BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

9 lata 4 miesiąc temu #955664 przez wiolaa
Marz-ka już bliżej jak dalej :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955696 przez kacha
Marz - ka - A próbowałaś sobie łyknąć czasami wit D - mnie ona pomaga na zimową depresję.

Nie mogę dziś Dusiska położyć spać, nie zasnęła na spacerze i teraz się męczy i kwęka, usypia na 15 min i dalej marudzi. A cierpliwość u mnie po nieprzespanej nocy jest na minusie zdecydowanie. Ekh...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955709 przez inez 83
Nelka synka też rodziłam przez cc, które było zrobine w ostatniej chwili, urodził się już z lekką zamartwicą ponieważ był duży 4130 g i 61 cm na moje 160 cm wzrostu to kawał chłopa. Ponadto był owinięty pępowiną. Rodziłam naturalnie i przy skurczach partych zaczęło zanikać tętno. Chcąc uniknąć podobnej sytuacji dlatego małej nie chciałam rodzić naturalnie, a tu mimo zaplanowanej cesarki sytuacja się powtórzyła.

Aneta a ile waży Twój Jasiek? Wiki 6700/64 i nosi 68, a nawet niektóre rzeczy 62 są dobre.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955719 przez sandra87
czesc :) ale u nas wiatrzysko sie zerwalo. :blink: Moj nosi ciuszki na 68/74 zalezy jaka firma, a wazy 6600 i 62 cm :0 co do spania to wstajemy tak miedzy 8 a 9 po 11 wychodzimy na spacer na 1,5-2 godzinki i wtedy ładnie spi, ostatnio sie zdarza ze po powrocie jeszcze z 30min dosypia. :) a pozniej tak kolo18 drzemka z 30 min i do tego krótkie drzemki przy cycu, a jak nie wyjdziemy na spacer to jest istny armagedon bo nie moze zasnac i budzi sie co chwile :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955726 przez pauletta
Maja spala werandowana i obudzila sie z mega placzem, sYbko ja rozbieralam na cyca. Tak sie darla ze nawet cycka nie mogla zlapac , masakra. To rzadkosc dlatego noe lubie tego bardzo jak tak placze :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955728 przez sandra87
pauletta a nie bylo jej za cieplo ? moj tez tak czasami sie rozdarł ja za dlugo w sklepie byłam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955730 przez munkki
Aneta, Kacha pisalyscie o pierwszej ciazy grubo po 30 - w moim otoczeniu tez zdarza sie to dosc czesto, wiec chyba ten wiek na prawde sie sporo przesunal i coraz czesciej ludzie sie deycuja tak pozno, albo im sie po prostu dopiero tak pozno udaje... przypadkow problemu z zajsciem w ciaze w otoczeniu tez niemalo:/

co do cc - tez tak rodzilam i 3 pierwsze doby byly koszmarne, powtarzalam sobie ze nigdy wiecej... ale juz jakos to w zapomnienie idzie... ciekawa jestem czy przy drugiej ciazy jedno cc jest wskazaniem do kolejnego...


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Marzka w ciagu dnia Stas nigdy nie spi w lozeczku, jak go tam odkladam to od razu sie budzi. spi na kanapie w salonie lub w lezaczku;) nigdy nie ma ciemnosci a ja normalnie funkcjonuje przy nim jak spi (np w kuchni). drzemki max godzina, dawniej byly dluzsze ale te czasy juz wrocily (moze nie bezpowrotnie?)

Co do kup - to nie wierze ze moga byc zielone po brokulach lub szpinaku. Przeciez jak zjem brokuly lub szpinak to moje mleko pozostaje biale ;) a mamy karmace jestescie dalej na jakies diecie? bo moja polozna z uporem maniaka powtarza ze nie powinnam byc juz na zadnej specjalnej diecie i moge jesc wszystko i w sumie tak robie. Tak samo mowi lekarz. A czasem mam wrazenie ze niektore z was nadal bardzo uwazaja na to co jedza i sie zastanawiam dlaczego, czy takie zalecenia dostalyscie? bo jak tak to moze ja powinnam skonsultowac jeszcze to moje wszystko zerstwo z kims:D?

my dzis bylismy u lekarza od rehabilitacji... mamy dalej cwiczyc, Malego nosi na prawo ale rozwija sie bardzo dobrze. Kolejna kontrola za miesiac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #955735 przez Marz-ka
Munkki cc nie jest wskazaniem do kolejnego, jeżeli wszystko będzie ok i ułożenie będzie prawidłowe to można rodzić sn
Co do kupy zielonej to ja u mojej tak zaobserwowałam, jak jem inne warzywa to jest musztardowa, a jak szpinak to zielona ( nie mówię o jednym liściu ;) )
Już któryś raz widzę, że piszecie, że po 3mcu nie ma znaczenia co się jej przy Kp. To dlaczego moja pediatra karze mi się tak katować :( . Źle reaguje na nabiał który jem i na jajka, drób ( ma wysypkę na twarzy i główce). Jak coś testuję, czy już mogę to ją wysypuje :S . Szykuje mi się drugi alergik, na szczęście syn już wyrasta, ale sporo to trwa.

Kacha witamidę D przyjmuję 2000 jednostek, dlatego nie tyle jestem przygnębiona co zdenerwowana :S

Też bym chciała, żeby moja w końcu wypracowała sobie drzemkę w ciągu dnia o stałej porze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955738 przez munkki
Marzka no jak macie problemy z alergia to rozumiem... mnie po prostu powtarzano ze mam eliminowac produkty jak tylko zobacze ze Staszek na cos zle reaguje. Tez mu sie zdarza miec wysypke na twarzy ale moj pediatra nie wiaze tego z pokarmem a z "przytulaniem sie" do naszych ubran;) z reszta to taka bezbolesna wysypka, nie jest z jej powodu jakis markotny... pojawia ise i znika po dwoch,trzech dniach. a wy macie jakies takie bolace krostki? moze to tez potowki? a ma kolki? u nas na szczescie kolek brak... no ale za to mamy poblem z ulewaniem/rzyganiem - na co moj pediatra oczywiscie tez mowi ze to na pewno nie przez jedzenie....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955740 przez wiolaa
Munkki ja specjalną dietę miałam przez pierwsze 6 tyg. Położna mi tak powiedziała bo przez te 6 tyg dojrzewa układ pokarmowy dziecka i później już lepiej reaguje na nowości w diecie mamy. Ja unikam tylko rzeczy ciężkostrawnych itp. I małemu na szczęście póki co nic nie dolega i oby już tak zostało. No poza tym brokułem ale chyba mu porostu nie podpasował. Chociaz nie wiem bo oprócz tej zielonej kupy nie miał ani wysypki ani bólu brzuszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955742 przez Ada2424
Hej Dziewczyny sorki ze Wam się wtrace, ale widzę ze bardzo aktywne tu jesteście ;) powiedzcie mi jak to jest ze stanikami do karmienia tzn jak należy je dobierać rozmiarowo bo wiadomo przed porodem obwód pod biustem jest większy niż po jak Wy dobieralyscie rozmiar u siebie ?

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955744 przez munkki
wiolaa w takim razie masz takie wytyczne jak ja;) tezp rzez 6 tygodni jadlam bardzo lekkostrawnie. moze to nie byl brokul tylko jednorazowa zielona kupa... chociaz nigdy nic nie wiadomo, ciezko miec pewnosc w tym temacie;)

Ada ja mialam takie sprytne przedluzki do biustonosza co to obwod zwiekszaly ale dzieki temu przod mial tez sporo miejsca. kupilam w etam ale podejrzewam ze sa tez w inych sklepach. pozatym w szpitalu mialam biustonosz taka sama miseczka jak w trakcie ciazy z canpolu chyba. ale potem stwierdzilam ze te biustonosze takie brzydkie ze kupilam w etam po postu miekkie z odpinanymi ramiaczkami. i te plus przedluzki bardzo dobrze sie sprawuja (juz 3 miesiac;)). nie zapomnij o wkladkach laktacyjnych! ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955745 przez wiolaa
Ada rozmiar miseczki powinien byc o rozmiar wiekszy niz w ostatnich tyg ciazy. Co do obwodu pod biustem to ja niewiele przytylam w ciazy i obwod mialam caly czas taki sam. Dobrym pomyslem tak jak pisze Munkki sa przedluzki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955746 przez nelka
Inez a czy ty czasem nie rodziłaś na
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
bo mam przeczucie że Cię znam :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #955760 przez Marz-ka
munkki u nas kolek nie było, mała od początku bardzo spokojna. Przez pierwsze 6 tyg. dieta lekko strawna, ostrożnie spożywałam nabiał. Początkowo położna określiła to jako dojrzewanie skóry, ale wysypka wciąż była. W zeszłym tygodniu pierwszy raz się podrapała na czole, a wysypka była intensywniejsza. Podejrzewam, że to nie nabiał, a drób, bo 1 dzień wcześniej go zjadłam ( a był kupiony w sklepie drobiarskim :blush: ) wcześniej miałam swojski i wychodziły, ale nie tak dużo. Wczoraj na szczepieniu jak ją zobaczyła właśnie zasugerowała zmianę proszku, bo to może od pocierania o nasze ubrania. Ale by było jak to przez proszek do prania :woohoo: . Byłabym przeszczęśliwa, nie ważne, że tyle mnie to kosztowało już wyrzeczeń.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl