BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 3 tygodni temu #877684 przez Ewo84
Witam dziewczęta!
Tośka powoli tyje, jest 4600, a mierzy 61 cm.
Od dwóch tygodni jest na sztucznym mleku.
Codziennie spacerujemy, łykamy witaminkę di k. W nocy młoda budzi się tylko raz o 3, a potem o 7, więc jest super!
My jeszcze przed wszystkimi szczepieniami, dopiero 19 maja dostaniemy zgodę ze szpitala chorób zakaźnych na szczepienia. Guzek po szczepionce przeciwgruźliczej znikł, więc jest ok.
Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #877755 przez kasiek21
Igor tydzień temu ważył 6390 i 63 cm.

my właśnie wróciliśmy z odwiedzin :-) igor dziś rozplakal się pierwszymi prawdziwymi łzami, głodny był, o pół godziny przespal swoje karmienie :-P no i zęby idą pełną para! dziaselka (jedynki dolne) widać że rozpuchlone a pod palcem czuć coś twardego... igor nie zaśnie jeśli wcześniej nie pomasuje mu dziasel pieluszka. a butelkę zamiast ssac to zciska dziaslami... Ah... będzie się działo :-D

idziemy szykować kompiel :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #877785 przez andzia90
Hejka my dzisiaj cały dzień spędziliśmy na działce :) było super macius był tak grzeczny że tylko jadł i spał cały czas ale po wieczór się zrobil markotny bo akurat pora kąpieli byla. A teraz śpi już od godziny. Mały waży 5700 i to jest waga z wtorku ale nie wiem ile mierzy za to.
No nic kochane ja uciekam spać i życzę wam dobrej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #877792 przez Sarenka
Dziewczyny czytam ciagle,ale napisze cos wiecej jutro,bo zawsze nie bylo kiedy-calymi dniami korzystamy z pieknej pogody.
Poeiedzcie mi tylko jak rozumiec schematy zywienia mlekiem modyf. Napisane jest dzoecko 4mies-150ml. Czy to jest jak dziecko ma np. 3mies i 10dni (a wiec rozpoczety 4mies) czy jak ma np 4mies i 10dni a wiec ukonczone 4mies...? Help...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #877806 przez aska27
Sarenka napisał:

Dziewczyny czytam ciagle,ale napisze cos wiecej jutro,bo zawsze nie bylo kiedy-calymi dniami korzystamy z pieknej pogody.
Poeiedzcie mi tylko jak rozumiec schematy zywienia mlekiem modyf. Napisane jest dzoecko 4mies-150ml. Czy to jest jak dziecko ma np. 3mies i 10dni (a wiec rozpoczety 4mies) czy jak ma np 4mies i 10dni a wiec ukonczone 4mies...? Help...


Wg mnie, np Sara ma teraz 3m i 6 dni,czyli ma skończone 3 miesiące,a 26 maja skończy 4 miesiące, nie wcześniej ;)


Ewo Tosia jest drobniutka :) jak prawdziwa dziewczynka :blink: chociaz Sara to przy niej niezła kluska.

Edi tylko ta widaminę D-K podaje się do ukończenia 3 miesiąca,czyli u Was jeszcze troszkę. My już skończyłyśmy no i teraz zastanawiam się nad D. Lekarz mówi,ze jak będziemy dużo na słoneczku to nie potrzeba.

Kasiu całuski dla Igorka! Żeby pomóc Mikołajowi w tym trudnym czasie podawałam mu Camille. boiron.pl/homeopatia-camilia-zabkowanie/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877823 przez Sarenka
No więc Aśka czyli kiedy byś podawała 150ml? Już czy za miesiąc? Bo już się z tym gubię zupełnie.
Dziewczynki nie pisałam ostatnio, bo w miarę możliwości starałam się spędzać z Małą całe dni na dworze, bo pogoda była cudna. Jeździliśmy do rodzinki, spacery itd.U Nas wszystko ok. Mała jest świetna, gaworzy, uśmiecha się, nie ma z niczym problemu. Od świąt Jej się poprzestawiało spanie. Wcześniej spała od 24 do 9, teraz od ok 21:30 do 8. Niedawno odkryła swoje rączki i ciągle się nimi bawi, trzyma złożone, i wpycha je do buziaka. Oczywiście ślini się strasznie :)
Ile waży Młoda dowiem się za 2 tyg ale mam nadzieję, że dobiła 4,5kg na chwilę obecną :)
A tu moja Panna
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877834 przez Asia09
Witam wszystkich,
my zaraz zbieramy sie na spacer bo strasza burzami po południu. A moja Olusie na swiezym powietrzu potrafi przespac 4 godziny, potem szybkie karmienie i znowu z 3 godzinki drzemki.W dodatku teraz w około szał na koszenie trawy wiec to muzyka dla malucha. Przynajmniej wtedy moge cos zrobic ;)

Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieciaczki leza wszędzie na płasko czy dajecie jakies poduszki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877835 przez aska27
Sarenka a ile wypija teraz? Wiesz jak Mikusia karmiłam butelką to po prostu obserwowałam ile melczka da radę wypić,zawsze to było poniżej normy,ale nie "wciskałam" mu na siłę więcej. Obserwuj Natalkę. Natalka całą noc Ci przesypia? Woow,zazdroszczę :silly:

A zdjecie cudne :) Natalka taka radosna :)

Asiu zazdroszczę pogody, my dziś w domku jakoś bardzo zimno się zrobiło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877845 przez Sarenka
Aska 27 bardziej i chodzi o o jak rozumieć te normy? Jak wg nich powinno się karmić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #877867 przez Magda28
Witam mamuśki :)

Edi proszę bardzo,ja caly czas używam Pampers jakoś tak się przyzwyczaiłam do nich ;)

Asia ja daje poduszeczkę :)

Sarenka a twoja mała dała by radę wypić już teraz 150? moja pije 110,120 max
a i mam pytanie z jakiej wody przygotowujecie mleczko mm?z kranu czy niegazowaną z butelki?
Sarenka śliczna dziewczynka i jaka radosna :)

Ja jeszcze nie wiem ile moja waży,za tydz, się dowiem.Grubo ponad miesiąc temu ważyła 5300 więc teraz chyba 6500g ;) czuję jak mnie ręce bolą jak ją noszę.

My dziś w domku pogoda paskudna :dry: Wczoraj byliśmy u mojej przyjaciółki w odwiedzinach ,ma miesięcznego Alanka.3 lata starała się o dzidziusia,jak dowiedziała się ze jestem w ciąży od razu zaszła hehe :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877869 przez Magda28
A tutaj z małym Alankiem :) Teraz widzę jak nasze dzieciaczki rosną :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877876 przez anjaa18
Hrj dziewczyny;)ja za tydzien bede dawac 150 ml, wode kupuje Mama i Ja ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877881 przez aska27
Sarenka napisał:

Aska 27 bardziej i chodzi o o jak rozumieć te normy? Jak wg nich powinno się karmić?


Sarenka myślę,że tak.Sprawdzałam ile powinien wypić mleczka w danym okresie życia. Na pewno trzeba uważać,żeby nie "przedawkować".

Madziu woow,no przeczywiście widać róznicę :blink: super dzieci!!!
Twoja kolezanka ma ogromne szczęście, super,ze macie maluszki w podobnym wieku :)

Wiesz ja jak robiłam mm Mikołajowi to miałam dzbanek z przegotowaną wodą, żeby było szybciej i z takiej wody przyrządzałam mleczko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877892 przez Magda28
Ja też sprawdzam normy,daję NAN HA i mam napisane że 3 i 4 miesiąc życia dziecka 4 miarki mleka na 120ml i tego się trzymam.

Aska ale kupujesz wodę czy z kranu dajesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #877900 przez andzia90
Hejka my właśnie wróciliśmy ze spacerku bo strasznie chłodno się zrobiło. Mój mały potrafi wypić mleka raz 150 a czasem 160 i daje 4 miarki. Wodę daje taka z butelki jaką ja pije np nestle podgrzewam ja w garnuszku i gotowe. Ale karmie go tylko mm jak wychodzimy na spacer i na noc, no chyba ze jesteśmy gdzieś "w terenie" to flacha.
Madziu- faktycznie różnica jest bardzo duża, ja tez mam koleżankę co miesiąc po mnie urodziła i jej mały wazy ponad 5 kilo :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl