BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2014

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #913904 przez Alex_87
Izma to trafiłaś w odpowiednie miejsce :) nawet nie wiesz ile mi dało to forum zarówno przed i po narodzinach Zuzki :) co kilka mamusiek to nie jedna :D zawsze ktoś coś doradzi, podpowie, chociaż czasem i nieźle namiesza :D
a to grupowe oczekiwanie na poród następnej mamuśki - bezcenne :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #913941 przez Anabelle
No i wysyłanie zdjęć pociech z porodówki :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #914008 przez Anna1807
Bella! !!!!!
GRATULUJĘ piękny BOBASEK rośnie! :kiss: :kiss: :kiss:

Tak się cieszę! Zaciskam za Ciebie i Maluszka ze wszystkich sił!

Pisałyscie o szkole rodzenia i powiem szczerze,że chodziłam z mężem przed narodzinami Mareczka i bardzo nam to pomogło szczególnie jeżeli chodzi o sam poród i karmienie,a jeżeli chodzi o opiekę i pielęgnacyjne sprawy to tak jak napisała Alex wszystko wygląda inaczej z lalką a inaczej z ruchliwym, delikatnym noworodkiem :)

Teraz lekarz też proponował nam szkołę,ale bardziej ze względu na poznanie położnych które pracują w szpitalu w którym będę mieć cięcie, jednak wolę wydać te pieniądze na wyprawke niż na ich poznanie ;)
Ale z pewnością jeżeli miałabym rodzić siłami natury skorzystałabym z zajęć takiej szkoły. ;)

Czas mi się dłuży, ale to ze względu na psychikę jest mi ciężko. Jak Lilianka się nie rusza to już mam schizy :unsure:
Mam nadzieję, że teraz czas szybko będzie mijać i wszystko dobrze się skończy:)

Moje Najukochansze Skarby
Lilianna 27.10.2014
Marek 15.02.2007

Moje Aniołki[*][*][*]
Emilka 19 tydzień (*29.12.2011)
Gabriel 15 tydzień (*19.07.2013)
Kruszynka 9 tydzień (*5.12.2013)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #914037 przez sandroosia
Hmm.. w szpitalu w którym będę rodzić, szkoła rodzenia jest bezpłatna... a zajęcia są prowadzone na prawdę profesjonalnie...

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #914062 przez Alex_87
jak u mnie by byłą bezpłatna to bym się nie zastanawiała :) ale kosztuje 350zł, więc sobie pomyślałam, skoro tyle kobiet rodzi i jakoś sobie radzi, to ja też sobie poradzę ;) ale u mnie w przychodni miałam 3 spotkania edukacyjne z położną, więc co nieco się dowiedziałam ;) a przy karmieniu piersią to miałam takie problemy, że niestety żadna położna ani doradca laktacyjny ode mnie z miasta nie był na tyle dobry, żeby mi pomóc, z mężem wyczytaliśmy cały internet, mieliśmy dużą motywację i własnymi siłami daliśmy radę karmić :) taka jest prawda, że jak już się zostaje samemu w domu z takim maleństwem to trzeba liczyć tylko na siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #914207 przez Maddy
Dziewczynki my nie zdecydowalismy sie na szkole rodzenia. U nas w miescie to koszt 400 zl. Wiec stwierdzilismy, ze te pieniazki lepiej przeznaczyc na cos innego. Zreszta nawet nie wybralismy jeszcze szpitala :) Musimy sie w koncu na cos zdecydowac...

Odliczam dni kiedy zostane wreszcie Mama. Po 3 latach staran, w koncu sie udalo... Juz tracilam nadzieje, a tu taka niespodzianka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #914245 przez Anabelle
ja chodzilam w ciazy do dwoch szkol rodzenia
jedna szpitalna 350 zł, ale dzieki temu 8 wejsc na aqua aerobic i porod rodzinny gratis
druga na nfz w przychodni obok domu.
pierwsza rewelka. duzo wynieslismy, szczegolnie w kwestii porodu rodzinnego, laktacji i druga badziewna, połozna totalnie nie ogarnieta, bez taktu, do tego wszystko na odwal sie, metody z 19 wieku, no i nie wiedziała co to tummy tub którego poznałam w płatnej szkole rodzenia :),
duzo zalezy jednak nie od ceny, a od prowadzacych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #914862 przez Izma181
hejo kobitki;)

odnośnie szkoły rodzenia, ja w czwartek zaliczyłam 1 zajęcia. Myślałam, że będę jedyna bez partnera a tu guzik;) więcej babeczek bez faceta przyszło, choć myślę, że akurat lekcja kąpania ( bo to było w programie) mojemu mężusiowi by się przydała, choć rzadko jest w domu, ale myślę, że jak już będzie dzidzia na świecie to też będzie chciał się nią zaopiekować. U mnie szkoła rodzenia jest za darmo, gdyby była płatna na pewno bym nie poszła, bo nie stać mnie, biedną studentkę i księgowa na taki wydatek :laugh: wole kupić coś dziecku za zaoszczędzoną kasę niż wspomagać nasz piękny NFZ. Aczkolwiek z 1 lekcji jestem dość zadowolona. Nie nauczyłam się więcej niż to co można wyczytać z różnych stronek o kąpaniu niemowlaków, na youtube są nawet filmiki krok po kroku. Ale babka dobrze opisywała, co mi osobiście się bardzo spodobało, co taki mały ludzik potrzebuje, i wcale to nie są najdroższe rzeczy z smyka czy innych sklepów dla dzieci, fajnie że pokazywała produkty ( ogólnodostępne, niedrogie a z tego co czytałam bardzo dobre) które spokojnie można używać w tych ważnych pierwszych tyg dziecka. wiadomo, ja jestem pierwszy raz w ciąży i nie mam pojęcia co kupić, jaki szampon, jaka oliwka, mydło ( czy w ogóle musi mydło być?) bo skąd, jak pytam mamę to mi mówi że kiedyś nic nie było a dziecko sie wychowało, jak pytam koleżanek to mam całą liste produktów każdy z innej parafii, a skąd mam wieedzieć że moje dzieciątko nie ma uczulenia? a przecież muszę coś do szpitala zabrać! fajnie że dostałam próbki róznych kosmetyków, bo idąc do rosmana czy apteki takich próbek się nie dostaje. Fajne też było, że wszystkie zbędnę rzeczy takie jak np szampony dla niemowlaków babka zaraz odrzuciła i mówiła że to jest super tak od 3 miesiąca. Fajnie też że pokazała krok po kroku pielęgnację "po" kąpieli bo tego nie umiałam nigdzie w uporzadkowany sposób znaleźć, wiadomo każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby ale myślę że dam rade z kąpielą ;) dużo pytań padało i naprawde fajnie babka odpowiadała, np co z "siusiakiem" jak pielęgnować bo w końcu ile mam tyle różnych opinii. ja akurat bede mieć dziewczynke ale napewno taka wiedza sie przyda;) myślę że dobrze zrobiłam zapisując się na tą szkołę, w prawdzie dopiero 1 zajęcia za mna, ale to też jakaś forma odstresowania się dla mnie i poplotkowania z innymi przyszłymi mamami;) ajć rozpisałam sie.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915715 przez sandroosia
Jestem po wizycie u lekarza :) wygląda na to, że z Nikosiem wszystko w porządku.. waży ok 1,1kg i według USG jest o dwa dni starszy więc termin dziś wyszedł na 10.11.2014 :P Krążek też trzyma jak powinien więc jestem spokojna :) Maluszek ostatnio strasznie szaleje w brzuszku.. jak tak dalej pójdzie to mi żebra połamie :woohoo: ale w sumie jak przestaje się ruszać to robię się niespokojna :) Ahh.. ciężko nam dogodzić :)

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915903 przez Izma181
Sandroosia co już 1.1kg ?no do chłopisko bedzie z niego jak nalezy;) ah i znowu czekanie na kolejna wizyte i kolejne "podgladanie " malucha, nie znoszę czekać;D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915929 przez sandroosia
Izma ja to mam nadzieję, że będzie drobny po mamusi :P ja ważyłam 2800 za to mąż 4200 :blink: ale z drugiej strony oby był zdrowy i wszystko było dobrze to jakoś sobie poradzimy :) noo te 3 tyg do kolejnej wizyty się dłużą zawsze :P

Nikodem <3
5.11.2014 :) Waga 3320 i 52cm szczęścia <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915938 przez Anabelle
Hmm izma nie kupuj kosmetyków na zapas, bo np mój Antek ma 15 miesięcy a mogę go kąpać tylko w oilatum lub balneum. Jak kupiłam tańszy emolient lub nawet niemieckie kosmetyki od 1 dnia życia - to po kilku kąpielach zaczęły mu wychodzić suche plamy, krosty etc. W szpitalu kazali mi kąpać dziecko w emolientach do 3 rż natomiast wiem, że niektóre mamy próbowały roczne dzieci przestawiać na tańsze kosmetyki typu jonhson&jonhson i inne z sukcesem.

A emolienty są tansze w internetowych aptekach, np w stacjonarnej widziałam po 60 zł, a w aptece gemini oilatum kosztuje ok 38 zł za wielką butle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #915962 przez Izma181
Sandroosia byle zdrowy;) no ale 4 kg tez bym nie chciała rodzić;D

Anabelle z kosmetyków jakie kupiłam to własnie Oilatum mała buteleczka bo nie wiem czy bedzie dobra, ale widze że na różnych forach polecaja, z tej samej firmy mam mały krem do suchych miejsc, kolana stópki, kupiłam też bepanthen do pupy, jak sie nie przyda to wyczytałam ze dobry jest na pogryzione sutki, mam też oliwke z hipa malutka buteleczke, jak nie uzyje na dzieciatku to na sobie lub sprezentuje babci ona lubi byc "tłusta" XD poza tym nie mam nic z typowych kosmetyków. Słyszałam o szamponach na ciemieniuchę itp ale nie wiem czy to konieczne, sudokrem np jest bardzo "gruby" ciężko może się go z pupy po kapieli zmywać. Mam kupione tez jeszcze nożyczki okragłe dla niemowlaka, szczotke do włośów miękką zastanawiam sie nad aspiratorkiem do noska i chyba wszystko. Powinnam cos jeszcze mieć ( nie wypisuję mokrych chusteczek, pampersów, wacików i patyczków kosmetycznych bo to oczywiste ze kazdy musi miec;)) dajcie znać kobitki czy cosik jeszcze mam kupic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916044 przez Anabelle
Wiesz co, ja szamponu na ciemieniuche nie miałam. Oliwkę nakładałam na głowę przed kąpielą, wcierałam w główkę i grzebyczkiem wyczesywałam ciemieniuche, a później dziecko do kąpieli ;) Oliwki do dziecka nie używałam bo po emolientach sie już dziecka nie smaruje jeśli nie ma wyprysków czy suchych plam. Bephantenu do pupy używałam - bardzo dobra maść.

Do noska mam fridę i aspirator katarek do odkurzacza - raz dwa i nos czysty :P

Ale to dziewczyny będą na pewno jeszcze pisać bliżej porodu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #916211 przez Alex_87
Hej :)

My byliśmy w poniedziałek na usg 3d, Tymon waży 930g, będzie prawdopodobne mniejszy od córki, narazie waga prognozowana to 3600, ciekawe czy się sprawdzi. U córki się sprawdziło ponad 4kg :)Teraz chyba syn z wagą pójdzie we mnie :D

Co do kosmetyków, ja na początek kupiłam Oillatum a w tej ciąży chyba kupię olejek Linomagu, moja siostra kąpie w nim synka i jest ok, kosztuje grosze więc jakby coś było nie tak to kupię coś droższego. Później jak nie będzie problemów to tak jak Zuzkę będę kąpała w Nivea itp. akurat z Nivea mam dużo płynów i balsamów od cioci ze szpitala. Szamponu na ciemieniuchę nie miałam. Do noska na początek zwykła gruszka, później frida i katarek, no i spray sterimar. Do pępka zalecają Octenisept, ale ja używałam spirytusu :D
a oliwki to używałam tylko do masażu małej i na ciemieniuchę.
Planuje też w domu używac tylko wody i mydła do mycia pupy, u Zuzki dość długo używałam w ciągu dnia tylko mokrych chusteczek, ale u małego wolałabym zminimalizować ich użycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl