BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

9 lata 2 miesiąc temu #969196 przez MoNiaaa
no ja prawie caly tydzień pracowałam po 10 h ale powiem wam ze na tamtym sklepie lepiej jakos swobodniej tyle ze się nie wysypiałam i dziewczyny tez ale w pracy bardzo nie odczulam tej dodatkowej godziny za to mam woln weekend!! ale szykują się kolejne schodzy;. chce mnie jeszcze czasem dawac do wioski jakies pod moim miastem nie wiem wogole jak tam z dojazdem a tam praca do 19 wiec dziewczyn wogole nie będę widziala po pracy bo Zuzia już spi julka często tez.
Zuzia uwielbia z rurki pic ale z niekapka tez pije dawniej strasznie mało pila teraz nadrabia chyba :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969241 przez kasiek21
dzień dobry!
a ja znowu daleko w tyle :-/ tzn czytam was na bierzaco ale jakoś czasu brak żeby napisać...
teraz też tak szybko napisze... więc nie gniewajcie się ze wam nie odpisze...

nie pamiętam czy wam pisałam... Igor od jakiegoś dłuższego czasu miał suche place na nogach. myślałam ze to atopowe zapalenie skóry.. byliśmy u lekarza i doktor stwierdziła ze to jakieś uczulenie ale mówiła ze jeśli objawia się tylko na skórze to nie ma sensu robić od nowa diety eliminacyjnej. przepisała masci i właściwie tyle... doszłam jednak do tego od czego to... a mianowicie KAKAO! od 2 tygodni nie dostaje słodyczy jakich kolwiek i jest poprawa... kupiłam mu masc wczoraj a właściwie to już nie bardzo jest na co... :-D
dostaliśmy też skierowanie do neurologa... bo Igor nadal podkurcza palce u stup i prawdopodobnie może mieć wzmożone napięcie miesniowe no i przez to może mieć właśnie problem z chodzeniem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969594 przez Sisi
Oj ale cisza na naszym forum sie zrobila :huh:
Kasiek a z tym napieciem miesniowym to nie jest przypadkiem tak,ze powinno sie je jak najszybciej leczyc (jakies masaze)? Moja przyjaciolka kiedy urodzila corke to zaraz po porodzie byla ta diagnoza i od razu zaczela sie rehabilitacja.Moja mała nadal nie wykazuje checi chodzenia wczoraj z mezem przywiezlismy od tesciowej maly dywan bo moze boi sie chodzic na tych panelach,jak tylko sie nauczy tego chodzenia zaraz go oddam bo nie podobaja mi sie strasznie na podlodze jakies wykladziny czy tez dywany.
Kurcze Monia jak tak czytam o tej Twojej pracy to az sie boje szukac czegos dla siebie jakos nie moge sobie wyobrazic,ze nie widywalabym wlasnego dziecka a wiem z wlasnego przykladu z przed ciazy ze prywaciazy nie interesuje nasz prywatny czas dla nich liczy sie tylko zysk a gdy go nie ma wyladowuja swoja frustracje na pracowniku.Czy Twoja szefowa ma siec tych sklepow,ze tak Cie przezuca?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969806 przez kasiek21
sisi
jest dokładnie tak jak mówisz. Im szybciej ten lepiej. Jak Igor był maluski (jakieś 8 tygodni) nasza Pani doktor która już w sumie nie jest nasza stwierdziła ze Igor ma wzmożone napięcie mięśniowe w raczkach. Wtedy to znajoma moja (fizjoterapeutka) przychodziła do nas i ćwiczyła z Młodym. Płakał jak cholera... ale po kilku tygodniach w sumie nie regularnego ćwiczenia były mega efekty i wreszcie wyszedł na prosta... Rozwijał się mega dobrze... Jeszcze sporo przed roczkiem, jak już zaczął stawać przy meblach i się przemieszczać zwróciłam uwagę ze podwija te paluszki. Informowałam o tym Panią doktor no ale stwierdziła ze ma jeszcze czas... no i tak ten czas sobie mijał i mijał i raz było lepiej raz gorzej. No i nic z tym nie robiłam gdyż no "ma jeszcze czas". Do chodzenia też jeszcze czas ma, no więc tym faktem aż tak się nie stresuje. Do neurologa już jesteśmy umówieni, niestety terminy jakie są takie są, oczywiście nie podoba mi się strasznie ze te paluszki tak kurczy, ale zobaczymy co powie neurolog.
A propo paluszkow u stóp... czy Wasze Maluchy też nie lubią gdy dotyka się owych? Igor zaraz strasznie się denerwuje i nogi zabiera. sciecie paznokci jest nie lada wyzwaniem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969840 przez Sisi
Kasiek no to faktycznie pediatra sie nie popisala swoja wiedza.Moze porozmawiaj z kolezanka ktora Ci masowala synka wtedy Ci pomogla to moze i teraz nie odmowi.Co do obcinania paznokci u nozek to chyba zadne z dzieci nie przepada za tym zabiegiem ale u mnie nie ma wiekszych problemow z tym.
Oj dziewczyny teraz wszystkie spracowane zaganianie i pustki na forum.A mi sie nudzi czekam na odpowiedz z tej szkoly policji w tym tygodniu jeslli nie odpowiedza tzn ze wybrali kogos innego przydaloby mi sie troche ruchu innego niz spacery bo zaczynaja kilogramy dodatkowe przybywac i to na wiosne :woohoo:
I zapomnialabym napisac,ze po tych szczepieniach moja Kaja zdrowa ale miala taka wysypke mala na twarzy czerwone male krostki.Ogolnie teraz trabia w tv,ze w niemczech jest epidemia odry i jak powazne sa skutki nie szczepienia dzieci i powiem Wam ze jak wczesniej mialam jakies watpliwosci co do tych szczepien tak teraz ciesze sie ze mamy juz je za soba. Pokazywali pana ktory w dziecinstwie przechorowal odre i 20lat pozniej wystapily u niego objawy uboczne tej choroby i teraz jest doroslym mezczyzna zamknietym we wlasnym ciele koszmar dla niego i jego rodziny.Oczywiscie wiem ze kazda matka ma wlasne zdanie na ten temat i ja to szanuje.Ale ja wole jednak szczepic mysle ze jest duzo mniejsze ryzyko powiklan poszczepiennych niz wtedy gdy nie robimy tego wogole.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969849 przez haniaa
Kasiek
Rzeczywiscie zanim wizyta u neurologa wykorzystać trzeba kolezanke rehabilitantke i czasu nie marnowac.Moja Lenka wcale tez nie rwie sie do samodzielnego chodzenia,narazie czepia sie wszystkiego jak bluszcz i tak sie przemieszcza. ;-)
Sissi
My mieliśmy szczepienie dzien przed Toba i do tej pory zadnych ale to żadnych objawow po szczepieniu nie bylo.Moja lekarka polecila mi dawac w tym czasie tran i cebion podobno antywirusowo,ja juz dawalam przed szczepieniem kilka dni i do tej pory,moze jeszcze z tydzien podaję. Licze, ze do Ciebie odezwa sie z tej pracy,Ja rzeczywiscie zaganiana jestem codziennie nie zdarza mi sie zeby polozyc sie przed północą, ech praca a obowiazki domowe i obiadki czas zajmuja
Pozdrowienia dla Wszystkich!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969851 przez Sisi
Hania ja tran mojej Kai daje juz od paru miesiecy i zamierzam tak caly czas no chyba ze beda przeciwskazania.Z ryb dodatkowo podaje jej lososia ze szpinakiem dwa razy w tygodniu ale tez ostatnio maz ogladal program ze te ryby sa zanieczyszczone i maja duzo pestycydow to tak w skrocie ale czlowiek teraz sie zastanawia co tak naprawde jest zdrowe i nie ma tej calej chemii :blink: .Nas pedriatra uprzedzala ze moze wystapic mala wysypka dlatego nie panikowalam ale nie sadzilam ze bedzie ona na buzce :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969978 przez Iciulinka
Hej dziewczyny! A jaki tran dajecie swoim maluchom? Małej daję dorsza, mintaja, morszczuka tak srednio raz w tygodniu, Ryba jest z piekarnika czasami gotowana. Emisia lubi te rybki,kładę jej na talerzku razem z warzywami i sama zajada paluszkami :cheer: Ostatnio często je sama rączkami, a ja dodatkowo dokładam jej łyżeczką żeby wiecej zjadła :P
Kasiek, pewnie wszystko wróci do narmy po następnej dawce ćwiczeń dla Igorka. Też mam ostatnio problem z obcięciem paznokci. Jak była malutka to obcinałam w czasie snu, potem już na jawie :laugh: ijak za jednym razem uda mi się obciąć przy jedej rączce albo nóżce to sukces, drugą dopiero nastęnego dnia :P
My czekamy aż Emilka wyzdrowieje żeby iść na szczepienie. Chcę zdążyć zanim rozpocznę pracę, czyli przed 20tym. Widać że wracamy do pracy, bo pustki na forum

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #970117 przez haniaa
Sisi
Dobrze,ze nie rozlozylo naszych dziewczyn po tej szczepionce,kurde odra atakuje,no i przestaje miec wątpliwości czy szczepic,oczywiscie nie potepiam mam nie szczepiacych Sisi a jak podajesz tran to jeszcze dodatkowo wit D3 rowniez?
Iciulinka
Ja podaje tran molers baby lub omegamed dha w tych drugich tran z alg ktory rzekomo czystszy niz z ryb ale cholera wie,Ja wchodze na forum tylko kiedy wracam lub jade do pracy bo w domu mam armagedon do polnocy :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #970175 przez Sisi
Hania ja podaje tylko tran ten sam co Ty ale zaczynam sie zastanawiac czy moze dawac jej dodatkowo ta wit D .Mojemu mezowi teraz kupilam taka witamine plus zestaw innych witamin bo wiecznie chory jest .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #970507 przez gosiacek
Ja daję moolers baby i dodatkowo wit d3 i probiotyki i jeszcze propolis :) Faszeruję moje dzieci jak jakaś matka-wariatka, ale mam dość chorowania i dochodzi nam jeszcze niedługo wyjazd, więc już się przygotowuję ;)

Ja mam niezły zachrzan w pracy, więc czytam tylko na bieżąco, ale nie za bardzo mam kiedy odpisać. W domu w ogóle nie włączam komp zresztą teraz mój mąż wyjeżdża i będzie jeszcze ciekawiej. Na szczęście pomoże mi moja mama, więc razem jakoś damy radę to wszystko organizacyjnie pogodzić.

Znalazłam ostatnio przepis na szybkie i smaczne ciacho z mikrofali i teraz tym bardziej odczuwam jej brak w pracy :( :( :(

Zaraz jadę do domu, dziś mam zebranie u Bartka w przedszkolu, więc muszę się sprężać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #970597 przez kasiek21
hej Mamuski :)
Bylismy dziś u fryzjera. Igor dzielny jak cholera... pieknie dal sie sobie obciąć włoski :)
a tu dla porownania...
przed fryzjerem

a tu po :)


no i wiecie!!
dzieciątko me, pięknie zaczyna samo chodzić, tzn robi pooli sam coraz więcej kroczków i coraz częściej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #971090 przez kasiek21
ale tu cisza...
hop hop jest tu kto??

jak tam dzień kobiet? :-D zadowolone?
u nas jako tako. rano dostałam piękna dużą róże, potem mieliśmy sobie wyjść, pogoda taka piękna była... ale syn mój postanowił orzygac takie święto... do 10 było wszystko pięknie. obudził się po godzinie grzemki i wymiotowal... cały dzień... byliśmy nawet na pogotowiu... więc nigdzie nie wyszliśmy. ostatni raz wymiotowal o 21... o 4.45 pobudka i... sranie :-( do godziny 8 trzy pampki oprane po brzegi.. o 8 zrobił drzemkę. a teraz już wygląda całkiem normalnie. mam nadzieję ze już po wszystkim...

w sobotę miałam wychodne :-D z Igorem został tatuś... ale wróciłam o 24 do domu... we wszelkich klubach takie oblężenie ze postanowiłysmy pójść do zwykłego baru i wypić na spokojnie piwko :-)
odchamilam się ciutke.

no nic... czas zabierać się za sprzątanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971386 przez gosiacek
Kasiek no to miałaś świetny dzień kobiet, nie ma co ;) Ale dobrze chociaż że sobie odbiłaś wyjściem na piwo :)

Igor przystojniak! Ja też muszę iść z Matim do fryzjera, ale nie wiem czy wysiedzi. Włosy już ma mega długie, więc wypadałoby je w końcu przyciąć.

Ja się nie mogę nacieszyć pogodą. Jest ciepło i cudownie. Myślę już o wygrzebaniu rowerów :)
Dziś idę na wizytę do gin. Dziewczyny, powiedzcie mi jak się zabezpieczacie teraz? Ja myślę o pigułkach, ale w sumie nie wiem sama czy się faszerować czy nie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971495 przez Sisi
Czesc dziewczyny tak sobie podgladam codziennie ta nasza stronke i sobie mysle ze nasze forum wydaje ostatnie tchnienie pustki jakie sie wczesniej nie zdarzaly.Mam tylko nadzieje ze oprócz tego ze jestesmy zaganiane nic powaznego sie nie dzieje.Szkoda wielka ze zamilkla zalozycielka forum Monia jak tez Remiś.
Kasiek masz fajnego chlopaka i super ze stawia juz swoje pierwsze kroczki moja Kaja tez cos juz kombinuje z chodzeniem :D.
Teraz mam w domu szpital pierwszy od ponad tygodnia moj maz jest chory no i w koncu przeszlo na nas.Moja mala ma katar,kaszel goraczkowala tylko jeden dzien Wczoraj wieczorem przez ten katar dala nam niezle popalic histeria byla straszna.Az w koncu zaczelam za te choroby obwiniac swojego meza ktory jest wiecznie chory i przynosi do domu jakies dziadostwo.Ale tak naprawde wiem ze to nie jego wina mimo to ktos musial oberwac :angry:
Gosiaczek pytalas o tabletki ja od niedawna zaprzestalam ich brania i generalnie to niezabezpieczamy sie wogole ale to dlatego ze jak bedzie druga ciaza to ja tylko bede sie cieszyc z tego.Ale kiedy bralam tabletki to mialam zawsze w nocypodczas snu napady goraca nawet po ich zmianie nadal je mialam.Za to kiedy przedstalam je brac wszystko przeszlo jak reka odjal.
Ja tez bylam u gina ostatnio porozmawiac na temat kolejnej ciazy i zrobic cytologie.Wszystko jest ok choc powiedzial mi ze na powtorke z bardzo wysokim cisnieniem podczas ciazy mam wieksze niz wtedy gdyby nie zdazyly mi sieone wczesniej(a mialam stan przedrzucawkowy zakonczony cc).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl