BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 8 miesiąc temu #741877 przez Italia
lodzianka82, to ja miałam jeszcze szybciej bo wtedy dzidzia mierzyła jakieś 7 mm :D Ale to przy okazji wizyty lekarka robiła USG, takie podstawowe żeby potwierdzić ciążę. To bardziej szczegółowe mam mieć robione jakoś w 13 tyg(właśnie, nie za późno?).
Co do złego samopoczucia to nie wiem czy nie zaczyna się jakieś przesilenie jesienne, że spać się ciągle chce. Ja wczoraj wróciłam z pracy, walnęłam się na łóżko, ale nie usnęłam, po małym obiedzie tak mnie mdliło, że modliłam się tylko żeby nie lecieć do łazienki. No i jakoś koło 21 zwaliło mnie z nóg. Masakra jakaś, mam nadzieję, że to minie po 3 miesiącu, zawsze byłam dość aktywna, a teraz czuję się jak jakiś żółw :/
Tweety, Twój synek ma teraz 3 miesiące? Z jednej strony trochę Ci zazdroszczę, że tak szybko, odchowasz dzieciaki razem i będziesz miała później spokój. Daj znać po wizycie co i jak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741899 przez Ewelkaa
ja miałam o tej pory usg robione 2 razy. W 6 tyg, żeby potwierdzić ciążę, w 9 sprawdzić bicie serca. A teraz będę miała w poniedziałek w 12 tyg.

A co do spania, to mnie po prostu już to wykańcza. Mam nadzieję, że jeszcze 2 tyg. i i to minie i zacznę w miarę normalnie funkcjonować.

A jutro idę na krew, muszę w końcu toksoplazmozę zrobić przed kolejną wizytą u gina.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741922 przez megi23
ja mialam w 6 tyg usg i juz serduszko bilo teraz w 13 bede miec :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741924 przez Italia
Kurcze, właśnie tak się zastanawiam czy ja się dobrze zapisałam na to USG. Byłam na wizycie 3 września, zapisała mnie na kolejną wizytę za 3 tyg. i kazała za 6 tyg zapisać się do innego lekarza na USG. Tylko że ona przyjmuje we wtorki, a ten od USG w piątki. I jak się zapisałam za te 6 tyg. to w sumie wyszło, że to 6,5 tyg, a wg moich wyliczeń to będzie koniec 13 tygodnia. I się zastanawiam czy to nie za późno, bo to USG powinno się wykonywać chyba do 12 tygodnia?
Ja na krwi dziś byłam, te wszystkie HIVy itd. zrobiłam. Trochę się boję toxoplazmozy, miałam robioną przed ciążą i wyszło, że nie ma, teraz powtórzyłam bo się trochę zeschizowałam niemytymi malinami, które wcinałam jak nie wiedziałam o ciąży, a teraz gin mnie ostrzegała, że trzeba uważać na wszystkie rzeczy, do których mógł kot się zbliżać :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741929 przez Ewelkaa
Italia - wydaje mi się, że nie masz powodów do obaw, bo wszędzie piszą, że badanie przezierności karku robi się pomiędzy 11 a 14 tygodniem. Mój kazał mi przyjść w 12, bo jak coś będzie nie tak (ze względu na mój wiek), to żebym jeszcze zdążyła zrobić badania prenatalne do 14 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741934 przez Asia K
Oj juz grubo po 13-tej - ciekawe jak tam Tweety :huh:

ja tez słysząłam ze badanie przeziernosci karku do 14 tygodnia sie robi wiec spox :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #741941 przez tweety
bylismy jeszcze na spacerze. ciaza potwierdzona ale tylko badaniem ginekologicznym. i doktor powiedziala że wyglada to na starsza ciaze niz wynika z mojej miesiaczki. ciort wie bo ja tak wlasnie pamietam te date ze teraz w ciazy jestem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741943 przez tweety
ja z Kacperkiem robila nawet w 14 tygodniu wiec bez paniki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741969 przez Italia
Uff, to mnie uspokoiłyście dziewczyny. Bo coś mi się pokićkało, że to do końca 12 tyg, a tu wychodzi do 14 więc luz :)
Tweety, a kiedy Ty rodziłaś? Bo przecież od porodu jakiś czas mija do pierwszej miesiączki, a dopiero wtedy występują dni płodne po okresie. Żeby dokładnie określić wiek ciąży to chyba dopiero USG, mi przynajmniej porównywała czas od ostatniej miesiączki do wielkości z USG, badanie nie miało tu nic do rzeczy. Bo z badania to wychodzi chyba jedynie powiększona macica, w Twoim przypadku może masz jeszcze powiększoną po porodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741971 przez Renata Anna
Hej ja mam kota. Wabi się Cynamon... O tyle mam dobrze, że mnie toksoplazmoza nie grozi, bo przed 1 ciążą robiłam badania i wyszło mi, że zaraziłam się bardzo dawno temu i mam przeciwciała, więc luz....

Ale jak ktoś nie ma, to musi uważać bardzo. Higiena przede wszystkim. Szczególnie po kontaktach z kocurami...

Przytyłyście już coś... bo ja nic. Trochę się zaokrągliłam w cycach i widzę po jeansach, że też zaczynam się rozrastać w biodrach, ale waga stoi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #741985 przez Italia
Renata Anna, ale Ci zazdroszczę! Ja byłam pewna, że mam toxo bo całe życie wcinam tatar, a wiadomo surowe mięso też jest łatwym kąskiem dla tego dziadostwa. No i myślałam, że pewnie kiedyś złapałam, ale okazało się, że nie więc teraz trzęsę portkami i myję 100 razy każdy owoc czy warzywo, a jem tego ostatnio sporo.
Ja się nie ważyłam, trochę się boję ;) Cycki mi się trochę powiększyły i jak zjem to mi wydyma brzuch tak że muszę guzik od spodni rozpinać :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742008 przez tweety
no zaszlam zaraz po pierwszej miesiaczce ktora byl 15 lipca, chyba

ja tokso tez wykrylam rok przed pierwsza ciaza. ale i tak w szpitalu robili mi problem i badali czy nie zarazilam synka. nie wiem jak to dziala, niby bezpieczenie ale jednak nie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742014 przez Joasia B
Witajcie dziewczyny!

Wygląda na to, że również będę kwietniówką 2014 r. :lol: Po wczorajszej wizycie u gina termin porodu ustalony na 13 kwietnia. Jak się czujecie? Jak wasze maluszki? Pozdrawiam i życzę zdrówka!








Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742065 przez Asia K
Witaj Joasia i rozgosc sie :D

Tweety - ja tez uwazam ze po badaniu ginekologicznym trudno jest okreslic wiek ciazy - no ale ginka chyba wie co robi no nie? :unsure: na kiedy teraz jestes umówiona? bo teraz to juz chyba usg ci zrobi co? :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #742358 przez Anulka
Witam nowe mamuśki :)

Ja wczoraj czułam się okropnie. Bez sił, strasznie głowa mnie bolała, ledwo nogami przebierałam, do tego doszła okropna zgaga i mdłości w tym samym czasie. Poszłam spać ok. 20, jak tylko Julianek zasnął. Ale dziś już czuje się jak nowo narodzona. Wczoraj zrobiłam podstawowe badania zlecone przez mojego gina. Wizytę kolejna mam 23 września. Termin rozwiązania mam wyznaczony na 9 kwietnia.

Ja zawsze przy pierwszej wizycie u gina miałam USG aby potwierdzić ciążę. Trochę dziwne, że Tobie Tweety gin nie zrobił teraz USG aby fasolkę zobaczyć, czy prawidłowo jest zagnieżdżona w macicy anie poza nią, Bo mój gin mówił, że zawsze trzeba sprawdzić gdzie jest zarodek zagnieżdżony, bo jak poza macicą w przewodzie jajowym, to w pewnym momencie może jajowód rozerwać.

Teraz u nas jest moja mamuśka i ona spacerując z Juliankiem któregoś dnia przypadkiem poznała kobietkę, która ma kozy :lol: , niedaleko nas na osiedlu prywatnych domków. No i zaczęła od niej brać mleko kozie, bo jest dobre na tarczycę. Ja zajrzałam z ciekawości do netu i poczytałam o kozim mleku, o jego właściwościach i stwierdziłam, że też będę od tej kobietki kupowała codziennie po litrze i dawała Juliankowi, zamiast krowiego, bo teraz okazało się, że ma na nie alergię i sama będę piła bo ma dużo witamin i minerałów, nawet kwas foliowy i jest o wiele zdrowsze od krowiego. Chociaż ja krowiego nie piję na codzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl