BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

8 lata 10 miesiąc temu #990761 przez AgusiaKRK
Senari, ile dajesz tej herbatki na raz? I czy potem normalnie Ci zjada w porze karmienia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990834 przez MiliB24
Agusia ja daję małemu wodę jeśli między karmieniami płacze i widzę że chce butelkę. Na początku nie chciał pić wody, cały czas pluje czystą wodą i wypycha smoczek. Położna doradziła mi dodawać troszeczkę glukozy (chociaż nie powinno się) i wtedy wypija :) Przy takim upale dorośli co chwilę piją, więc tak samo maleństwu chce się pić, a nie mogę co chwilę dawać mu mleka...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990853 przez Aga1984
Hej moja tez pluje sama woda i chyba musze z glukoza spróbować.Ile tej glukozy na ile ml wody???U nas noc do tylu gorączka burze nocne od dwoch dni małej tez złe sie spi,płacze nie moze usnąć i noszenie zostaje...masakra...niech te upały sie juz kończą.Kobietki jakie mleko polecacie na ulewanie i problemy brzuszka czy kolki???dsje Bebiko alecwiem ze czas na zmianę bo ulewanie zamiast zanikać jest większe wiec musze zmienic.polozna mowila o Enfamilu tylko ktory ar jest na ulewanie a ha na brzuszek a moja ma obie przypadłości i co mam wybrać.Poradzcie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990855 przez AgusiaKRK
Mili, zaczęłam robić tak jak Ty, między karmieniami, tylko nie wiem czy nie mało tak po 20 ml wody wypija.

Aga, nam enfamil nie pasował. Raz dostał w szpitalu i nie dość że się po nim pręźył i miał twardy brzuszek, to jeszcze to mleko miało kolor kawy z mlekiem i zostawilo nieładne plamy. Mamy bebilon comfort, a jak się kolki skończą, spróbujemy zwykły bebilon.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990912 przez ariana21
Azja Gratulacje :) Duży chłopak niech zdrowo rośnie :*

A mój Krzyś wczoraj nie spał prawe wcale przez te upały dzisiaj jest lepiej bo śpi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990918 przez Izek
Azja gratuluję synka,jak się czujesz?
Przy takich upałach też podaje synkowi wodę,mam butelke medeli ze smoczkiem o wolnym przepływie i ładnie pije z niego ale tylko z 10-20ml dla zabicia pragnienia potem juz gardzi zwykłą wodą i nią pluje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990923 przez MiliB24
Glukozy daje na czubku lyzeczki na 30ml wody. Roznie wypija, 30-50ml. 2 razy dziennie. Tez go mecza upaly. W dzien jak zwykle prawie w ogole nie spi. Za to noc pieknie przesypia. W dzien mamy problem z piciem mleczka. Wypije 20ml i zasnie. Odloze go do lozeczka to od razu sie budzi i chce jeszcze mleka. Dam mu, znow wypije 20 i spi. Ponownie go odkladam i tak walczymy az wypije 90-100. Zajmuje nam to nawet ponad godzine. Po wypiciu oczywiscie nie spi :) po nocy wypija 130 ml w 15minut. Nie wiem dlaczego w ciagu dnia zajmuje mu to tyle czasu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990930 przez Azja
Hej

Ja sie juz czuje dobrze. Powiem Wam ze tak się bałam cc a ona wcale nie taka straszna. Najgorsze dwie doby po cc :)

Młody oo początkowym spadku wagi zaczął już przybietsc. Ładnie je choć poranil mi brodawki ale jakoś to wytrzymuje. Śpi i je póki co. Upał u nas straszny. Była dziś burza ale niestety nic nie poprawiła

Ossa mój pierwszy syn ważył 3510. :)
A o wadze Wojtusia ze może być duży dowiedziałam się 2 tyg przed terminem wcześniej nic tego nie zapowiadało :blush:

Sory ze tak tylko o sobie AE ciężko z tel nadrobić :ohmy:

Zdj wrzucę z domu bo z kom mam słaby net

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990963 przez Aga1984
Mili moja ma to samo w dzien zjada na raty butle która w nocy pochłonie na raz ,a w dzien po 20 zasypia niby ale jak chcem odłożyć to sie budzi i szuka i tak na zmiane tez to u nas trwa.Udalo sie z woda troche popija mało ale zawsze cos,chyba upał zrobił swoje.Jutro mamy wizytę u położnej zobaczymy ile przybrała Sarka bo ulewa mocno to zobaczymy czy dobrze przybiera....w czwartek Sarcia skończy 1mc swojego życia. Nie wierze jak to poleciało.
Podziękowania: nadinchen

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #990975 przez nadinchen
Ja w te upały daje wodę z odrobina glukozy. Dzisiaj wazylam Gabi i przybrała 300g wiec cos to dokarmianie pomogło :) kupy tez robi wiec pelen sukces

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #991124 przez MiliB24
Aga dzisiaj pytałam położną czy to normalne że raz pije w 15 min a raz w godzinę i mówiła, że to nic złego :) może przez te upały w dzień więcej czasu mu to zajmuje, bo pogoda go męczy.
Dzisiaj byliśmy na szczepieniu, nawet mocno nie płakał. Najgorzej przy podawaniu szczepionki, ale jak go przytuliłam to się uspokajał. No i ubrać go nie mogłam, bo co położyłam to w płacz... Znów dostałam wykład od pani doktor na temat tego że nie karmię piersią. Jej zdaniem ja będę miała raka piersi, a syn w wieku 15 lat raka kości, bo karmię butelką. Mały ma trochę ciemieniuchę to powiedziała, że to z mojej winy bo daję MM. Pytała jak często robi kupkę, to mówię że 2 razy dziennie, ale wczoraj wyjątkowo nie zrobił, na co pani dr: "przez panią dziecko będzie cierpiało na zaparcia, każda matka ma mleko, a pani po prostu poszła na łatwiznę jak większość młodych mam". Tak mi podniosła ciśnienie. Powiedziałam jej, że bardzo chciałam karmić piersią, bo to najlepszy pokarm dla malucha, po drugie chociaż dziecku pieniędzy nie żałuję to mleka za darmo nie rozdają, po trzecie nie wiem czy taką wygodą jest przygotowywanie mleka, mycie i wyparzanie butelek za każdym razem, a co mam zrobić jak nic mi nie leci? A ona że nie leci, bo nie chciałam karmić a teraz szukam wymówek... Zapisała nam nutramigen twierdząc że ciemieniucha, parę potówek pod bródką i jeden dzień bez kupki to alergia na mleko.
A oto mój prawie 7 tygodniowy Erni, na dzień dzisiejszy waży 4900.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #991187 przez AgusiaKRK
Mili, czytam i oczom nie wierzę. Najlepiej "pomóc" wpedzeniem w poczucie winy, nie ma co! Musisz chodzić do tej lekarki? Na Twoim miejscu zmieniłabym na taką, która będzie nas wspierać a nie besztac.

Ps. Ernest przystojniaczek! :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #991269 przez Aga1984
Erni jaki boski ,mamusia stroi synka hehe.Co za lekarka jakies wredne babsko z niej...Pani dobra rada sie znalazła...u nas doe kolki zaczynaja dzis od 18 do po 19!bylo ciezko ,trzebavto cholerstwo zniesc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #991276 przez Ossa
Mili Erni wygląda slodko, az chce sie go wytulic :) A ta lekarka to chyba niedouczona skoro takie bzdury wygaduje :blink: nie przejmuj sie takimi komentarzami.

Azja to w takim razie mialas niezla niespodzianke ;) ciekawa jestem skad takie roznice w wagach rodzenstwa,1 kg to przeciez sporo, u mie bylo podobnie. Badanie na cukrzyce wyszlo mi ujemnie.

Izek, czy chusta sprawdza sie latem? Zastanawiam sie nad kupnem ale nie wim czy warto na taka pogode.

Nam tez upal daje sie we znaki, Alcia duza czesc dnia przesypia, ale jak juz sie obudzi to jest niespokojna i zdenerwowana, chce wisiec na piersi albo sie nosic. Do tej pory niczym jeszcze jej nie dopajalam i nie wiem czy probowac, bo teraz karmie tylko piersia. Jutro przychodzi do nas polozna to zapytam.

im

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #991280 przez malutkamilka
Dziewczyny nie pakujcie pieniędzy w Enfamil - przereklamowany i nic nie dający.
Moje dziecko całe 4 miesiące ulewało, prócz nocy i jedynie co zmniejszało to bebilon comfort.
Przerobiłam tyle mlek że tylko to było najlepsze i jeszcze kupowałam butelki z rurką w środku. Też dobre są, miałam z Tommy Tippe czy jakoś tak bo nie pamiętam ale najlepsza była dr Browna.

A lekarkami, które gadają głupoty się nie przejmujcie, pamietajcie ze nie jesteście jakimis ewenementami co nie karmią piersią. Dużo kobiet karmii mm i dziecko jest równie zdrowe jak te karmione naturalnie. Niestety natura tak nas skonstruowała że nie każdej jest dane karmienie piersią i to z różnych powodów. Sama nasłuchałam się różnych tekstów który mnie jako młodą matkę dołowały przez co pokarm mialam słabej jakości mimo dobrego odżywiania.
W końcu się wkurzyłam i odpowiedziałam na głupi tekst lekarki że mogę karmić piersią bo mleko mam, ale nie chce zagłodzić dziecka. W ogóle nie przybierała na wadze, albo znikome wartości 20-40g na tydzień. Mama z teściową przetłumaczyły że mm nie jest złe i żebym nie męczyła siebie i dziecka karmieniem piersią - po prostu nie jest mi dane takie karmienie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl