BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 7 miesiąc temu #764747 przez Adka94
Też tak właśnie dzisiaj o tym myślałam że jeszcze troszkę i się zacznie.
A jak już poruszamy temat rodzenia i w ogóle to tak od wczoraj się zastanawiam bo według ginekolog to jestem w 28 tygodniu no ale według usg wychodzi ze dziecko jest mniejsze i to 26 tydzień i się już pogubiłam nie wiem czy mam liczyć według lekarki czy według tego jak wyszło na usg?
Czy po prostu to jest chwilowe na tym usg i się jeszcze zmieni.

MoNiaaa mnie możesz dopisać 03.01.2014 syn Adaś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764750 przez mirka26
anitkade płuca na pewno nie są rozwinięte do końca. biedny maluszek, teraz już musimy być gotowe na wszystko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764774 przez gosiacek
anitkade raczej nie ma reguły, że pierwsze dziecko nie wychodzi przed czasem. Mój Bartek urodził się równo 2 tyg. przed terminem a też nie miałam żadnych problemów i szyjka trzymała świetnie :)
Zobaczymy czy drugiemu maluszkowi też będzie się spieszyło, czy wręcz przeciwnie.

Adka94 najbardziej prawdopodobny termin porodu wychodzi z pierwszego USG. Kolejnymi nie ma się już co sugerować, bo ciężko jest zmierzyć malucha dokładnie, więc spójrz sobie na pierwsze USG i zobacz jaka jest mniej więcej różnica. Zresztą zawsze z OM dają +/-2 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764795 przez MoNiaaa
mirka ty ten termin masz juz ustalony z lekarzem? fajnie tak z samego poczatku :)

ja mam lozeczko drewniane a po roku przeniose mala do turystycznego tak samo zrobilam z Julka i bylam zadowolona bo ona strasznie sie wierci w nocy i stukala sie o szczebelki a tam ma miekko.

Domi piekne zdjecie masz w awatarku pokaz w wiekszym rozmiarze!!!
sama robilas czy jak?

jak patrzec na termin z pierwszego usg to u mnie bedzie koncowka stycznia. no zobaczymy jak to bedzie wtedy zawsze jest ekstytacja na forum i sprawdzanie obecnosci czy kogos brakuje :P

ale powiem wam ze poki co jeszcze sie ciaza nie nacieszylam choc pewnie w 9 mc bede miala juz dosyc tego toczenia sie

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764801 przez pysiaczek19918
Moniaa mie tez możesz dopisać 21.01.2014 córcia Zuzia:)
Mnie juz pomału zmęczenie łapie niewiem czy jesienne czy ciążowe ale raczej myśle że to drugie, ciężko mi cokolwiek robić ciągle zmęczona jestem, wczoraj z męzem poszliśmy na spacerek i po drodze poprostu stawałam i mówiłam że nie ide dalej bo nie mam siły i mi się niehce a pod górke nawet małą to już wogóle tragedia jakbym na plecach wór ziemniaków staskała to mąż mnie holować musiał bo nie dawałam rady... Lubiłam strasznie po sklepach chodzic dziecięce ubranka oglądac i wogóle to teraz nawet na to ani siły ani ochoty nie mam... No cóż mam nadzieje że będzie lepiej a nie gorzej:). Musze sie wam pochwalić kupiłam dzisiaj w biedronce za 18zł taką fajna książeczke dla maluszka taki troszke pamiętnik.. Wkleja się zdjęcia np z usg, pierwsze zdjecie zaraz po urodzeniu i np odciski stópki i nóżki uważam że to fajna pamiątka będzie jak Zuzia troche podrośnie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764814 przez pysiaczek19918
Linka2 mam pytanko dotyczące tej szkoły rodzenia... o ktorej godzinie sa spotkania, ile dni w tygodniu i na jakiej ul mieści się ta szkoła...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764816 przez anitkade
Mnie się nawet takie książeczki podobają. Chciałam taką kupić córeczce szwagierki na crzest, ale mąż powiedział, że bez sensu :( W końcu kupiliśmy ciuszki i książeczkę z kołysankami, nawet fajną, podobało mi się. Ale rozumiem, że sobie też książeczki nie kupimy, skoro mu się nie podoba. Najwyżej sama będę coś kombinować, po coś te zdolności manualne mam :P A powiem Wam, że mnie się bardzo podobają takie albumy klasyczne, co zdjęcia się wkleja, nie ma folii do wsuwania. Są strasznie piękne. Chyba kupię taki album i będę wklejać zdjęcia po kolei i opisywać :)
No ja nie ma reguły, to tym bardziej ciekawa jestem, kiedy Hania się pofatyguje :) Termin z USG na końcu pierwszego trymestru mi wychodzi na 15 stycznia, zobaczymy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764836 przez Linka2
Dziewczyny, dwa tygodnie przed terminem to właściwie jest w terminie ;) od 38 tygodnia ciąża jest już normalnie donoszona ;)
Anitkade - z tym moim wcześniejszym rodzeniem to już sama przestaję być taka pewna ;) Jestem właśnie po wizycie, i aż sam lekarz się dziwi (w pozytywnym znaczeniu oczywiście) jak ja dobrze tą ciążę znoszę i jak wszystko jest ok. Szyjka długa i piękna, zero rozwarcia, skurcze (twardnienia brzucha) tylko nieregularne i bezbolesne.. no normalnie idealnie :) no i jak na razie to on widzi szanse na dotrwanie do 38 tygodnia spokojnie jak dalej będzie tak dobrze ;) tylko jak ja dam radę to nie wiem bo brzuch mam już ogromny! :)
A i tak mi się przypomniało - jakiś czas temu pisałyśmy o anemii i lekach na nią. Mi przy poprzednim badaniu już się pojawiła anemia, hemoglobinę miałam 10,6.. dostałam Tardyferon, jadłam codziennie rano po 1 tabletce i po niecałym miesiącu hemoglobina pięknie skoczyła do 11,6 a to już u ciężarnej norma! Także na mnie Tardyferon podziałał rewelacyjnie.. dalej go będę brać tak profilaktycznie co drugi dzień, bo jednak jak miałam takie słabe wyniki to się po prostu słabo czułam.. także Anitkade u Ciebie to zmęczenie to może rzeczywiście objaw anemii...
Pysiaczek - napiszę Ci zaraz prywatną wiadomość - nie będę tak forum zaśmiecać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764851 przez Dagnes
Anitkade chudzinko Ty nasza :silly:
Ja nie wyobrazam sobie mojego brzucha za 2 miesiace bo juz jest ogromniasty. Mi lekarz mowil po pierwszych USG ze tez juz w swieta moge urodzic bo corcia wieksza wychodzi z pomiarow. 29 mam wizyte z USG i ciekawa jestem ile juz bedzie wazyc Wiki.
Monia ubranka sliczne.
Juz nie wiem ktora z was pytala sie o pokarm. Mi cos sie juz pokazuje ale na bieliznie sladow nie ma. A i pepek mi juz calkiem wyskoczyl :P

Wiktoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764859 przez Dorciaition
Hej Dziewczyny.

Monia wyglądasz cudnie. :) A Julka tak jest podobna do Ciebie, że szok. No jak siostry :)

Co do tabelki to u mnie bez zmian. Nie mamy jeszcze imienia :/

Anitkade bardzo zgrabniutki brzusio :)
Mój termin z usg to też 15.01, a wg okresu 1.01, ale trzymam się 15go.

Adka u mnie też jest 2 tygodnie różnicy i gin kazał trzymać się terminu wg usg.

Pysiaczek to świetna pamiątka. Ja przy Lence sama zrobiłam "Pamietnik maluszka z wnętrza brzuszka". Mam tam różne przemyślenia, zdjęcia z usg itp. A po porodzie kupiłam album "Moje pierwsze 5 lat" i też wszystko zapisuję.
Teraz też mam coś takiego w planie, ale tylko kupne, bo żeby sama robić to juz brak czasu.

Mnie to ciągle kolka łapie :/

Linka super, że gin zadowolony :) Oby tak dalej :)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764935 przez mirka26
Monia lekarz stwierdził że najpóźniej pójdę rodzić 2 stycznia ale to już na mus a powinnam mieć cesarkę w okolicy świąt

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #764976 przez Kristi
Hej dziewczyny podglądnełam Was troszkę jestem z grudnióweczek :silly:

Któraś z Was pisała o zakupach na allegro i szukała jakiegoś sprzedawczy a ja już zrobiłam zakupy też na allegro i mogę jednego polecić bo naprawdę byłam zaskoczona jak szybko do mie paczka doszła otóż zamówiłam jednego dnia o 22godz. a na nastęony dzień paczka została wysłana i jeszcze następnego była już u mnie :lol: i ceny też bardzo fajne są :)
Sprzedawca nazywa się rodzyneczki.
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765109 przez Anitulka
Dziewczyny! Ogarnęła mnie panika! Przed chwilą bylam się wykąpać i na bieliźnie zauważyłam (nie dało sie nie zauważyć) dużo bardzo gęstego śluzu, bez zapachu, przeźroczysty, konsystencji coś jak kisiel. Wczoraj cały dzień pobolewał mnie brzuch, a u mnie to wyjątek bo od początku nic mi w związku z ciążą nie doskwiera... Myślałam, że to te więzadła, ale teraz zaczęłam się niepokoić :( To chyba nie czop, co? Jeszcze duuużo za wcześnie, ale naczytałam się w internecie tego wszystkiego i ten czop mi pasuje :(
Teraz czuje sie dobrze, więc mam nadzieję, że nie potrzebnie panikuje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #765154 przez Pipinka
Hej Dziewuszki :D

Ale piękne brzuszki i ubranka :D Ja narazie rozpisałam sobie na kartce A4 wyprawkę i bardzo mnie ucieszyło jak wiele mogłam już zaznaczyć że mam :) ale co do ubranek to jeszcze nie mam ani jednego od 0 do 6 miesięcy ..po Biance wszystko rozdane ale nawet i się ciesze znowu mogę na nowo kolekcjonować :) Moja mała takie fikołki robi że mam wrażenie jak by chciała się przedostać przez brzuch :silly: :woohoo:

Anitulka jak się martwisz to może idż jutro do lekarza..ja mój czop przy Biance pamiętam bardzo dobrze i wyszedł na dwa razy ale za pierwszym razem było go bardzo dużo tak ze trzy cm a za drugim już mniej ale właśnie gęsty i przezroczysty jak galaretka.. ale u Ciebie mogła to być po prostu jakaś wydzielina bo czopu wychodzi dużo ale jak się nie pokoisz to zmykaj jutro się dowiedzieć..!!

Remiśleoś a co u Ciebie?? dawno nie widziałam byś pisała..wszystko dobrze??

Co do pokarmu to u mnie też się pojawia już ze 2 tygodnie ale u każdej kobiety to indywidualnie , a że się pojawia szybko to nie znaczy że będzie go bardzo dużo, w poprzedniej ciąży też wcześniej mi się pojawił a jak karmiłam to szału nie było i dokarmiałam sztucznym a po miesiącu w sumie to już na samym modyfikowanym rosła ma Córcia i ja sobie chwale, ani nie chorowała, ładnie przybierała i widać że zdrowa i nigdy kolek nie miała :) polecam jak coś mleko Hipp!!- kupka minimum raz dziennie do trzech !!! po Bebilonie często koleżanki mówiły o strasznych kolkach :dry:

A mnie dziś przyszły koszule do karmienia i do porodu , są super :lol: jak przymierzyłam to aż mnie ciarki przeszły że w jednej z nich będe rodzić i to już tak niedługo, mnie też ta ciąża leci bardzo szybko i mam wrażenie nie nadążam się nią cieszyć..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #765164 przez Dorciaition
Monia o właśnie zapomnialam napisać. Tez polecam "rodzyneczki". Maja dużo rzeczy, tanio no i szybko. Jak mają pytanisma to dzwonia. Dla Lenki kilka razy u nich kupowałam a nawet odwiedziłam ich osobiście bo blisko są.


Anitulka lepiej odwiedz lekarza. Będziesz spokojniejsza :*


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl