BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

11 lata 1 miesiąc temu #583617 przez Agnieszka
Kurcze minol juz termin, to strasznie wczesnie mmusial byc ustalony.
u nas maja niby byc od 18 marca chyba i miesiac trwac.

to juz nie wiem jak rozumiec te ich zasady



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583625 przez maksiu
Hejka u nas oki Tylko we wtorek bylismy w olsztynie i szanowna pani dr audiolog stweirdzila ze moje dziecko z wynikow ZE SZPITALA Z OSTRODY jest gluche jak pien noz kur.... i dala nam skierowanie na komplet badan w olsztynie tylko ciekawa jestem jak ja zrobie te badania o danej godzinie tak zeby mi blody spal no kurde blade
a tak to oki maly ma 73 cm i 7500 wazy nie jest zle a moglo by byc lepiej nie wiem czemu tak malo wazy chociaz maks tez tak mial ze w jego wieku cos kolo tego wazyl,

Mirella ja w tamtym roku juz malego odzwyczailam tzn ja w dzien w ,MARCU a maz jak ja z Blazejem trafilam do szpitala na te 3 tyg to on go odzwyczail na noc i teraz juz nawet nie mysli zeby zalozyc mowi ze juz jest duzy chlopak i nie musi miec pampersow

A co do madrzenia sie to ostatnio idziemy ze spaceru a ze mieszkamy w polnej drodze i sasiad ja poryl traktorem (bo glupek jezdzil jak mokro bylo) moje dziecko mowi
Mamo zobacz jak Karol poryl ta droge
a ja no poryl i co mu zrobisz
ale wiesz mowil ze ja naprawi bo byl u nas dzis
a ja no wiem ze byl
a jak myslisz naprawi?? ciekawy jestem kiedy

No myslalm ze padne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583683 przez Mirella
:lol: :lol: :lol: ja padłam jak przeczytalam :lol: :lol: :lol:

Ja z pampersami to jakoś tak nie miałam sumienia budzić Duśki w nocy, w sumie czekałam aż sama dorośnie do tego. Teraz na noc to w sumie tak asekuracyjnie zakładamy jak śpi, ale już postanowiliśmy że to ostatnia paczka, nowej nie kupujemy :)

Maksiu, a Błażejek nie miał przesiewowych badań słuchu jak się urodził? I w ogóle czemu takie badania robiłaś, masz jakieś podejrzenia?

Od paru dni udaje mi się dziecko wysłać do piaskownicy i w tym czasie spokojnie coś w domu zrobić, dziś lodówkę umyłam całą, wiem że przy dziecku też sie da, ale trwałoby to trzy razy dłużej ;) Zaczynam mieć nadzieję, że niedługo nasze mieszkanie będzie naprawdę posprzątane a nie tylko ogarnięte :)

Agnieszka, no u nas do 5 marca wnioski przyjmowali ;) ale jak mówiłam, Duśka i tak ostatnia w kolejce, to się zdążę dowiedzieć czy miejsca zostały ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583919 przez maksiu
Mirella napisał:

:lol: :lol: :lol: ja padłam jak przeczytalam :lol: :lol: :lol:

Ja z pampersami to jakoś tak nie miałam sumienia budzić Duśki w nocy, w sumie czekałam aż sama dorośnie do tego. Teraz na noc to w sumie tak asekuracyjnie zakładamy jak śpi, ale już postanowiliśmy że to ostatnia paczka, nowej nie kupujemy :)

Maksiu, a Błażejek nie miał przesiewowych badań słuchu jak się urodził? I w ogóle czemu takie badania robiłaś, masz jakieś podejrzenia?

Od paru dni udaje mi się dziecko wysłać do piaskownicy i w tym czasie spokojnie coś w domu zrobić, dziś lodówkę umyłam całą, wiem że przy dziecku też sie da, ale trwałoby to trzy razy dłużej ;) Zaczynam mieć nadzieję, że niedługo nasze mieszkanie będzie naprawdę posprzątane a nie tylko ogarnięte :)

Agnieszka, no u nas do 5 marca wnioski przyjmowali ;) ale jak mówiłam, Duśka i tak ostatnia w kolejce, to się zdążę dowiedzieć czy miejsca zostały ;)


kochana moj Blazej w szpitalu nie mial robionego a co do badan to moj Blazej mial 3 tyg jak w stanie krytycznym trafilismy na Oiom do olsztyna z posocznica i zapaleniem opon mozgowych
lezelismy 3 tyg i teraz co jakis czas na kontrole jezdzimy, w tamtym roku wlasnie pani dr audiolog stwierdzila ze maly ma nie za bardzo wyniki sluchu i dala nam skierowanie na badanie w trakcie snu(ktore nam nie wyszlo bo sie maly obudzil ) pojechalismy do ostrody bo tam jest badanie w nocy i nam zrobili ale pani dr stwierdzila wlasnie ze po tym badaniu to ona moze tylko powiedziec ze maly jest gluchy jak pien i kazala zrobic badanie w olsztynie i takie to buty kurde ale chore jest dla mnie takie cos bo jak ja mam 9 miesieczne dziecko uspic na odpowiednia godzine tak zeby maly mi pol godziny spal i pol godziny na badaniu wytrzymal i ciekawe co jej wyjdzie z tego badania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583986 przez Mirella
kurcze to rzeczywiście niefajnie to wygląda :( a tak swoim okiem jak patrzysz, to też podejrzewasz że nie słyszy? nie reaguje na nic??? trzymam kciuki żeby się jednak diagnoza nie potwierdziła :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584237 przez maksiu
Kochana slyszy i mam na to solidny dowod, gdyz w srode wracalam z nim z wieczornej mszy i maly spal, ale przechodzac kolo domku gdzie lata szczeniak i ujada jak nie wiem na glos psa maly otworzyl oczy jak 5 zl wiec sorki ale ona sama jest glucha jak pien

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #584298 przez Mirella
No to jak tak to wszystko w porządku, znowu coś poknocili z badaniami, uuuffff. Coraz lepsze sprzęty mają w tych szpitalach a diagnozują coraz gorzej, eehhhh.

Wczoraj jak sprzątałam Duśka wróciła z piaskownicy, no i weszła mi do kuchni, a wiadomo jak kuchnia w trakcie sprzątania wygląda ;) Rozejrzała się i taki tekst mi posłała: hej, jak ty tu zrobiłaś taki bałagan to ty jesteś bardzo niegrzeczna!
No to dziecko doceniło moje wysiłki, nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587928 przez maksiu
Hejka kochane
U nas oki tylko pogoda do du...
A tak wg to chyba powrocimy do cycusia bo jak mialam angnie to nie karmilam i dalej mam pokarm wiec dzis kupilam kapturki i daje malemu cycusia zobaczymy fakt faktem ze mam malo ale mysle ze jak go przystawie czesciej to bedzie ladnie mleka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #592219 przez jedynaczka
hej, ja z takim pytaniem.
Bo przymierzamy się do zmiany fotelika do samochodu,mieliśmy taki do 15 kg, i teraz rozglądam się za jakimś 15 kg plus. Myślicie że takie same podkładki są bezpieczne?
ja jakoś nie mam do tego przekonania, chyba jeszcze trzeba zainwestować w cały fotelik, a Wy w jakim wozicie swoje 3 latki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #592259 przez Mirella
Hmmm, nie mam pojęcia, bo nie mam samochodu :) W taksówce biorę Duśkę na kolana i spokój. A czy fotelik czy podkładka to chyba zależy nie tylko od wieku ale i wielkości dziecka, tak mi się wydaje.

Jedynaczka, a ja z przedszkolem dla Mikołaja?

Maksiu nie choruj, to nie zdrowo :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #593312 przez gosia2324
jedynaczka napisał:

hej, ja z takim pytaniem.
Bo przymierzamy się do zmiany fotelika do samochodu,mieliśmy taki do 15 kg, i teraz rozglądam się za jakimś 15 kg plus. Myślicie że takie same podkładki są bezpieczne?
ja jakoś nie mam do tego przekonania, chyba jeszcze trzeba zainwestować w cały fotelik, a Wy w jakim wozicie swoje 3 latki?


JA mysle ze podlkadki dla naszych dzieci sie nie nadaja, ( co prawda jak Jagodka przeskoczyla na Kuby fotelik stacjonarny to kupilismy mu podkladke do jazdy po miescie.
w czerwcu wybieramy sie nad morze i kupilismy mu fotelik 15-36.
Dziecko ma obowiazek jezdzic w foteliku do 12 rz, wiec nie patrzcie tylko na mandat za brak fotelika, ale na jego bezpieczenstwo!
my mamy taki allegro.pl/fotelik-coto-baby-rumba-pro-1...00741.html?source=oo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #593326 przez Mirella
Gosia, tak abstrahując od fotelików, dużo przepisów ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem, a więcej z czyimś interesem, kilka takich rzeczy mogłabym wymienić ;)

A tak z caaałkiem innej beczki, jak myślicie ile to jest 110? podpowiadam: to nie jest sto dziesięć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #593463 przez gosia2324
Mirella napisał:

Gosia, tak abstrahując od fotelików, dużo przepisów ma niewiele wspólnego z bezpieczeństwem, a więcej z czyimś interesem, kilka takich rzeczy mogłabym wymienić ;)

A tak z caaałkiem innej beczki, jak myślicie ile to jest 110? podpowiadam: to nie jest sto dziesięć :)

Ja wiem Mirella ze wszystko co ma napis DLA DZIECI jest oparte o reklame, ale nigdy nie przewożę dzieci bez fotelików, nie ma takiej opcji :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #593493 przez Mirella
A my właśnie wróciliśmy z zakupów taksówką, Duśkę wzięłam na kolana. Ale gdyby mi przyszło nawet taksówką w długą trasę jechać to bym się o fotelik postarała.
Kiedyś widziałam taki fajny patent na fotelik, w sumie oparte na tej samej zasadzie co miska niewysypka, nie wiem czy wiecie o czym mówię, co by się nie działo dziecko zawsze jest w tej samej pozycji. Ale to jako ciekawostkę pokazywali w tv, pewnie zanim trafi na taśmę produkcyjną to się wnuków doczekamy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #593602 przez Emme
Mirella wiem o którym foteliku mówisz- nasz rodak go skonstruował, ale póki co nie chcą go wypuścić na rynek, poza tym jest ogromny.

ps. myślę, że to 15 tysięcy ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl