BezpiecznaCiaza112023

Kwietniówki 2014

10 lata 8 miesiąc temu #742360 przez Asia K
Hej kobity :D

No właśnie mój gin to samo zawsze mówił , ale chyba lekarz Tweety wie co robi :huh:

Mleko kozie jest naprawde zdrowe i jak masz okazje to kupuj i pij bo warto. Ja żałuje ze nie mam mozliwosci :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742373 przez tweety
niebylo aparatu w gabinecie dlatego nie bylo usg. teraz tez mowila ze nie ma co zwlekac i trzeba zrobic usg. ale najblizszy termin na 19 wrzesnia. moze dzisiaj zadzwonie i cos sie zwolnilo na dzis lub jutro ale watpie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742377 przez megi23
Tweety gratki :) za dzidziola :lol:

laski nie panikujcie tu mam 15 kotow co prawda kazdy ysterylizowany , nie wychodzacy i zaszczepiony na co mozna ale z Tymciem tez u mamy bylam wiekszosc ciazy , bo tu mam lekarza i tez robil mi toxo i byla ujemna , ja dopiero w czwartek bede miec skierowanie na badania to w piatek rano zrobie :) mam nadzieje, ze do kolejnej wizyty sie wyrobie :P
milego dnia laski :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742388 przez Italia
Nie w każdym gabinecie mają usg, powiedziałabym nawet, że mało który lekarz je robi. Ja chodziłam do różnych lekarzy i tylko jeden miał full sprzętu i robił wszystko sam, reszta kierowała gdzie indziej. Moja koleżanka w ciąży chodziła do dużej nowoczesnej przychodni, w której przyjmowało z 10 ginekologów, a tylko jeden robił usg, w gabinetach w ogóle nie mają sprzętu. Więc nie ma się co stresować, najważniejsze, że Tweety jest zapisana :)
Co do toxo, to schiza jest bo jak ktoś kiedyś tego dziadostwa nie złapał to zawsze jest ryzyko, że może to złapać w ciąży(odpukać!). A właśnie, co w przypadku, gdy stwierdzą, że kobieta złapała w ciąży? Są w stanie lekami jakoś to wyprowadzić czy niewiele to daje? Mojej znajomej córka jak zaszła w ciążę to zrobiła badania, okazało się, że ma to świństwo i mieli chwile grozy jak czekali na wyniki czy to jest stare czy świeże zarażenie. Na szczęście okazało się stare i żadnych problemów nie było.
Mi wyszła dodatnia cytomegalia, ale stare zakażenie więc się nie stresuję. Za to właśnie ginekolog uprzedzała, żeby uważać na toxo bo mówiła, że nie tylko kontakt z kotami i surowym mięsem może być szkodliwy, ale nawet trzeba uważać na warzywa z ogródka, które mógł obsikać kot :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742390 przez megi23
Italia tak daja leki , nawet moj gin mi w 1 ciazy mowia co daja .... i jest ok
dobrze ze nasze koty nie sikaja na warzywa :P a tak serio moj syn ma kontakt od malego z nimi i nawet alergii nie ma :) kot kotowi jest nierowny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742407 przez tweety
mnie tez w szpitalu pytali czy bylam leczona. wiec leczą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742453 przez Asia K
lecza to napewno ale czy da sie to wyleczyć ;)

ehh ja naginam w piątek do gina i pewnie znów pakiet badan bedzie do zrobienia :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #742467 przez lodzianka82
Joasia, widzę że my jakoś w tym samym terminie będziemy rodzić:)
pozdrowionka:)

dziewczyny ja też miałam 2 koty ale się ich pozbyłam;) robili mi toxo teraz jak lezalam w MP, ale za bardzo nikt mi nie wyjaśnił wyników... IgG to 0,0 a IgM 0,3 o co kaman??

a tak na marginesie... nie macie żadnych obaw do tego 13ego tyg?? że coś będzie nie tak??? ;/

ja siedzę jak na szpilkach i staram się oszczędzać... zazdroszczę tym co mogą pracować..:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742545 przez Italia
Igg informuje o tym, czy kiedyś się chorowało, wskazuje na ilość przeciwciał w organizmie. Igm wskazuje na niedawne zakażenie, w Twoim przypadku to się chyba mieści w normie(sprawdź na wynikach, ja mam z prawej strony zakres, który mówi o wyniku ujemnym). Bo norma to nie jest 0,0, tylko od 0,0 do 0 z kawałkiem, musiałabym sprawdzić na wynikach, a nie mam ich przy sobie. Mi jak wyszła dodatnia cytomegalia(Igg)to trochę się zeschizowałam i zadzwoniłam do przychodni, akurat odebrał inny ginekolog i mnie uspokoił, że to świadczy o przeciwciałach. Moja ginekolog później to potwierdziła.
Ja mam obawy, zawsze miałam nawet jak nie byłam w ciąży. Staram się myśleć pozytywnie, ale wiadomo, różnie może być. Dlatego teraz jeszcze nikomu nie powiedzieliśmy o ciąży, mieliśmy czekać do końca 1 trymestru i po tym szczegółowym usg powiedzieć, chociaż nie wiem czy się uda utrzymać w tajemnicy bo dolegliwości mam, a coraz trudniej je ukryć. Ale do następnej wizyty pod koniec września na pewno jeszcze nie powiemy.
Do pracy normalnie chodzę, mdłości staram się wstrzymywać częstszym jedzeniem. Ale ja mam w sumie spoko warunki, jakbym bardzo źle się czuła to zawsze mogę jechać do domu i ściemnić, że boli mnie głowa. Mam dość luźne warunki pracy, więc jak potrzebuję wolne to po prostu biorę(oczywiście jak się obrobię ze swoją robotą). Szefowa też dopytuje o ciążę bo wiedziała, że chcemy i myślę, że by się ucieszyła, ale na razie nie chcemy zupełnie nikomu mówić więc kryję się jak mogę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742554 przez Ewelkaa
Hej Dziewczyny,


Byłam dzisiaj na badaniach. Morfologia ok, toksoplazmoza będzie później, ale zaniepokoił mnie mocz. Na wyniku jest napisane tak:

Mikroskopowy osad moczu (A19)
Nabłonki płaskie pojedyncze w.p.w. - norma to pojedyncze
Fosforany bezpostaciowe b. liczne w.p.w. - norma to pojedyncze

Wiecie może o co chodzi? czy taki wynik jest ok, wiem, że w ciąży ten mocz idealny nie jest, ale bardzo liczne to chyba już za dużo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742559 przez lodzianka82
Italia właśnie mośki jedne nie pokazały jakie są normy...;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742564 przez lodzianka82
o fosoforanach wujek google powiedział oś takiego:
"Fosforany prawdopodobnie są związane z dietą. Często występują w moczu zasadowym i obojętnym. Raczej nie mają dużego znaczenia klinicznego"
ale lekarzem nie jestem....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742575 przez Ewelkaa
No właśnie w necie można wyszukać wszystko i nic ;)
Ja znalazłam jeszcze, że mogą oznaczać zapalenie dróg moczowych, chorobę nerek albo nic :) w zależności od pozostałych wyników, które u mnie na szczęście są dobre.
Myślała, że może któraś z was miała takie dziwactwo w moczu i wie coś na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742587 przez megi23
hej

Ewelkaa moze przeszlas infekcje po prostu to sie w ciazy czestooo zdaza
a odnosnie do 13 tyg no martwie sie troche , ale nie staram sie zwariowac , dzis mi sie snilo ze urodzilam chlopca o czarnych wloskach , Tymcio to blondyn i to krecony :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #742594 przez Italia
lodzianka82, jak wrócę do domu to Ci napiszę te normy. Ale w ogóle co za bezsens nie pisać, przecież na tej podstawie interpretuje się wyniki, a nie każdy lekarz musi pamiętać jakie są normy stu czy tysiąca badań.
Ewelkaa, co do moczu to może przejdź się z tymi wynikami do lekarza pierwszego kontaktu jeśli do ginekologa masz jeszcze sporo czasu. Ja co roku robię ogóle badania krwi i moczu, potem z tym dreptam do mojego lekarza i mi wszystko mówi co i jak. Myślę, że jak pójdziesz to powinien Ci bez problemu wyjaśnić o co biega.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl