:)

I co bardzo ucieszyło mojego męża - lekarz zaleca częste kontakty :blink:

Energia mnie rozpiera. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29566 przez Batmanik
Roxana to swietnie ze wszystko wporzadku :lol: to na co czekajcie stosujcie sie do zalecen lekarza-polaczcie przyjemne z pozytecznym :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29575 przez roxana
Robię dziś romantyczną kolację :blink:
Może Maluszek już niebawem będzie z nami.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #29580 przez kasia86
hej dziewczynki

ja dziś wstałam o 6;30 bo musiałam być rano o 8 u mojego gina na pobranie próbki do badania na tą bakterie paciorkowca...
jutro jeszcze ostatnie badanie morfologia i mocz...
przez to ranne wstanie jestem bardzo spiaca cały dzień..chyba do tego ta pogoda taka usypiająca

roxanko znowu same dobre wieśći :) i jakie przyjemne zalecenia od lekarza :)

mój Adrianek już w drodze do nas...w nocy będzie,już się doczekać moe mogę, nawet niunia jakaś taka ruchliwa dzisiaj,pewnie też się cieszy że tatuś w końcu ją ucałuje :lol:

miłego wieczorku mamuśki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl