BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

9 lata 3 miesiąc temu #960173 przez Sisi
Oj i ja raczej nie zdecydowalabym sie aby zostawic dziecko i wyjechac chocby na pare tygodni za granice.Zanim urodziłam przez pare lat jedzil moj maz do Niemiec ale kokosow z tego nie bylo biorac pod uwage ze byla to praca przerywana i lacznie w roku bylo moze 6m-c.Teraz pracuje na miejscu 12m-c i zyje nam sie tak samo no i jest mala bez ktorej on tez nie wytrzymalby nawet dwoch dni :) Oj wywrocila ta nasza kruszyna nasz swiat do gory nogami .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960177 przez Sisi
Jak urodzilam moja corcie jeszcze przez dwa tygodnie lezalysmy w szpitalu w zwiazku z moim duzym cisnieniem kiedy juz wrocilysmy do domu pare dni pozniej wyladowalam w tym samym szpitalu poniewaz zle mnie wyczyscili i zostalo lozysko a ja moglam dostac od tego sepsy po dwoch dniach po zabiegu wypisalam sie na wlasne zadanie bo nie moglam juz wytrzymac bez swojego dziecka ryzykujac wlasne zdrowie.Dopiero chyba wtedy tak naprawde do mnie dotarlo jak bardzo ta mala istota zawladnela moim swiatem i jak bardzo ja kocham i ze nic juz nie bedzie takie same jak wczesniej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960179 przez MoNiaaa
sisi to prawda taka mala istotka ale kocha się od pierwszej chwili i nie hcce się odstapic ani na krok !!
to tez mialas przejścia z porodem i po porodzie :(
moje dziewczynki już w przedszkolu/zlobku a ja obiadek gotuje.
no i zima do nas wrocila

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960182 przez Sisi
Oj bylo tych przejsc troche ale ktos tam u gory nad nami czuwal i wszystko skonczylo sie dobrze.Teraz pod koniec lutego wybieram sie do ginekologa na rozmowe jak to bedzie z kolejna ciaza bo zaraz po porodzie uslyszalam ze minimum rok powinien minac a ja troche sie boje znowu tych akcji z cisnieniem no ale pogadamy zobaczymy.U nas zimy brak tzn.jest zimno ale sniegu nie widac a chcielismy z mezem malej sanki kupic tylko musialyby byc chyba na kolkach bo ostatnie zimy to pozal sie panie boze. Wczoraj nawet wspominalismy ze swoim jak mnie poznal to w takiej sniezycy jechal ze nie wiedzial gdzie droga a gdzie pola :P teraz juz takiego problemu by nie mial.Ide swoja mala uspac niestety sama nie potrafi zasnac .Ile wasze dzieci maja dzemek w ciagu dnia? Ja swojej funduje dwie po 10 ale nie pozniej niz 11 i po 15 jak sie przywita z tata ktory wraca po pracy.A na noc kladziemy ja o 20 i spi do 7-30 z zegarkiem w reku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #960186 przez MoNiaaa
no w ostatnich latach to zima dość kiepska ale mi to pasuje bo nie lubie :P wczoraj u nas caly dzień sypalo wiec dziś jest sporo sniegu Julka ma isc na sanki jak tata wroci z pracy :)
sisi jak chcesz mieć drugie dziecko to nie ma co czekac a nie jest powiedziane ze tez będziesz miała takie ciśnienie ja w 1 ciąży tez mialas dosyć wysokie podejrzewam ze miałam tez zatrucie ciążowe (chyba tez ma cos związku z ciśnieniem) ale lekarze mi nie powiedzieli ale czytając później o moich objawach to tak mysle. a z Zuzia nie miałam zadnych problemów z ciśnieniem.

a pokaze wam moja Zuzie :)


http


]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960187 przez MoNiaaa
no w ostatnich latach to zima dość kiepska ale mi to pasuje bo nie lubie :P wczoraj u nas caly dzień sypalo wiec dziś jest sporo sniegu Julka ma isc na sanki jak tata wroci z pracy :)
sisi jak chcesz mieć drugie dziecko to nie ma co czekac a nie jest powiedziane ze tez będziesz miała takie ciśnienie ja w 1 ciąży tez mialas dosyć wysokie podejrzewam ze miałam tez zatrucie ciążowe (chyba tez ma cos związku z ciśnieniem) ale lekarze mi nie powiedzieli ale czytając później o moich objawach to tak mysle. a z Zuzia nie miałam zadnych problemów z ciśnieniem.

a pokaze wam moja Zuzie :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960196 przez Sisi
Sliczna masz corcie juz sama chodzi? Moj leniuszek dopiero zaczyna lapac odwagi do tego aby stanac bez podpierania sie o meble ale i tak tylko na pare sekund to robi.Ja mialam ponoc 15m-c jak poszlam na nogi i moja corcia chyba tez tak ma zamiar dopiero zrobic.Masz racje Monia nie ma sie co bac ale mam dobrego lekarza i lepiej z nim wszystko obgadam,poza tym moj maz to tak ma stracha tez ze cos sie moze stac.I masz racje wysokie cisnienie jest zwiazane z zatruciem ciazowym ale w mojej karcie jest wpis o stanie przedzucawkowym no i u mnie byl taki problem bardzo zadko ponoc spotykany ze ja sama nie odczuwalam zadnych dolegliwosci (a mialam 230/190) z tym zwiazanych i zupelnie przez przypadek na szkole rodzenia po zmierzeniu cisnienia trzema roznymi aparatami bo mysleli ze sie zepsuly pojechalam natychmiast na szpital.Najpierw dali mi oksytocyne na wywolanie naturalnego porodu i ich aparatura wskazywala skurcze 100% a ja sobie dzemalam bo nic nie czulam az sie lekarze zbiegli bo jak to jeden z nich ujal w jego karierze lekarskiej nie widzial aby pacjentka sobie spala przy takich skurczach.I wlasnie boje sie ponownych tak dziwnych akcji dodam ze cala ciaze czulam sie wysmienicie zero jakichkolwiek dolegliwosci. :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960198 przez Zanka1989
Hej dziewczyny ;-) pisze już drugi post, poprzedni się nie dodał.
Sisi to miałaś przejścia, dobrze, że wszystko ok. Gratuluję decyzji o drugim dziecku. Ja się nie nadaje :( nie mam cierpliwości do takich maluchów. Uwielbiam dzieci, ale takie 2 lata +, pozatym z Lena jest tyle problemów, że jużwymiękam psychicznie:(
Chyba Bella pytałaś o to, jak ocenili, że jest chaotyczna. Nie umie zająć się czymś na dłuższa chwile, niby sie bawi, ale co chwila do mnie raczkuje. Zaczela raczkowac dopiero 19 stycznia, wiec wszystko mega późno. jest rozdrażniena to nie wie czego chce i mruczy strasznie. Ale jak się bawi to jest rozkoszna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960204 przez MoNiaaa
Zuzia już chodzi od miesiąca :)
sisi no niezle mialas to ciśnienie!!! i ze się tak dobrze czulas az podziw a przed ciaza albo po mialas normalne??na wizytach u gina tez nie mialas takiego wysokiego??niebezpieczne takie ciśnienie ale dobrze ze tak szybko zareagowali i wsyztsko jest ok :)
przed straaniami warto się przebadać może jakies badanka porobić i startować :) możesz już zacząć kwas foliowy brac bo to dobrze nawet kilka miesięcy przed staraniami :)
Zanka moja Zuzia jak jest w obcym miejscu to nie opuszcza mnie na krok! nie zabawi się sama tylko ciagle do mnie idzie i rece wyciąga żeby ja wziąć.
powiem ci ze ja mam większy problem z Julka niż Zuzia strasznie się pyskata zrobila obraza się i histeryzuje bez powodu

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960214 przez Sisi
Zanka ja tez szybko trace cierpliwosc ale sama jestem jedynaczka i zawsze mi brakowalo rodzenstwa jak bylam mala to bawilam sie w domu sama gadajac do lalek rodzice nie poswiecali mi pod tym wzgledem uwagi wlasciwie to robili tylko to co konieczne przy dziecku.Poza tym doszlam do wniosku ze tak bardzo jestesmy wpatrzeni w nasza corke ze jezeli bedzie jedynaczka to zwyczajnie ja rozpiescimy. No i mam meza na ktorego pomoc moge liczyc przy dzieciach.Pomimo tego ze wstaje o 4rano to jak mala w nocy pojekuje i sie wybudza bez problemu do niej wstanie, wykonuje tez wszystkie czynnosci jakie my wykonujemy przy dzieciach czasami tylko jak sie zaczyna lenic musze mu przypomnac ze jest ojcem i ma takie same obowiazki jak i ja :P Mysle wiec ze z dwojka dzieci sobie poradzimy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960221 przez Sisi
Monia jak chodzilam na wszystkie badania w ciazy to cisnienie mialam idealne ale do dzis mnie zastanawia czy to przypadek ze zaraz po calej tej akcji z tym moim cisnieniem w gabinecie pielegniarka ma juz nowiutki cisnieniomierz :laugh: a miala ciut zeszmacony .witaminki juz sobie zakupilam i biore folik ale i tak narazie bedziemy z mezem dzialac na zasadzie co ma byc to bedzie bez specjalnego napinania sie i zagladania w kaledarzyk.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960228 przez MoNiaaa
heheh dobre z tym ciśnieniomierzem :P
no to 3mam kciuki
a i zazdroszczę meza ze tak pomaga przy malej. mój w domowych obowiązkach i owszem pomaga sprząta itp. ale przy dzieciach średnio...:(

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960238 przez Anitulka
Sisi, gratuluje decyzji i trzymam mocno kciuki :) czekamy na info, ze za 9 miesiecy Kaja bedzie miala rodzenstwo ;) a przejscia poporodowe to mialas biedna, wspolczuje...

Nasza Pola od wczoraj ma katarek, cala noc się kręciła, a ja nie moge patrzec jak moje dziecko takie biedne chorutkie i jeszcze zeby ciagle ida :S ale dzis od rana szaleje jak zwykle mimo zatkanego noska :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960549 przez remiśleoś
Sisi ja ma dwoch synkow.Jak Remik mial 6 mcy tez juz bardzo chcialam byc znowu w ciazy.bylam po cesarce wiec trzeba bylo zaczekac jeszcze.ale 3 mce pozniej juz nosilam dzidziusia.niestety ciaza problemowa bardzo.lozysko przodujace i zaczelo sie odklejac.urodzilam w 20 tyg.po pl roku od poronienia zaszlam w kolejna ciaze.mamy z bi j wlasnie naszego Leosia.tez bylo ciezko.caly czas musialam lezec a i tak wczesniak 32 tyg i bardzo ciezki start w zyciu mial.ale teraz jest cudownie.nie ma reguly czy cos sie powtorozyvczy nie.kazda ciaza jest inna.zycze spokojnejbibzdrowej ciazy.
Monia Zuzia to wyglada jakby miala z poltorej roczku.wymiata.piekna jest.
Anitulka katarek moze tez d zebow co? U nas zawsze jest jak zabkuje.choc u nas to czesto kaszslni katar i albo to alergia albo jakies problemyblaryngolog.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960600 przez remiśleoś
A ja dzis sprzatam od rana bo wczoraj pol dnia na dworzu bylismh.sanki,balwan,wojna na sniezki.a pozniej caneloni robilam.ale mam nawet na dzis bo prawie caa paczke zrobilam to na dwa obiady.wyszlo pyszne.ze szpinakiem i feta;)
Dzis koleda a jutro ide z chlopakami do teatru na przygody koziolka matolka.no chyba ze Lenka dam babci i pojde tylko z Remikiem .pomysle jeszcze.
Dzi znow pada snieg i ladnie za oknem.pewnie za godzinke jakis spacer utniemy;)
A zaamalam sie! Kurde niby na wadze po ciazy wszystko normalnie 57 ale tali brak.porazka. jakos ni zwracalam uwagi na to a teraz nie mog patrzec.zmierzylam sie i szok.74 w pasie! W biodrach 94! Cycki 91.a przd ciaza w tali mialam 65!9 cm przybylo a biodrach 3 cm.no wec wzielam sie za cwiczenia o wczoraj.brzuszki ,rower 30 minut dziennie i zobaczymy za miesac.mam nadzieje ze ze 4 cm zgubie.

Sisi Leos spi najczesciej ra tak okolo 12 .00 i cos kolo godziny.zdazh mu sie dwa razy alerzadko.spi w nocy od 19.30 do 5.30-6.00

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl